Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DR 600 Dakar 1988 - kupljen (slike)

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova

Pozdrav svima sa foruma!!

 

U temi smo diskutovali o nekim mojim planovima vezanim za prvi motor. Na kraju, posle svega, kupio sam Suzuki DR 600 iz 1988 godine, verzija Dakar, pa sad imam želju da ga pokažem obzirom da ih neka puno kod nas. Istina, prva opcija je bila Honda TA 600, ili Africa, ali ispala je lepa ponuda za DR i kupio sam ga. Po mojim saznanjima motor je uvežen 2006 godine, a poslednji put je registrovan u Srbiji 2009. Od tada je uglavnom stajao što pokazuje i njegovo stanje. Rezervoar je bio u dosta lošem stanju iznutra, a na samom ramu i viljušci se pojavila površinska korozija. Inače, motor je kompletan, rekao bi 95% originalan. Dobra baza za sređivanje...

 

Osnovne tehničke karakteristike za one koji ne znaju: 600cc, jedan cilindar, 5 brzina, oko 45ks, 21 - 17 inch točkovi, 21l rezervoar, jedan disk napred, doboš pozadi, dekompresor, izuzetno visoko sedenje (osobe 185cm +)...

 

Za početak, urađeno je sledeće:

  • zaštićen rezervoar iznutra (clutch&brake)
  • naštelovan i opran karburator
  • gumica slavinice rezervoara
  • lanac i lančanici
  • ulje, filteri, kočiona tečnost
  • gume Metzeler Tourance (zadnja nova, prednja stara 2 sezone)

 

Uskoro:

  • fabrički izduv menjam za Dragon Ada

 

Mane/Nedostaci:

  • pukao vrh polugice prednje kočnice
  • neoriginalno staklo jednog žmigavca
  • površinska korozija na izduvnoj grani, delovima rama, zadnjoj viljušci
  • popustila diht guma fara

 

Generalno: Motor jako jepo radi, zvuk je prelep i sa fabričkim izduvom, vuče u svakoj brzini, nemam utisak da je star 30+ godina.

 

Toliko za sada od mene. Pišite, kritikujte, predlažite...

 

 

IMG_20210328_150417-01.jpeg

IMG_20210328_150509-01.jpeg

IMG_20210328_150523-01.jpeg

IMG_20210328_150534-01.jpeg

IMG_20210328_150618-01.jpeg

IMG_20210328_150657-01.jpeg

IMG_20210328_150816-01.jpeg

IMG_20210328_150842-01.jpeg

IMG_20210328_150911-01.jpeg

IMG_20210328_151042-01.jpeg

  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Prelep motor. Ako ga oštrije voziš hoce da srkne ulja, 300 gr na 1000 km, al nemoj to da te brine, to je normalno, ima i u uputstvu o tome. Zbog toga obavezno proveravaj nivo ulja na svakih 1000 km. Ako se zaboravi i ostane nizak nivo ulja ne dobacuje gore na bregaste i klackalice i oće da napravi problem to je ujedno i jedini problem koji ova mašina može da ima, a rešava se lako kontrolom nivoa ulja i dolivanjem po potrebi.
P.S. ja bih u njega sipao mineralno ulje i menjao ga na 3000 km pogotovo ako će u šumu ponekad. Imao sam Dr650RS 1993 godište.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
Pre 7 sati, stilgar je napisao:

Prelep motor. Ako ga oštrije voziš hoce da srkne ulja, 300 gr na 1000 km, al nemoj to da te brine, to je normalno, ima i u uputstvu o tome. Zbog toga obavezno proveravaj nivo ulja na svakih 1000 km. Ako se zaboravi i ostane nizak nivo ulja ne dobacuje gore na bregaste i klackalice i oće da napravi problem to je ujedno i jedini problem koji ova mašina može da ima, a rešava se lako kontrolom nivoa ulja i dolivanjem po potrebi.
P.S. ja bih u njega sipao mineralno ulje i menjao ga na 3000 km pogotovo ako će u šumu ponekad. Imao sam Dr650RS 1993 godište.

Daa, to sam odmah dobio kao savet vezano za nivo ulja. Majstor mi je sipao i preporučio Bardahl XTC 10W40, sintetika čini mi se. E sad, motor sigurno neće u šumu, to je ono što znam, a kako će se ulje pokazati to ću videti kroz par hiljada pa ako treba menjam... Koje mineralno ulje konkretno bi ti preporučio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
Pre 5 sati, Gvozden je napisao:

Bas lep motor, gde si ga iskopao ovako ocuvanog? :)

Uzivaj!

Iz Bačke Palanke je vlasnik, tamo je motor od uvoza koliko znam. Bio je na polovniautomobili neko vreme, tako sam ga zapravo i našao... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Pre 6 sati, emiracko@gmail.com je napisao:
Daa, to sam odmah dobio kao savet vezano za nivo ulja. Majstor mi je sipao i preporučio Bardahl XTC 10W40, sintetika čini mi se. E sad, motor sigurno neće u šumu, to je ono što znam, a kako će se ulje pokazati to ću videti kroz par hiljada pa ako treba menjam... Koje mineralno ulje konkretno bi ti preporučio?

Ako je čista sintetika ješće ga još brže, bar polusintetika. Nadji na internetu user manual za njega i pogledaj specifikaciju za ulje. Evo da ne trazis.

image.thumb.png.d15f2790431d4354595f695331410fa2.png

Promenio član stilgar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
Pre 4 sati, stilgar je napisao:

Ako je čista sintetika ješće ga još brže, bar polusintetika. Nadji na internetu user manual za njega i pogledaj specifikaciju za ulje. Evo da ne trazis.

image.thumb.png.d15f2790431d4354595f695331410fa2.png

Da, da jasno. Hvala na informacijama... Je l ima još nešto karakteristično za ovaj model što bi trebao da znam? Kakva su ti iskustva sa dužih putovanja (150, 200+ km dnevno...)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Da, da jasno. Hvala na informacijama... Je l ima još nešto karakteristično za ovaj model što bi trebao da znam? Kakva su ti iskustva sa dužih putovanja (150, 200+ km dnevno...)?
Stižeš svuda, ne ostavlja nigde ako imaš litar ulja u koferu zlu ne trebalo. Lepo se sedi, ne trese do 100 mnogo jer je 1 cilindar. Meni je falila 6ta brzina jer kad krenem u preticanje 130 i više imam utisak da će klip da izleti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
pre 4 minuta, stilgar je napisao:

Stižeš svuda, ne ostavlja nigde ako imaš litar ulja u koferu zlu ne trebalo. Lepo se sedi, ne trese do 100 mnogo jer je 1 cilindar. Meni je falila 6ta brzina jer kad krenem u preticanje 130 i više imam utisak da će klip da izleti emoji23.png

Bukvalno si potvrdio sve moje sumnje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1457 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Baš je lep motor, a i lepo si ga uslikao :)

Daj neke detalje za izduv, ako nije tajna. Koji si odabrao, koja je cena, koliko se čeka ? Jel ugrađuješ na licu mesta, ili se šalje pa ćeš sam da ugrađuješ ? Sve ovo pitam jer i ja razmišljam da uzmem Dragon izduv ove godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Evo sad na tabletu gledan slije i tek sad zapravo vidim kako je uistinu pravi lipotan.
Skoro pa nestvarno.
Netko se rodi sritan.

Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
On 31.3.2021. at 8:57, antir3ality je napisao:

Baš je lep motor, a i lepo si ga uslikao :)

Daj neke detalje za izduv, ako nije tajna. Koji si odabrao, koja je cena, koliko se čeka ? Jel ugrađuješ na licu mesta, ili se šalje pa ćeš sam da ugrađuješ ? Sve ovo pitam jer i ja razmišljam da uzmem Dragon izduv ove godine.

Evo ih detalji za Dragon izduv. Sa Ištvanovog sajta sam odabrao oblik lonca, oval classic, link. Lonac se pravi čim se usmeno/online dogovorite oko modela, dimenzija, zvuka... U mom slučaju lonac je bio gotov za 3-4 dana. Nakon toga pravac Ada i na licu mesta Ištvan pravi priključnu cev i sve montira. Mene je lonac koštao 140e + 40e priključna cev (uračunata montaža). Moj savet, odmah dogovori izduv kod Ištvana, ogromne šanse da budeš prezadovoljan.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

update: Montiran Dragon izduv, prezadovoljan sam kvalitetom izrade i zvukom. Trenutno menjam korman i ručice, presvlačim sedište (rezervno sedište kupljeno za presvlačenje) a nakon toga stižu slike...

Promenio član emiracko@gmail.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ako Boga znaš, samo nemoj od njega radit frankenštajna.
Ovako je naj ljepši.


Poslato priko Ténéré

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
Pre 1 sat, el classico je napisao:

Ako Boga znaš, samo nemoj od njega radit frankenštajna.
Ovako je naj ljepši.


Poslato priko Ténéré

Taman posla. Korman koji stavljam je fabrički (kao korman na njemu), samo u zlatnoj boji. Sedište će biti ispunjeno gelom, zadržaće isti oblik, a boje fabričke (plavo ili plavo-belo). To su sve izmene :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Update

  1. Tapacirano sedište, originalno je sačuvano. Sedište je rađeno tako što je na originalni sunđer dodato 2 cm gela i nešto malo sunđera preko toga čini mi se. Originalni sunđer kojeg je inače jako malo, je malo izbrušen pa je na njega lepljen gel itd. Sedište radio Vladan iz Prokuplja, koštalo me 50e (Vladan - 0641199808). Inače sve preporuke za Vladana, više nego korektan momak. Svaka vrsta saradnje moguća sa njim. Čini mi se da radi i volane i ručice menjača pored moto sedišta.
  2. Auspuh Dragon, 140e lonac i 40e priključna cev. Montaža na licu mesta uračunata u pomenutih 180e. O Dragonu predpostavljam sve već znate... Iskreno sam mislio da će me lonac izaći jeftinije ali bez obzira jako sam zadovoljan.
  3. Plastificiran korman, originalni sačuvan. Plan je bio pogoditi boju felni ali nisam baš uspeo u tome. OK je i ovako za sad.

 

IMG_20210430_105722.jpg

IMG_20210430_105712.jpg

IMG_20210430_105654.jpg

IMG_20210430_105541.jpg

IMG_20210430_105638.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja