Jump to content

Moto Zajednica

Honda nsr 125 problem sa karburatorom

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Pozdrav svima, hteo bih da potrazim pomoc od nekog iskusnijeg u vezi karburatora

Dakle menjao sam elektroniku za rc ventil, i kad sam vec tu ajde da ocistim karburator, znaci skinuo sam karburator i rastavio u delove, sve dizne ocistio i izduvao ( jedino plovak nisam skidao jer mislim da nema potrebe), sve vratio kako je bilo i tu nastaje problem

Nije mi prvi put da cistim karburator, samo ovaj put sam odvio i ocistio sraf za smesu i za ler, upalio motor podigao sam ler gas na 3000 obrtaja, sacekao malo motor da se zagreje i poceo sam da zavijam sraf za smesu dok motor nije podigao ler na nekih 7000-7500 obrtaja, onda sam odvio sraf za ler gas i spustio ga na 1500 obrtaja

Znaci motor je normalno radio na leru i lepo primao gas i ja ajde da ga probam, krenem polako, motor normalno vuce ne gusi se ni na malim na niskim ni na visokim obrtajima, ali kako ulazim u dvoriste i stajem motor spusta obrtaje i gasi se:'(

Osetim ja da smrdi benzin, bacim oko na karburator i imam sta da vidim:ups:

Curi gorivo iz lonceta, samo da napomenem da nije curelo dok je motor bio u leru dok sam "stelovao" karburator, zatvorim slavinu za gorivo i ono prestane da curi, ja da upalim motor on naravno nece jer nema goriva u loncetu, pustim opet gorivo i ono opet krene da curi:stabre:

Ako ima ko da moze da mi pomogne bio bih mu zahvalan:D

IMG_20210408_195307.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Prvo proveri da li si zavrnuo saraf za ispustanje goriva iz lonceta,

a moguce da imas problem sa plovkom, zaglavio pa preliva ili ga nisi dobro namestio kad si sastavio posle ciscenja pa cim je napunio lonce poceo je da preliva.
Jos jedna stvar, nije dovoljno samo karburatore ocistiti, to ti nista ne vredi ako ti slavina i rezervoar ( i filteri u njima) nisu cisti, jer posle svo djubre iz njih ide pravo u karburator.

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Znam, ali motor je svakako radio pre toga, tako da mislim da su slavina i rezervoar u redu donekle:jee:

Provericu sutra, tj verovatno cu ponovo sve da rasturim pa da pogledam, verovatno je plovak zaglavio kao sto kazes, prvo sam pomislio da ima kakve veze sa srafom za smesu jer to nisam nikad dirao ali sto bi onda cureo kad je ugasen motor:lol2:

Hvala u svakom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Ocistio sam karburator ponovo i opet je curelo gorivo, mislim da je problem bio u plovku ili u onoj iglici, pa sam to ocistio i onaj mali limcic na plovku, sto pritiska iglicu, malo sam ga nakrivio da bolje pritiska iglicu i resio problem, naravno kupio bih ja novu iglicu da ima to ovde da se nadje...svakako vodicu racuna i od sad uvek zatvaram slavinu cim ga negde parkiram, za svaki slucaj:lol2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja