Jump to content

Moto Zajednica

Akumulatori za motor

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

[

 

Exide :bljak:

 

sad je i taj reklamiram i čekam od badnje večeri da mi jave..

 

Nisam overio garanciju posle 6 meseci..videćemo šta će biti..kao poslali su u fabriku..

 

 

Više puta zvao.. poslali u fabriku..čekaju odgovor..

Juče sam ih opet gnjavio..i podsetio da će proći mesec dana..

zvali kasnije i rekli da su priznali reklamaciju.. :D poslaće drugi..

videćemo koliko će se to još čekati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

ljudi ko ima pare ,

nemci su testirali masu firmi,

ima test na netu

yuasa je zakon za sve,

meni je trajao 7 godina fabicka ugradnja na ducatiju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ljudi, sad sam upravo pricao sa IVAN-om iz TOREX-a, pratice ovu temu, mozda cak dogovorimo i neku grupnu kupovinu. Znace vreme uvoza akumulatora za jedno 15-ak dana, pa se nadam da ce nam javiti ovde kada stignu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ja exide necu vise koristiti...

yuasa je zakon ali ima i cenu.

zainteresovan za vartu, ako bude nekog spiska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

[

 

Exide :bljak:

 

sad je i taj reklamiram i čekam od badnje večeri da mi jave..

 

Nisam overio garanciju posle 6 meseci..videćemo šta će biti..kao poslali su u fabriku..

 

 

Više puta zvao.. poslali u fabriku..čekaju odgovor..

Juče sam ih opet gnjavio..i podsetio da će proći mesec dana..

zvali kasnije i rekli da su priznali reklamaciju.. :D poslaće drugi..

videćemo koliko će se to još čekati..

 

Zvali su me da dođem u prošli petak po accu.. fabrika priznala da im je govno akumulator..i poslala novi..

Još kažu, najbolje da sačekate proleće pa da ga formatiramo..

ma dal si normalan..viđu Sunca.. formatirajte to oma :moto3:

 

Dal sad i na njega imam garanciju.. nisam ni pitao.. videćemo, možda bude treća sreća :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ovaj moj jos uvek radi dok je toplo, ali cim dodje hladnije vreme tesko pali. Ja sam namerno uzeo exide da uporedim. :) Videcemo kako ce se pokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ok dobro je ovo cuti. Dvoumim se exide ili landport. Vidim da je malo skuplju od exide pa cu njega verovatno.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/63121-exide-vs-landport/page__p__1047636__hl__exide+vs+landport__fromsearch__1#entry1047636

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

E sad, kazu da iskustvo mnogo govori. Prvi Exide izdrzao 3 god bez problema i samo se ugasio u 2 dana a drugi sam msnjao tri komada u garanciji od jedne godine, dosla zima i taj treci praspojio celiju a garancija samo sto je istekla. Svi su bili na istom motoru, posle je stavljem unibat i odvozana sezona, evo jos pali. I sta nam govori iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ovako: posto je termometar u subotu neoprezno dotakao (bar) 12-i podeok, moji pundravci su proradili punom snagom i nije bilo teorije da ja ne sednem na motor. Posle polusatnog guranja i ubedjivanja motora da su sneg i hladnoca proslost, uspeo sam da ga ubedim da upali i da promoli far napolje. Krenuo sam u labos da vidim ima li bar nekog privremenog resenja za onu crkotinu od mog akumulatora. Naravno, posto sam izmaltretirao Arakisa, ponudio mi je neki njihov na zajam dok Torex ne dobije novu isporuku - bolje i to nego da ga gnjavim tu ceo dan, a on ima posla :lol::nanana: . Ipak, posto ce Torex dobiti nove ko-zna-kad, a pundravci rade li rade, uspeo sam da pomenutu VARTU (YT12B-BS) nadjem u jednoj radnji na Novom Beogradu.

Platio sam je 3.600 din (za EXIDE i slicne su mi trazili 4.500+), u "FILIP MOTORS"-u, iza piramide, tel. 2275-880. Sasa, vlasnik, vise nego prijatan i predusretljiv tip, inace drzi delove za Wagen grupu, ali video sam na policama i MOTUL ulja (otprilike 10-13 eu).

Formirali mi ga u batery centru, uzeli jos 250 dingera, i sutra ce da cucne nov accu na makinu za manje od 4k din. Ja prezadovoljan! :takoje:

 

Cini mi se da ih stvarno vredi zvati, jer za 600 dinara se ne isplati cekati Torex. Dok se oni smisle, ode pola sezone...

 

PS: da ne zaboravim, pise na kutiji da je proizveden u (ako se dobro secam) u SPANIJI !!! :aha: Ajmo ljudi: svi po novi akumulator, jer jeftinije necemo naci, i na drum!

 

Jos gume i... VOZI MISKO !!! :jee1: :jee1: :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Ovako: posto je termometar u subotu neoprezno dotakao (bar) 12-i podeok, moji pundravci su proradili punom snagom i nije bilo teorije da ja ne sednem na motor. Posle polusatnog guranja i ubedjivanja motora da su sneg i hladnoca proslost, uspeo sam da ga ubedim da upali i da promoli far napolje. Krenuo sam u labos da vidim ima li bar nekog privremenog resenja za onu crkotinu od mog akumulatora. Naravno, posto sam izmaltretirao Arakisa, ponudio mi je neki njihov na zajam dok Torex ne dobije novu isporuku - bolje i to nego da ga gnjavim tu ceo dan, a on ima posla :lol::nanana: . Ipak, posto ce Torex dobiti nove ko-zna-kad, a pundravci rade li rade, uspeo sam da pomenutu VARTU (YT12B-BS) nadjem u jednoj radnji na Novom Beogradu.

Platio sam je 3.600 din (za EXIDE i slicne su mi trazili 4.500+), u "FILIP MOTORS"-u, iza piramide, tel. 2275-880. Sasa, vlasnik, vise nego prijatan i predusretljiv tip, inace drzi delove za Wagen grupu, ali video sam na policama i MOTUL ulja (otprilike 10-13 eu).

Formirali mi ga u batery centru, uzeli jos 250 dingera, i sutra ce da cucne nov accu na makinu za manje od 4k din. Ja prezadovoljan! :takoje:

 

Cini mi se da ih stvarno vredi zvati, jer za 600 dinara se ne isplati cekati Torex. Dok se oni smisle, ode pola sezone...

 

PS: da ne zaboravim, pise na kutiji da je proizveden u (ako se dobro secam) u SPANIJI !!! :aha: Ajmo ljudi: svi po novi akumulator, jer jeftinije necemo naci, i na drum!

 

Jos gume i... VOZI MISKO !!! :jee1: :jee1: :jee1:

 

 

jel daje garanciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Pa ljudi zovite coveka, nisam mu ja portparol nego samo jedna (pre)zadovljna musterija. Ostavio sam Vam broj telefona, iskoristite ga! :neznam: Recite da ste sa BJBikersa.

Arakis mi ga je juce montirao (na TDM-u mora da se raskupusa pola motora da dodjes do akumulatora), pali k`o mina! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Ja sad narucio Vartu YTX14-BS 3.800din. 1moto3.gif Cena vise nego korektna, a pricao sa gazdom (Sasom) koji je extra.. Preporuka 5+ 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja