Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje i korona vol.2/ 2021. godina

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Citam juce na tviteru da nam od 1. januara 2022. uvode (nama i jos 59 zemalja cini mi se) neku vrstu dozvole za ulazak u EU. Nije viza, ali bez toga ne moze.

 

Placace se 7 eura, moze da se podnese preko interneta, ceka se odgovor 4 nedelje.

 

Ne znam ima li veze sa koronom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja sam išao sa ženom i ćerkama 30.5. u Aquapolis hotel (Segedin). Bila je nedelja prepodne i planirali smo jedno noćenje. Kako bismo izbegli gužvu na Horgošu odemo na B. Vinograde, kad oni rade tek posle 16h. Vratimo se na Horgoš i počinje ovo što je Interceptor gore napisao, plus pokušaj ilegalnog prebacivanja jednog lica u kombiju ispred nas. Dolazak imigrantske policije, privođenje, pretres, neka vrsta uviđaja.... Pritom, kod Mađara od npr. 5 prelaza rade samo 2, uključujući i ovaj gde se dešava incident. Sve u svemu, prešli smo tek popodne granicu i oko 17h stigli u hotel. Imali smo još sat-dva vremena da se raspremimo i za kupanje tako da smo prelomili da ostanemo noć duže, što deci nimalo nije teško palo (za razliku od mog buđelara) ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Citam juce na tviteru da nam od 1. januara 2022. uvode (nama i jos 59 zemalja cini mi se) neku vrstu dozvole za ulazak u EU. Nije viza, ali bez toga ne moze.
 
Placace se 7 eura, moze da se podnese preko interneta, ceka se odgovor 4 nedelje.
 
Ne znam ima li veze sa koronom.
To je bas predugo cekanje. A koliko dugo vazi? Ili jel mora za svaki ulazak nova?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ovo se uvodi zbog navodnog brzeg prelaska granice.

 

1. Onlajn prijava plaća se 7 evra;

2. Odobrava @Frontex;

3. Potrebno vreme za odobravanje do četiri nedelje;

4. Vreme važenja: tri godine.

 

 

EC.EUROPA.EU

ETIAS will be an automated IT system created to identify security, irregular migration or high epidemic risks posed by visa-exempt visitors travelling to the Schengen States, while at the same time facilitating...

 

WWW.SCHENGENVISAINFO.COM

All the latest news, requirements, facts and information on the European Travel Information and Authorization System - ETIAS.

 

FBvHQ6fXoAAvwzU.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Očigledno da je ovo što piše tipa provera u bazama, watch listama i ostali screening postao preobiman za trenutnu online proveru na samoj granici. Čini mi se da je bilo predviđeno to još ranije, pa je odloženo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Sinoc sam se vracao u AT iz SRB, na ulasku u AT kontrolisu PCR testove, ja dam svoj vojnik ga pregleda i trazi pasos, vizu nisam hteo da nudim, pita da li sam vakcinisan, kada je cuo da nisam kaze da imam problem jer nevakcinisani iz srbije ne mogu da udju u AT. Na brzinu ga slazem da sam prelezao kovid pre 6 meseci u SRB i da imam test na antitela. Pregledao je i taj ausvajs i pozeleo mi srecan put. Da nisam imao test na anti tela morao bi da mu pokazem vizu a onda bi me spakovali u karantin sto bi se lose odrazilo na moj posao posto sam za vreme dvodnevnog boravka kuci zvanicno bio na bolovanju. Na srecu provukao sam se opet ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1053 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Italija otvorena,u Nedelju ekipa isla na Bled,kao da probaju do Venecije na izlet pa ako moze,moze.

Prosli,vratili se imali testove.

Naše tablice,naši pasoši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
WWW.BLIC.RS

Vest da je Evropska unija priznala digitalne kovid sertifikate koji se izdaju u Srbiji propraćena je sa oduševljenjem. Ipak, iako su mnogi shvatili da takva odluka znači i potpuno slobodno...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova
WWW.POLITIKA.RS

Да ли се ближи крај једне од највећих тековина ЕУ – слободног кретања људи унутар евроблока без пасоша? Нова правила која заговара Брисел за управљање...

neznam šta se dešava sa onim predlogom  da se plaća bezbednosti sertifikat koji važi par godina a aplicira se valda od nove godine.Takođe neznam da li važi samo za šengen ili i za one druge zemlje eu koje nisu u  njemu i koje zemlje .Mislim da je to od nove godine.Takođe neznam kolko treba vremena da se to dobije jer po tome ko hoće odma posle nove godine nemože da putuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ovo što piše u politici nije vezano za ETIAS sistem. U principu to ne menja ništa drastično pošto su države i do sada imale kontrolu na prelazima koji su bili sumnjivi (uglavnom iz pravca juga ka severu). Tako je postojala kontrola na ulasku u Austriju iz Slovenije ili Mađarske, ali nije bilo kontrole na ulasku u Austriju iz Nemačke. Sa druge strane i Nemačka kontroliše na ulasku iz Austrije. 

Razlika je što su te kontrole bile ograničene na 6 meseci nakon čega je donošena odluka o produženju na novih 6 meseci a sada više neće biti potrebe za ograničavanjem.

 

Po pravilu su me sa BG tablama skoro uvek kontrolisali na ulasku u Austriju, ali vrlo kratko - pogleda pasoš i pita gde i zašto idem, dok su me na ulasku u Nemačku samo jednom zaustavili, i tu je kontrola bila nešto detaljnija.

Takođe po pitanju korone, vojniku na ulasku u AU pokažem potvrdu o vakcinaciji, dobijem Danke i to je to.

 

Što se ETIAS-a tiče, uvodi se 1.1.2022. godine, ali će prva godina biti tranziciona tako da će ulazak u EU biti moguć i bez prijave.

 

Sličan sistem postoji faktički oduvek za ulazak u SAD iz država sa kojima imaju bezvizni režim (sistem se zove ESTA), tako da ni to nije ništa preterano novo, samo malo komplikuje život pri prvom prelasku granice nakon uvođenja. 

Važiće za sve zemlje EU, ne samo za Šengenski prostor, i jedino bitno je da se prijava podnese tačno za zemlju u koju se ulazi prvi put u EU. Npr. ako se ide u Nemačku preko Mađarske, potrebno je Mađarsku navesti kao zemlju ulaska i to je to. Naredne 3 godine, ili do isteka pasoša ukoliko ističe ranije, ne bi trebalo nikakve obaveze da postoje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ja sam pre par meseci ovako putovao iz Slovenije za Nemačku, sanimao sam granične prelaze, pa evo moje iskustvo.
.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Planiram sledece godine po malo Crne Gore, Albanije, Rumunije, Madjarske, Slovacke i Slovenije (vise kracih putovanja)

Vakcinu nemam a koliko vidim ima da mi razvale nos svaki put sa onim cackalicama za PCR test.

A tako smo lepo putovali pre 2020. :'(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova

hteo sam da stavim neke linkove o ogrančenjima zbog omikrona koje su jako pooštrena ali sam oustao pošto ima još jedno 3-4 meseca do putovanja motorom.Ali trenutno je otkazano 7000 letova jer nema ko da leti jer su posade bolesne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja