Jump to content

Moto Zajednica

Sprej za lanac...

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Trenutno sklapam motorce' date=' eno ga jadan u garazi nikako da ga dovrsim. Promenio sam boju pa su oklopi poskidan. Tu sam blizu kraja ali mi posao ne dozvoljava da se dovoljno posvetim. Nadam se da cu uskoro da zavrsim i naravno montiram Loobman-a pa cu vam preneti utiske.[/quote']

 

Jos kad mi rekao kako si ga narucio&platio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Kupio sam ga direktno preko http://www.loobman.com/ Vidim da mu je sada cena 18 funti sve sa postarinom. Meni je doslo da jos u posti platim valjda 300 dinara.

 

Kupio sam preko PayPal-a ali nazalost taj sistem vise ne radi za Srbiju. Ima nekih nagovestaja da radi sa Amex karticama ali niko do sada nije potvrdio ili kupio nesto.

 

Aha, vidim da sada moze da se plati i Vizom sto znaci da ako imas Virtuon ili kreditnu najverovatnije ce ti raditi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Za mazanje koristim Scottoiler.

 

Zanima me, kako je kod Loobmana rešena regulacija kolièine ulja na zupèanik ili drukèije, koliko kapi iscuri na minut?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Kod Skutoilera koliko znam podesavanje podmazivanja ide od 1 do 2 kapi u minuta, zavisno od modela. Vakum sluzi samo da bi otvorio ili zatvorio dovod ulja.

 

Kod Lubmena ne postoji veza izmedju motora i njega. Postoji mala bocica koja se smesti negde i stiskanjem bocice se istisne odredjena kolicina ulja u sistem a zatim to ulje polako kaplje na lanac, brzinom koja se moze podesiti. Mana ovog sistema je sto je potrebno odredjeno privikavanje kako bi se stekao osecaj koliko ulja istisnuti u sistem. Moze se desiti da recimo istisnete vise ulja iz posude i da kad stignete na destinaciju ulje i dalje kaplje po lancaniku jer ne postoji sistem koji bi automatski zaustavio protok kao kod Skutoilera.

 

Bice uskoro montaza pa cu vam dati vise informacija i malo slikica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Pomirišite famin i Motul sprej za èišæenje lanca i videæete da isto mirišu... Mislim da je Motul èista pljaèka. Imao sam sprej za èišæenje, probao dva puta da oèistim lanac, shvatio da su èetkica i famin zakon i digao ruke.

Evo sada, posle godinu dana, sprej mi i dalje traje jer sam poslednjih 300 dana sa njim èistio samo svetlo sedište mog bajka, gde se pokazao najbolje. Skida prljavštinu extra, ali sa lanca iè, osim ako ne uzmeš èetkicu u ruke, a onda si mogao to isto da uradiš sa faminom ili naftom, umesto da baciš 1000 din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Sa MASS-ovcima saradjujem blizu 9 godina. Sa NGK, Motulom nikada problema. A na spreju za pranje lanca lepo pise : mehanicki skinuti(krpom) prljavstinu sa lanca , naprskati (ne ispirati) i u roku od 3-5 min. naneti sprej za lanac. Tako raditi svako trece do petog mazanja. Ne mislim da je pranje naftom losije, ali obrati paznju kad nakon spreja za ciscenje lagano nanosis sprej za mazanje - kako prosto lanac upija.

I onda nema fleka po felni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Mlader, grijesis u vezi Motula. Ja sam bas prije neki dan oprao lanac skroz temeljno za svega 20-ak minuta i to bas kako je Ninja66 opisao i sija se kao nov! Od sada nista drugo nece prici mom lancu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ja koristim motulov sprej za chishcenje i super je!

pre njega sam chistio naftom i chetkicom ali nikad ne izvuche lepo prljavshtinu kao sprej i plus ushtedite vreme...

kada lanac nije mnogo prljav, kad nema natalozhene prljavshtine, ne morate da ga chistite krpom i chetkicom jer je dovoljan samo sprej...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Malo da probudim temu...

 

Pošto (jači) motor vozim od aprila ove godine, naravno svakih 300-400 km moram da se prljam njakajući lanac. A ja sam iz one druge lenje priče gde je uživanje u vožnji a održavanje mi je smaranje...

 

Elem, sticajem okolnosti drugar iz Britanije počinje da radi Scottoiler pa sam ga ugradio na moju spravu BMW F 650 ST.

 

Sprava je ekstra!

 

http://www.scottoiler.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Malo da probudim temu...

 

Pošto (jači) motor vozim od aprila ove godine, naravno svakih 300-400 km moram da se prljam njakajući lanac. A ja sam iz one druge lenje priče gde je uživanje u vožnji a održavanje mi je smaranje...

 

Elem, sticajem okolnosti drugar iz Britanije počinje da radi Scottoiler pa sam ga ugradio na moju spravu BMW F 650 ST.

 

Sprava je ekstra!

 

http://www.scottoiler.com

 

Mogao si celu priču da staviš u "moto oprema" pa da razvezeš još koju, ono utisci, montaža, eventualno neku sličicu...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Malo da probudim temu...

 

Pošto (jači) motor vozim od aprila ove godine, naravno svakih 300-400 km moram da se prljam njakajući lanac. A ja sam iz one druge lenje priče gde je uživanje u vožnji a održavanje mi je smaranje...

 

Elem, sticajem okolnosti drugar iz Britanije počinje da radi Scottoiler pa sam ga ugradio na moju spravu BMW F 650 ST.

 

Sprava je ekstra!

 

http://www.scottoiler.com

 

Mogao si celu priču da staviš u "moto oprema" pa da razvezeš još koju, ono utisci, montaža, eventualno neku sličicu...  ::)

 

Pa zato sam stavio link na kraju ;) Jer sam lenj i da pišem LOL

Šalim se... ne postizavam... a hteo sam... i napraviću... samo da se sastavim sa vremenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Nema za vas dovoljno dobrog spreja. Vama trebaju po tri strptizete da vam glancaju mašine i to je to. A čini mi se da i većini nebi bilo zgoreg neka toples pomoć i lanc bi mnogo bolje izgledao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nema za vas dovoljno dobrog spreja. Vama trebaju po tri strptizete da vam glancaju mašine i to je to. A čini mi se da i većini nebi bilo zgoreg neka toples pomoć i lanc bi mnogo bolje izgledao!

 

Prešao sam nešto preko 200km i jako sam zadovoljan kako izgleda lanac, kako je podmazan i uopšte kompletnom spravom... još uvek podešavam podmazivanje na pravu meru da ne bude ni previše mastan a ni suv...

 

Znači: Nit mi trebaju striptizete, nit toples pomoć  ;D

 

Bar ne oko održavanja lanca  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Ako ako, ti bar znaš šta ti ne treba za razliku od mene, to je dobro a dobro je i da nije ni masno ni nemasno ni premasno ni napola masno nego , nako... nako......... nako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

:D :D :D Pa daaaa, osim čiste krmeće masti i starog dobrog vazelina najsrećniji sam uzWeisses Ketten Spray za 4.95€vra po kili ;). Nije mi palo na pamet da je vazelin it sex shopa bolji od onoga iz apoteke ??? ??? ???. Wesses S100  Ketten Reiniger mi je nešto kao kućni ljubimac, nije preskup a lijepi se ko taksena marka.

P.S. Vraćam pare za striptitete ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Ma jeste bruda, vazelin je prava maza. Imao sam neki subotički što su ga tajno prodavali Rusi  u vrijeme pjerestrojke i radio je ko Doxa ali sam čuo da je bio limetied edition tri marke za kilo. Maza za lanac je dala neviđene rezultate iljubiteljima aksialnog pogona sa krutom osovinom i pužnim prenosom. Nebi čovjek vjerovao kako radi. Rusi koji su emigrirali u USA nakom Gorbačova su prodali za skupe pare, gotovo 20 Dolara recepturu za vazelin koji radi na -80 stepeni ali su prevarili Amere jer im nisu dali recept za niske temperature i tu je zvrk.

Ko se bre boji vazelina zbog prljavih ruku može bre da opere ruke bez mnogo frke i pristupi podmazivanju. Tražići da mi vrate pare za Wisses S 100 Ketten itd, vraćam se na vazelin i krmeću mast...... drobnu! :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

ja lanac sistim sa sprejom S on iz boce izlazi kao purpena i kada ta pena sa lanca nestane on je kao nov pa zatim se takodje namaze S sprejom to je naj lakse naj brze i najdugotrajnije samo je malo skuplji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Oni sto znaju nece da kazu, ja vec pitao. Imas dva tipa Valvoline spreja ,stari , i novi tip,.Stari ne valja, a onovom sam cuo dosta dobrog.

Na kraju sam uzeo Silkolene, al neki sto je boje i osobina meda, jako je lepljiv. Spada malo, kad se vozi brze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja