Jump to content

Moto Zajednica

Kinez koji piša

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CBF600S

Pozdrav svima,

 

Nisam siguran gde ovo da postavim pa reko ajd ovde.

 

Ova prica ima elemente tragedije, komedije i povremene izlive besa. 

Prica pocinje 25 Marta, dan nakon mog rodjendana kada sam odlucio da uzmem sebi opet nesto na dva tocka, proslogodisnji plan da polozim za A kategoriju i kupim nesto od 500 - 600 kubika sebi za dusu je zbog nezaposlenosti spao na to da kupim skuter od 50 kubika, da radim dostavu sa njim uporedno sa novim poslom koji radim od kuce i da mogu da se krecem po Beogradu normalno posto sam auto prodao i nemam vise nikakvo prevozno sredstvo.

 

Pretragom oglasa nadjem skuter u Batajnici, Hyosung SF50R. Nakon kratkog razgovora sa prodavcem dobijem informacije da skuter stoji par meseci, u voznom je stanju, da je bio registrovan i da se vodi na njega.

Cena citavih 250e, meni odlicno, taman i da ima nesto da se sredi uklapa se u budzet (ima svasta da se sredi). Dogovorimo se da dodjem da pogledam masinu, uzmem auto od mojih i pravac u sis cevap da ne idem praznog stomaka po masinu. 

Po dolasku vidim da skuter stoji ispred kuce pod nadstersnicom, kontam to je ok, barem nije na kisi i snegu. Pogledam sve po malo, vidim da oko karburatora curka benzin, gume su za zamenu, vlasnik upali motor iz prve sto je iznenadjujuce, migavci u desno zezaju, stop svetlo stalno sija kao da konstantno koci i najveci minus od svega je sto motor nema kurblu mada vidim da ima navoj gde se montira. Brza racunica u glavi je 10e prekidaci, 10e kurbla, 10e set za reparaciju karburatora, 50e registracija sto mu dodje da za nekih 350e mogu da se vozikam.

Uklapa se u moj budzet :jee1:

 

fQm6q5m.jpg

 

Nakon gledanja dodje i vreme za test voznju, krenem lagano, ide ok na pola gasa, usporim pred raskrsnicu i motor se ugasi. Kratak pritisak na dugme za paljenje i masina opet prede. Dodam pun gas, motor krene da se gusi, kontam to je do onog karburatora i curenja benzina, sredice se to.

 

Dodatnim pregovorima spustim cenu na 220e. Vlasnik sasvim korektan, i sam kaze da je motoru potrebno malo ljubavi, odemo do Nove Pazove, odradimo kupoprodajni ugovor i nakon toga mi preveze motor pikapom kod Caleta na drugi deo Batajnice posto nije registrovan. 

 

Posto ja zivim na Novom Beogradu, plan je bio da iscimam ortaka koji ce da ide u "izvidnicu" ispred mene i da se lagano dovucem do blokova gde cu da sredjujem i registrujem motor. Pre toga potrebno je sipati gorivo posto je motor na rezervi. Sedam na masinu i pravac Knez Petrol da se natankam. Dovucem se na pola gasa posto se na punom gusi, sipam citave 4 litre goriva i 100ml dvotaktola. Palim masinu i krecem nazad, na pola puta krene da se gusi i crkne. Vec krecem da se nerviram, psujem karburator, verglam ko blesav da upali dok se u podsvesti brinem da cu da ispraznim akumulator sto se evenutalno i dogadja. Doguram motor do Caleta i menjam prvobitni plan da ga vozim do Bloka u taj da ga prevezem u necijem gepeku. Cimam ortaka sa Stilom karavanom, dogovaramo se i krecem nazad ka bloku da ostavim auto sa kojim sam dosao pa da krenem sa njim opet u Batajnicu. Pre nego sto odem stavljam akumulator na punjac i nagovestavam Caletu da ga skine posle 20ak min posto je akumulator od 3A a punjac od 10A koji on koristi za akumulator od traktora.

 

Dolazim do bloka, nalazim se sa Zaretom i Acom, sa dva Stila (karavan i hatch) krecemo za Batajnicu.

Po dolasku gledamo kako da ubacimo motor i da li nesto curi, polazemo motor na stranu i spustamo ga na beton, posle 5 min nista nije iscurelo. Kontam super, barem necu ortaku da userem auto. Uz malo cimanja gepekujemo kineza i krecemo ka bloku. Posle 10ak min kabinu ispunjava miris benzina, 10 min nakon toga nam se gepek otvara sam od sebe sto prouzrokuje pit stop na novosadskom da zatvorimo gepek i obezbedimo masinu. Miris benzina u kabini sprecava Zareta da zapali cigaru ali ubrzo stizemo u blok i izbacujemo kineza iz gepeka. Detaljnom inspekcijom Stilindzerovog tovarnog prostora zakljucujemo da ce miris tu da ostane neki period posto se gumena kadica pomerila prilikom utovara a benzin je iscureo u tapacirung.  

 

Prilikom dolaska u blok Aca je otisao do kafasutre i uzeo nam kafu da popijemo posle zavrsenog posla. 

Blejimo nekih 20ak min, Aca izrazava svoje mislenje "koji ce ti to sr*nje od 50 kubika, bolje da si ustekao pare pa uzeo nesto bolje". Zare se nervira sto ce auto naredne dve nedelje da mu smrdi na benzin a ja se osecam kao dete sa novom igrackom, doduse polovnom koju je neko prethodno bacio sa desetog sprata ali sam je uzeo za male pare.

 

Rastajemo se i idemo svako svojoj kuci. Kraj 25 Marta.

 

 

26 Mart

Budim se u 8 ujutru umesto u normalnih 11, oblacim se i bez tusiranja izlecem ispred zgrade da slikam, vidim i premerim sta sve treba da menjam i da sredjujem/narucujem. 

Stavljam kljuc u bravu, okrecem kontakt, verglam i motor upali. SUPER! Sedam da se provozam po kraju, isti simptomi kao ranije, mali gas radi, pun gas ne radi. 

Idem do stana po alat, na telefonu trazim kako se steluje karburator. Skidam sediste, okrecem srafove levo-desno, nemam pojma ni sam sta radim. Sta god da uradim skoro pa da se nista ne menja. Odustajem od karburatora. Gledam prekidac prednje kocnice, vidim dve zice na buksnu, otkacim ih, stop svetlo ostaje i dalje upaljeno. Slikam prekidac za migavce da bih ga nasao na internetu pa da ga porucim. Brojim koliko zuba ima na navoju od kurble pa i nju da porucim.

Pretragom interneta ne nalazim prekidac ali nalazim kurblu koja izglda pase od Suzukija Address 50 koji ima isti motor kao Hyosung.

Pravim temu ovde na forumu da vidim da li ima neki majstor u blokovima koji moze da mi sredi migavce i stop svetlo, dobijam preporuku za Arakis-a i ostavljam sve za ponedeljak.

 

29 Mart

Dolazim sa pola gasa kod Arakisa, vec ima musteriju, covek na Piaggiu ima slican problem kao ja, zeza ga prekidac za migavce. Vidim kako izgleda i setim se da sam ga video na netu kada sam trazio za svoj motor. Malo popricamo i saljem mu link odakle da poruci, Arakis potvrdjuje da je za njegov motor.

Nakon sto smo zavrsili sa Piaggiom prelazimo na moju masinu. Ovakvi problemi ne predstavljaju izazov za iskusnog majstora kao sto je Arakis. Dok sam se ja fokusirao na to da je problem u prednjoj kocnici Arakis je ubrzo ustanovio da je problem do prekidaca zadnje kocnice. Prilikom skidanja rucice ona puca tako da je i ona sada za zamenu. Arakis me upucuje koga da zovem za delove, vracam se sa pola gasa u blok i parkiram masinu. Slikam prekidac koji je crkao, saljem ga na viber Saletu iz kragujevca i dogovorimo se da mi posalje postom, cena sa postarinom 1200 RSD. Takodje mu posaljem sliku prekidaca za migavce ali tu je cena 3000 RSD pa to ostavljam na stand-by dok ne pokusam sam da popravim ovaj postojeci.

Uzimam opet auto od mojih, idem u sis cevap da doruckujem, vec je 12 sati pa pravac na tosin bunar sa rucicom u ruci da kupim novu. Naravno posto je ovo specificna masina identicne rucice nema, na savet prodavca kupujem pribliznu koju cu morati naknadno da izbrusim da se zbudzi. Vracam se u blok u pola dva i sedam za komp da odradim smenu 14-22 na poslu.

 

 

wMFDKn0.jpgdrOUuIJ.jpg

 

31 Mart

Sa alatom u jednoj ruci i prekidacem zadnje kocnice u drugoj izlazim ispred zgrade da resim problem signalizacije da bih mogao da registrujem motor u toku sledece nedelje.

Prekidac odgovara, zice starog prekidaca presecam, kabl uvijam, navlacim termo buzir i stavljam buksne. Konacno nesto da podje po planu. Isprobavam rucicu zadnje kocnice, oznacavam srafcigerom gde treba da secem, vracam se u stan, brusim pa opet silazim da probam. Ovo sam ponovio sigurno barem 10 puta, jednostavni zahvat menjanja prekidaca i rucice je trajao od 10 ujutru do 1 popodne. Nema veze koliko je trajalo bitno je da sam jedan problem resio, zadovoljan odlazim kuci i sedam za komp da odradim smenu.

 

1 April

Ovaj dan sam posvetio proucavanju karburatora na youtube, zvanju tehnickih pregleda da vidim gde ne treba potvrda da motor ne prelazi 45km/h. Tehnicki sam nasao odmah iznad Grand kafe sto je super. Za karburatore sam umislio da sam postao doktor nauka na konto svega sto sam video na youtube. A cak sam uspeo i da nadjem kurblu od Suzukija Address koja pase na moj motor. Relativno miran dan gde je naizlged sve proslo kako treba.

 

 

5 April

Ustajem rano jer imam zakazan u 9 ujutru tehnicki, krecem u 8 i 20 iako ima manje od dva kilometra do tehnickog. Jedva se popnem uz uzbrdicu kod grand kafe, nema veze, stizem nekako! Nisam bio bas optimistican oko prolaska tehnickog ali zato sam ga i zakazao u ponedeljak. U slucaju da nesto treba da sredim barem imam celu nedelju ispred sebe. Kratko popricam sa momcima sa tehnickog, kazu da su videli mnogo vece krseve od ovog mog kineza, nakon toga dobijam dozu optimizma. 

Nakon pola sata smrzavanja dolazi red na moju masinu, korpulentan momak seda na skuter, stavlja ga na valjke, daje gas i dolazi do CITAVIH 35km/h. Ja im nagovestavam da ako treba brze da mora mali gas i da ga pusti da se zaleti na sta on kaze da ne treba, dovojno je ovo. Nakon valjaka stavljaju motor na druge valjke gde se meri kociona sila, prednja kocnica prosla super a sto se tice zadnje tu je prednja opet odradila posao. 
Dobijam informaciju da sam prosao tehnicki i da ce mi javiti za koji dan da dodjem da preuzmem tablice. Na pitanje koliko kosta registracija dobijam informaciju da je 11000 sto je bilo malo iznenadjenje u odnosu na moju pretpostavku od 6000 ali ta cifra je zato sto se vadi nova saobracajna i nove tablice. Prvobitni plan da ukupni troskovi budu 350e je skocio na 400e u najboljem slucaju.

Naoruzan optimizmom posle prolaska tehnickog pregleda kazem sebi da je vreme da montiram kurblu, naizgled jednostavan posao ali kod mene uvek nesto mora da podje po zlu.

Montaza kao montaza nije predstavljala problem, kurbla u jednoj ruci a cekic u drugo i udri! Sa kurblom na mestu, kljucem na kontaktu i desnom nogom spremnom iznenadjenje je doslo kada mi je noga samo proletela napred. Kratkom pretragom na youtube sam skapirao da meni fali ili polumesec kurble ili matica-zupcanik na koji se kaci polumesec. Znaci otvaranje dekle ne gine. 

 

7 April

Zovu me iz tehnickog, uzimam tablicu da je montiram i skapiram da je nosac tesko djubre, kupujem novi nosac za 300 RSD i namestam ga bez problema. Takodje primecujem da su obe gume izduvane pa se zapucujem na pumpu da ih dopumpam. Prvobitno misljenje da su gume samo lose se promenilo na to da su obe busne.

Nakon sto sam zavrsio na pumpi zapucujem se kuci po alat pa da se bacim na stelovanje karburatora da bih konacno mogao da se vozim normalno. 

Skidam sediste, palim na telefonu tutorial za stelovanje, zavrcem oba srafa do kraja pa ih odvrcem dva kruga, motor radi malo drugacije ali i dalje se gusi na punom gasu. Odvrcem opet za pola kruga, zavrcem jedan pa odvrcem drugi, gubim se oko svega sto sam uradio i vise nemam pojma sta sam odvrnuo a sta sam zavrnuo. Dolazim do toga da se motor ugusi i da nece da upali. Pogledam na sat i vidim da je 1 popodne, brze bolje vracam sediste, pakujem alat i idem kuci na posao. 

 

8 April

Izlazim iz stana u 9 ujutru sa alatom u ruci i entuzijazmom da cu da osposobim motor. 

Skidam sediste, opet zavrcem sve srafove do kraja pa ih odvrcem dva kruga. Dajem kontakt i verglam ali ne ide. Akumulator se ispraznio, skidam akumulator i nosim ga kuci na punjac koji sam uzeo od Caleta "za ne daj boze". Posle 20 min akumulator je kao nov, masina vergla kako treba i konacno sastavlja. Prilikom svog tog odvrtanja i zavrtanja pogledam ispod skutera i vidim baricu, entuzijazam nestaje, bes preovladava. Govorim sebi da je sve ok, barem sada radi motor. Malo odvrcem, malo zavrcem ali eventualno skapiram da nemam blage sta radim. Vreme na satu pokazuje 1 popodne, pakujem se i odlucujem da sutra skidam karburator da ga ocistim.

 

9 April

Izlazim iz stana u 10 ujutru, opet alat u ruci, naoruzan znanjem sa youtuba skidam filter vazduha u kome ima malo ulja, stavljam ga sa strane da ga kasnije operem. Skidam karburator, rastavljam sve na delove i cistim carb cleanerom, vidim da je iglica na skroz gornjem polozaju, prebacim je na srednji u nadi da ce to pomoci, ne pomaze. Verglam u nadi da ce da upali ali nada ponestaje kao i struja iz akumulatora. Vracam karburator na mesto. Uzimam alat, filter za vazduh, akumulator i odlazim kuci. Govorim sebi da je dosta za danas i da sutra zavrsavam sve posto je subota i mogu ceo dan da posvetim sredjivanju!

 

10 April

Budim se u 11, lagano doruckujem, sredjujem par stvari po kuci. Zove me Aca da idemo u Novi Sad, odbijam ponudu posto moram da sredim motor. Doruckujem lagano, odigram jednu partiju dote i nakon toga uzimam alat u ruke i silazim ispred zgrade. Odlucim da opet skinem karburator da detaljnije proucim koji sraf sta radi, konacno dolazim do EUREKA momenta, sraf za glavnu smesu je prilicno kratak i sve ono sto sam ja stelovao nije imalo nikakvog efekta zato sto sraf mora da bude vise pritegnut. Naoruzan novim znanjem odlucujem da vratim iglicu u prvobitni najvisi polozaj pa da probam opet. Skidam gornji deo karburatora, rasklapam sve, skidam selnu sa srednjeg polozaja iglice, pokusavam da je vratim na gornji ali ne ide. U trenutku nervoze pokusam da namestim selnu tako sto je stavim na torbu od alata i pritiskam iglu na nju, selna odlazi u vazduh i pada u travu. Sedim na betonu i neverujem sta se upravo desilo, fasciniran sam koliko sam glup. Narednih sat vremena trazim selnu po travi bez uspeha. Totalno deprimiran pakujem sve i odlazim kuci. Dosta mi je vise zezanja oko ovoga. Vreme je da nadjem nekog majstora koji ce ovo da mi sredi.

 

I za kraj slika koja opravdava naziv teme.

 

byQaYs2.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 10
  • Haha 7
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Cini mi se da je Bojan dobio konkurenciju.
Samo druze bez nervoze, bice to sve ok, to su relativno proste masine.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Хјосунг уопште није Кинез веч Кореја, Рели је добар скутерчич и као и цео Хјосунг програм у Сузукијевом духу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Odes kod nekog ko se razume malo, proste su masine, skinete karb, rezervoar sve ocistite, nov filter goriva, pogledas dal mu radi pumpica za mesavinu, ili je sam pravis. Ta zadnja kocnica se lako doteza ako paknovi imaju mesa, metnes novu svecicu, nastelujete karb i gas.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CBF600S

Drago mi je da sam vas nasmejao, ovo mi je prvi put od srednje skole da sam napisao neki duzi tekst. Takodje sluzi kao proba za buduce dogadjaje i putovanja. Malo mi je pala koncentracija i inspiracija pri kraju teksta, bilo je tu jos desavanja. Razna dobacivanja od penzionera iz zgrade tipa "ide li to, oces li ga srediti vise, sta mu je" su bila svakodnevna. >:( 

 

Sto se tice Hyosung-a znam da je koreanac ali mi je lakse da napisem/kazem kinez nego da objasnjavam ljudima da oni imaju masinu od Suzukija i da nisu bas kao kineski skuteri. To je jedna od stavki koje su presudile prilikom kupovine.

Kad smo vec kod toga ovaj skuter deli masinu sa Suzukijem Address tako da delove trazim za njega umesto za Hyosung. 

 

Zadnju kocnicu sam dotegao tako da je to reseno. U planu je i promeniti paknove na prednjoj. 

Trenutno je glavni cilj osposobiti skuter da mogu i po druge delove da idem sa njim.

 

Inace Arakis me je zezao da mi je kaciga skuplja od skutera sto nije daleko od istine! :lol2:

Za razliku od motora na opremi stvarno nisam stedeo.

 

Ako imate nekog majstora da je na Novom Beogradu i da "radi" ove masine molim vas pustite mi broj pa da ga posetim u toku sledece nedelje. Naravno ide nastavak teksta shodno sa novim desavanjima! :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
16 hours ago, PECA1993 said:

. Kratkom pretragom na youtube sam skapirao da meni fali ili polumesec kurble ili matica-zupcanik na koji se kaci polumesec.

Druze, ulogovao sam se samo da ti kazem da te obozavam! :)

Podsecas me na mene.

 

Inace, ne znam nista o 2T masinama, ali znam vise majstora koji kazu da ni oni sami vrlo cesto ne mogu polovan karburator da dovedu u red, nego stavljaju novi.

Ipak, taj pun gas mi ne deluje kao najgora stvar koja moze da se desi oko karba.

Nisam bas sve citao, da li si skinuo dovod vazduha sa filtera i probao tako da mu das pun gas. Da li nece i kad je na stenderu da primi pun gas? Da li si pogledao da li se onaj klipic u karbu dize skroz kada mu zavrnes pun gas. (istina, trebalo bi videti i u kakvom je stanju glavna dizna, al' cini mi se da nisi upucen u skidanje i rastavljanje karba).

 

Ima na netu odlicnih animacija kako karburator radi, s obzirom da vidim da si posvecen i da imas vremena, tvrdim ti da ces moci da resis svoje probleme, ali je pitanje da li to zelis i koliko imas volje.

 

Ne znam da li je dozvoljeno ostavljati linkove sa drugih foruma, ali molio bih admine da ne brisu ovaj link:

https://svet-skutera.rs/topic/41-karburator-teorija-i-skoro-sve-o-stelovanju/page__st__20

Na sredini ove strane ima post sa dve animacije, po mom misljenju su odlicne i maksimalno poucne.

 

Promenio član ParadajzTurista
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CBF600S

Uspeo sam u jednom trenutku da nastelujem da par sekundi prima gas na stenderu, skidao sam i filter pa pokusavao bez njega mada to je bilo kad nije hteo da upali. Trenutno ne mogu nista da radim dok ne nadjem osigurac igle karburatora. 

 

Kratak nastavak price:

 

11 April

S obzirom da je nedelja i da sam sinoc legao u 3 posle ponoci danas sam se probudio u 11 ujutru. Macka me celo jutro maltretira posto je nestalo hrane iz kesica a granule su joj se izgleda smucile. Dorucak me mrzi da spremam pa se zapucujem u pljeskovac na jednu veliku pljeku sa dosta luka. Usput se cujem sa Denisom i odlucimo malo da prosetamo, taman imam drustvo za obilazak radnji srafovske robe u nadi da cu da pronadjem osigurac igle karburatora. 

Prodavac u radnji M2 me savetuje da skoknem do majstora prekoputa bloka 70 posto tamo ima neki lik koji radi sa karburatorima. Usput svracam u prodavnicu auto delova gde imaju neki set za reparaciju karuburatora ali nema osiguraca u njemu. Denis i ja produzavamo do bloka 70 gde svi majstori ne rade posto je nedelja. U povratku svracam na pijacu i kupujem cvrculji (macki) klopu i pesak da je mirna naredne dve nedelje. Dolazim do ulaza, prizor komsije koji kosi travu gde mi je ispao osigurac ubija zadnji tracak nade da cu ga pronaci.

 

yue6KPO.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Nisam citao ceo tvoj post sa problemom oko masine,ali verujem da te je iznervirala makina. :)

Posto vidim da si blizu pljeskovca,ako mogu da pomognem ti javi,ja sam u 45om bloku. pozdrav i srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Da, to sto si ti gore zvao selna - to je zapravo taj osigurac (moze da se kaze i seger) igle karba.

To bi trebalo da ima neki majstor.. Imam ja toga dosta (doduse za 4T, ali verujem da je isti fi) i ja, al' ne idem svaki dan u garazu.. ako se ne snadjes, javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Pre 13 sati, PECA1993 je napisao:

Sutra obilazim majstore u kraju, ako niko od njih nema onda cu da porucim ceo set za reparaciju posto sam uspeo da ga nadjem na netu.

pozovi motobike,mozda oni imaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ako je slican ovakav ko na tomosima sto ide imam ja da ti posaljem malo pritegnes ako ima lufta u zlebu. 90ce001e4c6e5025006d4a55137ab3c8.jpg

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CBF600S

Saga se privodi kraju.

 

Skuter je kod majstora, menja se klip, cilindar i ide novi karburator. 

Nakon toga ostaju jos samo gume da se zamene i moze da se tera :jee1:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Зар је толико пропао да нема специјалу? Имаш 44 као највеча специјала за стандардног цилиндра?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CBF600S

To da li treba/moze specijala ili ce da menja komplet sve prepustam majstoru da proceni. Tesko je naci majstora koji uopste hoce da radi na ovom tipu motora i problem mi je da prevezem motor do majstora.

Ovo mi radi majstor iz kraja koji mi je odrzavao prosli skuter, 100e je okvirna cena da se zameni sve sto treba, to mi odogovara.

 

Doslo je lepo vreme, hocu samo da sednem i da vozim.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja