Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem kuću/vikendicu u Vojvodini

Recommended Posts

• Drug član, 1063 postova
  • Motocikl: BanditoS

Oćemo da kupimo kuću/vikendicu sa 5-10 ari placa, da ne bude dalje od 70-80km od BG, poželjno da bude blizu Tise, Tamiša, Karaša ili neke druge reke/kanala.

Cena da ne bude preko 20 000 evra.

Poželjno da kuća bude regularna, struja, voda, useljiva. Nameštaj nije potreban. Adaptaciju možemo mi da uraidmo.

Ponude može ovde, a može i na broj

062 92 115 82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati cesto, 1975 postova

Ako Vojvodina nije pod obavezno.

Ne znam koliko je povećana  potražnja prošle godine podigla cene. Do skora je na potezu od Ušća ( Obrenovac ) do Debrca bilo vikendica  pored Save po izuzetno povoljnim cenama. To je nekih 50 km od Beograda. 

Mislim da sa tim budzetom možeš da kupiš šta hoćeš.

Promenio član Fredi

28 minutes ago, Fredi said:

Ako Vojvodina nije pod obavezno.

Ne znam koliko je povećana  potražnja prošle godine podigla cene. Do skora je na potezu od Ušća ( Obrenovac ) do Debrca bilo vikendica  pored Save po izuzetno povoljnim cenama. To je nekih 50 km od Beograda. 

Mislim da sa tim budzetom možeš da kupiš šta hoćeš.

Imamo već plac u mestu Ušće, izmedju Obrenovca i Šapca na pola puta otp. Na samoj vodi je plac, 5 ari ravno, 2 ara nizbrdo obala, kuća sa dve ploče, struja, voda, nismo je završili, više nam odgovara nešto po vojvodini.

Staviću oglas za prodaju toga, daćemo povoljno :)

• Sviđa mi se 1

Just now, Rodic said:

Oces da ti javim ako bude nešto aktuelno... mogu se raspitati ;)

Da, hvala ti. U Knićanima sam našao jedan fin plac, al mnogo para

• ODUSTO OD DIJETE, 2057 postova
  • Motocikl: GSX650F

Mi isto tako gledali placeve ili vikendice unazad godinu dana na potezu Banstol, Krčedin, Slankamen Surduk i okolina Fruške gore. Gledali i neke varijante na Savi kod Tarzan plaže.

Imam par drugara koji su tu kupili ili imaju tu vikendice malo duže, kažu da su cene podivljale kako je korona došla. Kupovali ljudi po suludim cenama i ostali videli i oni nabili nerealne cene.

Sad sam okrenuo kompas i sve mi se više sviđa deo oko Aranđelovca, Topole, Bukulja, Rudnik ..

Ovo gledam kao investiciju za povlačenje kad dođe vreme za penzijzu, begam iz grada u prirodu.

Nisam vezan za kupovinu vikendice sada jer ne želim da budem rob iste i slobodno vreme provodim u održavanju placa, pa ti obiju i pokupe stvari i.t.d.

Za sad nisam za vikendicu jer više volim da putujem i menjam lokacije. Odem kod drugog platim smeštaj par dana i kad se zadovoljim u kola i paljba u Zemun.

Zato i gledam plac pa kad se odlučim najverovatnije montažna kuća, mala baštica/plastenik neki + voćkice i milina. Samo onoliko koliko mogu da održavam.

• Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

• Svrati ponekad, 231 postova

Mesto Koruška koja se nalazi nekde kod Neština prema Suseku.

Pre 7-8 godina sam pravio nešto u "Vikendici" kod rođaka.

Ovo vikendici je je namerno pod navodnicima,jer se radi o normalnim kućama gde bi mogla da stanuje neka tročlana ili čak četvoročlana porodica.

Ono što mi se jako svidelo tamo je sam položaj kuća/vikendica.Placevi od kuća se nalaze se sa leve strane puta od Banoštora prema Suseku,a same kuće,tj., vikendice su malo uvučene.Čim izazađete iz kuće i prođete dvorište,uzlazite na taj put,a sam put je na nekih 15-20 metara od Dunava.Znači od samog praga kuće do obale Dunava nema više od možda nekih 100 metara.

Kada sam ih upitao koliko se kreću vikendice ovde,odgovor me je iznenadio,ali u pozitivnom smislu.

12000-15000e su tada koštale u zavisnosti od veličine kuće i samog placa.

30 kilometara je udaljeno od NS-a,a do BG-a,nekih 105 km.

Putna veza do NS-a i do SM,pa dalje do BG-a je odlična.U okruženju postoje škole,domovi zdravlja,pošte,prodavnice i sve ono što je potrebno za život tokom cele godine tamo.

Od tad nisam bio tamo i ne znam koliko se sad kreću cene,ali mesto je odlično,jer si i na Dunavi i na Fruškoj gori.

Screenshot_1.png

10 minutes ago, Mindžake Merava said:

Mesto Koruška koja se nalazi nekde kod Neština prema Suseku.

Pre 7-8 godina sam pravio nešto u "Vikendici" kod rođaka.

Ovo vikendici je je namerno pod navodnicima,jer se radi o normalnim kućama gde bi mogla da stanuje neka tročlana ili čak četvoročlana porodica.

Ono što mi se jako svidelo tamo je sam položaj kuća/vikendica.Placevi od kuća se nalaze se sa leve strane puta od Banoštora prema Suseku,a same kuće,tj., vikendice su malo uvučene.Čim izazađete iz kuće i prođete dvorište,uzlazite na taj put,a sam put je na nekih 15-20 metara od Dunava.Znači od samog praga kuće do obale Dunava nema više od možda nekih 100 metara.

Kada sam ih upitao koliko se kreću vikendice ovde,odgovor me je iznenadio,ali u pozitivnom smislu.

12000-15000e su tada koštale u zavisnosti od veličine kuće i samog placa.

30 kilometara je udaljeno od NS-a,a do BG-a,nekih 105 km.

Putna veza do NS-a i do SM,pa dalje do BG-a je odlična.U okruženju postoje škole,domovi zdravlja,pošte,prodavnice i sve ono što je potrebno za život tokom cele godine tamo.

Od tad nisam bio tamo i ne znam koliko se sad kreću cene,ali mesto je odlično,jer si i na Dunavi i na Fruškoj gori.

Screenshot_1.png

Deluje da je to super prica. Pogotovo ako je naseljeno i uredjeno. Nama je daleko, a i gadjamo neku manju reku ili kanal :)

• Svrati ponekad, 233 postova
Pre 15 sati, ZEMZEM je napisao:

Nisam vezan za kupovinu vikendice sada jer ne želim da budem rob iste i slobodno vreme provodim u održavanju placa,

Jedan poznanik ima vikendicu na Avali. Kaže svaki vikend ubijem se koseći, trava do jaja, a kad krenem kući jaja do trave...:lol3:

• Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Mozda nisam dao prave razloge, moji roditelji bi za sad tamo bili svaki vikedn, a kroz par godina bi se preselili za stalno. Tako da odrzavanje nece biti problem, oni vole dvotiste, bastu, kucu...

E to je onda druga priča, meni su roditelji drugarice na placu tj vikendici recimo od aprila, čim malo otopli pa dok ne zaladi baš dobro.

Vikendica je na placu koji izlazi na Dunav, imaju svoj vez i čamac. Plac je velik i šumarak je u zaleđu placa. Uživaju ljudi za sve pare.

Imaju malu bašticu, voćke i zanimaju se oko toga. Mi kad dođemo milina ali mi dođemo na gotovo i pokupimo se i kući svojoj sutradan ili za dan dva. E tako se po meni isplati vikendica.

Što reče malopre SHLEM  treba mi bar dva dana minimum da sa ženom sredim sve oko kuće i u kući.

A kad završim vreme za povratak recimo. Zato se ne primam na varijantu vikendice za sada, nije mi to uz karakter :Hitman::jee:

• Podržavam 2

24 minutes ago, ZEMZEM said:

E to je onda druga priča, meni su roditelji drugarice na placu tj vikendici recimo od aprila, čim malo otopli pa dok ne zaladi baš dobro.

Vikendica je na placu koji izlazi na Dunav, imaju svoj vez i čamac. Plac je velik i šumarak je u zaleđu placa. Uživaju ljudi za sve pare.

Imaju malu bašticu, voćke i zanimaju se oko toga. Mi kad dođemo milina ali mi dođemo na gotovo i pokupimo se i kući svojoj sutradan ili za dan dva. E tako se po meni isplati vikendica.

Što reče malopre SHLEM  treba mi bar dva dana minimum da sa ženom sredim sve oko kuće i u kući.

A kad završim vreme za povratak recimo. Zato se ne primam na varijantu vikendice za sada, nije mi to uz karakter :Hitman::jee:

Vidi ovo

75739ae633da-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

detleffs, 1990. godište, Benzin 3 cm3, vozilo prešlo 3 km, Kać. Cena 3.950 € - Kamperi - Polovni Automobili

Ovo je extra stvar ko voli taj stil. Moj stric je u ono vreme stare Juge kačio kamp kućicu i svake godine u Hrvatsku na neko ostrvo po tri nedelje. On se kleo u kamp i kamp kućicu.

Meni je bila zanimljiva i ova varijanta ja je nazvao moja kuća putujuća samo malo jača cena ali meni jakoooo zanimljiva varijanta ko voli da putuje a može da izdrži za volanom. Ne mora ovako skupi ima i jeftinijih.

file?context=bWFzdGVyfHJvb3R8MTQwODA5fGl
SASOMANGE.RS

KAMPER RENO RIMOR, KATAMARAN 9, KAO NOV, PRESAO SAMO 44500 KM, 2013 GODISTE, 92 KW, 2299 CCM, 7 LEZAJA, DUZINA 7...

Promenio član ZEMZEM

4 minutes ago, ZEMZEM said:

Ovo je extra stvar ko voli taj stil. Moj stric je u ono vreme stare Juge kačio kamp kućicu i svake godine u Hrvatsku na neko ostrvo po tri nedelje. On se kleo u kam i kamp kućicu.

Meni je bila zanimljiva i ova varijanta ja je nazvao moja kuća putujuća

file?context=bWFzdGVyfHJvb3R8MTQwODA5fGl
SASOMANGE.RS

KAMPER RENO RIMOR, KATAMARAN 9, KAO NOV, PRESAO SAMO 44500 KM, 2013 GODISTE, 92 KW, 2299 CCM, 7 LEZAJA, DUZINA 7...

Uvek sam pre za varijantu kamp prikolice, odes negde, parkiras je, namestis tendu, rostilj, stolove, stolice, i auto mozes da upalis nezavisno i da odes bilo gde, po namirnice ili na neku plazu, po mamce....

Promenio član Markone88

Godine nas polako stižu, bar mene, pa sve zavisi koliko ću biti sposoban za nekih desetak godina za sada je sve super ali ...:stabre:

• Svrati ponekad, 131 postova
  • Motocikl: Talijan i svaba
pre 11 minuta, ZEMZEM je napisao:

Godine nas polako stižu, bar mene, pa sve zavisi koliko ću biti sposoban za nekih desetak godina za sada je sve super ali ...:stabre:

Moji su zidali zidali ceo radni vek,i otisli u penziju i umrli oboje.A dok su oni zidali,ja jedne farmerke 3 godine... jebi ga treba za crep,treba za armaturu... Nama je to bilo neupotrebljivo i prodadosmo...

• Sviđa mi se 6

• Svrati ponekad, 433 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLR 650

@Markone88 pažljivo isprati tok reke Karaš. Nestvarna priroda i prelepa Deliblatska peščara (Bata Stojković je tuda hteo da protera autobus, pa upao u Karaš). Ne znam koliko je bogata ribom, nisam ribolovac, ali za mene je to najlepši predeo Vojvodine. Plus, nije ti daleko, a i put preko Kovina, Bele Crkve je divan za vožnju motorom. 

Gat na Karasu

https://maps.app.goo.gl/XgKA6okpwmKY3Lus8

Promenio član WoodyRider
  • Podržavam 1

• Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 198 postova
  • Motocikl: Honda Forza NSS 300

Podelicu sa buducim kupcima vikendice ili seoske kuce moju listu prioriteta nakon 10 godina odrzavanja i uzivanja u imanju sa 30 ari placa:

1. Pogled

2. Voda + Kupatilo

3. Dobar hlad

4. Ograda

4. Sto manje za kosenje.Dobro je definisao kolega spregu trave i jaja. Veliko imanje iziskuje puno rada.

Svaki drugi vikend 25 ari iziskuje 3 sata kosenja, verujte. Na lokalce zaboravite.

5. Vrhunska kosacica i/ili trimer

6. Kucica ili kuca, al dobro napravljena i izolovana u suprotnom nista od zimovanja.Nov krov kosta nekoliko somica eur.

Licno bih birao nesto u trouglu TO-KG-GM ili oko Fruske gore. Rajac je popunjen ali kad se sidje u Takovu posle 1h voznje od Banovog brda ima lepih imanja sa strujom i vodom da se uzme za pristojne pare. Od Ljiga na dole ti ni brava netreba. 10 ari je puna kapa. Jedino vredi uzeti vise da se neko ne naseli i ugrozi okolinu i pogled.

Verujem da drugi imaju jos saveta al od mene ukratko toliko. Za Takovski kraj mogu da pomognem na PP.

Promenio član SQTR
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

svaka je na mestu :)

narednih 10ak godina, tamo cemo ici svaki vikend kad je vreme lepo, majka, otac, sestra sa zetom i ja sa zenom. Naravno i brat kad dodje iz USA.

a posle ce moji tamo ziveti. Majka bas oce dvoriste i bastu :)

ja da biram, ovako bih to:

1. Blizu neke recice ili kanala u Vojodini

2. Kuca i 2 garaze

3. Jedna letnja kuhinja sa predpostorom/letnjikovcem

4. Ka ulici metalna kapija na dugme a ka komsijama zid 2 metra sa svih strana :)

5. U dvoristu samo zelena trava, nista cvece drvece i ostalo, da uvek ima mesta za neki bazen ili malo fudbalice

to je za mene oaza mira

Promenio član Markone88

• Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: Polaris 850

Dodao bih na spisak blizina glavnog puta, koji se zimi cisti, pogotovo u brdsko planinskim krajevima.

Za starije osobe blizina bolje medicinske ustanove, prodavnice.

Polozaj placa da ne mogu komsije da zatvore pogled, blizina potoka ili reke, a nikako  do ili pored parcela gde je moguce da se grade industrijski objekti, mala privreda, i slicno.

Sa komsijama sto sluzbenije, druzenja u susednim udaljenijim selima;), uglavnom sto manje to pametnije, jer lokalci su posebna sorta.

Pozeljno je uzeti slobodno par dana i obici kraj gde se planira nastaniti, obavezno na pivo u svaku prodavnicu, kod domacina,  saznace se dosta od lokalnih deponija, razmirica i problema u tom kraju.

Promenio član slave74
  • Podržavam 2

• Šta reći?, 287 postova

Mali off, U principu jako je bitno da imaš jaku VOLJU da ideš na vikendicu, inače... Mi imamo vikendicu u Vincima (na 5km pre Golupca) već cca 15god, ćale kupio zbog keve (keva mi je bila plucni bolesnik, a tamo ima borova šuma, pa joj prijalo) 

Ćale nikad nije mogao zbog posla, ja isto, tako da nam vikendica zvrlji u prazno. Odemo 4-5 puta godišnje... Mene mrzi da idem, pogotovo što mogu samo nedeljom, a i izgubim dva sata u putu(50km od Požarevca) a tamo uvek ima nešto da se radi (čišćenje dvorišta od borovih iglica, pa luftiranje itd) tako da kad dodjem kući budem umoran kao da sam radio. Ove godine moramo da ofarbamo vikendicu(od drveta je) I da zastitmo letnjikovac sandolinom... Muka me vec hvata. U suštini, vikendica mi je trenutno velika obaveza i teret. 

Promenio član Nele11
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

• Svrati ponekad, 295 postova
  • Motocikl: ex.Liberty 125, Scarabeo 400i

Kako su mojim roditeljima pricali, vikendica ti je kuca za odmor. Ma, kakav odmor ? Kuca za umor... kako Nele rece,  stalno neki posao. Da pokosim 17 ari trave, treba mi ceo dan. Dok sam bio mladji, normalno, bilo brze i lakse, a sad, kad zavrsim, sednem, zapalim cigaru, gledam lepotu 15 minuta i krenem kuci.

A gde su vocke, loza itd...volim da dodjem, ali...krstenica pozutela...

• Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Predstojeća dešavanja

• NAJNOVIJE TEME

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja