Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 300Ri

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie
Pre 12 sati, Satelis je napisao:

Moze biti da je led ali to je mala verovatnoca, moze biti da je mikro prekidac u porblemu na obe strane sto je isto tesko da se desilo.... najpre mislim da je problem u instalaciji.

Po meni, da su mikroprekidači, ne bi mogao ni da upali motor. Jedino ako za paljenje koristi jednu kočnicu, a za kočenje drugu.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 13.4.2021. at 21:12, Shone R300i je napisao:

Forum je odlican, saznao sam puno stvari citajuci razne teme vezane za Kymco i postao sam vlasnik istog, Xciting R 300i 2009 godiste, pa bi hteo da postavim i ja nekoliko pitanja za pocetak:)?

Ne pokazuje mi trenutnu brzinu kretanja predpostavljam da je (pinjon) gde bi mogao da kupim, i kada kocim ne radi stop svetlo predpostavljam da je led...hvala unapred

 

Ovaj problem ti je vezan za dvije stvari. Senzor brzine ili loš akumulator. Ako je kazaljka na 0 km/h na graničniku najvjerojatnije je senzor, ako se kazaljka odletila ispod graničnika onda trebaš resetirati km/h.

To se radi sljedećom procedurom.

1. With ignition turned off, disconnect the battery completely.
2. Make sure your battery is fully charged. I charged mine overnight on my Optimate charger/conditioner.
3. Reconnect the positive terminal fully.
4. Switch ignition normal 'on' position.
5. Press and hold negative connector to battery terminal, watching the dials as you do that. The dials will sweep, my speedo needle 
   was the wrong side of the stop, so it swept anti-clockwise and came to rest on the correct side of the stop.
6. Still holding the negative connector to the terminal, insert and tighten the bolt so that it is fully reconnected to the battery.
7. Switch ignition off.
8. If the dials have done a sweep as mine did, that is the reset completed.
9. Test ride - my speedo is now operating normally. Performance is exactly as it was prior to doing the reset so it seems to have had
    no effect on the ECU at all

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Imam sljedeći problem sa Kymcom 300i. Odvezao se na posao 10-ak km. Sve uredno radilo. Na semaforu malo dizao spuštao okretaje. Stanem, podignem ga na centralnu nogaru. Okretaji skaču gore dole. Probam dodati gas, ne prima gas, trokira. Ugasim ga, probam ponovno upaliti a on mrtav. Okrenem kontakt opet ništa, ko bez akumulatora. Akumulator pokazuje 12,7-12,8 v, svi osigurači uredu. 

Promenio član rd727

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2988 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 17 minuta, nikola 78 je napisao:

Zna li neko gde mogu da nadjem prednje farove i masku?

Ne znam da li i gde možeš naći polovne delove, ali nove najverovatnije može da ti nabavi Dejan, po povoljnijoj ceni i brže od zvaničnih uvoznika i distributera. Poslaću ti broj na pp.

Konsultuj bike parts, pa popiši šifre delova koji ti trebaju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Kymco Xciting 300R

Da osvezim malo temu.

Posle Darkove intervencije oko 8000km bez ikakvih problema sem zamene ulja nista nije radjeno :takoje:

Kako je pocelo lepo vreme i prve voznje pocele su zadnje plocice da blago struzu u disk, kome se obratiti a da nije cekanje od par nedelja.Darka nisam ni hteo da kontaktiram verujem da je lista cekanja podugacka. Uz dogovor skuter ostavljen kod clana @N.F.S. zamenjene zadnje plocice, kociono ulje, sredjena kontakt brava(koje muke doci do nje)

IMG_20220507_135544.thumb.jpg.228ca24102134f767cdeffd0117af56f.jpg

 

Nenad predlaze poliranje celog skutera i vracanje crnih plastika u zivot, ujedno podmazan i ofarban centralni stender i sanirana rdja na dosta mesta. Prekontrolisan CVTIMG-0862def6d490e47f82e7f5c182e15751-V.thumb.jpg.a2148c6bbf397ebe1e78fb8b34492e20.jpg

 

IMG-bfd623d3e9ede601fc90734b8678ce81-V.thumb.jpg.f6b2a36cb13731e183e7e9d0ccdf9c5f.jpg

nista nije za zamenu, kais nakon 8000km 1.3mm se stanjio i odatle dolazi skripa pri polasku, mada skripa jedino nije bila prvih 700-800km nakon preuzimanja od Darka :neznam:Nakon preuzimanja skutera kocenje osetno bolje, reko ajde da zavrnem gas da vidim ima li promene :staa2: prvo sam bacio pogled na retrovizor da se uverim jel supruga i dalje na skuteru mislim se nije moguce da ovako dobro poteze i lako ulazi u obrtaje , Nenad ce bolje objasniti sta je tacno radjeno oko poliranja kanala i teflonskog spreja, uglavno vredi i radi posao moja preporuka..

 

Nastavice se...

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Brava je bila nesto sto me je bas namucilo!

Prodaje se samo cela a ulozak propao... Rasturio je i narezao kljuc po trenutnom stanju brave :D (ubedjen sam da se niko tako ne bi zezao :D , rezano na licu mesta dremelom, vlasnik bio prisutan.) Taj smo deo resili, funkcija u potpunosti vracena (otvara sediste, rezervoar i daje kontakt).

 

Sto se ubrzanja tice osnova je prvo higijena sklopa prenosa (ispravan i zdrav rad agregata se podrazumeva), pa onda malo moje magije :) u vidu tipa masti za osovine lamela,  poliranje kliznih povrsina "ublazivaca" (ovo je pretesko posto nije izvodljivo dremelom i filcom, 3000 smirgla i G3 pasta, smirglu zalepim na medicinsku spatulu i polako :D 

Tanjire varijatora u kontra smeru (polirano da se matira!) kontaktne povrsine koje je kais ispolirao da se "ogrube" crvenim skoc brajtom! Kruznim pokretima, ja ga (skoc) stavim na parce dascice.

Razlika odmah primetna! Skuter bukvalno poskakuje na davanju gasa.

 

"Presto" teflon je u varijatoru Pecinom :takoje:

U Djoletovom MP3 500 je onaj iz lidla (on prijavljuje 30% bolje ubrzanje), kod mene u silveru je Wurth :D 

 

Kljuc sa kojim mi je dovezen i onaj koji sam rezao po trenutnom stanju brave :D 

44.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2988 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 21 minuta, Peconi90 je napisao:

Nenad predlaze poliranje celog skutera i vracanje crnih plastika u zivot

Nemam iskustva sa poliranjem ali meni je @N.F.S. "vratio u život" crne plastike, što kažeš, na bivšem skuteru. Slobodno mogu reći da to izgleda bolje nego kad je novo. Preporuka sa moje strane!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sto se crnih plastika tice koristim tecnost na bazi amonijaka (tako se bar oseca, smrdi par dana u pm) i industrijski fen! Ne smem vam preporuciti probu u svojoj reziji, ako se na istom mestu fen zadrzi samo sekund duze, skuva i izvitoperi plastiku (ne pitajte kako znam :D )

 

Ne treba ocekivati cuda ali tamo gde tipska hemija ne pomogne ovo poboljsa primetno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2988 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 13 minuta, N.F.S. je napisao:

Razlika odmah primetna! Skuter bukvalno poskakuje na davanju gasa.

Mogu da kažem samo bravo! Niko od majstora u našoj bližoj, a bogami i daljoj okolini ne posvećuje ni blizu toliko pažnje i truda, tako da je ovo zaista biser kakvog nema!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Sto se ubrzanja tice osnova je prvo higijena sklopa prenosa (ispravan i zdrav rad agregata se podrazumeva), pa onda malo moje magije :) u vidu tipa masti za osovine lamela,  poliranje kliznih povrsina "ublazivaca" (ovo je pretesko posto nije izvodljivo dremelom i filcom, 3000 smirgla i G3 pasta, smirglu zalepim na medicinsku spatulu i polako :D 

Tanjire varijatora u kontra smeru (polirano da se matira!) kontaktne povrsine koje je kais ispolirao da se "ogrube" crvenim skoc brajtom! Kruznim pokretima, ja ga (skoc) stavim na parce dascice.

Razlika odmah primetna! Skuter bukvalno poskakuje na davanju gasa.

Znam i ja da promenim kaiš, i menjao sam ga pre 20 dana, ali ovo su one majstorske "tajne", koje ne može svako da zna. I to treba poštovati, i to treba platiti. Šta drugo reći ? Majstore, svaka ti čast !

Hvala bogu da imamo ovakvih ljudi među nama (Dare, Neša, Krokodilo i ostali sa foruma) koji žele i da pomognu, i podele svoje znanje.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2988 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Odavno sam skontao da su klizači na varijatoru ekstremno bitni za CVT prenos, samo je Neša to doktorirao i dokazao u praksi :)

To treba da ide sa što manje trenja, da klizi kao san... da se lamele kvačila glatko otvaraju..., i skuter se ponaša drastično bolje, a mnogi to zanemaruju.

Uopšte nije optimalno rešen taj varijator mehanizam. Mislim da je J.Costa rešenje, kao što ga je ugradio @vucko23 zato efikasno, jer nema ove grebene klizače koji sreću kvare.

variator-jcosta-pro_JC629PRO.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala drustvo na lepim recima, ja to radim "sa merakom" sto bi se reklo :D 

Sve ukupno stanje prenosa je bitno, kada smo se vec klizaca dotakli evo kako radim, (biti pazljiv, ne skidati materijal, samo koliko je dovoljno da bude klisko i glatko.)

Plastike klizaca poliram na ovim spatulama sa slike, zalepim smirglu 3000 granulacije i mesto vode nanesem G3 perfest pastu, klizac drzim i trudim se da sto ravnije, polako ispoliram obostrano.

 

Aluminijumski deo na varijatoru, vodjicu klizaca istom metodom, kanale rolni filcanom sajbnom i plavom kredom.

Bolcnu varijatora cojom i zelenom kredom, usne brisajuceg semeringa (onog u varijatoru, koji brise bolcnu) glicerinom blaaago iznutra namazem. (mogu da uslikam te alate o kojima pisem, vecinu sam napravio za svoje potrebe)

 

Osovine kvacila usijam poliranjem koliko je moguce i premazem MOS2 mascu (lm47).

 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Kymco Xciting 300R

Nastavak..

 

Bio je dogovor da Nenad ujedno skine i zameni stare Bridgeston gume koje se nisu potrosile za 8000km nista a i par puta proklizale,  medjutim iz Platnera nema odgovora na upit..

Resih sam da skinem ujedno i ofarbam felne(preostala crna farba od auta).

Gume preuzete montirane, uz malo muke sve vracam na svoje mesto palim masinu  zadnji disk opet struze u plocicu :staa2:

 

Skuter u prikolicu po drugi put i pravac Kg kod Nenada :D odmah ustanovimo da je lezaj tranverzne dobio luft i baca celu felnu.

IMG-a910026751eeb2ed157f830539ba2329-V.thumb.jpg.6409791d65543d66da0a64dc08e88184.jpgIMG-25eaa886e550daa71beb0bde171a080f-V.thumb.jpg.f4e1f831909681659293c4cd597cdea2.jpg

 

Zamenjen novi koyo lezaj.

U petak ujutru preuzimam skuter i pravac Goc da skinemo zastitni sloj sa gume 

:moto2:

IMG_20220520_122216.thumb.jpg.d4334a48e8ba577157e487526b0e5bb0.jpg

 

U povratku kuci na izlazu iz Kraljeva stajem na prosirenju da odmorim guzicu, nakon 10min sedam na skuter dajem kontakt pokusavam da startujem motor akumulator jedva daje znake zivota, vrti se 10min u krug  nigde ziva dusa u blizini da pozajmi kablove.

5 dana ranije produzavam vozzi uslugu :)

zatrazim asistenciju dobih poziv iz call centra u roku od minut, nakon 15min dobivam poziv od najblizeg servisa, objasnih gde se nalazim i zatrazim samo kablove.Nakon 20min dodje majstor Muja Mercedesom prespojimo kablove upali Kymco na prvi zub, sad nema gasenja do kuce.

Na 30km od kuce se upali lampica na tabli za aku. inace se pali cim padne napon ispod 11v.

Definitivno namotaji odradili svoje, ima li ko iskustva ko uspesno remontuje namotaje ili juriti polovne?

Juce detaljno opran, parkiran u garazu ceka skidanje dekle sledece nedelje.

IMG_20220521_190058.thumb.jpg.47bd805578ff7ab5f222b7d0603f6b2c.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ehhh, sacekao sam da ti napises situaciju, jbg desava se.
Merenjem smo utvrdili da nece dugo, rece i Darko onomad.
Zovi motokliniku, ako cujem da se prodaje negde zovem.
Nemam valjanog vinklera preporuciti.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ali kao sto ti i preko telefona rekoh, pre skidanja namotaja prekontrolisi ih unimerom, nije iskljuceno da je regler krepao...


Sent from my EML-L09 using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Kymco Xciting 300R

Nasao vec polovne, koliko vidim retko ko ima pozitivna iskustva sa vinklovanjem..

Ovih dana cu svakako do elektricara da utvrdimo tacno sta je problem, kako god okrenes namotaje moram da sredim nimalo prijatna situacija kad te ostavi daleko od kuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 263 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x
Pre 11 sati, boza_kg je napisao:

Odavno sam skontao da su klizači na varijatoru ekstremno bitni za CVT prenos, samo je Neša to doktorirao i dokazao u praksi :)

To treba da ide sa što manje trenja, da klizi kao san... da se lamele kvačila glatko otvaraju..., i skuter se ponaša drastično bolje, a mnogi to zanemaruju.

Uopšte nije optimalno rešen taj varijator mehanizam. Mislim da je J.Costa rešenje, kao što ga je ugradio @vucko23 zato efikasno, jer nema ove grebene klizače koji sreću kvare.

variator-jcosta-pro_JC629PRO.jpg

Videćemo kako će se pokazati vremenom što se tiče održavanja CVT. Kaiš će svakako biti za zamenu kod sledećeg otvaranja, ali pratiću habanje metkića, novog kaiša. Osećaj u vožnji kao da je drugi skuter.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Znate li sta je ovaj deo koji drzim u ruci? :D 

Svaki ga agregat ima, ne izgleda isto ali je funkcija takva- ista!

 

Mali, a krucijalan za rad agregata...

1.jpg

2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uzeo da ljuspam stari dihtung sa dekle pa je pravo vreme da jos nesto kazem :D 

U kontaktu sam sa velikim brojem motorasa i dosta njih cesto dodje sa viskom ulja u agregatu...  Onima koji imaju "prozorce" bas lako primetim.

Ulje ne voli da bude "udarano" pokretnim delovima, tada peni i cirkulise kroz sistem (izuzev agregata koji se "buckanjem" podmazuju) a pena je pola vazduh, pola ulje, sto implicira lose podmazivanje i pucanje uljnog filma na opterecenju.

Takav agregat "duva" na iberlauf, pvecan pritisak unutar agregata cesto i ulje u kutiju filtera vazduha nagura, pa motor lose radi, itd....

 

Neki svesno preliju, kazu to je tako bolje (postujem, neka sipa koliko hoce :D ) a drugi sipaju da bi se stator hladio!

Greska!

Ulje ne hladi stator, ni na jednom motoru koji sam video, rasturio... U ukupnom hladjenju agregata ima ulogu, slivanjem odvodi toplotu, ali sa namotaja (direktno)  ne.

 

Namotaj je uvek iznad nivoa ulja, bilo ono na maksimumu ili minmumu. Cak i tamo gde je nivo blizu magneta, startovanjem a kada ga (ulje) pumpa potera u cirkulaciju taj deo ostaje suv.

Oni koji prozorce za kontrolu imaju neka ga pogledaju u radu, ulja tu nema. Svi kanali vode u separater na karteru gde se sliva i skuplja, tu je uronjeno sito pumpe.

Mastan jeste kada se skine sa motora (namotaj) ali zbog uljih para, ne zbog forsiranog hladjenja.

Cak i ako ima magistralu (xciting 300 je ima) koja pljucka ulje ono nije u smislu hladjenja i nema veze sa nivoom (pljuckace i kada je na minimumu :D )

Startovanjem, unutrasnjost dekle sa slike ostane "suva", sem forsiranog mazanja magistralama (lezaj osovine rashladne tecnosti) i izbacivanja viska pritiska (zelena strelica, na sredini namotaja) nema ulja u dnu.

 

Znaci, ulje da se odrzava u gornjoj cetvrtini meraca (ne preko max!) i nema problema, namotaj ako krepa, krivca traziti negde drugde a i mozda se jednostavno "istrosio", bez uzrocnika, prirodna smrt  sto bi se reklo.

 

Crvena linija- maksimalni nivo ulja u mirovanju (merac sa desne strane)

Plava- magnet

Zuta (unutar njega)- namotaj

 

Zelena strelica- uljna magistrala, ne mazajuca, u njoj je senzor pritiska i ispustanje viska (pritiska) 

objasnim u sledecem postu :takoje:

IMG_20220529_075743.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pin/klip sa oprugom koji drzim dva posta iznad je .....

... regulator pritiska ulja! Poslednja magistrala pred povratak u karter i u njoj (magistrali) je uvek senzor pritiska ulja (pali ono strasno crveno svetlo na tabli)

(celo mu "seda" da rupicu oznacenu zelenom strelicom iznad)

 

Negde je izvedeno kao metalna kuglica koju gura opruga (rotax), negde je klip koji izvlacenjem otvara magistralu za preliv (vecina japanaca), negde je ovako kao sa slike.

i svi imaju oprugu (oni sa kracom pre pobrljave)

 

Ako su uljna pumpa i senzor pritiska ok, razlog blickanja lampe za ulje u leru je upravo to sto rekoh, oslabljena opruga (otvara prelivnu magistralu na manjem pritisku i pre nego sto treba).

Nije to bas zanemarljivo, u tom trenutku, "gore visoko" stvarno ima manjka ulja, pumpa sporo okrece i gura a ventil o kome pricamo ispusta.

NJegova je uloga da pritisak odrzava konstantnim, kada u obrtajima i pumpa ubrza svoj rad, i pogura vecu kolicinu ulja, on se otvara i visak vraca u karter. 

Valjda se razumemo :D 

 

Menja se kao deo (mada ja to video nisam), uglavnom se podbaci podloskica pod oprugu ili se ona blago razvuce.

Bolje da drzi nesto veci pritisak (svakako ce je ulje otvoriti) nego da ispusta kada ne treba.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jos nesto interesantno :D 

Dok je Pecin ( @Peconi90 ) regler na radu kod g. Zike ( @zika56 ) uzeo da sredim deklu, ocistim i spremim za silikon...

Gledam, merim... Nece da moze silikon ovde! 

Naslonim subler sa jedne strane, naslonim sa druge... Dolazi na nulu ovo obelezeno crvenim krugom, debljina dihtunga je uzeta kao zazor pri konstruisanju!

Ako budem stavio silikon, obelezeni deo ce se nasloniti na telo zupcanika anlasera.

 

Znaci ovde nece da moze silikon, makar bio i reinz :D 

IMG_20220529_111959.jpg

IMG_20220531_165338.jpg

IMG_20220531_165443.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dihtung stigao (stavljam sliku ako nekome ser. br. zatreba), dekla montirana, regler stigao od Zike :D . Sve je tu!

Nasute tecnosti pa proba prvo namotaja, regler znaci raskacen... 23v izmedju faza pri 2000 obrtaja. To je super, sa reglerom 14v.

Sve je ok...

... sem "check engine" lampe na tabli! 

Zapamtio ECU da je probano bez reglera, i iz tog razloga kucam proceduru resetovanja memorije kod xciting 300/500 ri.

 

Stopericu u ruke i idemo, mora tacno da se odradi.

"Kill" na on, motor na cent. stenderu (bocni uvucen).

Kontakt, i merenje 10 sekundi (bez paljenja), cim stoperica pokaze 10 dodajemo gas do kraja i u tom ga polozaju drzimo opet 10 sekundi.

Gledamo u tablu, "check engine" blicne brzo dva puta, tada gasimo kontakt.

 

Proba, paljenje, nema obavestenja :D (naravno ako greska nije aktivno prisutna ili procedura nije uspela!)

44.jpg

45.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja