Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje i korona vol.2/ 2021. godina

Recommended Posts

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 50 minuta, stegula je napisao:

Kad smo vec kod prelazenja granica, da li ste bezobrazni pa motorom presisate kolonu?;)

Naravno, ali ne bezobrazno nego onako kulturno...polako i sa osmehom...:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Nema veze sa koronom ali nije lose znati...

 

DIREKTNO.RS

Roming između Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Severne Makedonije i Albanije biće ukinut od sutra, rekao je pomoćnik ministra trgovine, turizma i...

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
2 hours ago, stegula said:

Kad smo vec kod prelazenja granica, da li ste bezobrazni pa motorom presisate kolonu?;)

Uvek ukoliko je kolona veca od 5 vozila.

Obilazim sa leve strane polako i zabodem prednji tocak tamo gde treba.

Vecih problema za sad nije bilo.

Cesta pojava na Rači leti je da se kolone iz oba smera sretnu na mostu na ničijoj zemlji što znači višesatno čekanje. Niko normalan na motoru tu neće čekati. Uzrok tome su lenji carinici sa obe strane, pogotovo naše. Otvore samo jedan ulaz a 5 njih još stoje sa strane, puše, zajebavaju se u hladu i gledaju i smeju se kako se sirotinja kuva u dugačkoj koloni. Krajnje bezobrazno. I kad im nešto kažeš onda pizde i prete oduzimanjem papira.

Tako da jedino rešenje je što kaže Zoran, polako i sa osmehom pa nek pizdi ko hoće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Pozdrav

Izvrteh od subote preko Plane (isprd Bilece), Stolac do vodopada Kravica. Ima prednost kad si sam pa jos iz Bgd i ne naplate ti nista. Veliki pozdrav. Vodopadi Kravica - apsolutno kapiram Djokovica zasto se oporavlja u hladnoj vodi.
Pastrmka na vrelu Bune i jos jedno kupanje nizvodno na Buni.
Kupanje ispod Mostarskog "starog mosta". Platih da junak skoci sa mosta.
Guzva preko Jablanice do Konjica. Jos jedno kupanje u Konjicu.
Juce popodnevna voznja iz Sarajeva do Milica i bezobrazluk dalje do autoputa.

Nema para.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Neko me pitao za backe i horgos 2. Evo, samo AP prema Horgosu i malo pre ima tabla Horgos 2. Tu se skrece i 2-3km dalje je H2. 
 

4-C8-F5-E1-A-81-F1-4-A1-C-BF15-0-B3-E257

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Neko je skoro pitao oko ulaska u Italiju,info od danas,ne moze se do daljnjeg.Prosle nedelje se moglo na blic,ali jok vise.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

najbolja varijanta za gužvu na autoputu za mađarsku je Đala.Skrene se sa severa direkt u Segedin i krene ka Rumuniji.Odma posle segedina je Tisasiget i Đala,ali su malogranični prelazi.nemože d se uzme pdv i rade ograničeno i mogu samo državljni te 2 zemlje.Onda se ide kroz banat uz Tisu pa se bira gde da se vrati na autoput.Duže je jedno 30 km ali zato NEPOSTOJI čekanje.

isto kad se ide za Segedin leti ili dalje na sever

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Dobar info za Djalu,

ovo oko ulaska u IT kazu lokalci ne moze ni sa HR dokumentima, ni sa Slovenackim dokumentima osim studiranja,posla,obilaska porodice itd.

Turisticki njet.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

E da,na granicama do Hr i Slo nam nisu trazili nista osim pasoša.(pcr,potvrde itd može bez,za sada).

Promenio član Toreador
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Provozao bih se do BiH na 2-3 dana pa odatle spustio u CG, bio tu par dana pa nazad kuci. 

E sad, pitanje je da li bi iz BiH mogao uci u CG (zbog boravka od 2-3dana) ili bih morao prvo uci u Srb pa odatle uci u CG? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 8.7.2021. at 14:32, Toreador je napisao:

Dobar info za Djalu,

koristimo već decenijama zbog navale turaka i ostalih na granicu.Otvoreno je još 2-3 mala prelaza između subotice i Bačkog brega pa može i tuda ali onda nekako na Sekešfehervar preko dunava pa zaobići Peštu ko ide dalje.

Izbegavati datume oko 1 u mesecu za put jer granice mogu biti i kilometrima dugačke u više kolona.Nikad mi nije jasno kako turci mogu da idu i tolko da čekaju.Čak i šire šatore po granci dok čekaju po 20 sati.

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
10 hours ago, sasa ns 1 said:

koristimo već decenijama zbog navale turaka i ostalih na granicu.Otvoreno je još 2-3 mala prelaza između subotice i Bačkog brega pa može i tuda ali onda nekako na Sekešfehervar preko dunava pa zaobići Peštu ko ide dalje.

Izbegavati datume oko 1 u mesecu za put jer granice mogu biti i kilometrima dugačke u više kolona.Nikad mi nije jasno kako turci mogu da idu i tolko da čekaju.Čak i šire šatore po granci dok čekaju po 20 sati.

Drze se tradicije:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 14 sati, steefanv je napisao:

Provozao bih se do BiH na 2-3 dana pa odatle spustio u CG, bio tu par dana pa nazad kuci. 

E sad, pitanje je da li bi iz BiH mogao uci u CG (zbog boravka od 2-3dana) ili bih morao prvo uci u Srb pa odatle uci u CG? 

idi obrnutim smerom ,prvao crna gora par dana pa tranzit kroz bosnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
pre 14 minuta, sasa ns 1 je napisao:

idi obrnutim smerom ,prvao crna gora par dana pa tranzit kroz bosnu

Dzabe, jer treba da budem i u BiH i u CG po par dana. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jel neko prošao iz CG preko BiH bez vakcine i testa za Srbiju? Kontam da može Srbija - BiH - Crna Gora, ali obrnuto bi mogao biti problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Hteli smo da se vratimo iz CG preko BiH, da napravimo krug Trebinje-Mostar-Sarajevo- kuća, ali ako me vrate sa granice sve to pada u vodu. Nije mi problem da dođem kući preko Zabljaka i Jabuke, ali mi je problem sto idemo u grupi, a samo ja nisam vakcinisan. Koji šit. Diskriminacija. Aparthejd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Pecinci

Mi smo iz Neuma krenuli za Trebinje sa namerom da prenoćimo. Mogli smo da biramo put na Hrvatsku ili kroz Bosnu. Krenuli smo kroz Hrvatsku, kad ne lezi vraže.. Na granici sa Bosnom nas pita carinik gde idemo, rekoh u Trebinje da prenoćimo pa čemo kući. E pa ne može. Ako dolaziš iz Srbije možeš da ostaneš koliko hoćeš, ali pošto dolazimo iz Hrvatske ne možemo. Samo tranzit tj. za 12 sati moraš da napustiš Bosnu. Nisam smeo da rizikujem, otkazali smo smeštaj u Trebinju, samo svratili na ručak i nazad. Mislim da je isto i ako budeš iz CG išao. Pogledaj na njihovom sajtu piše. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
WWW.BLIC.RS

Srbija će ostati na tzv. zelenoj listi zemalja za koje će važiti preporuke Saveta Evrope o slobodnim putovanjima u EU.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja