Jump to content

Moto Zajednica

Rumunija,transalpina,transfagaras.

Recommended Posts

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mislim da hiljadu posto gresis

 

autoskola5e5622cc3ef50.jpg
WWW.HGK.HR

Promjenjena ograničenja prelaska preko graničnih prijelaza RH Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske donio je Odluku o privremenoj zabrani i ograničavanju prelaska preko graničnih prijelaza Republike Hrvatske...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Što se mene tiče može. Verujem da je većini uslov da bude lepo vreme, pa se zato ne može sa sigurnošću planirati i potvrđivati toliko unapred. Možda bi bilo dobro da prvo odredimo dnevne maršute i mesta noćenja, a termin koji si naveo može biti "prvi pik", koji bi se pomerao ako vreme bude loše. Pretpostavljam da će biti članova iz raznih udaljenih delova Srbije, pa bi polazak i sastanak mogao da bude u Kladovu (Atrijum) u nedelju popodne, a ulazak u Rumuniju u ponedeljak ujutro. Ako neko kreće iz centralne ili južne Srbije ima do Kladova dosta putovanja i ne može tog dana da vozi i deo Rumunije.

@mirce nsda li si već isplanirao rutu ili da tražimo predloge i sugestije kolega koji već poznaju te krajeve?

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Bukovac- Novi Sad
  • Motocikl: Jamaha V star 650

Od Kladova treba krenuti tu si u pravu. Dalje bi Turn severin-Halanga-Malobac-Kokorova-Brostena-Rosiuca-Cuperceni-Kalnik-Balesti-Uargu ziju-Kopacoaka-Becenstij-Baja de fier-Horezi-Kurtea de Ardjes(prenociste apartmani ,,RUXI,,). To je sve TF. Prelazi se brana i jezero Vidaru i uskoro vrh TF.Sledece mesto Sibinj-Sebes-Petresti-Tau bistra-jezero Alba(ovo je TA) spust sa TA .Novace-Targ Zuju.(prenociste hotel ,,YMY,,).Ovo je predlog sa tri nocenja.Svaki predlog je dobro dosao,pogotovo ko je vec isao i ima iskustva sa Rumunijom. Sto se mene tice datum je promenjiv zbog vremenskih prilika.A i predlog za skup u Kladovu je OK. Ako sam pogresio u nazivima mesta u Rumuniji neka ispravi ko zna.NEKA SU NAM SUVI PUTEVI. POZDRAV. :yamaha:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Predlazem da se na prvi post postave linkove za trenutne uslove za ulazak u Rumuniji. I da se to, naravno, azurira :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Od Kladova treba krenuti tu si u pravu. Dalje bi Turn severin-Halanga-Malobac-Kokorova-Brostena-Rosiuca-Cuperceni-Kalnik-Balesti-Uargu ziju-Kopacoaka-Becenstij-Baja de fier-Horezi-Kurtea de Ardjes(prenociste apartmani ,,RUXI,,). To je sve TF. Prelazi se brana i jezero Vidaru i uskoro vrh TF.Sledece mesto Sibinj-Sebes-Petresti-Tau bistra-jezero Alba(ovo je TA) spust sa TA .Novace-Targ Zuju.(prenociste hotel ,,YMY,,).Ovo je predlog sa tri nocenja.Svaki predlog je dobro dosao,pogotovo ko je vec isao i ima iskustva sa Rumunijom. Sto se mene tice datum je promenjiv zbog vremenskih prilika.A i predlog za skup u Kladovu je OK. Ako sam pogresio u nazivima mesta u Rumuniji neka ispravi ko zna.NEKA SU NAM SUVI PUTEVI. POZDRAV. :yamaha:
Nemogu dosta mesta da desifrujem a mozda si malo i istumbao. Mi smo 2019 vozili 3 dana i bilo je mnogo km u 3 dana oko 500 po danu. Prvi dan smo iz Bg presli TA i spavali u Sebesu. Drugi dan isli u Turdu ( rudnik soli), pa se vratlili, presli TF i spavali u Kurtei de Ardjes. I treci dan magistralom do Orsove i Dunavskom magistralom( Rumunska strana) za Belu Crkvu. Mozda je bolja varijanta ova sto je@DraganNS vozio, sa druge strane. Da idete prvi dan iz Kladova do Kurtee i predjete TF i spavate u Sebesu. Drugi dan iz Sebesa prelazite TA i preko Targu Ziju za Kladovo. Ako Bog da pa nam otvore i sve bude kako treba ja bi ove god isao kao Dragance sa druge strane. S tim sto bi prvi dan vozio iz Bele Crkve preko Semenika - karansebesa- Petrosanija - Targu Ziju gde bi bilo prvo nocenje. I taj prvi dan od ukupno 450 km bi bilo 250 km krivina jednako dobrih kao i Ta i Tf. Ako sam bar malo pomogao drago mi je.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Bela Crkva - Banat
  • Motocikl: FZ6

a ja iz Bele Crkva da sidjem do Kladova pa kad se predje sve to i na kraju TA ponovo do Kladova pa kuci dunavskom sa nase strane ili do granice pa rumunskom stranom do granice Kaludjerovo ili da se odvojim jos u Petrosani pa Resica pa kuci, sve zavisi od ekipe i ko je odakle, ja mogu da biram i da se priklucim vecini bez obzira na kilometrazu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Jasno je da će biti X mišljenja i želja, ali @mirce nsje pokrenuo ovu temu i on mora sve da "prelomi" i definiše. Ako bude slobodan ulazak u RU neće ovo sigurno biti jedina grupa koja će je voziti pa će se moći organizovati još ekipa i termina... :neznam:

Meni lično bi odgovaralo da bude dan-dva duže jer svakako moram uzeti nedelju od GO pa je onda bolje da je više iskoristim. Troškovi se ne povećavaju srazmerno jer je gotovo ista kilometraža u pitanju, bilo bi samo noćenje ili dva više (cca 30-60 € +) i nešto više za hranu i piće (taj trošak imamo i kući pa je dodatni trošak samo razlika u ceni). Bilo bi dobro da @mirce nspostavi mapu puta pa da poznavaoci te ture kažu sugestije i eventualne korekcije koje imaju. Kada se čvrsto definiše mapa i mesta prenoćišta, onda ostaje "samo" da se dočeka jedna lepa nedelja u julu i pokret...:moto3:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 7.4.2021. at 14:21, LuckyVladano je napisao:

Ja pratim temu. Bio sam tamo, ali supruga i sin nisu, pa bi vodio i njih. Do leta cemo se vakcinisati ako mi lekari odobre, ali ipak se plasim kakva ce situacija biti u Rumuniji. Zbog ovog prokletog kovida covek ne moze nista da planira unapred  <_<

Ne vredi ni ici po svaku cenu u RO, nece ona nigde da pobegne, a nije ni daleko. Mislim da je bitno da ubijamo kilometre, upoznajemo se licno i da se druzimo, jer sam video ovde na BJB kako se kvalitetni ljudi dokace preko tastature, a da se znaju licno bili bi super ortaci. Za RO mislim da je najpogodnije odvojiti BAR 4-5 dana, bar je takvo moje iskustvo sa ove oktobarske ture, a i za opustenu voznju oko SRB, do AL ili MNE isto tako nekako (dobro, za AL moze i koji dan vise da se stigne osoliti u moru ili bar odmoriti jedan dan).

Zato hajde da se napravi ruta i za RO, i paralelno za neku drugu obliznju destinaciju, pa da se ide gde se bude moglo tog momenta.

Lepa ruta koju smo vozili pre nekoliko godina. zadnje mesto u srbiji Zajecar zatim  Vidin Bugarska iz Bugarske novim mostom preko Dunava (ne placa se) Kalafat  Rumunija.Dalji pravac je Sinaja i u njemu zamak Peles ,zatim Brasov..Crna crkva,Staza sfori(najuza ulica u ,,) Brasov je stari Nemacki grad..Kronstad.PrekoPoina Brasov veliki ski centar u Bran Drakulin zamak uz put je Risnov  tvrdjava pretekla od krstasa Risnev je mesto Izmedju Poina brasov i Brana.Iz Brana u Curtea de arges polazna tacka za Transalpinu.Nekada je kod Jankovica bilo jeftino prenociste za bajkere on je to prodao i sada je skupo.Ko ne trazi SPA,masaze i ostalo putem prema TF desetak km. u privatnom smestaju moze i za desetak evra.Dalje je Sibiu isto Svapski stari grad i iz njega moze u Turdu oko 80km ali je povrat opet u Sibiu.Iz Sibiu Transalpina i nazad kud koji.Ta tura je radi orijentacije bila meni iz Bora oko 1600km i 5 dana.Obuhvatila je dosta atraktivnih stvari koje mozete videti u Rumuniji.Imam i putopis o toj turi na forumu.."Rumunija na nov nacin"slike su mi  obrisane jer je sajt nekada besplatanTiny pic poceo to da naplacuje i brisu stare slike sto je nekorektno . Za sve detalje ako ima interesovanja na raspolaganju sam.Postavljam kao odgovor Vladanu jer je pomenuo da treba 5 dana i u pravu je

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Bukovac- Novi Sad
  • Motocikl: Jamaha V star 650

Mesto gde se sastajemo je Kladovo,tu nocimo i ujutro prelazimo granicu. Drugi dan . Prolazimo pored Tur Severina, pratimo put br. 67.Zatim ide Halanga-Malovac-Kokorova- Brosteni- Pieptani- Kalnik-Balesti- Targu Ziju i dalje put br. 67.Balcesti-Milostea- Horezu-Firesti- Buleta. Preci na put br.64 ispred grada Rimnicu  Vilcea i ici desno prema putu br.73c. Nastaviti prema Kurtea de Ardjes put br. 7c,to je oko 255km. od Kladova.Mozemo tu prenociti pansion ,,JANKOVIC,, ili u Korbeni na 275km. od Kladova. Tu otprilike pocinje T.F. Treci dan. Idemo prema jezeru Bidraru i dalje prema prevoju Fagaras. Kad se spustimo sa prevoja idemi prema gradu Fagaras i zatim do Brana i Drakulinog dvorca. U Branu bi trebalo i da nocimo. Cetvrti dan. Povratak preko grada Fagarasa i Sibinj do  Sebesa i odatle prema rudniku soli  SALINA TURDA. Kazu da vredi videti. Tu bi negde trebalo prespavati.Peti dan. Nazad prema Sebesu i pratimo put br.67c a to je T.A. Zatim prevoj i dalje Petresti-Tau Bistra-Novaci-Skoarca- Targu Ziju. Nocenje. Hotel ,,PALACE,,.Sesti dan. Petrosani-Strada Stefan-Dubova uz Dunav Rumunskom stranom do Kaludjerovo granicni prelaz,zatim Bela Crkva .Nocenje.Ujutro svako na svoju stranu. Ja nisam mogao da na karti sve ovo obelezim,stalno je kod prevoja koji su i sad pod snegom davalo alternativne puteve. Dali ce Rumuni postavljati uslove za ulazak videcemo.Gde ce se praviti pauze zavisi i od motora i sipanja goriva,stvar dogovora. Da li ce se unapred rezervisati smestaj ili na licu mesta i to je stvar dogovora. POLAZAK. Dan okupljanja NEDELJA 04.07.21. KLADOVO. Povratak PETEK 09.07.21.Ovo je moj konacni predlog rute ja bolje ne mogu. POZDRAV.:yamaha: 

   

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Mirče, čuo sam se pre koji dan sa kolegom @velvetwolfi čekamo da nam on izbaci mapu (a mogu i drugi da sugerišu). On je stari lisac koji je to već prošao i planira da ide i ove godine.

Ajde Savo druže daj mapu i sugestije, a mogli bi da izbacite i one mape za krug oko Srbije (sa otvaranjem nove teme)...:takoje:

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ih bre, pa to je barem lako - odeš bilo gde drugde. :D

 

Oni koji se uvek pitaju "šta ako", nikada nigde ne odu. Nažalost, i ja sam ponekada među takvima... :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
21 minutes ago, vasa.93 said:

Ih bre, pa to je barem lako - odeš bilo gde drugde. :D

 

Oni koji se uvek pitaju "šta ako", nikada nigde ne odu. Nažalost, i ja sam ponekada među takvima... :jee:

a ja sa kombinujem i sa dragom, nije to lako, plus imam nekih obaveza drugih za cega ce mi mozda trebati godisnji... aaaaa :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:

Hmhm da li da uzimam ovaj datum za godisnji ili sta da radim :stabre::grr: 

 

Sta ako ne bude moglo da se ide a uzeo godisnji

Istina da nije lako svima koji puno ranije moraju da najave godišnji. Eto neka prvi pik bude 04.07. kao što reče Mirče, a ako prognoze budu loše pomera se za nedelju dana. Probajte objasniti poslodavcima da smo ipak neka posebna sorta vina koja ne traži previše sunca, ali ne podnosi kišu...:)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Kolega Mirce je to dobro isplanirao, skoro da tu ne bih nista dirao. Drakulin dvorac je prilicno komercijalizovan, cime nisam bas odusevljen, a Rumunija je prepuna takvih dvoraca i zamkova. Turda je OK. Mozda moze da se razmisli da se u odlasku ili povratku ide preko Herkules banje (67D), priroda divna s tim da ima jedna deonica koja je malo losija (mozda su je uradili u zadnjih godinu ipo).

Sto se mene tice, ja sam zainteresovan i uklapam se u bilo koju rutu i bilo koju ekipu u bilo koje vreme, i po kisi i po suncu i po snegu..

A sto se tice Serbio Circulo II, bice objavljena ruta u narednih par dana.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Obzirom da je ovo tema od kolege Mirce, ne bih da remetim njegovu ideju i plan. Dao sam par sugestija koje mogu da se uzmu u razmatranje, pre, a i za vreme putovanja.

Sa dobrom energijom tu nema greske, vazno je da se vozi. Tu smo, na forumu pa cemo se dogovarati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Mena zanima kako to izgleda iz "ptičje perspektive" pa da polako definišemo mape i otvorena pitanja...

Kako Mirče kaže prvi dan u RU bi izgledao ovako...

653262135_TAdan1.thumb.PNG.5adb2596ee00290b20e54ddb753509ba.PNG

 

Što se tiče Kurte naleteo sam na neki sjajan smeštaj (cela kuća) po odličnoj ceni na periferiji grada...

Pretragu sam radio za 7 osoba i za toliko izađe 9.890 din ukupno. Kuča je 220 kvm sa 6 spavaćih soba i ima kapacitet za 12 osoba (tada je naravno skuplje)...

 

198928307.jpg
WWW.BOOKING.COM

Vila Magnolia is located in Curtea de Argeş and offers a bar, a shared lounge and a garden.

 

Što se tiče drugog dana stvarno GM ne dozoljava da se unese ta trasa nego tera okolo, ali može iz dva puta pa bi to onda izgledalo ovako...

1573902565_TAdan2-1.PNG.ce7cd1dd7c25cc5054d8f908d29ef7a4.PNG

 

Plus drugi deo...

1832847872_TAdan2-2.thumb.PNG.22b6bc4472f93907a6e0ed7bd412f5f5.PNG

 

Ne znam zašto GM ne dozvoljava trasu u tom delu, ali se nadam da nije zato što je zatvorena ili neka rekonstrukcija...

E sad, pokušao sam da nađem neki sličan smestaj i u Branu, ali je situacija dosta loša. Smeštaji uglavnom nude varijante sa bračnim krevetima, a ja ne bih (kao i većina) ni da se trljamo dupetima, a kamoli da idemo "u kiflu"...:rolleyes:

Tu se otvara važno pitanje kako će se vršiti rezervacija smeštaja. Da li će svako za sebe (i druga ili devojku) ili će se nastojati da svi budemo u okviru istog objekta (što ima svojih prednosti, ali se teže pronalazi ako je veći broj ljudi). U Branu je to mali problem jer nisam pronašo ništa dovoljno komforno da ne spavamo kao zamorci. S druge strane, ako se ide u jedan objekat kako i ko će vršiti rezervaciju. Meni nije problem da to uradim unapred za sve, ali mi onda treba odmah uplata ostalih da se ne desi da meni ide na račun ako neko odustane iz bilo kog razloga. Prošle godine sam bio u takvoj situaciji i ne bih da ponavljam istu grešku. U principu su to sve relativo mala mesta u kojima se noći i dovoljan je osnovni dogovor za gradove, a druženje uveče, kao i mesto i vreme sutrašnjeg sastanka, može biti organizovano bez obzira na smeštaj...

Ne znam kako ostali potencijalni saputnici gledaju na to pitanje. Znam od nekih kolega da ne vole da si unapred prave obavezu i da to pitanje rešavaju kada dođu u neki grad, a ja opet volim da imam osiguran smeštaj i kada dođem u to mesto samo treba da pronađem adresu...:neznam:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Relacija od Kurtea de Ardjes preko Kamplunga do Brana je jako lepa za voznju ponegde je los put ali podnosljivo, ali je zato okolina i priroda fenomenalna. Bran i onaj cirkus okolo mi nije bio zanimljiv zbog guzvi i redova pa sam cekao u kafanici. Svakako ko moze neka izbegava vikende i ako mozete TF predjite sto ranije zbog guzve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@mirce ns... ako smem da primetim i sugerisem kolega.

 

Mozete pogledati moja iskustva od pre 2 godine za referencu.

- Vremenski koncept od Nedelje - Petka (moze eventualno i Subota za povratak), su idealni, tj. obavezno izbegavanje vikenda za voznju po najposecenijim mestima u Rumuniji.

 

- Do sada najstabilniji termin za Karpate (TA i TF) je kraj Avgusta/pocetak Septembra (citajuci i istrazujuci ovu destinaciju iz predhodnih putopisa koje su kolege napisale).

 

- Prvi i zadnji dan, kada se dolazi i odlazi sa destinacije(a), moze slobodno da bude veca kilometraza (500-600km).

 

- Smestaj u Rumuniji za jednu osobu nije bio ispod 20evra u pristojnom smestaju (mozda je za vecu grupu bolji odnos - ne znam).

 

- Bran je skup a vise izbora i jeftinije nocenje je u Brasovu koji je nedaleko od samog Brana (tu je i Rasov za obilazak).

 

- Tura (Fagaras - Sibiu - Sebes - Turda) je vrlo "jaka". Nije kilometarski ali turisticki (ima bas puno toga da se obidje na svakoj destinaciji, pogotovo Sibiu). Turda (rudnik soli), se zatvara oko 17:00 i to moze da bude "most predaleko".

 

Sve u svemu, Rumunija (Karpati) ima puno toga da pruzi i ne moze se sve videti u jednom prolazu od nedelju dana. Grupna voznja je tek izazov. Najvaznije je da su svi slozni po pitanju rute i tempa.

 

Tema "informacije o Rumuniji" je prepuna korisnih informacija.

Nadam se da ce navedene smernice biti od pomoci.

 

Pozdrav

Dejan

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja