Jump to content

Moto Zajednica

Registraciona nalepnica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 254 postova

Pre nekoliko dana sam registrovao svoj motor i kad sam dobio nalepnicu u SUP-u,odneo sam je u agenciju gde sam radio tehnički pregled i osuguranje da mi istu i zalepe.

 

Tamo sam se zapričao sa nekim ljudima i oupšte nisam obraćao pažnju na momka koji mi je lepio nalepnicu.Elem,nalepnica je zalepljena skroz ukrivo,pola lepka je zalepljeno,a polovina nije.

Vidim da tu ulaze i vazduh i voda i da se sve više odlepljuje.

 

Zanima me da li mogu da odem u SUP da tražim novu reg. nalepnicu (jer je ova oštećena i vremenom će se odlepiti) i ako mogu-koliko para košta nova.

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova

Ako se ne varam 500 dinara kosta nova nalepnica. Ja sam uzimao jer se izlizu od pranja jer nekad dodju bez zastitnog sloja i bukvalno 2-3 pranje ispere. Od tad je ne lepim nego nosim u dokumentima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova

Zaustavio me dzedaj jednom i ja mu lepo objasnim da nema svrhe da bude zalepljena a da se ne vidi nista na njoj i covek se nasmejao i rekao “pa u pravu si” i posto je sve ostalo fala bogu regularno nisam imao problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 3 minuta, nikolavik je napisao:

Zaustavio me dzedaj jednom i ja mu lepo objasnim da nema svrhe da bude zalepljena a da se ne vidi nista na njoj i covek se nasmejao i rekao “pa u pravu si” i posto je sve ostalo fala bogu regularno nisam imao problem.

Nisu svi džedaji dobri. Ima i onih kao u "Vratiće se rode" 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova

Istina. Nije kao da opravdavam i savetujem da to svi urade. Ja nisam imao drugo resenje. Burazer u Bg dobije normalnu nalepnicu koja se ne izlize. Kod nas u Pazovi uvek dobijem te blentave i od tada ne lepim vise. No da se vratimo na temu ako bas hoces da promenis najbolje nazovi amss i vidi cenu. Ako je peripetija i kosta zahebi i zalepi selotejp preko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Hvala svima koji su se javili.

 

Ne nosim je u dokumentima,već mi je zalepljena na na prednju vilu.

 

500din je OK suma,a 3000 din. mi se ne daje za to,pogotovo što je greška radnika na tehničkom,a ne moja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Prelepi sirokim selotepom i teraj.

 

Meni moja bila na viziru, menjao vizir i sta cu sad, isekao taj stari vizir, i sve zajedno sa isecenim vizirom zalepio na blatobran onim dvostranim selotepom. Ima negde tema, ja sam isto pitao sta i kako. Posle mi rekao lik sto mi radio nalepnice da kad budem uzimao ponovo reg nalepnicu da dodjem da zalepimo na neku lepljivu foliju, pa i ako budem morao menjati skida se sa folijom bez problema i prebaci na mesto na koje hocu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

I ja sam je zastitio sirokom selotejp trakom, ali i ovo resenje je dobro, na providnu foliju (za svaki slucaj) pa opet selotejp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

3000 je nova nalepnica to bez govora. Bio ja u supu prosle godine da pitam. Bas sam gledao ovo na netu reko super ako je 600dindzi necu se cimati, al nije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kao što su kolege gore i navele, duplikat saobraćajne nalepnice se naplaćuje dodatno pa to izadje skoro 3000 din. Ja sam više od pola godine u koferu nosio polomljeni vizir, jer mi je na njega bila zalepljena nalepnica (imao udes motorom i pukao vizir). Posle popravke motora, vizir sam nabavio drugi, a ovaj polomljem sam nosio u koferu, a kad me policija zaustavi ja izvadim viziri iz kofera i pokažem im nalepnicu. Malo su se čudili, ali mi nisu pravili problem. 

Da sam na tvom mestu samo bih tu nalepnicu prelepio nekim providnim selotejpom i cepaj dok ne istekne važenje, pa onda novu nalepnicu zalepiš ti sam kako valja... :)

Promenio član ThePainkiller

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
1 hour ago, BaneVuk58 said:

Moram ta pitam .....što si se vraćao u agenciju osim pored nalepnice si podizao i tablice pa nisi išao motorom. 

Motorom sam otišao na tehnički pregled i tamo su mi uradili osiguranje.

 

Posle toga sam otišao u SUP i tamo dobio nalepnicu.

 

Na tehničkom pregledu su mi rekli kad završim u SUP-u i dobijem reg. nalepnicu da se vratim kod njih da mi tu istu nalepnicu oni zalepe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Pitam zato što si mogao i sam da je zalepiš....nije astrofizika, sad ti mamlazi napraviše problem bez preke potrebe.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
11 minutes ago, BaneVuk58 said:

Pitam zato što si mogao i sam da je zalepiš....nije astrofizika, sad ti mamlazi napraviše problem bez preke potrebe.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Nikad sam nisam lepio tu nalepnicu,iako verujem da nije bauk,rešio sam da to prepustim ljudima kojima je to posao i nadajući se da će bolje/kvalitetnije zalepiti je umesto mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Nikad sam nisam lepio tu nalepnicu,iako verujem da nije bauk,rešio sam da to prepustim ljudima kojima je to posao i nadajući se da će bolje/kvalitetnije zalepiti je umesto mene.
Odluka je bila loša

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750
3 hours ago, kvaicnenad said:

Ja sam moju skinuo sa vizira fenom na vreli vazduh, i zalepio na vile, jos dodatno osigurao sa 2 selne da se ne odlepi

 

IMG-20210404-132110.jpg

 

Jesi li je skidao sa vila? Ja muku mucim s tim vec godinama, znam za fen, znam za nitrorazredjivac, ali i pored svega ostaje ona mrezica od lepka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja