Jump to content

Moto Zajednica

Broj sasije i njene oznake se ne poklapaju sa specifikacijama motora na saobracajnoj

Recommended Posts

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 5 sati, nidzanidza je napisao:

Update na celu situaciju - motor je iz 2003. F4 750S, veliko hvala Malom Ćaći na ukazanoj pomoći!

Pricao sam sa prethodnim vlasnikom i rekao mi je da je motor uvezo iz inostranstva i da je kataloski tako zaveden kao F4 1000 i on jos uvek stoji pri tome da je to taj motor. Pored sasije na motoru se oznaka na repu motora niti kontrolna tabla (obrtomer) ne poklapa sa F4 1000 vec sa F4 750S.

 

Videcu sta cu dalje sa motorom da li da ga zadrzim a trazim deo novca nazad ili da vratim motor i prolazim kroz ceo kupoprodajni proces opet i placanje poreza.

 

Ako ima neko neki savet oko toga sta bi mi bilo najpametnije, zahvalan sam unapred!

Нема на чему 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

vraćaj taj motor ako budeš mogao.... nisu čista posla čim se ne gadjaju brojevi motora, šasije, godišta, kubikaže, oklopi, nalepnice..... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Tada se uvozilo sve i registrovalo sve. Ima mnogo vozila sa smanjenom kubikažom, težinama, snagom, podmlađenih par godina... Zbog toga su i uveli Uverenje AMSS pri uvozu. Registrovali su se Džipovi kao teretna vozila. Ako možeš vrati, ako ne onda vozi. Nećeš imati problema ako se brojevi iz saobraćajne slažu sa brojevima na šasiji, bez obzira na ostale podatke. Ja sam vozio Audi 100benzinac 2000cm sa motorom od 1600ccm dizel (upisan u saobraćajnoj), ali kubici ostali 2000.

Glupo je da voziš 750 a plaćaš 1000, kao što rekoše...

Teže ćeš ga prodati kasnije....

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja bi gledao da vratim taj motor,ne zbog para ili potencijalnih problema sa prodajom već ponajviše zbog osećaja da sam prevaren i svaki put kad sedneš na motor od "1000 ccm" setiš se prevare i da mu fale "250 ccm" .U motoru treba da se uživa bez razmišljanja a to u ovom slučaju je teško.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
On 30.3.2021. at 23:27, nidzanidza je napisao:

Juce sam kupio motor...

... i mislim da sam prevaren.

 

Ima li neko neki savet ili misljenje oko svega ovoga i kako dalje?

 

Definitivno jesi prevaren. 

 

Sad samo polako, smisleno i pravno utemeljeno da reaguješ. Nemoj ništa na brzinu pošto ti se može obiti o glavu. Već si preneo motor na svoje ime, pitanje je kako će prodavac da se brani. 

Ukoliko ima bilo kakve mogućnosti bez policije i suda, vrati mu motor i uzmi svoje novce nazad. Sve ostale troškove podnesi i računaj da si platio školu. 

 

Ja sam se sve vreme nadao da su to italijani, redak motor, slabo se prodavao kao nov, ima šanse da je sve u redu, ali nije...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Platio tauzenku dobio tri frtalja od nje.

Rođo, vrati to, ako neće ima sud.
Na forumu među nama ima i jedan pravnik, imena mu neznam.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
Pre 5 sati, srbac je napisao:

Tada se uvozilo sve i registrovalo sve

Moj drugar, tamo 2007-08, jos bili klinci, uvalili mu zzr-a sa oklopima od zx-9r, a saobracajna od zx-6r, i to bez kontakt brave, palio na dugme, kao pravljen samo za stazu. Papiroloski legalan, brojevi se poklapaju, sve ok. Dok ga jednom nije zaustavio policajac koji se razume i pitao ga kakvo ti je to kinder jaje :D

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tenere 700
Pre 9 sati, bdada je napisao:

Moguce ali se mora raditi UTK pregled (utvrdjivanje tehnickih karakteristika) uslov je validan dokument, ako MV Augusta ima ovlascenog predstavnika u Srbiji ili kontaktirati Dekra ( @Darko Floyd) da ti izdaju potvrdu.

Kostace te oko 100€ (pregled i potvrda), nadam se da nisi uradio tehnicki jer i on mora da se radi tj popunjava izvestaj nakon utk pregleda i naravno nova saobracajna.

Potvrdu cega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja