Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha DT 125R YPVS/Obrtaji

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Pozdrav,

Pročitao sam nekoliko tema na forumu za ovaj konkretno problem medjutim nisam mogao da nadjem odgovor, tj. ljudi su samo napisali da im je majstor "sredio" problem.

Naime, motor ne prelazi 8 hiljada obrtaja ni u brzini ni u leru. Tipa prve tri brzine će vrititi do 8 hiljada već u četvrtoj će samo do 7 hiljada.

Pročitao sam na forumu da može biti do akumulatora i kada sam provjerio YPVS ventil on se stvarno nije otvarao, onda sam zamjenio akumulator i ventil se otvarao medjutim nikakve razlike nisam primjestio i dalje nije nabijao obrtaje...

Takođe sam zamjenio filter vazduha i nauljio ga uljem za filter, ali ništa.

Još da napomenem da je prenos na motoru poprilično kratak na 4500-5000 obrtaja u šestoj ide 60 km/h.

Evo i video kako YPVS radi: https://youtu.be/cdtG3bGG3Tk

Motor inače solidno ide na 5500 obrtaja otvori ventil i povuče lijepo samo eto ako znate do čega je, tj. ako je neka "glupost" javite. :jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Problem sam riješio kupovinom potpuno novog akumulatora (ovaj što sam probavao je bio od druga), pa ako neko ima DT/TDR da zna da ventil neće raditi bez akumulatora (okrenuće se kada se motor upali ali neće kada  dodje u obrtaje).

Medjutim imam jedan "mali" problem sa gumom, naime ne "nasjeda" dobro na felgu...Ako je neko ima sličan problem bio bih mu zahvalan da mi odgovori...Sve sam pokušao i nisam uspio da je naštimam...

 

169702630_274683477547503_7747383271350709165_n.jpg

169156806_467357964317681_2722848970597496250_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja