Jump to content

Moto Zajednica

Motor za par hiljada kilometara?

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav, svima. Uskoro polazem za A kategoriju i ovo leto sam planirao da provozam par hiljada kilometara na motoru. Problemi su taj sto nemam pojma koji motor odabrati i oko mehanike se uopste ne razumem. Ne planiram da divljam i jurim niti me zanima kako motor izgleda. Planiram da vozim 100kmh max i samo u preticanju da 'dam gas'. Nadao da iskusniji vozaci mogu da mi pomognu?
Imam 183 i tezak sam 77-78 kila. Budget je oko 2000eura (par stotina gore dole). Ja sto sam gledao najvise mi se svidja peda tek 250 (nov kinez) mada sam cuo da je za ovako nesto bolje uzeti neki stariji brendirani motor? Neke vece masine preko 600 kubika ne bih uzimao jer mislim da za voznju koju ja planiram jednostavno previse trose. 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 7 sati, sluske93 je napisao:

niti me zanima kako motor izgleda. 

Ovaj nivo svesti mi nije poznat....ne kažem da si lud,pre bi rekao da si vizionar.

Totalno okrećeš naopako koncepciju i instituciju motociklizma...!Uvrežena mišljenja i stereotip palanke ,bacaš,gaziš i uvrćeš petom kao da gasiš pikavac...

Kakva jeres rekli bi ponosni vlasnici "osa" i "osica"!!!!

Vlasnici bmw su već našli i platilli čoveka da te rokne

Pacijenti sa prefiksom 46 se zgledaju i češkaju svoje retke brade...

Samo vlasnici MZ u tebi vide srodnu dušu.

Lajt motiv vetra u kosi se vraća na velika vrata.

 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@Cvijanović Ej! Pa ja sam imao dva MZ-a u svojoj moto karijeri i voleo sam ih i bitno mi je bilo kako izgledaju :popovanje:

A to da mašine preko 600ccm puno troše je NETAČNO, moja Nindža 900ccm jedva posrče 6 kad je normalno voziš, a može i ispod 6 ako je maziš, a imaš gomilu snage i momenta na raspolaganju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 hour ago, Cvijanović said:

Ovaj nivo svesti mi nije poznat....ne kažem da si lud,pre bi rekao da si vizionar.

Totalno okrećeš naopako koncepciju i instituciju motociklizma...!Uvrežena mišljenja i stereotip palanke ,bacaš,gaziš i uvrćeš petom kao da gasiš pikavac...

Kakva jeres rekli bi ponosni vlasnici "osa" i "osica"!!!!

Vlasnici bmw su već našli i platilli čoveka da te rokne

Pacijenti sa prefiksom 46 se zgledaju i češkaju svoje retke brade...

Samo vlasnici MZ u tebi vide srodnu dušu.

Lajt motiv vetra u kosi se vraća na velika vrata.

 

:lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Dobrodošao!

Prvo da razbucamo jednu veliku predrasudu. Potrošnja motocikla nije nužno zavisna od radne zapremine agregata, već od namene, načina upotrebe i tehnologije koja je primenjena. Zna užasno da varira gore dole, još od 250ccm pa sve do 1300ccm. Ima nekoliko tema na forumu gde možeš da stekneš precizan uvid u potrošnje svih naših ljubimaca, čitavu deceniju ipo unazad. U zavisnosti od ukusa i afiniteta guzice vozača, da li si sam, ili vas je dvoje, izbor je poširok u 2000e. Ako krenemo od najjeftinijeg, tu je na primer, Yamaha XJ-600, smiren, pouzdan agregat od 4 cilindra, veoma umerenih performansi i potrošnje, pouzdan i izdržljiv do besvesti. Lagan i za upravljanje i za održavanje. Dalje, tu je Honda CB-500(S), 2 cilindra, takođe pouzdan i izdržljiv i prilično ekonomičan. BMW F-650 1 cilindar, ozbiljno mala potrošnja i maximalna rentabilnost za vozače umerenih prohteva. Od maxi-scootera tu su Aprilia Atlantic 500, Piaggio X9-500 i X8-400 i mnoga druga japanska braća. Ako je akcenat na putovanju oko 100km/h sa elementima preticanja, sve što ima 250ccm (a nije dvotaktna trkalica koja troši ko tristać) otpada odmah. Onda ide upitnik koliko često ti treba taj dvotočkaš za po gradu, do posla i ostalo. I na kraju sve ovo je mrtvo slovo na papiru dok ti ne sedneš i ne provozaš sve to što ti se ''sviđa'' da vidiš i osetiš šta ti se ''stvarno'' sviđa. Svašta ima da se pročita na ovem forumu, o upravljivosti, udobnosti, zaštiti od vetra...itd itd, samo strpljivo i sve što ti treba ćeš pronaći u jedinici vremena.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 1 sat, Biker-Boy je napisao:

Ej! Pa ja sam imao dva MZ-a u svojoj moto karijeri i voleo sam ih i bitno mi je bilo kako izgledaju :popovanje:

I ja sam vozio MZ - "televizor" iz '76. Nije mi se sviđalo kako izgleda. Bar da su okrenuli ekran, da mogu i ja da gledam program. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I ja sam imo televizor '75 godište 150ES, i prebudžio ga, stavio viljušku od TS-a, M volan, rezervoar od ETZ 250... promenio mu lični opis 100% :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, drs je napisao:

Aj' u 10 banke da je il bambino nero si annoia  :D

Možda ih forum i detektuje automatski , šta li znači ona crna ruka preko avatara? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
On 25.3.2021. at 23:57, ParadajzTurista je napisao:

Nesto sto ces lako prodati.. mozda neki skuter 250-300-400ccm..

Skutere iskreno nisam ni gledao mada sam poceo. Ti veci skuteri se lako prodaju? Ja mislio samo ovi gradski 50cc se brzo prodaju?
 

On 26.3.2021. at 7:27, Dexterr je napisao:

Dobrodošao!

Prvo da razbucamo jednu veliku predrasudu. Potrošnja motocikla nije nužno zavisna od radne zapremine agregata, već od namene, načina upotrebe i tehnologije koja je primenjena. Zna užasno da varira gore dole, još od 250ccm pa sve do 1300ccm. Ima nekoliko tema na forumu gde možeš da stekneš precizan uvid u potrošnje svih naših ljubimaca, čitavu deceniju ipo unazad. U zavisnosti od ukusa i afiniteta guzice vozača, da li si sam, ili vas je dvoje, izbor je poširok u 2000e. Ako krenemo od najjeftinijeg, tu je na primer, Yamaha XJ-600, smiren, pouzdan agregat od 4 cilindra, veoma umerenih performansi i potrošnje, pouzdan i izdržljiv do besvesti. Lagan i za upravljanje i za održavanje. Dalje, tu je Honda CB-500(S), 2 cilindra, takođe pouzdan i izdržljiv i prilično ekonomičan. BMW F-650 1 cilindar, ozbiljno mala potrošnja i maximalna rentabilnost za vozače umerenih prohteva. Od maxi-scootera tu su Aprilia Atlantic 500, Piaggio X9-500 i X8-400 i mnoga druga japanska braća. Ako je akcenat na putovanju oko 100km/h sa elementima preticanja, sve što ima 250ccm (a nije dvotaktna trkalica koja troši ko tristać) otpada odmah. Onda ide upitnik koliko često ti treba taj dvotočkaš za po gradu, do posla i ostalo. I na kraju sve ovo je mrtvo slovo na papiru dok ti ne sedneš i ne provozaš sve to što ti se ''sviđa'' da vidiš i osetiš šta ti se ''stvarno'' sviđa. Svašta ima da se pročita na ovem forumu, o upravljivosti, udobnosti, zaštiti od vetra...itd itd, samo strpljivo i sve što ti treba ćeš pronaći u jedinici vremena.

 

Hvala puno na sazetom odgovoru :D Plan je za sada da idem solo. Po gradu cu maximalno da ga izbegavam. Zivim u Nisu nije veliki grad na posao idem pesaka. Pogledao sam sve navedene i svi su mi ok sem skutera nekako su mi svi ruzni mada ako nema drugo verovatno cu tako nesto uzeti. 
Da li ovaj moj plan moze da se ostvari sa nekom masinom od 125cc? Vremena imam vise pitam zbog bezbednosti na putu? Video sam na netu ljudi sa yamahama od 125cc prelaze pola sveta. 
Takodje hteo sam da pitam koja je razlika izmedju novog kineza i 20 godina starog brendiranog? Da li ce oba da me sluze slicno ili je sve to lutrija? 
Ako su ovo neka glupa pitanja izvinjavam se nedelju dana gledam motore i jedva cekam lepse vreme :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
1 hour ago, sluske93 said:

Da li ovaj moj plan moze da se ostvari sa nekom masinom od 125cc? Vremena imam vise pitam zbog bezbednosti na putu? Video sam na netu ljudi sa yamahama od 125cc prelaze pola sveta. 

Takodje hteo sam da pitam koja je razlika izmedju novog kineza i 20 godina starog brendiranog? Da li ce oba da me sluze slicno ili je sve to lutrija? 

Može i sa 50ccm, ali će da potraje.:jok: Ako ćeš da putuješ ispod 250ccm nemoj da gledaš. Peda brend zaobiđi, ima boljih kineza, ako već mora pekinezer. Razlika je u kvalitetu izrade, kinezi još nisu dohvatili kvalitet i pouzdanost japanaca bilo koje starosti. Inače je ceo život lutrija... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Nisu pitanja glupa, ali vidi se da ne znas bas sta hoces. Meni je to sasvim razumljivo, ni ja nisam znao kada sam bio na tvom mestu.

 

Kazes da ti izgled nije bitan, a posle da su ti neki ruzni.. Dogovori se ;)

 

SVE moze da se proda, veci skuteri pogotovo.

Postajem dosadan, ali mogu samo da se ponovim.. Neka Aprilia Atlantic 500 meni zvuci dobro za tebe.. ima snagu, ljudi je vole, u okviru si cene (imalo ih je za 1300-1900).. Mozda neki drugi maksi, ne znam kakvi su sa cenama.

 

Sto se potrosnje tice potrosnje, moj skuter ima isti agregat kao i AA, na otvorenom mu je potrosnja manja od 4 od kako sam mu skoro oprao klapnu gasa (mislim da je oko 3.7L/100km, nisam jos sipao tacno da vidim; naravno, uz sporu voznju, oko 80-90km/h).

 

E, da. Ne prodajem AA 500, ne znam nikog ko prodaje i nemam nikakav motiv da te u bilo sta ubedjujem.

 

I, ne zaboravi. Na dva tocka - nikad nemas prednost u saobracaju.

 

Promenio član ParadajzTurista
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja