Jump to content

Moto Zajednica

E u inat neću da mi naslov bude samo "Pozdrav" :D

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Za sada ni jedan, uskoro Freewind

Ali zato ovde može, tako da...

Pozdrav svima! :D

Nov sam na forumu, msm tu sam mo6da mesec ili malo jače, ali nisam video ovaj deo foruma (slabo se snalazim sa forumima generalno), više sam proveo u sekciji za skutere i kineskoj imperiji jer izgleda da tamo pripadam... :D

 

 

    Moje ime je Vladimir, iz Obrenovca sam, 93ce godište (dakle matora konjina), ali tek od skora vozim... Imam možda 5-6 godina iskustva sa skuterima i to sve do 50ccm

U procesu sam dobijanja dozvole za A, polažem na Burgmanu 650 (tugica što nema brzine pa ću morati naknadno to da savladam). 

 

   Trenutno imam Pedu ET50 2020. godište, ali sam već našao kupca jer planiram da uzmem Pedu Tek 250 za možda mesec dana.

 

Što se tiče trenutnog skutera, mogu reći da sam jako zadovoljan istim.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Matora konjina...
Evo ja ću prvi da se uvredim, 2 godine sam stariji... a šta će "matorci" 40+ da ti kažu, nadrljao si :)

Dobrodošao na forum, snaćićeš se, ne sumnjam, samo polako. Uvek se nađe neko da pomogne šta god da je problematika.
Što se tiče brzina, ako imaš B kat => znaš čemu služe kvačilo, menjač, principijelno, brzo ćeš osnove skontati, doći će sve na svoje, čitaj po forumu, ima tona ispisanog od mahera u vožnji. I najbolji savet koji sam pročitao: vozi, vozi i kad završiš sa tim, opet vozi.

Preporuka za neki kurs bezbedne vožnje (po izboru, ima nekoliko "škola"), polaže se dosta pažnje radu sa kvačilom i kako utiče na ponašanje motora pri manevrima, pored svih ostalih benefita jednog takvog kursa.

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Za sada ni jedan, uskoro Freewind
pre 8 minuta, nafetS je napisao:

Matora konjina...
Evo ja ću prvi da se uvredim, 2 godine sam stariji... a šta će "matorci" 40+ da ti kažu, nadrljao si :)

Hahaha :D Mislio sam više u smislu da sam kasno počeo sa ovim predivnim hobijem :D

 

Što se tiče tehnike vožnje i bezbednosti, neću da lupam kako znam sve, ni ljudi sa X godina iskustva ne mogu znati sve, ali mi je dosta poznat countersteering kao i to koliko je zadnja kočnica korisna prilikom manevrisanaj pri maloj brzini :)

Što se bezbednosti tiče, nikad nisam seo na motor bez kacige i rukavica, naravno, kada sam malo ozbiljnije ušao u sve ovo sada je tu i jakna sa protektorima ali generalno, najveća bezbednost dolazi iz glave... Ako znaš šta gde sme a šta ne sme i ako znaš da pogotovo u saobračaju treba da razmišljaš kao da te niko ne vidi i da moraš da paziš i za sebe i za sve ostale, nemaš mnogo problema :) Po meni je motor nešto prelepo, ali zna se gde može da se jurca a gde se vozi bezbedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
20 hours ago, nafetS said:

Matora konjina...
Evo ja ću prvi da se uvredim, 2 godine sam stariji... a šta će "matorci" 40+ da ti kažu, nadrljao si :)

Mator covek je matoriji od mene! Danas sutra ili bilo kad!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja