Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav za ekipu na sajtu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Pozdrav svima,

 

Zovem se Mitar, imam 24.god i zivim u Novo Sadu. Trenutno ne vozim motor, ali se nadam jednom u skorijoj buducnosti. 

Uskoro zavrsavam faks, krece posao i svakodnevna saobracajna gungula pa sam doneo odluku da sednem na motor. Do sad sam bio konstantno na bajsu, 9-10 meseci godisnje, auto bas kad mora jer kasnim ( cesce nego sto bi trebalo :zvizduk:) i kad su dalje relacije. Planiram u toku sledece godine da zavrsim za A2, taman dok skupim para za opremu i motor. Za sad sam pikirao Hondu PCX 125cc, mesecna rata za novu nije strasna a vidim da je i ekonomican potrosac. Jedine nedoumice su mi da li takav motor moze da izvuce neki put van grada od recimo 50-100km u jednom pravcu i isto to sa 2 osobe. 

 

Pozdrav za ekipu na sajtu, citam redom teme vec par meseci i extra ste :Six:. Drago mi je da postoji ovakva zajednica koja nesebicno deli savete i svoja iskustva. Verujem da dosta znaci i iskusnijim bajkerima, a pogotovo nama zelembacima :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Pozdrav i dobrodošao.
Da li će da izdrži...? Pa azilanti pešaka izdrže iz Sirije čak i preko 100 km - onda o čemu pričamo?
Pitanje je koju ti brzinu i obrtni moment želiš da osetiš... 4-taktni motori od 125 kubika dostižu maksimalnu od oko 120 km/h. Putna bi trebala biti oko 80 km/h. Prosečna potrošnja im je oko 3 litre. Pa ti sad vidi šta ćeš i kako... Ali ja bi ti savetovao da ne uzimaš novi u tom slučaju - po meni, to se ne isplati. Nađi polovan, ali dobar primerak, koji god da ti se svidi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

DobrodOsao

 

Mislim da je kolega sa foruma otisao na more sa njim u Grcku i vratio se. Ako se ne varam. :stabre: potrazicu temu

 

 

Evo nasao sam, mislim da ti je ovo dovoljno da se ne razmisljas

Promenio član drmilan_
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
DobrodOsao
 
Mislim da je kolega sa foruma otisao na more sa njim u Grcku i vratio se. Ako se ne varam. :stabre: potrazicu temu
 
 
Evo nasao sam, mislim da ti je ovo dovoljno da se ne razmisljas
Zar ima potrebe za takvim pitanjem, a kamoli dokazom? Ja sam otišao na sever Poljske sa natovarenim sprint prince-om 125. Samo ja imam 150 kg.
Ranije išli ljudi sa Pony-Expressima i čime već ne, idu i biciklom... Gde da neće jedna Honda, pa još nova...?
Nije do motora uopšte - do vozača je.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ima potrebe i za pitanjem i za dokazom. Decko tek ulazi u svet motociklizma, nema pojma ni o cemu, isto ko sto ni mi nismo imali pojma skeptican je. Nije sramota pitati, niti pomoci. Zasto ga ne bi smo uputili, savetovali, pokazali ako vec mozemo? Meni nije tesko, ako pak vec nekom jeste ne mora :neznam:

 

Sve to stoji da je do coveka, ali ako on do sad nije nikad seo na motor niti citao nesto o njima, onda nece znati da se nekad redovno putovalo mzom i jawom i ostalim motorima. Danas bez litre, navigacije, kreveta za spavanje niko ne moze 100km da odvoza. Ako cemo vec tako. Lepo je pitao da li bi mogao 80ak km da odvoza sa njim, ja mu poslao gde je decko otisao sa istim u Grcku i to je to. Ne vidim razlog za takvim odgovorom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ja sa 14 hteo APN-om na more, al prc, neda matori... Išao kao suvozač na BMW-u (preselo nam obojici). I od 16-te odma startovao ture po Evropi na 125 kubika.

Možda moj odgovor deluje napadno, ali nije. Bilo čisto pitanje. Kad je napad - mnogo je žešće.
Šta znam, da se neki ne uvrede, vodim se (i oduvek sam se vodio) onim Canetovim rečima "Da li veruješ meni, ili misliš svojom glavom?" pa mi tako nekako bilo logično da je po automatizmu jasno da je sve moguće, samo je pitanje volje.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Pozdrav, hvala na dobrodoslici i na savetima :D

 

@Mr.Piplfoks

Pitanje da li se moze njime vise je bilo usmereno na neke tehnicke probleme koje motor moze da dozivi. Biciklu sam ganjao na tim razdaljinama, ali tu su moje noge, rezervna guma, rucna pumpa, nesto alata i udri. Nema nekih pregrevanja i ostalog. Drugar ima 49cc i ne moze da predje 15-20km od okolnog mesta do NS-a da mu motor ne rikne, narocito kad je vrucina. Sto se brzine tice cilj za pocetak i jeste da se naviknem na 70-100km/h i na upravljanje motorom. Do sad sam 3 puta seo i to samo na skuter pre 5-6 godina. 

 

@drmilan_

Vremenom verujem da cu nauciti da neke stvari sredim i na motoru samostalno, za sad sam daleko od toga :) Listao sam juce kao manijak ceo forum u potrazi za informacijama za hondu, pa naidjoh i na kralja koji je otisao na more. Definitivno je ovo motor koji zelim. Najveci deo voznje ce biti po gradu zbog posla i ako lepsu polovinu ubedim da se vozi sa mnom, bice i okolnih izleta. Bitno mi je samo da kad dvoje sednu, ne prelazimo 150-160kg zajedno, mozemo da izvucemo neke uspone bez opasnih situacija. 


Skeptican sam oko kupovine polovnih vozila kada ne znam sam da procenim stanje ili nemam majstora kojem verujem da ce to uraditi bez skrivenih namera. A sve sto sam gledao polovno za PCX 125, cene su malo nize nego za novog iz salona. Recimo od 2500-2900e a novi je 3390. Radije bih se isprsio za tih par stotina na 3 godine otplate pa vozio novog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja