Jump to content

Moto Zajednica

Akumulatori za motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

A neko misli da nema potrebe da ide na servis posle 6 meseci jer se nada da aku sa tim "cuvenim" imenom mora da traje BAR godinu dana!

 

A ne traje !!!!!  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

U toj celiji koja je bila prazna verovatno je doslo do pucanja ploce. To vidis i tako sto bateriju opteretis (prikljucis sijalicu) i vidis koja celija "kuva".Ovaj nacin provere moze biti i opasan,pa se ne treba bas zezati s tim.Moze da prsne baterija. Inace,ta sto kuva je crkla i tu nema popravke. Meni se to desilo sa novim EXIDE i u Andreji iz Temerina su mi odmah dali nov (citaj treci).

  Kako se formira prazan akumulator? Skines cep sa ventila sa strane (oduska).Skines cepove i sipas akumulatorsku kiselinu u sve celije.Imas obelezeno (max) i (min) i ne mozes da pogresis. Sacekas pola sata i baterija je spremna za upotrebu.Proveri nivo kiseline i dodaj ako treba. Nikakvo dopunjavanje strujom nije potrebno.Vrati cepove.Montiraj na motor.Stavi crevo na odusku.Sedi i vozi. ;) Ako je napon manji od 12.5 dopuni sa max 1/10 A struje ;)

   Nadam se da sam bio od koristi.

Hvala puno, pravi odgovor. Znao sam sve osim to koliko i da li treba da se puni. Zanima me jos da li sipam cistu kiselinu ili dodajem neki procenat destilovane vode?

 

  Sipas cistu kiselinu do crte,a tek posle,tokom odrzavanja dodajes destilovanu vodu kad zafali. Uzivaj u voznji.

  Sto se tice trajanja baterije,meni je VARTA sa kiselinom trajala 8 (osam) godina.

Hteo sam da napomenem da se neko ne opece kao drugar mi za akumulatore iz ANDREJE iz Temerina!

 

naime, u garanciji lepo pise 6+6 sto znaci 6 meseci garancija, pa kad istekne tih prvih 6 imate rok od 10 dana da odnesete na servisni pregled kojim se produzava garancija na jos sest meseci! bez tog servisa nece priznati garanciju nakon isteka prvih sest meseci!!!!

 

neko mozda i cita garanciju ali nekom promakne....

Ja sam kupio akumulator direktno u Temerinu u Andreji,poslali su mi brzom postom.Sam sam ga formirao i koristio ga celu sezonu.Desetak dana pre isteka garancije primetio sam da akumulator curi na sastavu. Reklamirao sam ga u Temerinu i odmah sam dobio nov akumulator.Naravno,na sest meseci NISAM isao na servisni pregled.Momci iz Andreje su mi uz izvinjenje da greska nije njihova vec fabricka dali nov akumulator.Pitao me je covek da li sam bio na tom servisu,ali nije pravio pitanje sto nisam.Na tu novu bateriju garancija vazi do isteka garancije prvog akumulatora.Znaci u mom slucaju 10 dana.Dovoljno da utvrdim da ni taj drugi nije ispravan i da trazim da mi daju treci. I opet uz izvinjenje dobijam nov treci koji (cuk) (cuk) (cuk) radi ok. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Jos malo pa mi je crko akumulator... Exide je 3600 a Varta 4300 Unibat 3850...

 

 

ja bih nekako Vartu jer mi mnogo bolje zvuci Made in Germany nego in China.... E sad Unibat (Italija) nisu losi valjda al za 450 vise uzmem Vartu i ne brinem nista.

 

Ja sam u KG-u a mi imamo mali izbor za kupovinu moto akumulatora a hocu da kupim bas ovde da mi bude blizu da reklamiram ako rikne nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ako neces da das 100 evrica za Vartu uzimaj Unibata jer je Exide 100% smece.....

 

Mozemo da zezimiramo da je Varta zakon, Unibat je znak pitanja?????  a Exide je smece...

 

 

Inace evo vam jedna interesantna informacija ako neko ima Somborski akomulator star 10 godina  ( pise na njemu ) i donese ga u bilo koje njihovo predstavnistvo pod uslovom da je radio 10 godina dobija NOV posle njihove provere da nije stojao 5 godina u supi

 

Moj prijatelj mi je rekao da je par komada zamenio verovali ili ne????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Exide sigurno necu jer jer Kinez

 

 

Unubat za moj motor je 3850 a Varta 4350. Smatram da nije velika razlika za Made in Germany Vartu... Kiselinski su oba naravno.

 

Garancija ista. Ima da se kupi i Topla Slovenacka za 3600 i 12Ah i 14 Ah o njima ne znam nista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

E a shta se deshava sa onim shto treba BlackHorse da pravi moto akumulatore ?

 

 

Bas kad sam razgledao akumulatore sam isto pitao i rekli su mi da treba da se nakane da pocnu da prave vec godinu dana al nikako da pocnu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

@Dzigorius  gde u NS-u ili okolini ima da se kupi Varta? Ili Unibat? Samo da nije exide!!!

 

 

Imas u Pere Popadica mislim da je broj 4 ili 5  to je kod prodjes pumpu benzinsku kod mlekare pa prva desno i odma levo i do kraja ulice..ima tabla zute boje Marens akomulatori, to je moj prijatelj inace nas covek bajker ima vise vrsta akomulatora a zastupnik je za Beck Hors

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Evo da osvezimo malo info o akumulatorima. Danas sam kupio Vartu YTX12-BS 10Ah 12V za kawu er6f, u pitanju je AGM akumulator (nije kiselinski), platio sam ga celih 2200din u magacinu kod generalnog uvoznika (Torex). Nalaze se na Vilinim Vodama, kod Eurosalona. Inace, isti taj akumulator kosta oko od 4000 do 7000din u radnjama po beogradu (ISTI Akumulator !!!!! Da se zapitas... ). Kako radi Varta...javicu kad je budem malo provozao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Sta mislite koji je bolji aku da uzmem exide 2147 dinara AGP  ili  LP 1680dinara isto agp? Da napomenem motor nema anlaser, pa mi se ne is[lati da kupujem vartu ili nesto mnogo skuplje... Koliko li ce sluziti? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Meni Exide nije izdrzao ni godinu dana na Hondi XL koja nema anlaser.....svrha mu je da upali neutral lampicu....i kad je izdahnuo, vozio sam bez njega.......

 

 

Kazem vam da mi prijatelj prodaje akomulatore i rekao je da ima na njih najvise reklamacije.........jbg. ako nemas anlaser onda te i nije neka briga jer mozes da startujes i bez akomulatora.....

 

 

A ako imas anlaser onda je najbolje uzeti Vartu jer te sigurno nece izdati.......

 

Ja trenutno vozim Unibat i odlicno radi.......

 

E sad naravno da je najbolja Varta ako se ima para........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Imam Unibat (ako nisam vec pisao u ovoj temi, ne secam se :)) Prvi mi je crko relativno brzo i dobio sam novi od garancije i evo shljaka ko leptiR :P nema nikakvih problema. Do dushe, chesto ga palim, najvishe nedelju dana da prodje da ne upalim (kad su bile one kishe) i nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Meni je Unibatov akumulator posle 1.5 godine počeo da umire... mojom krivicom(nisam obraćao pažnju na količinu kisiline u njemu)...a sada kada ga i napunim neće da drži dugo striju a slabo se i puni tako da mi ne gine zamena akumulatora.  >:(

Inače da li zna neko gde u Temerinu,Bečeju ili Zrenjaninu sigrno ima da se kupi akumulator od 12v 8A pošto mi hitno treba bajk ovih dana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Evo jednog otklonjenog problem kod LP akumulatora.

U pitanju je LP bez kiselinski amkumulator, problem je bio sledeći: daš kontakt na motoru i sve je ok dok ne počenš da verglaš i u tom trenutku jednostavno nastane prekid, sačekaš nekoliko sekundi i aku ponovo poče da funkcioniše dok ponovo ne zaverglaš i tako u krug.

U pitanju je hladan lem na klemi, jednostavno se prelemi i to je sve.

Akumulator jednostavno radi ok.

 

Sve se ovo ne bi desilo da nisam odneo po drugi put Exide akmulator na reklamaciju, pa mi je drugar doneo LP sa tim problemom , a koji je relativno nov.

Jest da nije mogao da stane na predveđeno mesto , ali je sve rešeno postavljanjem LP vertikalno .

Vratih se sa vožnje i sve je i dalje ok.

Možda nekome pomogne ovaj savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Šašinci
  • Motocikl: Qingqi 200 GY

Imam jedno pitanje. Kupio sam nov akomulator i montirao na motor. Cemu sluzi cevcica koju sam dobio uz njega? Akomulator je kiselinski, 9 Ah, Banner-ov. I jos nesto, posto ovaj akomulator ima otvor za gasove od gore da li je moguce da prilikom nekog losijeg puta ili naginjanja u krivini kiselina izadje na taj otvor? Prosli akomulator je skroz zatvoren i fabricki je tako da nemam iskustva sa akomulatorima.

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja