Jump to content

Moto Zajednica

Univerzalni putno-gradski motor???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Postoji li univerzalni motor,tj koji je motor najblizi tome? Motor da se koristi za svakodnevno zujanje,da se vikendima vozi sa ekipom krivudavim putevima,a jednom mesecno sa suvozacicom i puno tereta da gazi autoput. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Postoji li univerzalni motor,tj koji je motor najblizi tome? Motor da se koristi za svakodnevno zujanje,da se vikendima vozi sa ekipom krivudavim putevima,a jednom mesecno sa suvozacicom i puno tereta da gazi autoput. 
Ja sam to postigao sa Kawasaki versysom 650 2018 god. - jedino je malo zakazao na offroad u, probao sam i moguce je ali dosta uzbudljivo

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Trenutno vozim v-stroma 650,i on je veoma blizu toga. Jedino to putovanje sa suprugom trpi.Putna brzina na auto putu nije bas idealna,nebi skodilo jos malo snage u preticanjima,a i u pretovaru smo konstantno. Motor ima nosivost 200kg.Od toga 25 kg otislo na rolbarove,nosace,kofere,svetla...Ja 100kg zena 80 vec pretovar,a tek tada dodje nasa oprema i sav teret u koferima sto znaci da smo u debelom pretovaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650
pre 7 minuta, BURBONSKI je napisao:

Ja sam to postigao sa Kawasaki versysom 650 2018 god. - jedino je malo zakazao na offroad u, probao sam i moguce je ali dosta uzbudljivo emoji6.png

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Probao sam i versysa 650 2016o i on je u svemu slican kao i moj strom,pa i u manama koje sam nabrojao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pa realno da postoji to što tražiš ne bi postojale različite kategorije motocikala :). Ti tražiš skuter sa offroad i trkačkim pedigreom uz 1000cc i više... :D  

Iskreno VStrom je dobar allround motor ali nije mazga...ili smanji kilažu dodatne opreme i prtljaga ili sebe i ženu na dijetu! 

 

Ne znam da li se može šta uraditi po pitanju čipovanja agregata ali kapiram da bi to bilo prilično ulaganje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ja sam generalno u istom sosu jer nekako se ne vidim ni finansijski ni obavezama da imam dva motora, prethodno sam imao transalp 600 i mislio da cu sa njim resiti problem, medjutim generalno mi je bio spor i trom na otvorenom, sa suvozacem pogotovu, grad nije bio problem nesto provlaciti se koliko polozaj masine, njeno zagrevanje koje bas smeta nogama i dug hod vile koja je meka, ovu sezonu sam poceo sa TDM-om i dosta je blizi tome sto mi treba pogotovu na otvorenom putu, jedina mana sto hoce da srkne malo vise goriva od trandze ali kad das gas zaboravis na to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
51 minutes ago, velimirjevtic said:

Ja sam generalno u istom sosu jer nekako se ne vidim ni finansijski ni obavezama da imam dva motora, prethodno sam imao transalp 600 i mislio da cu sa njim resiti problem, medjutim generalno mi je bio spor i trom na otvorenom, sa suvozacem pogotovu, grad nije bio problem nesto provlaciti se koliko polozaj masine, njeno zagrevanje koje bas smeta nogama i dug hod vile koja je meka, ovu sezonu sam poceo sa TDM-om i dosta je blizi tome sto mi treba pogotovu na otvorenom putu, jedina mana sto hoce da srkne malo vise goriva od trandze ali kad das gas zaboravis na to :)

Ja sam to resio promenom ulja u viljuskama. Sipao gusce ulje i sad je milina za voznju. Fabricki je mnogo upadala viljuska i meni i nije mi se svidjalo. Al da mu fali malo snage, fali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

pa to bi bio GS 850 F , Yamaha MT09, motori dovljno tanki i laki za vožnju kroz grad,dovoljno snažni za put,

off road mogu da podnesu ,,,,,ali u svakom slučaju mora negde da prevagne izmedju off road ili turing varijante nije moguće svugde biti podjednako dobar

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Slazem se sa svime navedeno.Moze da bude i 1000 kubika ali koji je to. Ja i supruga vec 10 god skidamo kilazu i svake god jos po kila gore :) .Stvari jedino da ne nosimo nista jer smo i bez njih knap.Gledao sam i strom 1050. Resio bi snagu ali i on nema nosivost vise od 200kg

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 1 minut, dl minak je napisao:

Slazem se sa svime navedeno.Moze da bude i 1000 kubika ali koji je to. Ja i supruga vec 10 god skidamo kilazu i svake god jos po kila gore :) .Stvari jedino da ne nosimo nista jer smo i bez njih knap.Gledao sam i strom 1050. Resio bi snagu ali i on nema nosivost vise od 200kg

 

Mi ćemo još malo goli da se vozimo.....već smo u "overload-u" poodavno :jok:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Do sada je supruga i ostajala kuci vikendom ali kada cera na jesen ode na faks nema meni vise solo voznji. Uvek cu biti OVERLOAD. Zato i gledam u kom pravcu dalje da razmisljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Svi oni po specifikacijama nose isto ili slično tako da nema neki izbor,mora da se gleda snaga,100 konjića i više a ako je pretovar onda jedino rešenje:jee:

650 2.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Kapiram da necete tovariti više od ovog:

 

2774d1259828288-max-weight-loading-gs120

 

Maksimalna nosivost GS-a, uključujući putnike je 450kg.

Oduzmi tvojih 100 i supruginih 80 (bez opreme), znači ukupno 200, ostaje ti 250 za teret.

 

GS sa fabričkim vario (naravno skupljenim) nije širi od širine cilindara i sa njim se možeš provući po gradu, bar se ja provlačim kroz gužvu sa sve tri koferčine.

Pored fabričkih vario koji kada se prošire imaju kapacitet 65L, posedujem i 58L Givi Trekker.

Na bokovima, ispod nogu imam trouglaste torbe kapaciteta po 3L za sitnice, a u planu mi je i tank torba.

 

Posedujem ga od skoro, a kupio sam ga baš zbog svih razloga koje si naveo...

Za put, za silazak sa asfalta, za zujanje...

Dugo sam kalkulisao i hteo sam da nastavim u pravcu FZ8, ali kada sve staviš na papir, i pogledaš dobijeno/uloženo, odgovor se sam nametne.

 

 

Odrzavanje nije preskupo i generalno je motocikl koncipiran da ga servisiraš i po kojekakvim vuko*ebinama - možeš sam da ga održavaš

 

 

Promenio član m.milivojevic
  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 8 minuta, damjandugi je napisao:

Ukupna težina 450!!

Uptrebljiva nosivost je upola manje-220 !!

Preračunao se malo......nema veze, i dalje ga volimo :lol:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Yamaha's FJR1300 weighed 649 pounds, with a GVWR of 1,049, leaving 400 pounds for riders and luggage.

Što bi bilo prevedeno 200 kg bruto (putnici + prtljag) što bi bilo 10 kg "overweight" u mom slučaju bez prtljaga :confused0068:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

(naravno da znam da ce svi da mi se smeju, al' me to ic ne uznemirava).

 

Piaggio x9 500 je nesto priblizno tome, zato sam ga i izabrao.

Vozim sam. I grad i otvoren put, autoput, laki i srednje teski offroad. Meni vrsi posao i zadovoljan sam. Nije idealan ni za jednu opciju, ali je vise nego pristojan za svaku. Evo, npr:

1) Autoputem Bg-Le, 110-120-130km/h, bez problema. Torba i ja. Mislim da bi bilo mucenje tri sata da ga teram 150. O 170-200km/h sto ovi od litar idu sa pola gasa - ja ne mogu ni da sanjam.

2) Po Kucaju i njegovim makadamima (pa i blatu po malo).. sporo i lepo, skoro svuda se zavuce. Naravno, ne moze uz vododerine, kao sto bi mogao neki enduro. Izasao sam s njim na vrh Babinog zuba na Staroj planini.

3) Za grad je meni dobar, ne trosi mnogo (4.2-4.5L/100km), a provuces se svuda.

 

 

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
5 hours ago, dl minak said:

Postoji li univerzalni motor,tj koji je motor najblizi tome? Motor da se koristi za svakodnevno zujanje,da se vikendima vozi sa ekipom krivudavim putevima,a jednom mesecno sa suvozacicom i puno tereta da gazi autoput. 

S1000XR, Multistrada, mozda cak i mt 10 tourer edition

I sam sam u dilemi sa novim izborom jer sam svoj prodao pre par dana, ova tri su mi idealna, ali su jako skupe igracke.
Ima i jos par modela koji mogu da ti budu daily, a da mogu sve pored toga  sto si naveo, tracer 9, veliki versys pa cak i v strom 1050 xt koji se meni jako dopada, ali je za moj ukus ipak malo preslab.

Promenio član gavrela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

NC750X DCT. Najbolji motor na svetu. :sampion:

Posle je Afrika jer je duplo skuplja a nije duplo motor.

Treći GS jer nema DCT. :jee:

Malo se šalim, ali više se ne šalim. :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 1 sat, dragan_alumiroi je napisao:

NC750X DCT. Najbolji motor na svetu. :sampion:

Posle je Afrika jer je duplo skuplja a nije duplo motor.

Treći GS jer nema DCT. :jee:

Malo se šalim, ali više se ne šalim. :)

Apsolutno podrzavam za Hondu NC750X. Moze da bude i gradski, i do prodavnice, i na kafu, i na dvevnu voznju, i na visednevnu voznju. Ali po ovome sto gore procitah, i Honda Gold Wing moze za po grad, sve ostalo je slabo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja