Jump to content

Moto Zajednica

Imaju li detektori radara još smisla?

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Upravu si @Dovakhiin nisi ti streber,streberi makar citaju,ne verujem da si ista i procitao u zivotu sem oglasa i dnevne stampe.Da sam birao vlast-nisam. Sto se tice kurtona ti delujes kao kolateralna steta kurtona. Verovatno si ispao nesrecnim slucajem iz istog. Al da se ne bih dalje raspravljao nismo mi iz iste dimenzije,pa ni iz iste drzave na zalost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Da pojasnim,u SRB konkretno su ZABRANJENI i kaznjivo je,postoje dve vrste, detektor-beskoristan, kad javi da je radar vec si snimljen, i jammer koji blokira radarski signal, u 99 posto slucajeva ako policiju ne mrzi da se smara sa tim radarista zna kad se koristi, radar izbacuje crtice.Vestiji koriste jammer tako sto ga drze upaljenim dok ne smanje brzinu na propisnu, uz naglo kocenje naravno, i onda ga ukljuce 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
7 hours ago, Partiota said:

Da pojasnim,u SRB konkretno su ZABRANJENI i kaznjivo je,postoje dve vrste, detektor-beskoristan, kad javi da je radar vec si snimljen, i jammer koji blokira radarski signal, u 99 posto slucajeva ako policiju ne mrzi da se smara sa tim radarista zna kad se koristi, radar izbacuje crtice.Vestiji koriste jammer tako sto ga drze upaljenim dok ne smanje brzinu na propisnu, uz naglo kocenje naravno, i onda ga ukljuce 

Ako snima laserom, treba odredjeno vrijeme da te drži "na nišanu" dok laser očita, i ako ti detektor da indikaciju imaš vremena da usporiš i drot neće dobiti pravilno očitanje. Onaj detektor koji imam me, dok je radio, više puta tako spasio, a "svirao" je i na druge radare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
Pre 13 sati, punisa 16 je napisao:

Upravu si @Dovakhiin nisi ti streber,streberi makar citaju,ne verujem da si ista i procitao u zivotu sem oglasa i dnevne stampe.Da sam birao vlast-nisam. Sto se tice kurtona ti delujes kao kolateralna steta kurtona. Verovatno si ispao nesrecnim slucajem iz istog. Al da se ne bih dalje raspravljao nismo mi iz iste dimenzije,pa ni iz iste drzave na zalost. 

Ne znas nista o meni, samo lupetas još I nastavljas da vredjas. Neka bude 2:1 za tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: XVS 950A
Pre 6 sati, FFBikerSar je napisao:

Ako snima laserom, treba odredjeno vrijeme da te drži "na nišanu" dok laser očita, i ako ti detektor da indikaciju imaš vremena da usporiš i drot neće dobiti pravilno očitanje. Onaj detektor koji imam me, dok je radio, više puta tako spasio, a "svirao" je i na druge radare

Ako Vas snimi "laserom", nemate Vi vremena da usporite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Čitanje ovog članka (premda je iz 2017, ali to nije baš TOLIKO davno) odgovara na moje pitanje:

 

1) nema se smisla gnjaviti oko mog starog detektora, jer bi danas davao previše lažnih uzbuna (npr. zbog senzora na drugim autima)

 

2) investicija u dobar moderni detektor, uz plaćanje pretplate za update, još uvijek itekako ima smisla, jer će upozoriti na mnogo toga na šta aplikacije kao Waze ili navigacije neće

 

Why Radar Detectors Matter More Than Ever?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 10 sati, Dovakhiin je napisao:

Ne znas nista o meni, samo lupetas još I nastavljas da vredjas. Neka bude 2:1 za tebe.

Ja nastavljam da vredjam... ja kad sam napisao prvu poruku uopste je nisam namenio tebi,cak nisam ni znao ciji je "post" , jer ti je "nik" tezak za pamcenje ,makar meni. Ti si mene psovao itd...  izvinjavam se  ljudima koji su citali moje gluposti ,a na kraju i tebi i ako si ti taj koji je sve zapoceo. Pozdrav.

 

Sto se tiče radara jos za ovih 18 godina koliko vozim nikada nisam video radar da stoji negde gde bi delovao preventivno. Uvek je to na nekom neocekivanom nepreglednom mestu gde bi se vozac opustio jer je situacija na putu rasterecenija. Jesam za radare pored skola i u naseljima ali ove seljacke fore koje panduri koriste da pune budzet to jeste za izbegavanje pa kako god.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
6 minutes ago, punisa 16 said:

Uvek je to na nekom neocekivanom nepregledno Jesam za radare pored skola i u naseljima ali ove seljacke fore koje panduri koriste da pune budzet to jeste za izbegavanje pa kako god.

Pored škole se postavi "ležeći" i eleminiše se mogućnost da nečija volja za adrenalinskom vožnjom ubije dete. Dok postoji i jedan vozač divljak, jedino rešenje je nažalost ležeći (fizička prepreka, kao i ograda za ovcu jer se drugačije ne može)

Život nekog deteta ne treba da zavisi od radara i od toga što neko kupuje tehniku da bi vozio brže.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Što se kamera (pod uslovom da znate gdje su) tiče efikasan metod izbjegavanja je vožnja po bijeloj liniji. Senzori na asfaltu su postavljeni u voznim trakama, tako da kamera ne registruje onog tko vozi između

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

E stvarno ovde svašta čovek može da pročita... :jok: Čuj, vožnja po beloj liniji... Nije dosta što nas iovako skidaju kao glinene golubove po drumovima, nego mi još treba da izvodimo akrobacije na putu...? 

Ja ipak mislim da je najefikasnija metoda da čim vidimo radar, onda na zadnjaka...niti će videti spreda, niti će videti tablicu u odlasku... it o sve po beloj liniji, čisto da bude sigurnije... ;) 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
3 hours ago, cezarpa said:

Mislim da nema senzora u voznim trakama,cesto nema ni dovoljno asfalta.

U rpincipu to ovako radi. Kad naidjem kraj jedne uslikacu, ne mogu da nadjem snimak na netu

Kamere.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Pre 15 sati, rast je napisao:

Pored škole se postavi "ležeći" i eleminiše se mogućnost da nečija volja za adrenalinskom vožnjom ubije dete. Dok postoji i jedan vozač divljak, jedino rešenje je nažalost ležeći (fizička prepreka, kao i ograda za ovcu jer se drugačije ne može)

Život nekog deteta ne treba da zavisi od radara i od toga što neko kupuje tehniku da bi vozio brže.

 

Moram nesto da dodam, sad se setih. Vozio sam jedno vreme po USA (okolina L. Andjelesa, ne znam da li je tako svugde), i tamo na znaku ogranicenja ispred skole pise "u vreme prisustva dece". Znaci, ne moras da milis pored skole i vikendom, nocu... Ovde verujem da deru i kad u sred noci prodjes pored skole prebrzo. Nas zakon i samim tim signalizacija je operisana od zdravog razuma, zato ga vozaci cesto i krse.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

U zakonu ima tačno član:
"Brzina kretanja vozila u zoni škole u naselju je ograničena do 30 km/h, a van naselja do 50 km/h, u vremenu od 7,00 do 21,00 sat, osim ako saobraćajnom znakom vreme zabrane nije drugačije određeno"
Može se primetiti, negde ima dopunska tabla 00-24, ali većinom ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Mislim da smo pogresno shvaceni,ne juri niko pored skole ,na pesackom i u guzvi.Doduse ima dijabola ,dizu na tocak izmedju dve kolone automobila u istom smeru.Mislim da niko od nas nije bezgresan,da nikad nije poterao motocikl ili auto preko ogranicenja ,bar na otvorenom putu gde je slab promet..Svi koji voze strasne masine sa puno konja zavrnuli su gas bar jednom na kratko.toliko o pojedincima koji misle da su bezgresni.

Naravno da nejurim pored skole da se nebi uvalio u sra.je.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Bas tako,moj cale je tako platio kaznu u nedelju popodne prolazeći pored škole u CG  negde na magistrali,ne secam se vise ni gde. On poludeo vozio 60-70 . I tako se raspravljao ,pa ne radi skola nedeljom popodne, vidite li da nema dece. Oni kazu zakon je zakon ,znak je znak...i tako...

Promenio član punisa 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Moj ćale pre neku godinu avgust mesec, nedelju popodne, u CG popasao kaznu.
"A no, čoče, možda je neko pa' iz matematike na popravni, što ćeš"..  A škola (ne karikiram mnogo, poslednji učenik je tu bio pre 30 godina): ruin-1050654_960_720.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre sat vremena, nafetS je napisao:

Moj ćale pre neku godinu avgust mesec, nedelju popodne, u CG popasao kaznu.
"A no, čoče, možda je neko pa' iz matematike na popravni, što ćeš"..  A škola (ne karikiram mnogo, poslednji učenik je tu bio pre 30 godina): ruin-1050654_960_720.jpg

ovo ima 300 a ne 30 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Stavio sam kao ilustraciju, doslovno nije bilo nijednog prozora na školi, od krova 5 crepova i jedna greda, vrata zakucana daskama, razume se suština :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
10 minutes ago, nafetS said:

Ne spominje se "radni dan" u ZoBS-u član 163, gore sam ga citirao.

Preskocio sam objavu pa nisam video, sry

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja