Jump to content

Moto Zajednica

Biciklo Polar Forester 28 incha

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Na prodaju moj bajs Polar Forester u odličnom stanju. Alu ram, prednja suspenzija. Oprema na njemu je Shimano Deore XT (osim prednjeg pogona koji je Krypton). Točkovi su 28 inča. Servisirano je u potpunosti i sve funkcioniše kako treba. 

 

Cena bi bila 200 evra. 

0603171985. Boris

 

KVv9GvM.jpg

Je8rZdr.jpg

Gx7F31X.jpg

LyhPjJi.jpg

nPCxQsQ.jpg

OqL0Tve.jpg

kgdYj5q.jpg

a1xVzun.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Koja je velicina rama i koliko je star. 

Super ténéré 750
 

Promenio član deki295

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Veličina je 51, a koliko je star - to nemam pojma. Ja sam ga uzeo pre 2 godine od kolege sa foruma u rastavljenom stanju i sredio sam ga za sebe, međutim, nemam vremena za vožnju bicikla, pa mi žao da stoji i skuplja prašinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Mislim da mi je mali. Ja sam 195cm i 120kg. Steta sto ne vozis, treebalo bi, barem 2 put nedeljno. Ja sam vozio dok mi ga nisu ukrali iz dvorista pre neku godiinu i od tad muku mucim sa 6-10 kila viska

Super ténéré 750

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

@deki295 Ne zelim da kvarim oglas nikako ali na zalost nije Alu i karbon ram za 120kg, bolje da uzmes kvalitetnu cekicaru i da te bog vidi.

Meni je pukao Alu Scott na 2 mesta a imam 90kg, nije da sam ga stedeo ali to se desava na vecim opterecenjima i vecim rupama ako je kasno primetis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 23 minuta, feelgod je napisao:

@deki295 Ne zelim da kvarim oglas nikako ali na zalost nije Alu i karbon ram za 120kg, bolje da uzmes kvalitetnu cekicaru i da te bog vidi.

Meni je pukao Alu Scott na 2 mesta a imam 90kg, nije da sam ga stedeo ali to se desava na vecim opterecenjima i vecim rupama ako je kasno primetis.

Alu ram je elastičniji od čeličnog, bolje podnosi udarce i uvijanja pod opterećenjem. Da nije tako ne bi se downhill bajsevi pravili od aluminijuma nego od čelika...

To što je tebi pukao ram se dešava ako je ram negde već bio načet na tom mestu od nekog pada ili jakog udarca (a i sam kažeš da ga nisi štedeo)... 

 

Promenio član ThePainkiller

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa imao sam MTB i sto bih ga stedeo ali nisam ocekivao da ce nadrkani Alu Scott da pukne pa jeste.

A isto tako vozim celicaru Polar Medison i ne mogu da joj glave dodjem :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Burazerova žena je dugo vremena downhill vozila sa svojim alu Cube hardtail i nikada nijedan problem nije imala sa ramom... Opet kažem, da alu ram nije jak ne bi se nijedan downhill bajs pravio od tog materijala. Sa druge strane, nije ni svaki alu ram za maltertiranje i lomatanje...

Promenio član ThePainkiller
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Imam alu ram, ktm bajs sa fabrickim delovima vec 11god. Skakako sa skakaonica gde treniraju ovi za downhill, ganjam ga svake zime po sumi zadnjih 11god a svakodnevno sam ga do skoro vozio. NIKAD nije pukao niti se ista pokvarilo. Trkacke bajseve takodje vozim 10god. Krenuo od celicare, godinu dans posle na alu pa na karbon. Eno mi karbon u sobi. Padao na trkama sa njega, kidao ga na treninzima, i nikad nije pukao. Pa nisu ti strucnjaci tamo glupi da naprave bajs koji ce puci kad sedne covek od 120kg. 
 

A i ko jos vozi celicni mtb? Jos da skace sa njim po sumi? Ne secam se da ssm video:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 9 sati, drmilan_ je napisao:


 

A i ko jos vozi celicni mtb? Jos da skace sa njim po sumi

Ja :jee3: ...

Promenio član travelman
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da se vratimo na temu...

Bicikl iz naslova nije za lomatanje po šumi, niti je uopšte i deklarisan kao MTB, već je treking varijanta, što bi značilo da je predviđen za grad, eventualno neki makadam i to je to...

 

Mogu da premerim i ostale mere bicikla, ukoliko neko nije siguran da li će mu veličina odgovarati. Bicikl je prilično velik i visoki ljudi mogu komotno da se smeste na njega.

 

Cena za kolege sa foruma može da se koriguje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 33 minuta, Forsberg je napisao:

Šta je ovo vezicama pričvršćeno pozadi na desnoj strani?

Zaštita da lanac ne udara u ram. Kad se vozi po neravnom terenu, dešava se da lanc udari u viljušku (ram) i onda ošteti farbu/lak. Pogledaj na većini bajseva koji nemaju tu zaštitu kako su im izguljeni ramovi na tom mestu... ;) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Iako vozim alu ram,neke stvari su takve kakve jesu...

Istezanje alu rama je 17%

Istezanje legure čelika koja se koristi za bicikle je 25%

Granica zamora ide u prilog čeliku...

Avaj,u svetu profesionalnog biciklizma svaki gram je bitan zato su lakši materijali primarni.

U svetu rekreativaca u pokušaju,večitih dijeta i neostvarenih konfiguracija telesne topografije,poželjniji je čelik jer treba više snage da se pokrene čeličana,pa još krampon gume koje imaju veći otpor kotrljanja....sve u svemu više se znojiš.

Ali od prilike da mi sebe pre vidimo na tur d fransu nego izbezumjene tet a tet sa neizvesnošću fluorescentne svetlosti odškrinutog frižidera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja