Jump to content

Moto Zajednica

Aprili Leonardo 125ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

IMG_20210404_235914.thumb.jpg.1ea280c69dd1f5a3174344e1960895fa.jpgPostao sam vlasnik navedenog motora. A odrzavanje je to da mora da se uradi:

1. Ublazivaci varijatora;

2. Rolnice;

3. Kais;

4. Prednja guma;

5. Mali servis sa svecicom;

6. Prednji i zadnji blatobran;

7. Poklopci prednjih zmigavaca;

8. Rucica zadnje kocnice;

9. Ulje za prednju kocnicu;

10. Sijalica u faru i sijalica pozicije (jer je plava LED) po 1 kom. ;

11. Trebalo bi karburator ocistiti i promeniti sve unutra da bi palio odmah,a ovako moram da dunem u cevcicu neku da pljucne gorivo i onda pali;

12. Dihtung poklopca ventila;

13. Posto je skinut poklopac ventila,dobro ce doci provera i dostelavanje ventila.

 

Ako neko moze da mi kaze gde i za sta sluzi cevcica na slici koju drzim u ruci koja ide sa karburatora,i ako znate gde mogu naci delove za karburator (reparacija). A i inace nove delove gde da trazim. BikerHouse sam zvao 3 puta i niko mi nije javio za delove,PGS ne drzi delove za ROTAX,....?

 

 

 

IMG_20210404_235914.jpg

IMG_20210404_235919.jpg

IMG_20210405_001626.jpg

IMG_20210405_001640.jpg

IMG_20210405_135510.jpg

IMG_20210405_135526.jpg

IMG_20210405_135540.jpg

IMG_20210405_135545.jpg

IMG_20210405_135605.jpg

IMG_20210405_135707.jpg

IMG_20210405_135713.jpg

IMG_20210405_135804.jpg

IMG_20210405_135823.jpg

IMG_20210404_235914.jpg

Promenio član Krle1990
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

To crevo sto drzis u ruci sa karburatora treba da stoji tako, Kod mene je isto. 

A ovo crevo sto ide sa glave motora to crevo treba da bude spojeno sa crevom od filtera vazduha. 

 

A i na ovoj dekli ti fali sraf, bilo bi dobro da skines i tu deklu i kupis nov dihtung. 

I odmasti ceo agregat, da vidis da ne pusta jos negde ulje. U motor ti ide tacno 1.1L ulja. 

 

Najvise delova imas na motobikeshop.rs i na Kupujemprodajem. 

 

IMG_20210405_135823.thumb.jpg.d8c646c1c6145e1c8c974bf2b522e228.jpg.662bd28ae9d62ffa129af0228a093eca.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Da li neko zna gde bi isao ovaj vakum sa karburatora,jer kad odstoji preko noci nece da upali,ali kad dunem u njega on upali i onda ceo dan radi normalno?

IMG_20210404_235914.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Pre 11 sati, root012 je napisao:

To crevo sto drzis u ruci sa karburatora treba da stoji tako, Kod mene je isto. 

A ovo crevo sto ide sa glave motora to crevo treba da bude spojeno sa crevom od filtera vazduha. 

 

A i na ovoj dekli ti fali sraf, bilo bi dobro da skines i tu deklu i kupis nov dihtung. 

I odmasti ceo agregat, da vidis da ne pusta jos negde ulje. U motor ti ide tacno 1.1L ulja. 

 

Najvise delova imas na motobikeshop.rs i na Kupujemprodajem. 

 

IMG_20210405_135823.thumb.jpg.d8c646c1c6145e1c8c974bf2b522e228.jpg.662bd28ae9d62ffa129af0228a093eca.jpg

Hvala na pomoci,pogledacu da li ima jos negde manjak srafova,posto na dekli varijatora ima svega 3 srafa,a filter varijatora i vazduha uopste ne postoje...A zasto onda moram da dunem u to crevce da bi upalio,to mi je najnejasnije,ako mozda znas? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gledajući ove fotke...ne primećujem nigde pumpu za gorivo....a to me navodi na zaključak da se ona nalazi u rezervoaru (takav model, ima i van). Po iskustvima drugih, ispada da je to otprilike rešenje koje je izazivalo dosta problema, pa je i od strane fabrike kasnije prepravljeno. Ako je zaista tako, da je pumpa u rez. tebi tu nedostaje dosta delova....to očigledno tako radi, ali je baš taj prvi start problem, jer bi i u instalaciji goriva trebalo da se nalazi jedan nepovratni ventil (prelivni sud i još creva)

Pumpa je obična, vakumska...mislim čak ista i u verziji kada je u rez. i kada je spolja...pa je savet da je izvadiš i ponovo prepraviš instalaciju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@Krle1990

 

Jel' tebi stvarno logicno da za svako svoje pitanje otvaras novu temu? Sta mislis na sta bi Forum licio kad bi svi tako radili? 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Spojio sam ti temu sa vec postojecom. U njoj dalje pisi o problemima i resenjima za taj model skutera. Nema potrebe da se cudis na moja pitanja iz prethodnog posta. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
pre 1 minut, Krle1990 je napisao:

Bio sam ne strpljiv... Izvinjavam se zbog glupog poteza. 

Sve je ok :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nema frke kao sto rekoh. Poenta cele price je da ne razvodnjavamo problematiku za gomilu tema o istom modelu. Ovako imamo teme u kojima su skoncentrisani svi problemi, resenja i iskustva: sve na jednom mestu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
On 6.4.2021. at 13:38, root012 je napisao:

To crevo sto drzis u ruci sa karburatora treba da stoji tako, Kod mene je isto. 

A ovo crevo sto ide sa glave motora to crevo treba da bude spojeno sa crevom od filtera vazduha. 

 

A i na ovoj dekli ti fali sraf, bilo bi dobro da skines i tu deklu i kupis nov dihtung. 

I odmasti ceo agregat, da vidis da ne pusta jos negde ulje. U motor ti ide tacno 1.1L ulja. 

 

Najvise delova imas na motobikeshop.rs i na Kupujemprodajem. 

 

IMG_20210405_135823.thumb.jpg.d8c646c1c6145e1c8c974bf2b522e228.jpg.662bd28ae9d62ffa129af0228a093eca.jpg

Da li mozda znas koje crevce ide ovde? 

 

 

IMG_20210407_135343.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Ту не иде никакво црево, ту треба да иде један пластичан део, овакав као са слике. 
 

8622170A-C622-4A2D-ADAF-C0E61FB6E988.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Da li je ovo punjenje u redu? Kad sam izmerio pre paljenja (poslednji put paljen pre 3 dana) bilo je 12,55. I da li znate gde bih mogao da nadjem ova sijalicna grla,posto koga god da sam pitao ko prodaje polovne delove,nece da proda samo grlo vec celu kmh tablu... Ili ako neko zna oznaku sijalicnog grla da probam da nadjem novo.

IMG_20210412_173436.jpg

IMG_20210412_173450.jpg

IMG_20210412_173502.jpg

IMG_20210412_174252.jpg

IMG_20210412_175412.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Ako je ispravno grlo probaj da izvadis sijalicu i zamijenis samo nju. Vecina tih grla dozvoljava da se izvadi sijalica. 

To ti govorim zato sto sam ja sa autima imao iskustvo da cesto ta kineska grla znaju da zezaju i nemaju bas lijepe kontakte pa mi se znalo desavat da posle 2 dana prestane sa radom.
Ako ne budes imao srece u autokozmetikama, pokusaj sa otpadima, na oko mi izgleda kao i sijalice instrument table starijih vozila.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
pre 1 minut, boky327 je napisao:

Ako je ispravno grlo probaj da izvadis sijalicu i zamijenis samo nju. Vecina tih grla dozvoljava da se izvadi sijalica. 

To ti govorim zato sto sam ja sa autima imao iskustvo da cesto ta kineska grla znaju da zezaju i nemaju bas lijepe kontakte pa mi se znalo desavat da posle 2 dana prestane sa radom.
Ako ne budes imao srece u autokozmetikama, pokusaj sa otpadima, na oko mi izgleda kao i sijalice instrument table starijih vozila.

Sve sijalice rade,nego je neka pametnica izvadila celo grlo sa mesta za rezervu goriva. Znam da moze da se izvrsi zamena sijalice,pa cu videti vremenom da stavim belo osvetljenje,a i registarske tablice (nekome je ovo ciganija,ali volim belo osvetljenje) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Neki put se može samo zameniti sijalica, a neki put su zalemljene. I tada se može zameniti samo sijalica, ali je potrebno lemiti. Mislim da imam par komada iz neke stare auto table, zalemljenih, ali sam ti prilično daleko (Krnjača-Mirijevo). Probaj kod Rajka, (Arakis), on ti je u blokovima ili se javi da ti nekako dostavim. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Hvala na ponudi, znam za Rajka da ima, ali imam i ja neka grla od starog auta, moram da potrazim, da sam znao za foru da moze sa auta skinuo bih pre par dana... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Zatekao sam ove "riseve" po magnetu,ako neko moze da mi kaze zasto je to tako,osim da je upao neki "spon" unutra,posto su namotaji bez ostecenja.

Treba sutra zameniti dihtung poklopca,i da sutra sipam novo ulje i stavim novi filter ulja (koji su kupljeni i cekaju trenutak)...

Ovo je po meni samo sipano ulje i terano (zakljucak po filteru ulja).

Jos mi kaze decko sto sam od njega uzeo skuter:

"Radio sam ja njemu pumpu za vodu i mali servis"

:D

Sutra da promenim svecicu ako stignem posto idem na neki razgovor za "posao" sa skuterom da radim (kar-go batler),pa se nadam da cu stici...

Nadam se da sam dovoljno oprao poklopac :)

 

To be continued :)

 

IMG_20210413_215323.jpg

IMG_20210413_215333.jpg

IMG_20210413_215340.jpg

IMG_20210413_215402.jpg

IMG_20210413_215435.jpg

IMG_20210413_215808.jpg

IMG_20210413_220629.jpg

IMG_20210413_220646.jpg

IMG_20210413_224122.jpg

IMG_20210413_224127.jpg

IMG_20210413_230426.jpg

IMG_20210413_230434.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jaooo ako je to iz Kg skuter katastrofa! 

Vozio ga je decko koji je bas aljkav sto se odrzavanja tice, i jeste ugradio plava svetla, i tabla je svetlela sljastece plavo.

Upoznao sam ga tako sto sam ga video da gura pokraj puta taj skuter, stanem, vidim pocepane mu pantalone, pao je kaze tu u blizini.

Vergla "u prazno".

Kazem mu da imam frailauf i plocu za taj rotax, odem motorom i donesem mu na poklon, video je gde zivim.

Posle par dana sam primetio da mi je ostavio tog leonarda pred kapijom, bas me je to naljutilo, valjda je ocekivao da mu i ugradim to sto poklonih.

Odguram ga preko puta, kada je dosao po skuter, pita me moze li ulja koja su mu ostala od auta da pomesa i sipa u agregatic, zgadilo mi se! Teraj to odavde...

Cenio ga je kao da je u salonskom stanju, mislim da mi rece 1000e ali da ce dati za 800, ima i produzeni vizir uz njega.

Neka ti je Bog u pomoc ako je taj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma, sve se da srediti, da ne prepadamo coveka... 

Samo ako je od ovog lika iz Kg, morace da se vise potrudi i potrosi vise novca.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Jaooo ako je to iz Kg skuter katastrofa! 

Vozio ga je decko koji je bas aljkav sto se odrzavanja tice, i jeste ugradio plava svetla, i tabla je svetlela sljastece plavo.

Upoznao sam ga tako sto sam ga video da gura pokraj puta taj skuter, stanem, vidim pocepane mu pantalone, pao je kaze tu u blizini.

Vergla "u prazno".

Kazem mu da imam frailauf i plocu za taj rotax, odem motorom i donesem mu na poklon, video je gde zivim.

Posle par dana sam primetio da mi je ostavio tog leonarda pred kapijom, bas me je naljutilo, valjda je ocekivao da mu i ugradim to sto poklonih.

Odguram ga preko puta, kada je dosao po skuter, pita me moze li ulja koja su mu ostala od auta da pomesa i sipa u agregatic, zgadilo mi se! Teraj to odavde...

Cenio ga je kao da je u salonskom stanju, mislim da mi rece 1000e ali da ce dati za 800, ima i produzeni vizir uz njega.

Neka ti je Bog u pomoc ako je taj.

:D nije iz KG,iz Panceva je motorcikl,kod njega je bio 2 godine (stojao zbog papira),pa kod njegovog "kumica" 1 godinu. Motor mu je pao sa leve strane,tj proklizao u dvoristu na mokrom asfaltu (ispred dvorista kuce-gde sam i bio),tako da mi je nadam se rekao istiu. A motor je kupio od coveka koji je uvozio motore (kako on kaze imao je oko 30-tak motora),pa je imao problem zbog papira da ga prenese,jer uvoznik nikada nije bio kod kuce duze od 2-3dana. Posto je decko (od koga sam kupio) taksista i postar u toku celog radnog dana,logicno onda da jedva kad moze da bude slobodan da prevede svoj motor. Uvoznik se razboleo i jurio ga je po bolnici sa notarom da bi mogao da ga registruje (prenese). Mozad je dobro smislio pricu,a ako jeste,svaka mu cast....Ali dobro,sta je-tu je,nadam se da necu morati da dam u motor vise od tipa 150e...ostalo je da uzmem prednju gumu i plocice da bi to bilo to. Za estetiku se uopste ne brinem,vise mi je bitna mehanika.Treba poraditi oko estetike,ali otom-potom. Plava je samo bila pozicija,a tabla je standardno zuta (kalsicne sijalice). Nema produzeni vizir,samo njegov standardni crni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja