Jump to content

Moto Zajednica

Aprili Leonardo 125ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

E,dosao je kraj,kako sam sipao ulje i promenio filter,rekoh da upalim motor,ali bakszu je baksuz...Mora da se menja lanac sa klizacima i spaner. Ako neko zna gde da pitam za ove delove bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Lanac ces naci na motobikeshop i to dobar didov sa 96Lancanika. 

Klizac nigde, samo polovan isto je i za spaner samo polovno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Hvala,a jel mogu da zamenim lanac a da ne skidam levu "polutku" motora,glavu,cilindar i da li mogu da zamenim vodenu kad sam vec otvorio?

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Koliko se secam skidas samo poklopac glave motora, a kada skines deklu desnu, skidas magnet, pumpu za ulje i kad vec sve to radis mozes i pumpu za vodu da. 

Promenio član root012
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Da li da sipam Ipone 10w40,ili 20w50,jedni kazu jedno,drugi kazu drugo...Posto sam sipao 5w40,kako sam razumeo brosuru,ali je prolupao lanac-nije pukao,pa bih da zemnim samo spaner koji mi garantuje covek da je dobar(polovan).Probao bih da zamenim samo spaner,posto se u jednom trenutku utisao(kada sam ga izvadio i ocistio) i posle opet poceo da se cuje lanac. Mislio sam da ga zamenim i da sipam gusce ulje,pa sada me zanima sta sipati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Maler za malerom :)

Ali to je tako kad uzimam krbulju...

Pitam se sta li se nalazi u rezervoaru,pa ga otvorih,i imam sta i da vidim,svakojakog mulja u njemu. Nisam slikao karburator,ali kad sam otvorio,bilo je kile blata i prljavstine. Upalio ga posle ciscenja i reaguje sada na gas na svaki potez. Medjutim iskrslo je to da je poklopac rezervoara(plovak) polomljena i nema 2 srafa,i tu je lilo gorivo. Morace da se skine i mozda promeni,to cu jos videti,lula na motoru za antifriz pusta. Pa uzput rekoh da operem plastiku,a i ostalo ce biti oprano.

 

IMG_20210426_132909.jpg

IMG_20210426_132930.jpg

IMG_20210426_141821.jpg

IMG_20210426_191332.jpg

IMG_20210426_191343.jpg

IMG_20210426_195239.jpg

IMG_20210426_195249.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Krle ti bas imas zivaca i viska vremena kad si ovakvu lesinu kupio i malo po malo sredjujes... 

Ajde nek sve bude gotovo kroz par dana pa da uzivas u sezoni.:jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

:D  Pa imam zivaca (volim da se bakcem sa masinama vise nego sa ljudima,nekako je lakse),a i trenutno vremena,mada od sutra pocinjem da radim dostave pa ce malo potrajati. A uzeo ga u zameni,dao auto i uzeo kes jer mi je hitno trebao,pa....Mislio sam da sa njim radim dostave dok ne crkne,ali eto  :)

Hvala,zelim i ja tebi sigurnu i bezbednu sezonu. Juce sam presao nekih 50-ak km i zadovoljan sam kako ide i kako radi,samo mi je bio problem malo sa gasom,tj karbom,ali nije potrosio koliko sam mislio da hoce (oko 2 l). Samo jos da vidim da sredim spaner,pa da vidim hoce li i dalje lupkati. Ako i dalje lupka,morace lanac da se menja,pa antifriz i stelovanje ventila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Obavezno zameni lanac bregaste neces nista uraditi sa zamenom spanera. Klizaci ako nisu polomljeni nema potrbe dirati. Bar sam ja tako kod mene i evo i dalje prede. Lanac menjan na 30k a trenuno ima preko 50k. 

 

Sipaj samo  5w40 ipone, ja sipam u ovaj moj ipone i za sada ne trosi ni kap.

 

I ja sam pre neki dan menjao karburator posto je kod mene bio kartburator sa scarabea ista masina rotax. Stari je prelivao nije mogao da se usteluje pa uzeo sa scarabea medjtim nema pravilan rad, cas radi normalno cas krene da povecava gas. Nasao za 20eura mikuni koji je bas za ovaj model ocistio stavio i evo radi bas onako kako treba... 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

I ja sam nasao neki karb za 20e,pa se razmisljam da li da ga uzmem,posto imam  bitnija ulaganja. Kad zavrsim sa lancem i uljem,da zamenim vodenu i antifriz,pa cu da vidim kakva mu je potrosnja. Hvala za savet,jer sam mislio sve da menjam,ali ako ti tako kazes,tako ce i biti. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Beverly 200,Basic 60cc,ex.Leonardo 150cc
On 14.4.2021. at 10:20, Krle1990 je napisao:

:D nije iz KG,iz Panceva je motorcikl,kod njega je bio 2 godine (stojao zbog papira),pa kod njegovog "kumica" 1 godinu. Motor mu je pao sa leve strane,tj proklizao u dvoristu na mokrom asfaltu (ispred dvorista kuce-gde sam i bio),tako da mi je nadam se rekao istiu. A motor je kupio od coveka koji je uvozio motore (kako on kaze imao je oko 30-tak motora),pa je imao problem zbog papira da ga prenese,jer uvoznik nikada nije bio kod kuce duze od 2-3dana. Posto je decko (od koga sam kupio) taksista i postar u toku celog radnog dana,logicno onda da jedva kad moze da bude slobodan da prevede svoj motor. Uvoznik se razboleo i jurio ga je po bolnici sa notarom da bi mogao da ga registruje (prenese). Mozad je dobro smislio pricu,a ako jeste,svaka mu cast....Ali dobro,sta je-tu je,nadam se da necu morati da dam u motor vise od tipa 150e...ostalo je da uzmem prednju gumu i plocice da bi to bilo to. Za estetiku se uopste ne brinem,vise mi je bitna mehanika.Treba poraditi oko estetike,ali otom-potom. Plava je samo bila pozicija,a tabla je standardno zuta (kalsicne sijalice). Nema produzeni vizir,samo njegov standardni crni.

Skuter je u Jabuci sigurno nekih 7-8god,zadnje dve godine je bio kod poštarovog kumica koji ga je urnisao od padova i ne odrzavanja...

Taj akumulator je mala beba u odnosu na onaj sto je bio ispod sedista od 45ah...

Srecno sa sredjivanjem!;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Pre 7 sati, Coaa601 je napisao:

Skuter je u Jabuci sigurno nekih 7-8god,zadnje dve godine je bio kod poštarovog kumica koji ga je urnisao od padova i ne odrzavanja...

Taj akumulator je mala beba u odnosu na onaj sto je bio ispod sedista od 45ah...

Srecno sa sredjivanjem!;)

S obzirom da sam ga uzeo da ga uposlim,nije mi bas bitna estetika. Kad ga vozim i pustim volan nigde ne vuce i nema nikakvih kvarova sto se tice lezajeva na prednjem tocku. A sto se tice odrzavanja,i nije bas odrzavan,to je tacno. Ali sta je tu je,zamenicu mu lanac i plocice  i gumu napred,antifriz sa vodenom i nadam se da nece vise biti vecih problema...

Hvala. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Hvala svima od srca za pomoc,ali motor je bukvalno crkao. Prosvirala je radilica i prodao sam ga bud zasto,,sao da ga ne gledam i da mi ne jede vise ovo malo zivaca sto sam spremio za decu.

Zamolio bih admina da zakljuca temu jer nema vise sta da se objavljuje u vezi ovog motora sa moje strane.

Hvala jos jednom svima i pozdrav od mene...Za sada... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

E jbg. Toliko truda i muke,na kraju ode ... Bice neki drugi. Gledaj sa nekom istorijom servisa i da je vozno stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
pre 1 minut, DaliborBP je napisao:

E jbg. Toliko truda i muke,na kraju ode ... Bice neki drugi. Gledaj sa nekom istorijom servisa i da je vozno stanje.

Proci ce dosta vode Donavom dok ja uspem da skupim prokleti novac i da uzmem nesto....Razmisljam trenutno Trio Motors od 50cc,4t za 850 evra nov sa 2 godine neke garancije....Ili da uzmem neki enduro koji bih vise voleo da imam nego skuter....Ali skuter bih uposlio striktno,a kolima da zavrsavam sve nase potrebe (putovanja itd)....Ovom prilikom bih zamolio ako moze neko da podeli info sta gledati kada dodje vreme za neki "izdrzljivi" enduro (a to ce potrajati s obzirom na s...nje situaciju koju moram da resavam kako znam i umem) :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja