Jump to content

Moto Zajednica

K: Fullcross/hard enduro

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da probam i ovde
Kupio bih fullcross ili hard enduro iskljucivo 250 2t ne stariji od 91/92 godista do nekih 1500e.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Meni je skoro ovaj enduro privukao pažnju. Tako nešto bih i gledao kao drugi motor da imam više vremena:
https://www.polovniautomobili.com/motori/18059485/ktm-exc-200

Drugar je skoro uzeo isti, samo par godina mlađi. Baš smo komentarisali ovaj oglas kao nešto zanimljivo. Mada - iskreno - iznenađen sam što je još na oglasu. Dobri enduro motori se prodaju za par dana. Cena jeste naizgled jača, ali valjda smo već apsolvirali da su cene odavno otišle gore.
Inače odlično mu se pokazao za sada, prezadovoljan je. Imao sam priliku da ga probam, neverovatno kako ide sa 200 kubika, i kako povlači  iz nižih obrtaja.
A jedna stvar me zanima - za kakve vožnje ti treba motor s obzirom da i full kros dolazi u obzir? Da li si imao prilike da probaš full kros na nekoj enduro vožnji ? Pitam zato što imam dosta drugara koji voze "hard" (za naše uslove) enduro - niko ne vozi niti razmatra kros. Oni koji su probali - napatili su se za kratko vreme i brzo prelazili na hard enduro. Iako su im težine slične i izgledaju identično - ipak su dosta različiti tipovi motora.
 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Video sam oglas ali bih nesto sa nasim papirima.
Vozio sam Suzuki RMZ 250 i 450 (oba 4t). 250 4t mi je bila 'prava mera' za moje potrebe i terene koje sam tada prolazio, ali mi se javila zelja da probam 2t pa gledam to. Hard enduro motor nisam nikad vozio, a citao sam i cuo da su razliciti.
Do sada nisam vozio po nekim ekstremnim terenima, sta vise 90% voznje kuda sam vozio ova dva pomenuta sam prosao i sa XT600 koji sam imao, ali sad bih malo ozbiljnije da se upustim u hard enduro vode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pa da, baš sam to hteo da napišem - za neke lake i brze terene se razlika verovatno i ne primeti, ali ako budeš krenuo da voziš zahtevnije, tehničke terene mnogo će ti značiti ta mekoća i finija kontrola koju hard enduro donosi.

Naoružaj se strpljenjem u potrazi :) Srećno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Sutra idem da pogledam motor - Yamaha WR426, nije 250 2t, ali vec mesec dana cekam da se pojavi nesto, dosta je bilo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja