Jump to content

Moto Zajednica

Univerzalni putno-gradski motor???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Tamo je pravilno napisano, po 10 kg u svaki bočni kofer, 10 u centralni i 5 na tank.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ovde izgleda u ovoj temi svako misli da je njegov motor najbolji i univerzalan sto je negde normalno i ok. Medjutim daleko je to sve od univerzalnog, pogotovo sto se pominje grad. Svaki ima svoje prednosti i svoje mane, odnosno mi smo tu da izaberemo motor prema nasim potrebama, odnosno potrebama vozaca. Posle skutera koji sam vozio dugo i uzivao uglavnom osim u trenucima kad sam uvideo da mi fali dosta snage u pojedinim momentima. Na ustrb svega toga presao na veliki ozbiljan motor od 1000ccm gde sam nasao svu srecu i osmeh je uvek tu. Medjutim u gradu ga ne vozim skoro nikad ili samo u varijanti moranja, jer ni meni ni njemu ne prija to klackanje sa menjacem po grackim guzvama. Tako da, svako ima svoje prioritete i prema tome bira motor za sebe. A ako mogu da izaberem koji motor mozda moze biti priblizno univerzalan to je Honda Nc 750 x dct, on moze za sve generalno, koliko ce koga zadovoljiti zavisi od vozaca......

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Neverovatno.Mislio sam da je Multistrada mazga koja se moze tovariti kolko hoces.Sada vidim da je i njem max load 430kg,sto znaci da nema ni 200kg korisne nosivosti.Slicno je i sa BMW ako sam dobro razumeo.Sto znaci da niko nije napravio motor da povice dvoje sa dosta stvari za neko putovanje od npr 10ak dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

To ima veze verovatno sa tim da na te duže ture idu mahom idu solo vozači, a u tih 200kg se uklapa dosta motora. Pretpostavljam da je razlog i to sto veće opterećenje od 200kg na zadnjem točku sigurno utiče dosta na stabilnost motora i smanjuje upravljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Uzmite sa rezervom loše vešanje. Većina je nesposobna da iskoristi potencijal fabričke postavke. 
 
 

Alekre,
Nisi u pravu.
Hod zadnjeg amortizera je kratak.
Proveri sa [mention]ProMaster [/mention] .
On je ustelovao njegovog kao sat sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
Ovde izgleda u ovoj temi svako misli da je njegov motor najbolji i univerzalan sto je negde normalno i ok. Medjutim daleko je to sve od univerzalnog, pogotovo sto se pominje grad. Svaki ima svoje prednosti i svoje mane, odnosno mi smo tu da izaberemo motor prema nasim potrebama, odnosno potrebama vozaca. Posle skutera koji sam vozio dugo i uzivao uglavnom osim u trenucima kad sam uvideo da mi fali dosta snage u pojedinim momentima. Na ustrb svega toga presao na veliki ozbiljan motor od 1000ccm gde sam nasao svu srecu i osmeh je uvek tu. Medjutim u gradu ga ne vozim skoro nikad ili samo u varijanti moranja, jer ni meni ni njemu ne prija to klackanje sa menjacem po grackim guzvama. Tako da, svako ima svoje prioritete i prema tome bira motor za sebe. A ako mogu da izaberem koji motor mozda moze biti priblizno univerzalan to je Honda Nc 750 x dct, on moze za sve generalno, koliko ce koga zadovoljiti zavisi od vozaca......

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka



Naormalno da svatko misli za svoga konja da je najbolji. Pa kupili smo motore sa srcem jer nam se sviđaju a ne iz obaveze...

Danas na svi sreću svatko na tržištu može naći za sebe najbolji motor, a i većina su odlični univerzalci koji prelaze mogućnosti većine nas...

Birati sa srcem je jedini zalog neprekidnog osmijeha kad ga vidiš i voziš. A mane onda i ne primjećuješ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

To i mene muci, dosta sam po gradu, ali volim da izadjem van ponekad.. Nije mi problem teret, ne volim da vozim nikoga, a sebi spakujem ranac.. 

Ono sto ja mislim da "nam" je spas za taj grad deo, to je automatik, tj dct kod honde konkretno. Znaci kvacilo nichts. :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
On 4/15/2021 at 6:06 PM, m.milivojevic said:


Alekre,
Nisi u pravu.
Hod zadnjeg amortizera je kratak.
Proveri sa [mention]ProMaster [/mention] .
On je ustelovao njegovog kao sat sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Misliš da se sabije do kraja? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
On 4/15/2021 at 2:30 PM, Jovan Ristic said:

Nisam probao ni Tracera ni Versys. Ove godine bi trebalo da odradimo test Tracera 700 i verovatno 900, ali ništa još nije sigurno.  Tracer 900 GT mi deluje kao odlično opremljen motocikl, za razumnu cenu. Za vozne karakteristike ne moguda kažem ništa dok ga ne probam. 

 

Kawasaki teško da ćemo testirati, pošto nemamo nikakvu saradnju sa uvoznicima za Kawasaki :( 

Ako mislis na novi Tracer 9 GT i ako su one cijene, koje sam ja vidio, validne....motor je preskup. U cjenovniku je 14.400eur. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Misliš da se sabije do kraja? 

Da da...
Veoma je tesko nastelovati ga.
Stefan je uspeo, zato ga i tagovah.
Po njegovim recima skroz drugi motocikl.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Tracer 900 ima mnogo mali hod zadnjeg amorta, na modelima posle 18. je to malo bolje.. 
Moj nije bio nastelovan za moju kilazu (oko 95kg).. Sad je ustelovan tako da nema voblinga (ranije mi se javljao oko 160, sad ga nema do brzine od oko 220, koliko sam probao) ili mrdanja u obaranju (kao da pusta sama guma), ali je zato poprilicno tvrd za nase idilicne puteve.

Inace mislim da Tracer 900 nije univerzalni motor, ne znam da li je ovde predlozen ili nije.
To je motor kojeg bi trebali da imate u garazi kada krenete na vikend voznju, gde zelite da se izdivljate i vratite sa osmehom oko glave. A u garazi imate vec jedan NC DCT za grad ili neku Africu, Teneru, pa i GS-a za daleke visednevne ture. 

Univerzalni motor ne postoji, to je izmislila sirotinja jer nema dovoljno para za sve.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
8 hours ago, ProMaster said:

Univerzalni motor ne postoji, to je izmislila sirotinja jer nema dovoljno para za sve.

Pa naravno, evo ja prvi.

Kao sto sam siguran da piloti helikoptera to tvrde za motordzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Ima li neko neku tabelu gde mogu da se nadju nosivosti raznih motoru? Pokusao sam da nadjem na internetu i nisam uspeo.


Jedino za svaki koji te interesuje u manual da uđeš da pogledaš maximum weight capacity...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 11 minuta, bokibd je napisao:

Versys 1000 nosivost 220 kg

Meni je Versys 1000, najblize nesto univerzalnom motoru, ako izbacimo off road iz jednacine.

Po gradu tezak, ali poslusan na gasu i miran kao bubica, kada tako treba. Ide bez gasa. Ubacim ga u 3. i vozim od kuce do posla 10kmh ili 110kmh, nije bitno, ide u trecoj. Tezak jeste, ali se ne oseti.

Na lokalnom putu i magistrali, ispaljuje kako hoces kod brzih preticanja uz vrlo umerenu potrosnju.

Na auto putu stabilan sa dobrom zastitom od vetra, sposoban da se dugo vozi ozbiljnim brzinama, bez da umori vozaca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

 

 

Pre 11 sati, ProMaster je napisao:



Univerzalni motor ne postoji, to je izmislila sirotinja jer nema dovoljno para za sve.

jeste jeste.. i ljubav je izmislila sirotinja koja nema para da plati kurvu

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650
Pre 10 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

 

 

jeste jeste.. i ljubav je izmislila sirotinja koja nema para da plati kurvu

Slazem se i sa jednim i sa drugim :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650
Pre 10 sati, ProMaster je napisao:

Meni je Versys 1000, najblize nesto univerzalnom motoru, ako izbacimo off road iz jednacine.

Po gradu tezak, ali poslusan na gasu i miran kao bubica, kada tako treba. Ide bez gasa. Ubacim ga u 3. i vozim od kuce do posla 10kmh ili 110kmh, nije bitno, ide u trecoj. Tezak jeste, ali se ne oseti.

Na lokalnom putu i magistrali, ispaljuje kako hoces kod brzih preticanja uz vrlo umerenu potrosnju.

Na auto putu stabilan sa dobrom zastitom od vetra, sposoban da se dugo vozi ozbiljnim brzinama, bez da umori vozaca.

Hvala za info.Jeste jedan od opcija i svidja mi se.Ta tezina me malo brine ,a za otvoren but znam da je odlican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

Malo kaskam sa temom ali evo moje zapazanje sa VFRom 2005 god. 3 kofera plus bagster napred i saputnica i nema prevelike razlike (osim gabarita zbog provlacenja) a kolilo sam video po specifikacijama je 225kg tereta max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja