Jump to content

Moto Zajednica

Pit bike 125

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ovo je haos sa ovim kinezom. Danas sam skinuo desnu deklu, da bar uradim nesto dok ne stigne radapciger. Uglavnom je sve islo kako treba i skidanjem raznih zupcanika pocela je da se ukazuje radilica:). Rekoh ajde da bar ovo sto mogu da vidim uporedim sa ovom sto sam kupio. Nije dugo proslo i usledio je hladan tus. Prvo sam na mojoj uocio da lancanik koji pokrece uljnu pumpu nije u direktnoj sprezi sa radilicom, jer na njoj nema stift koji bi usao u kanalic na lancaniku. Nije se slomio niti ispao, nema ga, nije ga ni bilo. Na novoj postoji.

Gledam onda malo bolje i vidim da je lezaj radilice veci, i spoljni i unutrasni za po 2-3mm.

Popizdeo sam, ostavio sve:maloljut:otisao u prirodu i pricao sa drvecem:klovn:

Nastavljam sutra.. vadim je iz motora makar sekirom

Evo slika

IMG-2d36e87a791e782a0dca5938e553fb82-V.jpg

IMG-f2ef5237d9782afa364957f99ca1aa30-V.jpg

IMG-d4e106c34e13942d34af98371e778aef-V.jpg

IMG-28e73fb78e9516d6710cfb3ddfa1a035-V.jpg

IMG-7ed73098071c39bf8a248013dd5bcade-V.jpg

IMG-2658db832357b10cfb41ba9df73b1855-V.jpg

IMG-d8b47bef209c372d6932dbdc3305a120-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Лежајеве промени а зубчаник се блокира ваљда кад затегнеш корпу. Кајла му доџе за сваки случај.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Joooj opet improvizacija. Nisam ja majstor pa da mogu to tek tako da kazem i uradim. Zato sam se i odlucio da zamenim sve za novo i da kao ne razbijam glavu dal je dobro uradjeno ili ne. Ovako ulazim u pricu budzenja koja opet izbija pare iz dzepa i uzima gomilu vremena..

Moja je greska sto nisam prvo rasturio masinu pa onda po uzorku trazio delove. Mislio glupan da je to sve isto

Najvise sam razocaran u samog kineza koji je vidi se sklapao masinu od delova koji mu padnu pod ruku. Korpa rekao bih da nije nikad skidana, pa zato i mislim da to nije niko dirao u madjuvremenu.

Ko zna sta me jos ceka sa druge strane. To cu videti danas jos, nadam se.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Лежајеви који су на њему су бољи од лежајева које си купио са радилицом што је нормално јер се тај моторич вози офроуд. Није никакав проблем да промениш лежајеве па чак и неке FAGове или SKFовке, мало су слане али вреде.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Koliko vidim ovi lezajevi na novoj radilici su veci za po par mm i unutrasnji i spoljni deo. Sama nova radilica je na mestu gde je na nju nabijen lezaj deblja 2mm. Bojim se da necu naci takav lezaj, pa bi onda moralo za to malo da se skine sa radilice da bi na nju utrcao lezaj koji postoji. Znaci, angazovanje strugara i ostalih experata za budzenje, a to sam svakako hteo da izbegnem i spakujem sve to lepo sam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Hocu naravno. Juce sam onako koliko se moze premerio osovinu, njen raspon, duzinu kako god i to je ok. I oni krajevi, nutovi za korpu i konus sa druge strane su isti. Jedino je ona u tom delu gde su lezajevi deblja za 2mm.

Nego reci mi jel ovo uljna pumpa, to mi svi nude kad trazim, a ova kod mene je nekako pljosnata, drugacijeg oblika. Naravno ne mogu da je odvijem ni onim odvijacem na udarac cekicem, jedan je sraf na ivici da vrisne

IMG-7ed73098071c39bf8a248013dd5bcade-V.jpg

Screenshot_20210422-092046_Samsung Internet.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ово је уљна пумпа са осовиницом која је везана за ланац брегасте ланчаником. Код тебе не одговара тај тип. Сликај и другу страну.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

Ово је уљна пумпа са осовиницом која је везана за ланац брегасте ланчаником. Код тебе не одговара тај тип. Сликај и другу страну.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


 

Nije to to. Video sam je uzivo i moja je bar duplo veca. Videcu ako uspem moju da skinem pa da je pregledam detaljno. Ako ne ostaje gde jeste. Nalazim ove kao moja sto je na netu. Ona je bas za pit bajkove i kao "hi volume" je. Ja uglavnom trazim delove za atv 125 i za njih mi izlazi ona mala. Moguce da su ovi krosići malo nasvirani, pogotovo sto je ovaj moj kao"pro" verzija. 

Uzeo sam i karburator ali je i on mali i deklarise se 50-125cc. Njega cu staviti na Sachsa ako ga budem dizao na 110cc. Uzeo sam i glavu, ona je kompletna i sve je uredno, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Мислим да је иста али за то нисам сигуран па не тврдим 100%. Споља величина не игра улогу, 100% сам сигуран да је погон пумпе различит а за први део приче се ограџујем. Како и да је у овом случају притисак уља није пресудна ствар, пресудно је да све буде увек и довољно науљано.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Vezano za uljnu pumpu me vise brine onaj zupcanik koji nije uzupcen sa radilicom, pominjao sam ranije. Iako kao sto kazes kad korpa to sve stegne odozgo nema to gde da mrdne. Samo taj crv sumnje radi i to je sve. Srecom motor je takav da nece ici daleko od kuce,pa iako crkne, doguracemo ga.

stigao je radapciger:takoje:, svukao sam magnet cas posla. Ploca iza je totalno korodirala, ali struja je radila i sem nekog ciscenja ne razmisljam o dodatnom sredjivanju.

Glava koju sam uzeo je totalno ok, ima sve delove koje treba i sto se kaze "ja tu ne bi nista dir'o"

Karburator je lep ali je mali. Rekao bih da je za 50-70cc, iako ga prodaju kao 50-125cc. Ogromna je razlika u poredjenju sa ovim od krosića. 

Nisam stigao nista sem tog skidanja magneta da uradim, iako sam hteo. Sutra cu pa dokle stignem

IMG-3126e7876d680c2ad3a869c3fa359348-V.jpg

IMG-2f366011b77dc56775ffc6ba27cb4cc0-V.jpg

IMG-127287b417a04a7537d0cd9f6b2a3676-V.jpg

IMG-9601a593e7fb833394ead30f9694142a-V.jpg

IMG-5d7714e15f614feb698f07d5d7a9de04-V.jpg

IMG-eb518325109705d9aab1147d8b456b67-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Очисти оригинални карбуратор и то је то а на новој глави поклопци вентила нису исти. Оригинални су на завртање а на новој са по два штрафича али ваљда добио си и њих.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Znam, znam sve sam dobio, i poklopce i srafove i brezone za auspuh, sve komplet. 

Karburator sam ocistio vec ali je i njega iznutra nacela ova bela korozija aluminijuma, mesingane delove zelena. Bio je na kisi ako ne i u vodi skroz. Sta je tu je, idemo dalje. Kupio sam radapciger za svlacenje lezaja sa radilice. Bas mi krhko deluje, bice muke cini mi se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Izvadio sam radilicu:takoje:. Nije bilo bog zna kako tesko. Zezao je korodirali sraf za ploci paljenja, pa je tu radio sekac. Pametniji je popustio na kraju. Jedan od pametnjakovica na uljnoj pumpi nije hteo ni da mrdne i ona ostaje tu gde je. Ne mogu vise da se majem sa njom. Radilica je kao sto sam sumnjao

 sa manjim lezajevima nego ona sto sam kupio i sad gledam sta da radim. Probacu pre svega da nadjem takvu radilicu ovde, da se ne ebavam sa strugarima. Ako ne uspem ide pod noz. Probacu suta da svucem sa moje stare lezajeve, da vidim kako to ide. Gledam po YT kako to rade frajeri i nije toliko tesko kad se ima pravi alat. Nadjoh takav alat i ovde, ali kosta 50e. Imam lep radapciger ali da bi usao iza lezaja treba mu bar 7-8mm. To mi je kriticno, da ga mrdnem iz nule, posle je lako

IMG-6194bd38e1daa1906e0d968d4d8d7950-V.jpg

IMG-ccb1bff63aa9b1591fd5adf25f995355-V.jpg

IMG-49f472ac30c1d1c010ce8b0059d1efd1-V.jpg

IMG-5837c94c3282a81345c9c309e4c58fc7-V.jpg

IMG-ef655e7c4536a706de838844748e853d-V.jpg

IMG-5f999650e2e204b55eefd2a66d82caaa-V.jpg

IMG-3c41155df15652eaa4edfb0240b323b8-V.jpg

IMG-88a81b1df0c2f6da3356d0ed74e75b61-V.jpg

IMG-13d117562009cfe6669a7164ccbf5d9c-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Не остављај стару пумпу по свакој цени, удари шраф, загреј индустриским феном, избуши главу.....има опција.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 37 minuta, Krokodilo je napisao:

Не остављај стару пумпу по свакој цени, удари шраф, загреј индустриским феном, избуши главу.....има опција.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Sve ok, reseno je. Skinuo sam pumpu, otvorio, ocistio, vratio na mesto. Ovakvu sigurno necu naci ovde, tako da ostaje gde je. Pogledao sam je, sve je uredno, bilo je malo finog  taloga, tesno oni zubci okrecu unutra. Ja bih rekao da je to ok.

Nego, skinuo sam i lezajeve sa radilice:sampion:. Prvo sam vezbao na staroj, a onda ko iskusni Yutuber svukao i sa nove. Kao sto sam se i plasio, a potvrdicu to sutra, mera lezaja koji mi sad treba ne postoji. To je 52x22x15. Morace izgleda pod noz

IMG-3a633435f04dc42d1de7dafd5a503d35-V.jpg

IMG-83b167189d74d62b309fafdb5e38dd94-V.jpg

IMG-fc5b25178cc877aacc72c8b091f34444-V.jpg

IMG-4fe63956b7d7628d60ab2dddd9ed2813-V.jpg

IMG-17abd62ea51d05b57de7b1db2e69e6b0-V.jpg

IMG-74b1e6c852d71de3201a113fdd5d1512-V.jpg

IMG-45b48aae7dc3bcac508fd25e711eac58-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Извини што попујем али уљна пумпа је далеко од добра. На ситан брус папир и уље на стакло огланцај роторе а онда смањи кучиште на меру. ТЕ да измеџу ротора и постављеног шублера преко пумпе пролази шпијун 0,05. Роторе стругај оба истовремено да би били једнаке дебљине. Ако ниси у стању ручно носи то на магнетно брусање.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ah, opet majstorisanje znaci:takoje:. Kapiram da ne valja sto ima ove kruzne riseve po rotoru. Znaci treba to uglacati i sa jedne i sa druge strane. Ona druga strana je super, nema tragova nikakvih. I pored toga i celo telo pumpe malo stanjiti? Pa dobro, mogu to da uradim. Imam finu smirglu 500, pa na ravnu povrsinu da ga usijam. Ok, bice tako.

Siguran sam da ovo sa radilicom nece brzo biti zavrseno, pa cu se u tih par dana potruditi da nadjem novu pumpu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Imao sam srece, nasao sam lezaj. On je neki nestandardni naravno, i kostaju oba vise nego cela radilica. Ide u menjac nekih Suzuki automobila. Sta da radim, idemo dalje..

IMG-3eeddc2e6bf0849e9f4fcc3f4309b0f1-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Stigao mi je poslednji deo potreban za sklapanje. To je onaj zupcanik koji pogoni uljnu pumpu. Moj stari ne odgovara jer je rupa manja i porucio sam ovaj koji je odgovarajuci za novu radilicu. Nesto mi se cini ovako sa slike, jer ga jos nisam uzivo video da je veci, i da to nece moci lepo da se ukopca sa pumpom, videcu kad dodjem kuci..

Spremam se za sklapanje i lagano se poducavam na YT uglavnom:sampion:.

Metoda nabijanja lezaja cekicem ili presom mi se ne svidja i to necu raditi. Grejanje lezaja i hladjenje radilice mi deluje super i bezbolno, tako da cu to da probam.

Da li treba grejati sedista lezaja u blokovima i jesu li lezaju i u njih tesno nabijeni. Cini mi se kad sam rasklapao da nije bilo prevelikog otpora.

 

Da dodam.:tuzno: naravno da zupcanik ne odgovara, veci je. Resio sam i to, razbusio kod strugara moj stari. Sad ima i kajlicu kao osigurac. Gotovo je sa tim, idemo dalje.

IMG-7f5fc9d3dce1a9185875d688f7e96006-V.jpg

IMG-fcc01dee0836372b7e567642566cb459-V.jpg

IMG-8c3ca65ef280eb36b46b0e58c14b2af9-V.jpg

IMG-5323f9aabfe98283614e2e637e2df15a-V.jpg

IMG-8585cae67d8a0a815cd80579870cfdb4-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

То је код тебе појачање у подмазивању ако си схватио, пренос пумпе омогучава бржу циркулацију уља. Иначе постоји и вечи пластични зубчаник на пумпи који би био одговарајучи за овај мањи на радилици. Ако није проблем реци који ти је промер оригиналног карбуратора.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Pa ja sam ga sad stavio na staru postavku, onako kako je bilo. Onaj drugi ,veci zupcanik ima jedan zub vise ali je prilicno veci obimom i nema nikave sanse da se ukopca sa zupcanikom pumpe. Moguce da njihovom zamenom moze da se utice na protok ulja, ali naci te delove ovde je nemoguca misija. Ovde svi prodaju iste delove, jer ih uglavnom nabavljaju od jednog velikog uvoznika, koji ni ne pomislja da obogati ponudu. Ne znam, tako je kako je. Delovi su jeftini pa su i greske koje sam napravio oprostive

Karburator za koji me pitas nisam potpuno siguran koje je velicine i sta se tu meri. Znam da kad sam porucivao filter vazduha merio sam spoljnu meru usisnog grla i ona je 39mm. Znaci da bi unutrasnja mera(ako se to meri) bila za par mm manja.

Moguce da je malisa dobro bio nasviran. Ako se secas pominjao sam bregove na bregastoj koji imaju oblik ajkulinog peraja. Mozda samo umisljam ali mislim da sportske bregaste mogu da imaju bregove tako nekog oblika(pricao mi jednom jedan čo'ek):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Код брегасте је битан угао отварања и затварања а има и оштрих и тупих брегова. А кад измериш улазни отвор карбуратора пиши, ако није проблем исто и усисни отвор на глави ако ниси веч монтирао.
Требао си да сликаш брегасту, баш ме интересује овако визуелно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja