Jump to content

Moto Zajednica

MT ili doplatiti za Scorpion?

Recommended Posts

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Videh da ima tema o iskustvima sa MT kacigama. Ja posedujem Scorpion EXO 510-Air i zadovoljan sam kacigom, nije nikakav high end, ali za vožnju po gradu i nekad van grada do 120km/h je ok.

Da li za suvozača uzeti neku MT Blade 2 ili juriti neki Scorpion ili Shark ili nešto za nijansu skuplje?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ja koristim MT Blade 2. Možda je samo meni zapao loš primerak, ali ja nisam uopšte zadovoljan. Oni sunđeri sa donje strane kacige, oko otvora, i onaj podbradak su počeli sami od sebe da ispadaju iz ležišta i to odmah u startu, čim sam je kupio. Stalno moram da ih uguravam nazad. Vizir ima neko prelamanje boja..  Gornja polovina vizira je ok, a donja polovina ima neku blago žutu boju. Vrlo malo i ne primeti se odmah ali ipak.. Pinlock prvih pola godine nije imao šanse da legne kako treba. Imao one kao mehuriće između vizira i pinlocka. Odneo sam ga u Barel da probaju oni. Menjali vizir, menjali pinlock, ma nema šanse. Sad izgleda da je napokon legao jer nisam odavno video te mehuriće. Sve u svemu baš traljav i loš utisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ja takođe imam Blade 2 i veoma sam zadovoljan. Jedina kaciga da mi lepo "legne" na glavu...taman vizir odličan, providni zadovoljavajuci. Nisam stavljao pinlock kao kolega pa ne znam. Nisam imao problem ni jedne vrste. Meni odgovara

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6709 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
53 minutes ago, Niksha said:

Videh da ima tema o iskustvima sa MT kacigama. Ja posedujem Scorpion EXO 510-Air i zadovoljan sam kacigom, nije nikakav high end, ali za vožnju po gradu i nekad van grada do 120km/h je ok.

Da li za suvozača uzeti neku MT Blade 2 ili juriti neki Scorpion ili Shark ili nešto za nijansu skuplje?

 

Hvala!

Zavisi koliko ti je ozbiljna veza :D Mi smo počeli sa pomoćnom džet pa sad gospoja nosi RPHA 90 :D

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow
23 hours ago, Niksha said:

Videh da ima tema o iskustvima sa MT kacigama. Ja posedujem Scorpion EXO 510-Air i zadovoljan sam kacigom, nije nikakav high end, ali za vožnju po gradu i nekad van grada do 120km/h je ok.

Da li za suvozača uzeti neku MT Blade 2 ili juriti neki Scorpion ili Shark ili nešto za nijansu skuplje?

 

Hvala!

Generalno taj Scorpion sto sada imas je visa klasa od MT Bladea, svakako od kacige koja kosta oko 14000 a pritom ima i ugradjene naocare itd ne mozes ocekivati ne znam sta, moj savet da bacis pogled na HJC C70.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 81 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

Koristim scorpion i u odnosu na MT je zaista klasa iznad posto sam probao obe i uvek bih glasao za scorpion.

MT mi nikako ne odgovara, oblik glave mi je takav da mi nekako ona MT dodje plitka a siroka, imam prostora oko usiju da stavim slusalice komotno a imam utisak da mi brada viri, nesto se bas nismo nasli ta kaciga i ja. 


Pak sa druge strane razumem te 10k jer razilka u ceni, tako da kao sto @Alekre lepo rece, zavisi koliko vam je veza ozbiljna :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja