Jump to content

Moto Zajednica

Oblaganje kofera iznutra.

Recommended Posts

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Pozdrav svima!

Ne znam da li se još neko bavio oblaganjem kofera sa unutrašnje strane da može pomoći u ovoj priči. Ja sam na prethodnom koferu uglavnom stavljao nešto na dno da ublaži skakanje i lupanje po koferu, a sa ovim novim sam dobio jednu vrlo dobru i malo deblju gumiranu mrežu koja je bila lepo raspoređena po celoj donjoj polovini kofera. To je uradio prethodni vlasnik, a fiksiranje mreže je uradio pomoću Glue Gun-a što se pokazalo kao kratkotrajno rešenje jer se skoro sve odlepilo (dobro drži mrežu, ali ne i za plastiku kofera). Ovako to izgleda danas...

 

Kofer.thumb.jpg.92b33a9b53e7b6a2b5447b6b4bfff664.jpg

 

Pretpostavljam da je većina kofera po pitanju materijala i unutrašnjosti ista pa me zanima da li je neko nešto lepio transparentnim silikonom i kako on drži.

Ja imam i sa njim loše iskustvo jer nije hteo da mi zalepi neku plastiku na keramičke pločice u kupatilu. A ne vidim neku treću mogućnost osim mehaničkog fiksiranja koje bi podrazumevalo bušenje i skrnavljenje kofera...:stabre:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
21 minutes ago, ZoraNS said:

... da ublaži skakanje i lupanje po koferu,

 

Šta ti skače i lupa po koferu? Ovo je kofer od ~40 L?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500
pre 7 minuta, N.F.S. je napisao:

Postoji lepak za sundjer u spreju, "kec" crni sundjer i lepiiii...

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk
 

Lepak poput "elapren" koji je otporan na visoke temperature, samo njega nema u spreju (barem tako mislim), nego cetku u ruke ili u pistolj za farbanje sa velikom diznom i pici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 27 minuta, bajker71 je napisao:

Zoki, možda je najbolje ne lepiti tu mrežu da bi lakše mogao da obrišeš kofer iznutra kada se nakupe nešistoće.

Ima logike, ali ne vozim ništa što prlja kofer pa mi je važnije ovo da ne landara...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 23 minuta, drs je napisao:

 

Šta ti skače i lupa po koferu? Ovo je kofer od ~40 L?

Ne vidi se dobo na slici... ne znam tačnu zapreminu, ali je među najvećim stražnjim koferima i retko kada ga popunim do maksimuma...

Dešava se da ga osim par sitnica nosim zbog ostavljanja kacige i rukavica, a onda onih nekoliko ostalih stvarčica skače i lupa da popizdiš...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

A da ga obložiš nekim tanjim neoprenom? Recimo 5 mm debljine. Mislim da bi onaj lepak u spreju što je pomenuo NFS odradio posao. Sunđer bi se brzo pohabao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Postoje gumirani sunjdjeri koji se sa jedne strane lijepe, a druga funa i glatka. Sluze za lijepljenje na ventilacije da bi ih stitile od kondenza. Ne znam gdje ima da se nabave, ja donio sa gradilista, za svasta koristio i na kraju pobacao da mi se ne vuce po garazi, a bas za to bi bili idealni. Ako nadjem sliku ubacicu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ova gumirana mreža koju već imam je odlična kao materijal i vrlo je postojana. Samo nemam dobru ideju za trajno pričvršćivanje (osim silikona)...

Probao sam malo da guglam sprej koji je pomenuo @N.F.S. ali nisam ponašao nešto konkretno. Ne sumnjam u znanje i iskustvo @N.F.S. -a i smatram da je među najboljim majstorima i likovima ovde na forumu, ali nisam siguran koliko sprej može da uradi posao jer je u pitanju mreža debljine oko 3 mm tako da je kontaktna površina vrlo mala. Vezivo tipa silikona bi za takvu mrežu možda bilo dobro, samo je pitanje kako drži za glatku površinu plastike kofera...:neznam:

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Mojih 5 centi.

Kofer je ružni čirak na svakom motoru; čak i onim putnim krstaricama. Kvari izgled, remeti balans, unosi nemir na korman.

S' druge strane ....

sem za kratke dnevne vožnje ili odlaske do kafića, kofer je neophodan deo na motoru. Može svašta da donese iz prodavnice, ponese torbu na posao ili udomi kacigu dok kupujemo.

Znači funkcija pa sve drugo. Kada je već tako, i ako se živi SA motorom - tj koristi i za druge namene sem vožnje iz zadovoljstva, kofer treba da bude maksimalno veliki koliko to simbioza motor-kofer dopušta.

Ako se motor koristi i za dalja putovanja na duže vreme (>3 dana), predlažem sledeće (što sam i sam uradio), a takođe leči muku koju @ZoraNS -a mori. :)

 

Vijak M5 ili M6 četiri komada; 4 okca Fi~15mm; zavariti okca na glavu vijka; 8 velikih podloški i 8 debljih gumenih podloški (gumica za česmu). Izbušiti rupe na donjem delu kofera sa prednje i zadnje strane, blizu ćoškova.

Okca služe da se na njih zakače kukice od mreža, kako bi se moglo nešto poneti na koferu. Pokazalo se jako praktičnim na dužem putovanju.

Tačke fiksiranja sa unutrašnje strane kofera su izvor raznih mogućih rešenja za problematiku landaravog sadržaja. Nešto poput onoga što postoji u gepeku automobila. Ja sam iskoristio komade elastičnog užeta od pak-tregera koji mi fiksiraju sadržaj uz ivice kofera. Najbolje je ako pronađeš pak treger sa pljosnatim a ne okruglim poprečnim presekom užeta. Može tu da se prikači i neki džep poput onoga što postoji sa unutrašnje strane (putnih, ne moto) kofera. Verovatno će se neko dosetiti još nekog vickastog rešenja - bitno je da imaš tačke kačenja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam na ovo mislio, kod nje je fora sto se ne da odlijepiti 6bc4ad393cef7a594f8ebb3b31fbae03.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Stavljao sam ranije dobro ukrojen sunđer, i kada nešto stoji na njemu ne mrda nikuda. Bez lepljenja i koječega... Izgleda kao na slici, nije ravan, samim tim čini mi se da bolje "drži" sitnice... 64dabf3a3cfac8c753a7598251d1ef26.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
A da ga obložiš nekim tanjim neoprenom? Recimo 5 mm debljine. Mislim da bi onaj lepak u spreju što je pomenuo NFS odradio posao. Sunđer bi se brzo pohabao.
Neće kolega da se sunđer pohaba brzo. Bar nije meni koji nije skinuo kofer 4 godine i stalno nosa nešto u istom...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo sundjer koji koristim za tu namenu, kupio sam rolnu na KP oglasima odavno, najtvrdja granulacija... 

A za lepak kucaj  "presto lepak u spreju"...

Ne topi sundjer i lako se nanosi... Zlu ne trebalo isti proizvodjac ima i slidac lepka, takodje u spreju.

sundjer.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Moguće je. Ima raznih tvrdoća i gustina. Ja nemam kofer pa me ne muče takve muke. Ovo na tvojoj slici je za zvučnu izolaciju.

 

A da imam kofer obložio bi ga krznom, veštačkim normalno ili jambolijom vesele boje.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 44 minuta, drs je napisao:

Mojih 5 centi.

Kofer je ružni čirak na svakom motoru; čak i onim putnim krstaricama. Kvari izgled, remeti balans, unosi nemir na korman.

S' druge strane ....

sem za kratke dnevne vožnje ili odlaske do kafića, kofer je neophodan deo na motoru. Može svašta da donese iz prodavnice, ponese torbu na posao ili udomi kacigu dok kupujemo.

 

Ovo se slažemo 100% - i meni je kofer nešto što ozbiljno narušava izgled i stabilnost motora i zato ga nosim samo kada mi je stvarno neophodan...

Isto tako tank torba je objektivno vrlo praktična, ali mi toliko naruži svaki motor da je nikada nisam imao i nikada neću kupovati... to mi je kao kada bi na nekom Ferariju video krovni nosač sa koferima za skije...:)

Uvek su mi najlepšu sliku i utisak ostavljali "naked" motori i vozači bez ikakve opreme, al jbg nekad moraš i na put...:neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 39 minuta, Due je napisao:

 

A da imam kofer obložio bi ga krznom, veštačkim normalno ili jambolijom vesele boje.:jee:

Dobra ideja :) - ako znaš nekog od ovih momaka rado bih otkupio od njih...

 

Krzno.jpg.28e267c7f9765aca98bb507ce92722dc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

A pa to se mora napisati na koferu da svi vide kako ti je skupa obloga unutra

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 31 minuta, Due je napisao:

Jašta, nek se vidi raskoš! :D

Jes, i onda da se preselim u temu "San" sa kuknjavom kako nema mog kofera...:oda2:

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja