Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto

Recommended Posts

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM


Društvo, kao što naslov kaže, kupujem auto. Oglašavam kupovinu ovde zato što želim da kupim proveren i "tačan" auto. Sa servisnom istorijom, od vlasnika, bez ulaganja.
 
Nije da bežim od kola iz uvoza nego jednostavno gledajući oglase, gledam makar 80% leševa.
 
Neki osnovni kriterijumi su :
 
*2010 godište , mlađe veliki +( može i 2007-8 ako je kršten VW u pitanju ili neki drugi "premium" brend.
*5 vrata obavezno
*Poželjna Golf klasa ali neću bežati od karavana ako je tip top
*Motor,turbo dizel 90+ konja
*Da ne bude u klot opremi
 
Buđžet je 4000€ .
 
 
Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
67c95c3abd07-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Audi A3 1.9 TDI, 2007. godište, Hečbek, Dizel 1896 cm3, vozilo prešlo 215278 km, Valjevo...

 

 

Ako te zanima pozovi.. Jeste iz uvoza, al sve će ti kažem, ko bratu najrodjenijem :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ne bih da off - ujem ali 2010.+ godina / nemac, budzet 4.000e veoma tesko

Srecno u potrazi, nisam trgovac niti prodavac, a skoro sam bio u ulozi kupca novog / polovnog Auta, cene su otisle u qrac krasni, ponuda nikakva, a sta se sve prodaje na oglasima neka je Bog u pomoc onima koji nisu spretni i potkovani znanjem

Promenio član DarkoČa
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

@BanditVA hvala,pozvaću te .@DarkoČa našao sam 2010 od kolege sa foruma tip top auto,ali njemu se nisu neke stvari sklopile pa je kupoprodaja za sad odložena.


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja mogu da vam kažem ovako. Pogledao sam 10ak auta u zadnjih 20 dana, nešto u svojstvu kupca nešto kao asistent kupovine... iz uvoza uzeti auto, od prodavca kog ne poznaješ, je u 95% slučajeva mačka u džaku...

 

Savet koji dajem svima koji traže, ne idite dalje iz svog grada (osim ako nije baš baš preporuka)...

 

A o ostalom da ne pricamo... lažne informacije po oglasima, vraćanju KM, prekrivaju pojasem iscepani deo sedišta, niko da stavi sliku auta odozdo... 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ima ih raznih i kulturnih i nekulturnih,nerealnih i nadrkanih.Treba razumeti da je njihova misija da izvuku što više para je moguće.Zadnjih dana i ja jurim neki oštećeni da imam šta da radim kad ima "prazni hod" u radionici pa se susrećem sa raznim tipovima.Kad vidim da nisu realni i nema dogovora pružim ruku i dovidjenja ne nerviram se.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Trenutno pomažem kumiću da kupi auto.

Definitivno je veći problem u kupcima.Bitno da je auto dubinski opran i ispoliran nego kakav je kvalitetno.Niko više ne gleda vlasničke aute koji se voze svaki dan nisu u "reprezentativnom" stanju kao našminkani na placevima.Mada sam ja ubeđen da se kupovinom vlasničkog auta bolje prođe.Ne razmiđljaju da mogu sami da operu i uglancaju ili plate nekom 100-150 evrića pa da bude bolje nego na placu

Promenio član JevtaNS
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa sad ima prednosti a i mana.Na placu dobijaš ili 12 meseci garanciju ili zakonsku 24,to kod fizičkog lica nema.A i vozila su šarolika i na jednoj i na drugoj strani. Kupci su takvi kakvi su i ne mogu reći da su problem ali je očigledno da je najvažnije da je auto čist i da ima 180 hiljada predjenih.Mnogi čak kupe polovnjaka i prvi put ga provozaju tek kada ga registruju a posle kukaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja do sad nisam ni jedan gledao na auto placu,mada ono sto vidim na oglasu ne deluje ohrabrujuće.

Za kupovinu od vlasnika je realno,bitna sreća. Nije svaki vlasnik kao@Markone88 pa da vidiš iz aviona da je vozilo dobro,nebitno šta prodaje.

Ima dosta i vlasnika koje te bez problema slažu za masu stvari i očekuju kad si se već iscimao da vidiš da ćeš i kupiti. Izrabe ga do poslednjeg atoma snage i onda aj na doboš.

Ja nisam neko ko traži "dlaku u jajetu" . Jako dobro znam da je polovno polovno,ali isto tako znam da sve ima svoju cenu. Pa ne ide da tražiš za auto 2007 određenu svotu novca,koju bi ja platio ali za takav savršen auto,a ono njemu fali 300 sitnica.

Ja sam makar takav kad prodajem. Kad sam prodavao Viana, dao sam kombi koji za 6150€ koji vredi dosta dosta više,ali u savršenom stanju. Msm i ovakav kao moj vredi više,ali ajde... Uglavnom,uzeo sam u obzir da mora oko estetike poprilično da se poradi,registracija itd...

Ovo svaki koji zovem,rega ističe za 10-15 ili mesec dana. Svi servisi došli na red,gume,obično samo do kuće...i tako...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Tebi kažu bar da su servisi na redu,ja kad zovem svi baš pre prodaje odradili sve servise i ono što nije trebalo ma uložili novca skoro za koliko prodaju ali eto meni rešili da izadju u susret za tu cenu...Mada nikad i ne pitam za servise i uloženo ali ljudi imaju spremnu priču pa pitao ili ne ispričaju.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 3 sati, Interceptor BP je napisao:

Pa sad ima prednosti a i mana.Na placu dobijaš ili 12 meseci garanciju ili zakonsku 24,to kod fizičkog lica nema.A i vozila su šarolika i na jednoj i na drugoj strani. Kupci su takvi kakvi su i ne mogu reći da su problem ali je očigledno da je najvažnije da je auto čist i da ima 180 hiljada predjenih.Mnogi čak kupe polovnjaka i prvi put ga provozaju tek kada ga registruju a posle kukaju.

Garancija.... Da,..... ok..... ali retko ko daje fiskalni / fakturu na ceo iznos prilikom kupovine

Navodim kao primer VW Scirocco / 2.0TDI / 140ks / 2010 cena na oglasima 9.800e

- dođeš, vidiš, kupiš, cena na fakturi  ni 2.500e i sada prilikom nekog kvara, animalije ako se desi u nekom bliskom roku a uspeju da uvaže ili ne uvaže, samo prema fakturi su obavezni da ti vrate novac.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Promenio sam 11 automobila za ovih 14 godina. 9 komada sam prodao prijateljima, poznanicima, komšijama, kolegama... jedan je čak u rodbini završio :D nikad problem, kažem iskreno kako jeste, polovan je auto, i nikad problema nemaš.

 

ISTINA UVEK IZADJE NA VIDELO

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Tebi kažu bar da su servisi na redu,ja kad zovem svi baš pre prodaje odradili sve servise i ono što nije trebalo ma uložili novca skoro za koliko prodaju ali eto meni rešili da izadju u susret za tu cenu...Mada nikad i ne pitam za servise i uloženo ali ljudi imaju spremnu priču pa pitao ili ne ispričaju.


Skoro sam menjao auto, i ko na qratz u ta 3 meseca koliko je bio na oglasima učukao sam u njega 800€ na popravke kojih nije bilo ni u najavi. Baksuz, jbg. A cena se nije uvećavala već je išla samo na dole.
Krenuo sam na oglasima od 3200 € (Fiat Croma 2008.god) sa kompletnom servisnom istorijom i računima za ono što sam ja radio u protekle 3 god) i bila je u nekom proseku sa cenom. Ali kako interesovanja nije bilo ja polako spusti (i popravljao) dok se nije pojavio kupac. Popravljao sam zato što ne mogu da vozim kad znam da ima neki problem, a spustao cenu zato što nije bilo interesovanja (tj.niko nije zvao ni da pita dal' sam lud).

Na kraju je prodata za 2700€.

Kritikovali me neki prijatelji i poznanici, kako sam prodao top auto jeftino, ali realna cena je ona na koju počnu da se javljaju kupci, a ne ona koju bi mi voleli...

Kupac došao, gleda, zapitkuje, ja mu pričam i odgovaram. U jednom trenutku pita, pa dal moguće da je baš sve to radjeno a prodaje se? Malo mi neverovatno. Ja izvadimo sveščicu i račune (koju uvek vodim i čuvam jer ne mogu da pamtim) i pokažem mu.
Čovek dade pare, uze kola i ode.

Htedoh da kažem da nije baš uvek prazna priča, ali da ima mufjuza i prevaranata - ima...

Treba biti pažljiv, imati kriterijum i ne praviti kompromise.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ako bude nekog zanimalo ima i moja tema o kupovini drugog auto, pa možete pogledati i drugu stranu medalje.ja sam od onih koji ne umeju da kupe jeftino i prodaju skupo, a danu đedjuvremenu ne ulože ništa... Nisam takav rodjen, neće me, me vredi...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ja volim odredjeni brend i tu sam upoznat u svaku mogucu sitnicu, motora, menjaca, sasije..... 

Nisam promenio puno auta, jer uglavnom kad kupujem, kupujem ono sto volim i auto planiram da vozim narednih nekoliko godina dok ne dosadi.

 

Najbitniji uslovi kad idem da vidim auto da kupim su da auto prodaje vlasnik iz saobracajne i da su na autu sve cetiri iste gume. 

 

Ako neispunjava ta dva "uslova", neidem ni u susedno selo da gledam. 

 

Moja matematika je ako nije mogao ili hteo da kupi cetiri iste gume, veliki je znak pitanja, kad se onda otvorio za bilo kakav servis, popravku, zamenu dotrajalog. To dosta govori o prodavcu, jer odmah skontas da je auto u 90% slucajeva teran i sluzio za prevoz od tacke a do b i da je bitno da pali, radi, ide. 

 

Ko kupi takav auto moze slobodno da spemi jos minimum 1000e za svakakve sitnice za popravku. Ili ako je slican prodavcu, samo da nastavi da sipa gorivo i tera dok nesto ne rikne, tad nastupa majstor komsa zika iz kraja koji ce da sredi za flasu piva i taj ide dalje kod sledeceg srecnog vlasnika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
23 minutes ago, miksamgm said:

Ja volim odredjeni brend i tu sam upoznat u svaku mogucu sitnicu, motora, menjaca, sasije..... 

Nisam promenio puno auta, jer uglavnom kad kupujem, kupujem ono sto volim i auto planiram da vozim narednih nekoliko godina dok ne dosadi.

 

Najbitniji uslovi kad idem da vidim auto da kupim su da auto prodaje vlasnik iz saobracajne i da su na autu sve cetiri iste gume. 

 

Ako neispunjava ta dva "uslova", neidem ni u susedno selo da gledam. 

 

Moja matematika je ako nije mogao ili hteo da kupi cetiri iste gume, veliki je znak pitanja, kad se onda otvorio za bilo kakav servis, popravku, zamenu dotrajalog. To dosta govori o prodavcu, jer odmah skontas da je auto u 90% slucajeva teran i sluzio za prevoz od tacke a do b i da je bitno da pali, radi, ide. 

 

Ko kupi takav auto moze slobodno da spemi jos minimum 1000e za svakakve sitnice za popravku. Ili ako je slican prodavcu, samo da nastavi da sipa gorivo i tera dok nesto ne rikne, tad nastupa majstor komsa zika iz kraja koji ce da sredi za flasu piva i taj ide dalje kod sledeceg srecnog vlasnika. 

slazem se sa tobom.

 

ja sam imao situaciju da mi se iscepa prednja leva guma na trenutnom autu (sve 4 Continental gume stare 2 godine) i onda sam menjao samo prednje 2 gume (stavio Taurus)

 

ali prodavao sam ovde Fiestu, nju sam dugoo vozio, na njoj mi bile lose prednje gume, i bili losi prednji levi i zadnji desni amortizer, pa sam u jednoj prilici zamenio sve 4 gume i sva 4 amortizera :)

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
3 hours ago, DarkoČa said:

Garancija.... Da,..... ok..... ali retko ko daje fiskalni / fakturu na ceo iznos prilikom kupovine

Navodim kao primer VW Scirocco / 2.0TDI / 140ks / 2010 cena na oglasima 9.800e

- dođeš, vidiš, kupiš, cena na fakturi  ni 2.500e i sada prilikom nekog kvara, animalije ako se desi u nekom bliskom roku a uspeju da uvaže ili ne uvaže, samo prema fakturi su obavezni da ti vrate novac.

I to je tačno i zato im ovih dana inpekcije prave "red" malo po placevima pa se "sklanjaju" neka vozila .A što se tiče razlike na fakturi pogledaš i platiš koliko piše ili neka izda pravu fakturu.Znam da većini to u tom momentu nije bitno ali ljudi moraju biti svesni da pristajanjem na takvu fakturu postaju saučesnici u krivičnom delu utaji poreza i gube veliki deo svojih prava u slučaju spora.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
slazem se sa tobom.
 
ja sam imao situaciju da mi se iscepa prednja leva guma na trenutnom autu (sve 4 Continental gume stare 2 godine) i onda sam menjao samo prednje 2 gume (stavio Taurus)
 
ali prodavao sam ovde Fiestu, nju sam dugoo vozio, na njoj mi bile lose prednje gume, i bili losi prednji levi i zadnji desni amortizer, pa sam u jednoj prilici zamenio sve 4 gume i sva 4 amortizera
Ti se ne svrstavaš u čoveka vozača...

Ti imaš ozbiljan problem zvani OKP(OCD)...

Tako da...
Mare....

Kako si mi Ti?

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Mislim da sam našao pristojan autić. Ipak nije Golf klasa.
Na slikama deluje tip top,enterijer fabrika. Gume letnje dobre + 4 zimske isto deluju dobre.
145 000km piše,garantuje da je proverljivo i tako... Nije auto plac,deluje mi da čika tako uvozi po neki autić. Kae živi u Nemačkoj.

Scenic je u Pitanju iz Užica. Sutra ide prijatelj da vidi da li je to to. Ako je sve kako piše,proveravam km na CarVertical-u i kontam da ga uzmem.

Sa druge strane,potajno se nadam da će kolega naći 40 cm kraći pa da sa njm pravim trgovinu :) .

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 12 minuta, slobasuper9 je napisao:

Mislim da sam našao pristojan autić. Ipak nije Golf klasa.
Na slikama deluje tip top,enterijer fabrika. Gume letnje dobre + 4 zimske isto deluju dobre.
145 000km piše,garantuje da je proverljivo i tako... Nije auto plac,deluje mi da čika tako uvozi po neki autić. Kae živi u Nemačkoj.

Scenic je u Pitanju iz Užica. Sutra ide prijatelj da vidi da li je to to. Ako je sve kako piše,proveravam km na CarVertical-u i kontam da ga uzmem.

Sa druge strane,potajno se nadam da će kolega naći 40 cm kraći pa da sa njm pravim trgovinu :) .

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Је ли сиви, 2010. годиште?
Ако је он, момци су баш ок. Дотерују по 3,4 аута и брзо им се аути продају.
Не знам их лично, али на основу разговора са људима који их знају, за сваку су препоруку.
И мени се свидео Scenic, баш је фабрика, овако преко слике.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jeste sivi 2010 1.5 dci. Ima i 308 lep ali je klot oprema i 90 konja što ne bi.
Hvala za info,lepo je znati ako dođe do posla sa kim imam posla :) , meni je to jako bitno.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Upravo sada, slobasuper9 je napisao:

Jeste sivi 2010 1.5 dci. Ima i 308 lep ali je klot oprema i 90 konja što ne bi.
Hvala za info,lepo je znati ako dođe do posla sa kim imam posla :) , meni je to jako bitno.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

То су двојица браће, раде у Немачкој, па дотерују (сад да ли један живи тамо, а други ради па иде повремено, нисам баш сигуран за детаље, немој ме држати за реч).
ја сам пре месечак дана гледао за сестру Citroen C3 код њих али нисмо успели да се нађемо са ценом, иначе је био баш добар.
Ако будем како и шта могао да ти помогнем овде по Уе око кола слободно вичи.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Završena potraga. Srećni prodavac je@Markone88 , još srećnijem kupcu.

Postala sam tetka jednog Pežoa !

Hvala svima na pomoćima i sugestijama ! Poyyy

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja