Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa IMT 506

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Hawk

Poštovani,

 

Imam problem sa IMT 506 frezom. Naime radio sam kompletnu restauraciju motora(Zamena dihtunga, lagera, semeringa itd.) i kada sam je sklopio i upalio, nema snage. Pre nego što sam uradio remont kvačilo je radilo sve super, ali nakon sastavljanja nema snage na točkovima. Kada je ubacim u brzinu i krenem nizbrdo ona ide prva, druga, treća ali čim dobije opterećenje ili kad se ukopa u zemlju samo stane. I dalje se čuju zupčanici kako se okreću ali ona neće da ide pa neko mora s preda da je povuče da bi je iskopali. Po pričama drugih treba da se popusti sajla na onom korutu sto se nalazi na ručici kvačila ali ni to ne pomaže. Nisam pametan... Ako neko ima neki savet, bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Najgora masina ikada, imam je, ne znam kome pade na pamet da je smisli.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Hawk

Što se tiče sajle nova je i kad skinem onaj zeleni poklopac odlično radi sve, a za lamelu nisam znao da može da se okrene naopako. Mislim čak i da jeste, da li je moguće da radi dok ne dobije opterećenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Sad oko okretanja lamele ne znam, 506 valjda ima lanac koji prolazi kroz onaj stub i prenosi silu na pogon, znam da moze da pukne ili spadne a da li tu moze nesto da proklizava samo, to ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Bas sam juce frezirao za krompir, isto tako se desavalo da nema snagu, vukao je fals vazduh na onu gumu sto ide od karburatora do filtera.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Hawk

Ne verujem da je to jer da je vukao falš vazduh, cule bi se promene u radu motora. A on svakako mora da vuče vazduh na toj strani karburatora. Filter služi samo da ne ulazi prljavština u karburator, a inače može da radi i bez filtera. Da li ti se rešio preblem kad si to uradio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Ne verujem da je to jer da je vukao falš vazduh, cule bi se promene u radu motora. A on svakako mora da vuče vazduh na toj strani karburatora. Filter služi samo da ne ulazi prljavština u karburator, a inače može da radi i bez filtera. Da li ti se rešio preblem kad si to uradio?
Kod mene nastavio posle da radi normalno, a i ona zavrtka sto ide iznad sibera se bila olabavila, nju sam stego i ispustio benzin, mesavinu sam bio napravio sa neko ulje od knez petrol pola litre 200din, odmah mi bilo sumljivo, niti je boja crvena, ko zna sta je ono. Moj motor sluzi kao donor uvek kad treba benzina, izvuko cist benzin i sipa stilovo ulje za testere i vrati se u zivot.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Hawk

Hvala svima na pomoći. Pošto nisam mogao da nadjem probelm, poručio sam nove lamele pa sta bude bice. Ispostavilo se da su one bile problem. Sada radi sve normalno. Još jednom, hvala svima na pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja