Jump to content

Moto Zajednica

Srbin u Kini

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Чајна
  • Motocikl: CB400

Pozdrav svima! Novi sam na forumu kao i na masinama na dva tocka sa manuelnim menjacem. Posle 4000km na skuteru kinezu koji me je sluzio odlicno, saltam se na manual. Zivim u Kini te sam logicno ili nelogicno opet uzeo kineza- Zongshen fabrike, replika nindze h2 po izgledu. Po motoru.... slabije. 200cc jedan cilindar, 11kw na 7000 obrtaja.Motor je potpuno nov iz fabrike, elektrika i kariserija su odradjeni vrhunski 'na oko'. Dve viljuske, macije oci itd.
Sta je sada tu cudno... kako motor tako male snage da bude odradjen kao neki litarski po karoseriji? Fabricki ima 143kg ali je gabaritan i tezak za upravljanje i najvaznije sporo ubrzava.... i tako sam ja pazario slab motor velikih gabarita jer sam visok 196cm a hocu da se naviknem i naucim na slabijoj masini. Ipak posle 50km vidim da nece biti lako manevrisati u gradskom saobracaju kao i na magistralama punim kamiona. Dosta tu fali snage za ubrzanje i preticanje. Autoputevi su mi zabranjeni i generalno su zabranjeni motori sa unutrasnjim sagorevanjem ovde u velikim gradovima, ali u nekim delovima grada gledaju kroz prste nekad.
Htedoh samo da vam se javim, vidim da li ima jos nekog brata da ga saltamo zajedno po Kinama, ALI i da vidim sta vi mislite o ovom bajku. Eh da cena mu je 7000 juana sto je nekih 850 jevreja. Inace sam planirao putovanja do 500km sa njim, ali i sa lepsom polovinom i koferom.... po magistralama, uz obalu i slicno. Ne znam koliko je to izvodljivo? Da , i registrovan je sada ;) 

A11B4A57-0BC4-4BB7-8DF8-F442EF5037FC.jpeg

47508CF7-0A03-421C-AC78-FB9BE3EBA4A9.jpeg

 

2C5077B4-0842-4CAD-956A-6C5CA292FDC5.jpeg

0E90DA15-CBE8-4E21-A92B-BB7615B9B832.jpeg

3B7253F5-B258-4A51-A687-C02843424136.jpeg

0C521649-7BA5-4FEA-B7F2-507684691E5D.jpeg

 

 

 

 

1DD4A542-1D72-4FD4-B7FA-93C0CD269A0F.jpeg

D0B99487-331B-4EC2-9151-951C36206748.jpeg

Promenio član Smooth Operator
Pogresne slike
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Dobrodošao. Mislim da se jedini koji se javlja iz Kine. Nadam se da ćeš nam slati više fotki u budućnosti.

Bajk je lep, ali mislim da za 500km za vas dvoje 200 ccm je malo.

Pozdrav. :takoje:

Promenio član Blueser
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Чајна
  • Motocikl: CB400

Zahvaljujem na dobrodoslici i savetu! Gledacu svakako za 3,4 meseca kad se uhodam malo da uzmem 400-600cc japanca polovnog, ali je ovde problem naci solidno ocuvanog za neke normalne novce (do 2500e).Uglavnom ih razvale pa onda prodaju. Tako da ce mi trebati vremena da nadjem, plus je tesko otici i probati jer je sve daleko... fotke cu se truditi da saljem ako bude sta zanimljivo :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Dobrodošao!
I ako te ne znam ali mi je posebno drago jer sam imao plan da odem u Kinu... Imam i dalje ali je malo na "stand-by" (nije zbog covida, neće grom u koprive). Gde si, ako sme da se zna? I ako uopšte ja znam gde je "to"...
Nisi jedini na forumu, ima tema sa pomaganjem u vezi pronalaska posla pa tako i za Kinu. Davno sam čitao, ako ke sećanje ne laže, ima vas tamo još... E sad koliko su oni aktivni ovde - ne znam.
Što se tiče tvojih gabarita i performansi motocikla... Sve se može ali je pitanje koliko si tolerantan i kakvi su ti apetiti. Ja imam visinu kao 2 kineza. Šalim se, mada možda i nije daleko od istine, preko 2 metra. I oko 150 kila. Pa sam sa 125-akom KINESKIM otišao do Poljske i vratio se. Da je bilo mučenje, jeste. Ali može se.
Sad ti dalje znaš šta te zadovoljava, a šta ne...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

I meni se desilo nešto slično. Uzeo sam kineza, čoper od 250 cc, koji je dug 243cm. Bio je težak za upravljanje. Stavio sam največi korman koji sam našao, 96 cm. Sad odlično skreće. Veliki korman i meke gume su za poboljšanje upravljivosti velikih motora. Preporučujem neke dobre skuter gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ove gume na tvom motoru mi ne ulivaju poverenje ni na slici. Po izduvima bih rekao da je hiljadarka minimum.

Promenio član Mikulanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 13 sati, MilanM88 je napisao:

Lepo pise na motoru Kawasaki :) dobrodosao na forum 

ima li ko 'vaki Zongshen-aki? :)

Dobrodošao na forum, piši često otalen, šišmiše jedi retko nije za zajebanciju :D
ozb, kad neko kaže Kina, meni u glavi eventualno mali skuteri za po lokalu, da oni ne voze klasične motore jer rade ko mravi i ko će da tamo putuje motorom (znam da je ovo sve predrasuda, al nešto ne pratim moto scenu u Kini), pa bi mi bilo zanimljivo da od zemljaka čujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Чајна
  • Motocikl: CB400

No moz imat svaki vaki Zongshenaki ;) 

voze uglavnom elektricne bajkove , to svi imaju ali ne jer ne vole velike vec jer kao sto rekoh- zabranjeni su motori sa unutrasnim sagorevanjem u velikim gradovima zbog zagadjenja. U drugim delovima Kine tipa malo manje urbanim sljakaju svi motore. Vole benzin i dobro im idu dvotockasi za razliku od cetvorotockasa koje voze veoma sporo ali i krajnje neoprezno. Svaki auto je potencijalna mina ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja