Jump to content

Moto Zajednica

Univerzalni putno-gradski motor???

Recommended Posts

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

koliko shvatih, kolega je trazio univerzalni motocikl, sa akcentom na putni i autoput.

prioritet je putni...

 

"Postoji li univerzalni motor,tj koji je motor najblizi tome? Motor da se koristi za svakodnevno zujanje,da se vikendima vozi sa ekipom krivudavim putevima,a jednom mesecno sa suvozacicom i puno tereta da gazi autoput."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 43 minuta, symon je napisao:

Yamaha TDM 900 jako univerzalan motor...

Ne bih se složio, vozio sam je dve sezone. Zapravo, veoma je blizu toga, ali za grad je horor! 50% vremena si na kvačilu. Kad se saživiš sa tim, manje smeta. Za osve ostalo je extra. 

 

Rekao bih, da su nekako najtačniji odgovori na strani BMW-a.... 1200 GS ili 800 GS.... Zavisi od saputnice, pretovara, itd.... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Moja panka nema problema što se nosivosti tiče, nosi ona ko magare, al imam ja, ja nju ne mogu nikako :) :) :)  Šalu na stranu, do sada nisam našao bolji motor koji mi zadovoljava sve što se tiče vožnje. Jeste malo teža za kreni - stani vožnju, ali to se bar u manjim mestima vrlo malo dešava. Izuzetan motor za putovanja, kraća, duža sve jedno, udoban, pouzdan i vrlo mali potrošač u odnosu na kubikažu i težinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
10 hours ago, dl minak said:

Postoji li univerzalni motor,tj koji je motor najblizi tome? Motor da se koristi za svakodnevno zujanje,da se vikendima vozi sa ekipom krivudavim putevima,a jednom mesecno sa suvozacicom i puno tereta da gazi autoput. 

Yamaha fz6 s. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

niko da ubode u centar

 

i da pokaze srednji prst celoj konkurenciji

 

PS - Miki , ne primaj se , hahahhaha

 

0d6e8b6106ee-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda vfr 1200, 2010. godište, Touring, vozilo prešlo 39568 km, Niš. Cena 6.999 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Promenio član Darko Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Jako malo se vozim u gradu možda 500 km godišnje pa mi taj nedostatak mnogo ne smeta. Slažem se da je to jedina "mana" TDM-a sve ostalo po meni je veliki +...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Svaki motor je super za po gradu,ali nije svaki za autoput...Ja sam kompromis nasao u bmw xr 1000.

Promenio član Bole37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
niko da ubode u centar
 
i da pokaze srednji prst celoj konkurenciji
 
PS - Miki , ne primaj se , hahahhaha
 
0d6e8b6106ee-1920x1080.jpg WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Honda vfr 1200, 2010. godište, Touring, vozilo prešlo 39568 km, Niš. Cena 6.999 € - Motori - Polovni Automobili  
 

Hahahah

Aj R-ašu, kaži iskreno.

:-P


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Posto kolege ozbiljno predlazu gs1200 i 800, a nc750 je možda mala za dvoje, onda Afrika DCT, realno za po gradu je bolja od bilo cega te velicine, dct je za grad , a i za bilo sta drugo sem mozda nekog ozbiljnijeg off-roada, neprevaziđen, milina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Rekao bih da je i Super Tenere 1200 dobra opcija...daa1c92f444bbd85c9cb0242a1409bff.jpg

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Yamaha MT09 kad se opremi nosačem bočnih kofera i vizirom očas posla postaje odličan gradski/putni motocikl, a sposoban je i da izađe ponekad na stazu.

 

To je moj izbor za sledeću godinu verovatno, ako sakupim dovoljno novca da kupim MT09 SP. Od svih motora koje sam gledao i vozi, MT09 je nekako najbolji "all round" motocikl.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, Overpressure je napisao:

Ako kupiš mt09 sledeće godine, hoćeš li prodavati hondu vtr? :)

Nije VTR moj. To je službeno vozilo BJBikers redakcije na kojem testiramo svašta nešto. Pa smo ga preko zime detaljno sređivali i sada ga ja dužim, mazim i pazim. To jest, imam tu neopisivu sreću da to radim :) 

 

P.S. Koliko mi je poznato, ni nakon službe u BJB VTR neće biti na prodaju

 

Vidim da si bacio pik na VTR :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650
pre 30 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Yamaha MT09 kad se opremi nosačem bočnih kofera i vizirom očas posla postaje odličan gradski/putni motocikl, a sposoban je i da izađe ponekad na stazu.

 

To je moj izbor za sledeću godinu verovatno, ako sakupim dovoljno novca da kupim MT09 SP. Od svih motora koje sam gledao i vozi, MT09 je nekako najbolji "all round" motocikl.

Jovane,kao neko ko je probao dosta motocikala voleo bih da cujem jos neki tvoj predlog.Video sam da ti se svidja trejser 9 ali zbog nekih drugara koji su ga probali nije bio prvi izbor vec Strom.Posto je bilo povoljno kod Atile uzeo sam nov.Ono sto me je odvratilo od Yamahe je (po prici onih koji su ga vozili) njegovo vesanje za koje kazu da je jako lose uradjeno,posebno za dvoje, i neudobnost,narocito saputnika,i polozaj nogu.Obzirom da sam navikao na stromove i versise to me je malo uplasilo.

Drugo,da li si probao Versys 1000 i kako bi njega pozicionirao u ovoj prici?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, dl minak je napisao:

Jovane,kao neko ko je probao dosta motocikala voleo bih da cujem jos neki tvoj predlog.Video sam da ti se svidja trejser 9 ali zbog nekih drugara koji su ga probali nije bio prvi izbor vec Strom.Posto je bilo povoljno kod Atile uzeo sam nov.Ono sto me je odvratilo od Yamahe je (po prici onih koji su ga vozili) njegovo vesanje za koje kazu da je jako lose uradjeno,posebno za dvoje, i neudobnost,narocito saputnika,i polozaj nogu.Obzirom da sam navikao na stromove i versise to me je malo uplasilo.

Drugo,da li si probao Versys 1000 i kako bi njega pozicionirao u ovoj prici?

 

 

Nisam probao ni Tracera ni Versys. Ove godine bi trebalo da odradimo test Tracera 700 i verovatno 900, ali ništa još nije sigurno.  Tracer 900 GT mi deluje kao odlično opremljen motocikl, za razumnu cenu. Za vozne karakteristike ne moguda kažem ništa dok ga ne probam. 

 

Kawasaki teško da ćemo testirati, pošto nemamo nikakvu saradnju sa uvoznicima za Kawasaki :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 3 minuta, dl minak je napisao:

Onda da sacekamo info iz prve ruke :)

 

To bi bilo najbolje i nadamo se da ćemo uskoro realizovati testove. Trenutno je problem zbog isporuke novih modela, jer je potražnja širom Evrope velika za Tracere i MT serije, a novi su modeli za ovu godinu. To sa sobom povlači i problem da nisu stigli i testni primerci za sve modele. :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
S1000XR, Multistrada, mozda cak i mt 10 tourer edition

I sam sam u dilemi sa novim izborom jer sam svoj prodao pre par dana, ova tri su mi idealna, ali su jako skupe igracke.
Ima i jos par modela koji mogu da ti budu daily, a da mogu sve pored toga  sto si naveo, tracer 9, veliki versys pa cak i v strom 1050 xt koji se meni jako dopada, ali je za moj ukus ipak malo preslab.

Ista dilema, na kraju uzeo multistradu. Prvih par dana mi govori kako nisam falio. Za sada makar...


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650
pre 11 minuta, Gums je napisao:


Ista dilema, na kraju uzeo multistradu. Prvih par dana mi govori kako nisam falio. Za sada makar...


Sent from my iPad using Tapatalk

950 ili velika.Siguran sam da ni sa jednom nije greska.Da li imas podatak kolka je korisna nosivost multistrade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Velika, 2012 god. Sada sam pogledao sto te zanima u manualu, evo slika.e69183c21396011466c66d61b1548fe6.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ali skontajte grešku u uputstvu. Maksimalna težina ne sme prelaziti 35 kg, podeljeno na sledeći način... 10+10+5 = 25

 

EDIT:  U stvari nije greška. Jer kaže 10 kg po bočnom koferu, dva bočna x 10 kg = 20 kg Sve okej zaboravite da sam pisao :) 

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja