Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko karburatora

Recommended Posts

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Pozdrav svima, kao sto i glasi naslov teme treba mi pomoc oko karburatora paa ako imate neke ideje/resenja bio bih vam mnooogo zahvalan jer sam osedeo vise pokusavajuci da namestim karb.. U pitanju je kopija valjda mikuni VM22 26mm a problem je taj da motor nece da upali normalno nego moram da dunem malo jace u oznaceno crevce na slici i da karb malo prelije da bi upalio motor https://prnt.sc/10ykb5d i posle radi normalno i ima jos jedan problem a to je da saug na karbu kad povucem polugu na upaljen a ne zagrejan motor motor se gusi i krece da se gasi inace karburator sam ocistio i proverio sam da li preliva O ring takozvani u karbu medjutim ne preliva, dizne ociscene, svecica nova.. Da li je mozda do iglice koja se nalazi na plovku i otvara/zatvara gorivo pa mozda karb ne dobija dovoljno goriva? ili je mozda do plovka? jer ja vise nemam ideja sta da mu radim zivota mi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Problem je nedostatak goriva. Proveri nivo u lončetu. Nabiješ providno crevce na dno, umesto onog crnog. Digneš ga na gore i odvrneš šraf na dnu lončeta. U crevu će biti isti nivo kao u lončetu. 

Proveri ler diznu i ako ima šraf sa strane za smešu, vidi da nije gumica oštećena. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Hvala care na odgovoru i pomoci, probao sam sve navedeno sto si predlozio i ispostavilo se da ima manje goriva u loncetu.. E sad, procitao sam negde da se nivo goriva podesava na ovom drzacu kao na slici kod mene https://prnt.sc/10z6ak0 ako je tako da li znas mozda da li je vislje za vise goriva u karbu ili je obrnuto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

Izvini sto tek sad odgovaram ubi me posao.. Hvala drug, spasio si me patnje :care: nastelovao sam sve a glavni krivac je pilot jet (ne znam na nasem kako se zove) bio zapusen toliko da sam bio ubedjen da to tako treba da stoji i da nema protok kroz tu rupicu.. jer pokusavao sam iglicom tankom da prodrem kroz istu i nista, pokusavao da zagrejem i opet nista, sipao neke kiseline tipa antirost i axel za odmascivanje sudova i ne znam ni sam sta sve da bi na kraju radila bas tanka burgija kao igla i sad radi kao zmaj, samo jos da vidim sto toliko dimi sad mada mislim da je krivac k&n filter jer skinuo sam fabricku kutiju vazduha a pritom nesto nisam lepo podesio/zapusio. To cu sledeci put da se pozabavim bitno mi da on sad hoce da upali i da radi delimicno ravnomerno. Hvala ti jos jednom od srca

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja