Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem kuću/vikendicu u Vojvodini

Recommended Posts

• Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: Polaris 850

Hehe, zato je pogresno uverenje da ljudima kad odu u penziju treba vikendica. Da, ali da ima neko drugi da odrzava.

Mada kad je i kuca i plac skroman, moze se sve stici lako.

Tetak mi ima 91 godinu i skoro svako malo skokne do vikendice i nesto raducka. To mu jako pomaze i uvek je posle toga bolje raspolozen.

Vece poslove plati da mu neko odradi i to je to.

A stvarno je bespotrebno imati vikendicu ili kucu u selu, a ne koristiti. Em sto sve propada,  i trosak je.

Jos se i nervira jer se ima nesto nepotrebno i jos kad deca nece tamo...

Promenio član slave74

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 1734 postova
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050

За пензију долази у обзир само апартман на мору.

НЕ кућа, апартман... кључ у џеп и нема бриге!

• Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

• Svrati ponekad, 372 postova
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Mi imamo vikendicu kod Barajeva gde moji idu svakog vikenda. Mala bašta, nešto živine koliko da ne moramo da kupujemo jaja i nekoliko mačaka. Maltene bez komšija. 

Idilično zvuči, ali za mene je to jedna velika obaveza. Tamo se nikad nije otišlo na odmor. Uvek se ide da se kosi, rilja, plevi, krči, zida, ruši, buši, prska, šmirgla, farba... Ja tamo odem samo par puta godišnje, jer mi je odlazak više stres nego odmor. Lakše mi da radim posao vikendom nego tamo da idem. Možda se sve promeni kad dođu deca jednog dana, videćemo...

Promenio član Forsberg
  • Sviđa mi se 1

• Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 198 postova
  • Motocikl: Honda Forza NSS 300

Meni se promenilo kad su došla deca. Dok su bili mali ok, sad moras da im ostaviš sve spremno kod kuće da bi na miru proveo vikend na vikendici sa ženom. Njima zvizde ja.. za prirodom.

Ne uzimaj njih u kalkualciju. 

Čoveku treba beg iz ove džungle bespotrebnih informacija i tuđih problema. 

Ako voliš da radiš ok ali ako voliš da lencaris ti zakupis kućicu za stotku po vikendu i milina. Manje košta. 

Najvarijanta je sklopive stolice i stočić, vrhunski roštilj na plin i svaka šuma ili livada u Srbiji je tvoja. 

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 118 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Kad se preracunas koliko kosta vikendica i odrzavanje posle... ispadne jeftinije da svakog drugog vikenda ides na neko drugo mesto i platis smestaj :) 
Ne zezam se, stvarno izvodili racunicu kum i ja kad je spucao 30 000evra.
E sad, ja ionako zivim u vikend naselju, tj na kraju sela maltene bez komsiluka pa i nemam nesto potrebe da idem u prirodu jer je ona svuda oko mene.
Ali verujem da je nekome ko je veci deo godine u guzvi i asfaltu ideja o vikendici i miru i vise nego primamljiva.
Ovde su ljudi uglavom pravili vikendice koje su ~20km od Nisa, pa je ideja da kad oni odu u penziju stanove ustupe deci a oni uzivaju. Neki jesu ostvarili te namere, neki nisu, neki nisu docekali...
Ja i dalje nekako vikendice posmatram kao spomenike socijalizma. :)

• Podržavam 2

• Zainteresovan, 615 postova
  • Motocikl: Piaggio X7ie 300 EVO
Pre 2 sati, Forsberg je napisao:

Mi imamo vikendicu kod Barajeva gde moji idu svakog vikenda. Mala bašta, nešto živine koliko da ne moramo da kupujemo jaja i nekoliko mačaka. Maltene bez komšija. 

Idilično zvuči, ali za mene je to jedna velika obaveza. Tamo se nikad nije otišlo na odmor. Uvek se ide da se kosi, rilja, plevi, krči, zida, ruši, buši, prska, šmirgla, farba... Ja tamo odem samo par puta godišnje, jer mi je odlazak više stres nego odmor. Lakše mi da radim posao vikendom nego tamo da idem. Možda se sve promeni kad dođu deca jednog dana, videćemo...

ma da kolega potpuno te razumem, lakse je da uplatis teretanu :) ko da farba, mora da se sagnes da umocis cetku pa na prste da dohvatis, il da zamahujes motikom i riljas. Nije to za gracku decu, uplatis teretanu, jos ako dodje neka cupi sa golemim grudima, pa pomahnita na traci za trcanje, sve je biju u celo (ako su silikoni samo podrhtavaju ko pihtije) i moras da pazis da ne ispustis teg na nogu. Nema veze sto je na placu cist vazduh, a u teretani zagusljivo, dok trci miladojka sve moze da se istrpi :) 

p.s. kolega nista licno samo si lepo pobrojao sve korisno rekreativne poslove na placu :)

• Podržavam 3

• Svrati ponekad, 407 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K8
pre 20 minuta, stilgar je napisao:

p.s. kolega nista licno samo si lepo pobrojao sve korisno rekreativne poslove na placu :)

Ja imam neki plac na Bovanskom jezeru u blizini Nisa i neke dve stracare na njemu. Ja jedva cekam slobodan dan i sunce, da odem skuterom (cca 40km) da se provozam i poradim nesto. Onda za pauzu opletem do Sokobanje na rucak (cca 10km) i vratim se da zavrsavam posao i palim kuci... Meni to dodje kao ispustni ventil. Provozam se, odradim i vratim se. Ja kuci nemam ni m² placa ni dvorista. Jedva cekam da skupim neki novac, da izrenoviram sve to i da.

mogu tu i da nocim. Cesto odlazimo u prirodu, iz gore navedenog razloga i dosadilo mi vise da za vikende jurim i trazim mesto po izletistima. Imam 38 godina, dvoje dece i ne zanima me vise trazenje slobodnog parceta trave-zemlje na nekom izletistu ili trazim slobodne apartmane jer ja resim u trenutku da odem, a nema bas slobodnih soba uvek i svugde.

Svako to vidi iz svog nekog ugla. Ko ima uslove i mogucnosti, preko qrca mu, ko nema, masta za tim :)

@stilgarMa i da je lično, nije frka, svako ima svoje mišljenje :) 

Ja i kad sam išao u teretanu ona mi je trajala sat vremena pre posla i kraj za taj dan, idemo dalje u nešto sledeće. Evo ta vikendica već 35 godina se radi i ne nazire se kraj. Može tamo da se spava, ali uvek građevinac u porodici smisli nešto sledeće šta treba da se uradi. Jednostavno, da me je tako nešto furalo, studirao bih građevinu ili arhitekturu - dve stvari u kojima sebe nikad nisam video. 

Volim i ja da odem na kampovanje, hajking i slično i provedem vreme u priorodi sa društvom, vidim neke nove predele, probam nešto novo. Ali to je potpuno druga stvar.  

Svako ima svoje afinitete.

Promenio član Forsberg

• Svrati ponekad, 118 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Zavisi i koliko te vuce taj kraj gde je vikendica.
Majka mi je iz okoline Pirota i imamo neku kucicu u tom selu, ali ja ne mogu da smislim ni selo ni ljude tu, mnogo nezgodan narod i nikad me nije vuklo da idem niti sma kao klinac uspeo da steknem neko drustvo tu.
Ocevo selo je 20 km odatle i tamo me uvek vuce srce, a nemam nista. Tj imam strica kod kog odem jednom godisnje na slavu i tamo bih verovatno pravio nesto ili kupio kad bi natrcalo.

Kao što rekoh, ovde nikoga skoro od komšija nema, pogotovu nikoga mojih godina, a bilo je kad sam bio klinac. Zadnjih 15 tamo idem samo sa mojima sa kojima se ni malo ne slažem kad dođe do tako nekih radova, pa onda sve postane mučenje i agonija. Eto nekada i sreće što vikend ima samo dva dana :D 

Ubismo Marku oglas jbt. Možda bi neko mogao da prebaci ove postove u neku pametniju temu. 

• Drug član, 1001 postova
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Evo da napisem i ja koju, mozda pomogne. Kupio sam kucu u Centi, od mog stana na NBg 42km, od 40a placa pola ogradjeno, struja, voda, sa dozvolom. 18000e sa ulaganjima oko 25000e. Sad ono sto sam naucio za ovih 5g. Bitno je da imas komsije koje tu zive, inace ti sleduje stalno pljackanje. Asvaltni put je neophodan. Betoniranje staze od 10m nije dzabe ni kada sam radis. Vodu moras zimi ne samo da zatvaras nego i da ispustis iz sistema. Od uzivanja zimi, nema nista na dan dva, ako nemas nekoga ko ce to da ti ugreje dan ranije. Realno neko mora da bude toliko mobilan da u svakom trenutku dodje do kuce. 

Ako je nekom taj deo interesantan, neka dodje do sela, svasta se prodaje, na kucama su oglasi, naravno skoro nikada u oglasima.

• Podržavam 3

• Astro Puki krsi sva pravila!, 490 postova
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Mi imamo vikendicu na ostrvu bela stena. Moj deda vojno lice otisao u penziju sa 45 god umro sa 90 god , nikada manje od 4 a cesto 6 meseci provodio tamo. Ziveo na nbg,uvek je bezao od asfalta tamo. Ali tada je bilo jos takvih ljudi koji su primali neke penzije koje su mogle da ih odrze tih mesec dana,druzili se tamo svi kao jedna komuna... onda dosle '90 to je postalo ostrvo za skrivanje olosa od zakona,krijumcarenje nafte i sakrivanje kurvi. Proslo i to ali nikada to nije bilo tako cisto i uredno kao pre toga. 

Ja ne volim tamo da idem jer je to ostrvo i uvek imas osecaj skucenosti i ako se BG lepo sa plaže vidi,mislim da je do ulice 29 novembra 18km. Mora mnogo da se radi da bi izledalo pristojno,a jos i svakih 4-5 god poraste Dunav i poplavi sve. E onda je pakao...blato,istrulele stvari,propala basta i voćke... moj cale voli i forsira i kevu. Odu tamo crknu od posla vrate se umorniji nego sto su otisli a u ponedeljak opet moraju na posao. Inace cena vikendica tamo je 2-3 do 4oooe .

Ja zivim u kuci na 3,5 ara placa. To mi je zasada dovoljno.

Promenio član punisa 16

• Zainteresovan, 654 postova
  • Motocikl: ktm

Nasa vikendica je malo po malo porasla i danas klinac voli da ode tamo. Ima slobodu da radi sta hoce (bicikl, igracke, ljuljaska..) dvoriste ogradjeno. Posla uvek ima, ako hoces ili nema ako nemas zelju da posadis nesto u bastu ili da se bavis nekim vocem...  Neki ljudi placaju smestaj, jure slobodan vikend i prazne kuce da bi otisli negde... Imati kucu ili vikendicu je luksuz.

• Podržavam 1

• ODUSTO OD DIJETE, 2057 postova
  • Motocikl: GSX650F

Odrastao u kući sa velikim dvorištem, volim i znam da radim dosta poslova oko kuće i u kući.

Evo sad kad se stabilizuje vreme krećem sam da pravim garažu od onih sendvič ploča, rušim staru i pravim veću. Imam dosta alata i ne volim da plaćam majstora za nešto što ću možda i bolje uraditi nego oni sami.

Međutim, prelomio tj shvatio da vikendica nije trenutno za mene, ne želim da postanem njen rob.

Zato i jurim plac prazan pa ako odlučim jednog dana da se na duže preselim van grada eto rešenja. Ako ne, ostaje plac deci ili u prodaju.

Vagali ja i žena unazad 3-4 godine šta i kako i reših JA da želim, dok još mogu, proputujem i obiđem i vidim neka druga mesta.

Kad mi to bude problem, finansije ili nešto drugo, na placu podižemo montažnu i selidba u prirodu bar dok je lepo vreme.

Deca, unuci i prijatelji su uvek dobrodošli, neka dolaze kad im se prohte.

Super je ko ima vikendicu i može da se posveti sređivanju a da mu to nije problem. Da to radi iz ljubavi a ne kao moranje i neki teret da mu to pravi.

Ja se jednostavno još nisam pronašao u toj priči ali je malo falilo da kupim vikendicu. Spasilo me da su poludeli sa cenama unazad 2-3 godine pa nisam kupio ništa.

• Sviđa mi se 1

• munZe konZa, 560 postova
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Zato ja imam vikendicu u Vincima kod Golubca,borova suma,pesak,trava ne raste,nema kosenja,samo par puta godisnje pograbuljamo iglice i sisarke. Kucica mala,taman koliko treba za uzivanje bez nekog velikog rada. Rostilj i hladno pivo na terasi dok pogled puca preko dunava u rumuniju... raj.

20190316-165916.jpg

• Sviđa mi se 9
  • Haha 2
  • Podržavam 1

• Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: Polaris 850

Ne moze se porediti iznajmljivanje sa vlasnistvom. Tacno je da se za vrednost vikendice pola zivota moze rentirati na raznim mestima.

Rentirane ne mozes da prodas, to su zauvek izgubljeni novci,  mada nemam nista protiv toga.

Ali nikako ne mogu da se ne setim ,kako je dobar osecaj kad dodjes u svoje dvoriste u svoju kucu. Zoves kog hoces , ne delis sa drugim gostima, iako je to nekada plus.

Koliko puta sam dosao u ponoc, pa i posle. Nekad i pijan kao majka. To je moj mir i moja uzivancija. Operes auto, raspalis rostilj, ukljucis alat koji ti treba da se necim zanimas.  Koristi mi i kao baza za dalje izlete, koji su mi pak daleko od stalnog prebivalista.

Ljudi se cesto precene, kad kupuju plac i grade kucu.

Razmisljanje sto vece to bolje se nikako ne odnosi na vikend kucu, jer se odlazi povremeno i treba dosta vremena da se odrzava. A vremena je malo. Osim ako postoji posluga.

A sto se vise stari, sve je teze odrzavati. Zato plac 5ari, kuca do 50m2 plafon i neka supa pride.

Materijale izabrati savremene, tako da nema farbanja  ni krecenja fasade, bar 25 godina.

I hoce deca dok su mala da idu. Naviknu se i taman kad dodje period da im vise nije zanimljivo, vec su dovoljno odrasli da mogu s drustvom da idu... Uostalom nek svako ide  samostalno izabranim putem. Moja vikendica je jedan od mojih zivotnih puteva, ne mora da bude i porodicna.

Inace preferiram planinske krajeve, sad je dobro oko G. Milanovca, Cacka, Pozege zbog blizine autoputa.

Takodje  je dobar Valjevski, i podrinjski kraj. Moze i dalje, al se gubi vreme i novac u putovanju.

• Podržavam 1

• ODUSTO OD DIJETE, 2057 postova
  • Motocikl: GSX650F

Što reče slave74

ne preterivati sa kućom. I ja sam za to da ima ono osnovno + neka garaža + šupica .

Meni bitno uz kuću lepa natkrivena terasica da se sedi i sređeno dvorištance sa mestom za roštilj recimo.

• Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 198 postova
  • Motocikl: Honda Forza NSS 300

Slave mudro zbori. 

Ko ima vikendicu taj zna limite, ko kupuje po prvi put taj se zaleti pa voće pa živa ograda pa će da peče rakiju... Kuća i imanje su žive stvari i traže redovnu negu. Ovo sto mi radimo vikendom ili redje je samo nužna nega mada te lepo nagradi. "Trava ljuta a rakija drska, nemož' bolje da bude da jebe bukaču!" 

Mi smo proveli mesec dana na selu tokom policijskog časa. Bilo je vrh i radilo se po ceo dan, ali mi je opet ostalo nedovrsenih poslova.

Ja sam na svom imanju kao klinac uz dedu odrastao i štošta naučio. Možda sam kontradiktoran ali je to ipak tvoje parče zemlje i neba.

Promenio član SQTR
  • Sviđa mi se 2

• Svrati ponekad, 212 postova
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f, honda cbr f2, apenac 6

Kupite gde hocete, al najlepse je u Krcedinu.:)

• Svrati ponekad, 466 postova
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On 2.4.2021. at 21:43, Markone88 je napisao:

Pa da, Titel, Knićani, Perlez... to gledamo

Pre par dana sam gledao reportažu na TV pa obrati pažnju i na to kakva je voda u tom kraju...

Voda-sa-Titelske-cesme-u-septembru-2020.
WWW.CINS.RS

Voda za piće u najvećem delu vojvođanske opštine Titel potpuno je neispravna najmanje osam godina. Podaci koje je CINS analizirao pokazuju da je od oktobra 2019. do januara...

• Podržavam 1

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Predstojeća dešavanja

• NAJNOVIJE TEME

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja