Jump to content

Moto Zajednica

Prvi udes sa smrtnim ishodom u Beogradu u 2021.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Od ćerkine drugarice drugar jer poginio danas, vozač automobila je radio polukružno i oborio ga, pao je ma ivičnjak i preminuo:

hitna-pomoc-.jpg
WWW.RTV.RS

Jedan motociklista poginuo je u saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila oko 16 časova na Novom Beogradu.

 

viber_image_2021-04-01_17-58-31.thumb.jpg.de661dd63ef899b25c32f61fd0d7787e.jpg

 

Polukružno okretanje, kao i svaka druga promena smera kretanja vozača četvoročkaša su većinski uzroci nezgoda, često sa tragičnim posledicama. Gde god postoji mogućnost  da fizički četvoritočkaš može da promeni smer, mora se računati sa tom verovatnoćom, bez obzira na saobraćajne propise i regulativu, puna linija, crveno svetlo, zabranjen smer itd, ne znače ama baš ništa. Vozači dvotočkaša moraju sami o sebi da vode računa, strašno mi je žao što ova tragedija služi kao povod za preslišavanje:

Nisam znao momka, duboko saučešće porodici i mnogobrojnim mladim prijateljima.

Promenio član đunta
  • Tužan 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Sta da se kaze? Pokoj mu mladoj dusi, to je mogao biti bilo ko od nas. Vozac ce u tvorza pa ce izaci, sta to vredi. Samo sreca cuva, dzabe paznja,dzabe znanje, jbg nazalost je tako

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 19 minuta, vex je napisao:

............ 

Samo sreca cuva, dzabe paznja,dzabe znanje, jbg nazalost je tako

Pa nije baš da nas samo sreća čuva. 

Ne može ni sreća sve sama, nego moramo malo i mi da joj pripomognemo (i znanjem i pažnjom). 

(Moj komentar se ne odnosi na konkretnu tragediju, jer neznamo sve činjenice). 

Stradalom kolegi neka su široki putevi nebeski i neka Gospod podari večni spokoj. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Uzas! Saucesce porodici i svima koju su ga poznavali. 

Braco, prijatelji... Pazite na sebe. Dok postoji neko ukrstanje puteva, prostor za incident, kocite! Jako kocite, gledajte u retrovizor da vas ne stigne neko, dok fokus drzite ispred sebe. 

Stradamo tudjom greskom, ali jpak smo mi glavni u ovim situacijama, jer smo podlozniji stradanju i povredama. Pazite se ljudi, ne dozvolimo da nas tudja greska pokopa!

Siroki ti nebeski putevi mladicu! 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Pokoj mu duši. 

Na slikama se vidi da je bio savestan i nosio full opremu, ali protiv retarda za volanom nema tog oklopa koji garantuje život. 

Rekao bih da je ovo na ulasku u garažu Ušća? Kako ga je isekao, iz suprotnog smera smotao ka ulazu, nije gledao ništa. Zadnji deo auta je razvaljen, možda je čak pomislio da će moći da prođe, a "ovaj na motoru neka koči, ko ga j...". Često sam svedok takvih situacija. Vidi, ali ga lepo zabole, demonstrira silu. 

Jedan kolega manje, a sezona nije ljudski ni počela. :maloljut:

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Laka mu crna zemlja! 

 

Juče dva-tri preticanja sa mobilnim na uvetu... Blicam,misliš da je podigao ruku, ono kao izvini? Ma neće da te pogleda... idi u koprive, ko te...?!?

Nema koristi od nade da će oni biti obazriviji, ne... Nego koči, posle mu *ebi sve redno... Mora tako...Znam da je teško kočiti kad udari adrenalin, al' ne može drugačije...jednostavno ne može! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

Pre mesec dana, tip iz dzipa koji se kretao ispred mene, kroz prozor izbacio konzervu coca-cole pravo ispred motora...

 

Da se vratim na ovaj nesrecni slucaj. Dosla je do mene prica da je decko dizao motor na tocak, a da je ovaj sa kolima radio polukruzno, i jbg...

 

U svakom slucaju saucesce porodici i prijateljima, a za nas ostale:

Gledajte levo, desno, gore i dole. I lakse sa desnom rukom na gas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
13 minutes ago, amos011 said:

 

 

Da se vratim na ovaj nesrecni slucaj. Dosla je do mene prica da je decko dizao motor na tocak, a da je ovaj sa kolima radio polukruzno, i jbg...

 

 

Pokoj mu dusi...Nek pociva u miru. Mlad momak. Blago receno - uzas za njega, njegovu porodicu i prijatelje. 

 

Al zarad mladih narastaja, ako je ovo gore istina ( ne tvrdim, samo odgovaram na konstataciju) onda moramo da se zapitamo gde smo i kojim putem idemo...

 

Fizicki je nemoguce da adekvatno reaguje na polukruzno presecanje ako je u maltene sred centra grada tj prometnom bulevaru kod TC Usca dizao motor na zadnji tocak. 

 

Gledao sam YT vlogere poslednji mesec i video da se i to prikazuje omladini kao nesto normalno i pozeljno. 

 

Izgleda da nas glas sa foruma ne pije vodu, i da nase apele ne jebe niko 2%. Al dobro je zarad svedoka vremena da sve postoji napismeno ovde kao dokaz. Mozda neko i procita...

 

Tuga...

 

 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Tragedija, saučešće porodici :(

 

Cela zona oko Ućša je sa ograničenjem 30 do 50 km/h. Realno, pri toj brzini je minimalna verovatnoća da se pogine pri udaru u skoro nepokretnu prepreku.

 

Ne znam detalje ali, koliko je realno da vozač auta primeti motor koji jurca ili je dignut na zadnji točak (koja je to brzina i šta motociklista tada vidi)?

 

Kasno je za pametovanje,  sada ostaje tradicionalno o pokojniku sve najbolje :(

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Secam se, davno bese kad je komsija na gotovo isti nacin usmrtio drugog decka, kolegu bajkera na istom mestu.

 

Komsija je tada vozio Golfa tricu, karavan sa namunjenom muzikom. Redovno se uvece skupljala ekipa kod Usca.

Dve usijane mlade glave, jedan je odvalio muziku, drugi je na zadnjaka odvalio po gasu.

Samo sto se polukruzno okrenuo kolima usledio je jeziv prasak.

 

Komsa nije video bajkera jer je far bio gore, pitanje je dal je uopste gledao, nit ga je cuo od muzike.... nekako izvuce zivu glavu jer je tu bio otac od nastradalog, svi su skocili da ga lincuju, dobre batine je dobio, narednih par godina proveo je u zatvoru.

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ove teme su dobre za nauk, svakako nas ne vide nikako, zato pogotovo u gradu treba smanjiti brzinu a ne jurcati.
 

Eno prosle nedelje kolega sa kojim se ponekad vozim, isekla ga zena a isao 40 na sat u najprometnijoj ulici u gradu na 100m od svoje kuce, samo smotala ispred njega, a iza njega isli auti, znaci da nije tukao on u nju tukli bi oni. Steta na suzani gsxr totalka, nema sta nije sjebano puknuto, bas je grunuo upuno. On na stakama, nezgodno je pao, imao jaknu kacigu rukavice ali dole farmerke.

 

Danas u najstrozem centru lik divlja na krosu nekom bez tablica, verovatno bez dozvole takodje, trenerka stil, i oduzme mu prednost jedan decko, realno se slabo vidi od tramvaja koji tamo stoji kao ukras, i jos ako nategne ovaj eto belaja. Sta je kraj price ne znam, video sam da je ovaj lezao, nema tablice na motoru i dolazila je hitna. Vise je najebao ovaj na motoru nego u kolima kad se podvuce.

 

Ali cemu divljanje, u centru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
2 hours ago, Satelis said:

Secam se, davno bese kad je komsija na gotovo isti nacin usmrtio drugog decka, kolegu bajkera na istom mestu.

 Da, davno beše, mada pod totalno drugim okolnostima  ....    https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/2146-sinoc-na-uscu-3-septembar-2006/

 

 

Tu kod TC Ušće je uvek napeto ko u mideru. Uvek gužva a vozači kola maksimalno rasute pažnje. Pokoj mu duši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Tema je prešla na divljanje u centru.

Mi uopšte ne znamo tačno šta se desilo.

Činjenica je da je tu kod Ušća haos, uvek je gužva, gomila taksista kojima je tu i stanica, pešaci, a još i kad tržni centar radi, dosta ljudi ide u garažu.

 

Kamera ima i za praćenje saobraćaja i na Ušću, pa će moći da se vidi ko je kuda i kako išao.

 

Dečko je poginuo u nesreći i mislim da nije sad mesto da mu se nabacuje krivica a da se pouzdano ne zna šta je i kako je bilo.

 

Vozač auta će biti nešto kažnjen od strane države, ali ako i ne bude, siguran sam da niko ne bi želeo da je u njegovoj koži.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, drs je napisao:

 Da, davno beše, mada pod totalno drugim okolnostima  ....    https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/2146-sinoc-na-uscu-3-septembar-2006/

 

 

Tu kod TC Ušće je uvek napeto ko u mideru. Uvek gužva a vozači kola maksimalno rasute pažnje. Pokoj mu duši.

To je to što napisah, prođe 15 leta. :staa2:

Komšija u Golfu trici je Nemanja iz teme, tad je imao 22, 23 god.

Sećam se na šta je ličio zadnji kraj trice kad je avto prošlo ulicom, užas, silovit udarac.

Tad pojma nisam imao da se o Peci radilo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Ljungby /Sweden
  • Motocikl: BMW F800 GS/BMW R 1250GS HP

2014te,ispred fontane na uglu sa studentskom,prema tošinom bunaru (u duplim trakama) vozio sam lagano 50ak 60km na sat sa drugaricom,nista divljanje,pod opremom (u fullu) prolazim auto koji je u desnoj traci u istom smeru kretanja,u trenutku prolaska raskrsnice sa skretanjem za studentsku,(magarac) iz desne trake krece da radi polukruzno i da ide prema opstini nazad (jer se zajebo) da napomenem,nisam mu bio u mrtvom uglu...i naravno udarac u stub kod vrata i preko kola,i naravno teze povrede....nemogu opisati taj osecaj,kada si ne mocan da bilo sta uradis,kocnicu nisam stigao da pipnem...

3 godine sam se sudio za magaretom jer je on izjavio da sam divljao i leteo...da jesam,pa da mi nebude zao...

Sud i svi na njegovoj strani jer  jelte "bajkeri divljaju,voze brzo itd"...

Najlakse je suditi tako i reci divljao.

Zajebano je to kad ti neko tako izleti ili pojavi se pred tobom

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

 

On 4/1/2021 at 7:36 PM, đunta said:

 

Gde god postoji mogućnost  da fizički četvoritočkaš može da promeni smer, mora se računati sa tom verovatnoćom(mogućnošću), bez obzira na saobraćajne propise i regulativu, puna linija, crveno svetlo, zabranjen smer itd, ne znače ama baš ništa. Vozači dvotočkaša moraju sami o sebi da vode računa, strašno mi je žao što ova tragedija služi kao povod za preslišavanje:

 

Ovo je suština. A na putevima pored njiva i bilo kakav zemljani putić je potencijalno mesto skretanja. Posebno ako je traktor u pitanju ili vozilo lokalnih tablica, ako vozi neuobičajeno sporo ili koči bez vidljivog razloga.

A postoje i situacije kada smo nemoćni da odreagujemo; tada niska brzina, puna oprema i karma vagaju ishod. Na treće ne može da se utiče, na prva dva može.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

To isto kaže i traktorista kad sa njive izadje na asfalt i otrese blato sa točkova po njemu ... I njemu se hebe ...

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

U pravu si. 

Jedina razlika je u tome što ćeš moje dugo svetlo primetiti, ali blato nećeš na vreme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)


Ухх... туга... шта рећи...

Као неко ко је био близу (поменуо неко трактор горе па се штрецнух) морао бих да се сложим и са госн Жиком, што каже наш народ: "Ко се чува и Бог га чува..." + добар део и среће али и знања...

Pa nije baš da nas samo sreća čuva. 
Ne može ni sreća sve sama, nego moramo malo i mi da joj pripomognemo (i znanjem i pažnjom). 
(Moj komentar se ne odnosi na konkretnu tragediju, jer neznamo sve činjenice). 
Stradalom kolegi neka su široki putevi nebeski i neka Gospod podari večni spokoj. 


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 22 sati, StefanV je napisao:

2014te,ispred fontane na uglu sa studentskom,prema tošinom bunaru (u duplim trakama) vozio sam lagano 50ak 60km na sat sa drugaricom,nista divljanje,pod opremom (u fullu) prolazim auto koji je u desnoj traci u istom smeru kretanja,u trenutku prolaska raskrsnice sa skretanjem za studentsku,(magarac) iz desne trake krece da radi polukruzno i da ide prema opstini nazad (jer se zajebo) da napomenem,nisam mu bio u mrtvom uglu...i naravno udarac u stub kod vrata i preko kola,i naravno teze povrede....nemogu opisati taj osecaj,kada si ne mocan da bilo sta uradis,kocnicu nisam stigao da pipnem...

3 godine sam se sudio za magaretom jer je on izjavio da sam divljao i leteo...da jesam,pa da mi nebude zao...

Sud i svi na njegovoj strani jer  jelte "bajkeri divljaju,voze brzo itd"...

Najlakse je suditi tako i reci divljao.

Zajebano je to kad ti neko tako izleti ili pojavi se pred tobom

Ta nemoc boli jednako kao povrede, nazalost.

 

Zivim nedaleko od Usca, stalno gledam neozbiljne bajkere koji turiraju na semaforima, propinju na zadnji, trude se da imaju sto glasnije auspuhe i pitam se cemu to bas tu. Daleko sam i ja od savesnog vozaca, ali ugrozavanje i uznemiravanje drugih zarad lajkova na drustvenim mrezama mi bas nema smisla. Sve to moze da se radi i van prometnih i gusto naseljenih ulica.

 

Strasno mi je zao ovog mladog coveka, imao je srce, imao je petlju, a danas je sve manje takvih i nadam se da ce ovo sto se njemu desilo bar za promil podici svest o mogucim rizicima u saobracaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja