Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za punjač akumulatora

Recommended Posts

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nemoj da ti je zao para za C-tek, stvarno je extra, kupis jednom i imas kvalitetan punjac godinama (a verujem i decenijama). Ja sam se samo zeznuo sto ga nisam kupio ranije, nego bacao pare na neka polovicna resenja (tipa lidl punjac i slicno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Ја сам узео пре 2г про-усер пуњач, има све живе модове, итд итд.. мотор паркирам прикачим и не размишљам. 

63186A8E-179E-4DE3-87D1-E21E277F3D83.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@aca-pn  šta da radim kad sam stipsa za neke stvari :) Mada možda ga i uzmem ako ne nadjem nešto povoljnije.

 

Nemanja koliko si ga platio i gde, i da li ima ovaj limit na napon ispod koga nece da puni? Ako ima trebalo bi da pise na kutiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 3 minuta, antir3ality je napisao:

@aca-pn  šta da radim kad sam stipsa za neke stvari :) Mada možda ga i uzmem ako ne nadjem nešto povoljnije.

 

Nemanja koliko si ga platio i gde, i da li ima ovaj limit na napon ispod koga nece da puni? Ako ima trebalo bi da pise na kutiji.

Узео сам у фирми Андреја батерије, овај мислим да сам платио око 6000 +/- и има све, препуњавање, опоравак, шок, зимско итд. Има опцију када је аку мртав само да избаци иконицу и нема му спаса. Имаш на њиховом сајту све, комлет упуство. Овај мој је модел 4000В колико се сећам. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Ja imam taj iz Lidla, stoji nonstop prikacen na akumulatoru preko zime, nisam cak ni kleme otkacio, napon uvek ok, motor pali iz prve. Probao sam dva stara aku, sa losim naponima, da napunim, ali punjac ih ignorise. Znaci puni i radi ok samo ako su ispravni akumulatori, ako im napon nije ispod nekog dozvoljenog. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2807 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Prvi (BC) kupljen u MotoManiji .... perfekcija. Budi sve osim k...c mrtvom magarcu. Koje sam Aku vratio u život za nepoverovati. Može auto i motor. Drugi iz Louisa...odličan.....i treći Bosch kupljen (moto/auto) kao poklon koji nije na kraju dat tako da je ostao i služi za sve i svašta uglavnom ako je nečiji motor na čuvanju.....mada sam i to odjebao fea8bca80470aaff0e9a76cf420f5300.jpgfe52f58bee791eac9ea2dac6053b4658.jpga180e2c1992467b8797380d7b7b520af.jpgcb586e68eebc8855a49e805e33e3a9e2.jpgcd6bba78caf0a13ce87ba085a62331d7.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1885 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ja koristim Cars Pro iz Lav auta, već 4 godine, po potrebi. Mislim da je bio oko 30 evra. Doduše, nisam nikada do sada imao potrebe da oživljavam totalno prazne akumulatore, tako da ne znam da li puni od 0 V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@Blaza to je suština pitanja :) Meni onaj iz Lidla super završava posao, ne bi mi trebalo ništa drugo, samo da nema taj limit.

 

@BaneVuk58koliko si platio taj BC ?

@keš inače limit je 7.2 ili 7.5 volti, zaboravio sam tačno. A meni je recimo sijalica koja je gorela u kabini auta ispraznila aku do 6.7 . I onda sam morao da zovem drugara da ga upalimo na kablove.


Možda sam mogao da povežem aku od motora pa da prevarim punjač da je napon veći, ali nisam se setio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Ja pored toga lidlovog imam neki stari veoma jak punjac, ima grecov spoj na alu hladnjaku i plus jos se pali ventilator ako zatreba, taj ne pita koliko je prazan aku. Jednom sam ispraznio aku na autu, ovaj ga napuni ocas, sav se zagreje i pored ventilatora. Samo to nije resenje, takvo punjenje je samo nuzda i przenje. Poenta je imati za motor taj mali pametni i ne dozvoliti nikada da ti aku izgubi napon ako na primer motor stoji dugo da se ne vozi ili se kupi novi aku pa se lepo napunu sporo sa propisanom strujom punjenja i plus ne moras da pazis da ga ne prepunis.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ja danas uzeo pametni u Lidl, ali sad vidim da ste vi vase placali 1500. Mene ovaj kostao 5000din. Okacicu slike pa bacite pogled jel to taj ili sam nesto drugo uzeo. Lidl uvek ima 10 varijacija istih komada opreme.

 

P.s. nakon detaljnije analize cini mi se da sam bacio pare. Kod mene je stavljen ovaj aku 

  A koliko vidim ovaj punjac puni tek od 20Ah do 100Ah. Da li to znaci da ove slabije od 10Ah nece moci da puni i odrzava ?

20240414_155328.jpg

20240414_160434.jpg

20240414_164944.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kupio si punjač od 10A, a za taj akumulator bi trebao da bude od 1A struje punjenja. Puniće ga i taj, ali će se grejati i drastično će da mu smanjiš vek trajanja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Oko 50 eura , prepoznaje koji je tip akumulatora ( AGM,GEL,STD,LiFe,LFP) i odrzava ga na osnovu toga. U setu dodje standardne stipaljke za punjenje i set da ugradis negdje na motoru utikac.  U BiH ga ima u vise moto proddavnica,tako da vjerujem da ga ima i u Srbiji.

OptiMate-1-DUO-TM402xD-bronze-corner.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja