Jump to content

Moto Zajednica

Savet za ogromnog pocetnika

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sad mi pade na pamet kolega Alekre on je golem covek i lepo se smestio na TDM900,  tako da definitivno treba da uzmes u obzir Yamahu TDM 850-900, to je odlican motor, malo pitomije naravi, sto bi ti i odgovaralo jer ti je prvi motor.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
5 minutes ago, Biker-Boy said:

Sad mi pade na pamet kolega Alekre on je golem covek i lepo se smestio na TDM900,  tako da definitivno treba da uzmes u obzir Yamahu TDM 850-900, to je odlican motor, malo pitomije naravi, sto bi ti i odgovaralo jer ti je prvi motor.

Ma nece enduro i touring. Oce sportaka ili naked. 

 

Nema sta drugo osim velike cetvorke u naked kategoriji + bandit i jos po neki model. A i u sportskoj isto mora neku zverku da uzme, dal hayabusu  XX il nekog starijeg gixera. 

 

Iskreno dati pocetniku tako neki motor nije bas pametno. Ne samo zbog dodavanja gasa, moze da ga vozi i na 2,3 k obrtaja, ali tesko se sa takvim mastrapinama pocetnik snalazi u iznenadnom kocenju, gradskoj guzvi, krivinama, iznenadnim situacijama, mokrom kolovozu itd itd. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 2 sati, Pingvin37 je napisao:

Kupi XJR, Bandit 1250 ili neki ZZR 1100 samo ako oces da izgines. Pa covece to ti je prvi motor, razmisli malo o tome...

 

60 konja do 600 kubika i to je dosta. Nista preko. 

 

 

Ne znam samo sa kog to motora ne možeš da izgineš. Prva dva motora su  baš za čoveka od dva metra i sto kila, veoma toleratna za "početničke greške", elastična do bezsvesti i voze se kao bicikla. Uopšte ne priznajem te glupave priče o postepenom uhodavanju. Dva kursa bezbedne vožnje i manje više si spreman za vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Jel moguce da coveku za prvi motor savetujete masine od 1000+cc samo zato sto ima 2 metra i ne zeli enduro? :) Mozda sam ja prolupao ali koja je razlika u gabaritima npr Bandita 650 i Bandita 1250? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I ja sam hteo isto da kažem, ali sam pre nekog vremena rešio da se više ne cimam s time, nek kupe ljudi šta im volja, njihov život njihove pare...

 

U odbranu kolege Bakari-ja, nije isto kad neko ko je vozio apenca pre 100 godina kupuje litru, ili kada to radi neko ko je friško položio za punu A kategoriju na mašini od 70ks, znači bar zna da vozi, dokazano, bar ima dozvolu.

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Na svakom tipu motora se moze izginuti, to je vec pitanje glave ne motora. A koliko je realno razlika u ubrzavanju od 600cc ili 1000cc kod R? Kontrolisanje motora kocenje itd? Mislim da sve ide na stranu 1000, jedino sto mu je krajnja brzina veca u odnosu na 600. Al ako ce vec gledati krajnjju brzinu, tu onda mi nemamo o cemu da pricamo. Najbolje bi bio neki enduro ili touring da se uhoda ma koliko cc bilo jer ne razvija brzine kao R. A opet ako njega radi brza voznja onda mu je svejedno sta ce voziti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbr1000rr

Da pojasnim par stvari koje sam mozda izostavio, nije mi plan da uzmem motor od 1000cc i da vozim 180 na brankovom mostu, niti imam zelju. Postavio sam pitanje da cujem savete i ideje sta je jos moguce voziti sem adventure/enduro kao prvi motor za ljude koji si mojih gabarita i koji nisu ljubitelji te klase. Znam da je izbor 600cc mali, ali sigurno ovde ima iskustva dal licnog ili od nekog prijatejla/kolege koji se snasao na 600cc i ima 2 metra.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Da pojasnim par stvari koje sam mozda izostavio, nije mi plan da uzmem motor od 1000cc i da vozim 180 na brankovom mostu, niti imam zelju. Postavio sam pitanje da cujem savete i ideje sta je jos moguce voziti sem adventure/enduro kao prvi motor za ljude koji si mojih gabarita i koji nisu ljubitelji te klase. Znam da je izbor 600cc mali, ali sigurno ovde ima iskustva dal licnog ili od nekog prijatejla/kolege koji se snasao na 600cc i ima 2 metra.
 
Vozio si er6 kawu, probaj malog versusa 650, ista mašina, obe felne 17 ice, turing je motor, višlji i gabaritniji od er6. I uklapa ti se u budžet. Suzuki Strom od 650 je isto gabaritniji motor al je skup kao polovan. Suzuki bandit 600/650 je istih gabarita kao i veći brat od 1200/1250 i uopšte nije malen.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

 

@drmilan_ Ne bih se slozio da je razlika samo u maksimalnoj brzini. Sta je sa obrtnim momentom? Sta je sa tezinom samog motora? Ako samo uzmemo primer koji sam naveo gore 1250 ima duplo veci torque i 30kg vise. Ovo se i te kako oseca u voznji. Cinjenica je da mozes izginuti i na 50cc skuteru i da je vecina stvari u glavi a ne medju nogama ali licnog sam misljenja da 1000cc + nisu motori za pocetnike. Desava mi se da mi rep proseta levo desno na 500cc i 45nm ne mogu ni da zamislim koliko bi se to cesto desavalo na 1250cc i 100+nm. To su motori koji se podizu na zadnji tocak u 3-4 brzini :D 

Na to gledam kao da sveze polozenom vozacu B kategorije koji ne zeli SUV savetujemo da uzme Lambordzini zalepi P nelepnicu i vozi ga 50-80km/h a svesni smo da se to nece nikada desiti. Ali da ne tupim vise na tu temu.

 

@Bakari Jel si mozda uzimao u obzir Hondu CBF600? Rece da ti je Hornet zanimljiv ali mali. CBF je malo gabaritniji motor a vrlo je pitom u voznji.  Ja vozim CBF500 vec godinu dana koji je iste velicine a visok sam 193 i tezak 95kg i meni je sasvim ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
16 hours ago, BaneVuk58 said:

Ne znam samo sa kog to motora ne možeš da izgineš. Prva dva motora su  baš za čoveka od dva metra i sto kila, veoma toleratna za "početničke greške", elastična do bezsvesti i voze se kao bicikla. Uopšte ne priznajem te glupave priče o postepenom uhodavanju. Dva kursa bezbedne vožnje i manje više si spreman za vožnju.

Kad uleti pri vecoj brzini u krivinu i zbog prevelikog obrtnog momenta ne uspe adekvatno da izdozira gas u izlasku iz krivine, ili zbog velike tezine motora ne uspe da precizira krivu liniju jer jos nije savladao ni CS, setice se ovog posta, i toga zasto to predlazem. To su greske i iskusnih vozaca, koji voze decenijama, desavaju se, al on je pocetnik, i samo mu jos treba to opterecenje. 

 

Kurs bezbedne voznje je svakako pozeljan al on ne moze da kupi iskustvo, i neki iole normalan redosled prelaska sa slabijeg na jaci motocikl. 

 

A da moze da se izgine i kao pesak, to se slazem. Al ovde je akcenat bio na prejakoj masini u rukama pocetnika. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 19 minuta, Pingvin37 je napisao:

Kad uleti pri vecoj brzini u krivinu i zbog prevelikog obrtnog momenta ne uspe adekvatno da izdozira gas u izlasku iz krivine, ili zbog velike tezine motora ne uspe da precizira krivu liniju jer jos nije savladao ni CS, setice se ovog posta, i toga zasto to predlazem. To su greske i iskusnih vozaca, koji voze decenijama, desavaju se, al on je pocetnik, i samo mu jos treba to opterecenje. 

 

Kurs bezbedne voznje je svakako pozeljan al on ne moze da kupi iskustvo, i neki iole normalan redosled prelaska sa slabijeg na jaci motocikl. 

 

A da moze da se izgine i kao pesak, to se slazem. Al ovde je akcenat bio na prejakoj masini u rukama pocetnika. 

 

Потпуно се слажем везано за "већу брзину". И са скутером од 125 кубика можеш по Раљи да возиш 100км/ч. Моју тврдњу базирам на личном искуству. Скакање са кубикаже на кубикажу је велики и беспотребан удар по џепу. Брзо се превазилазе те "мале" кубикаже поготово за габаритније возаче. 50 км/ч се може возити и на мотору од 200 коња, све је у мозгу, а ако мозга немаш онда ти нема ни спаса 

Promenio član BaneVuk58
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kao početnik, svrha prvog motocikla je da naučiš tehnike vožnje i usput se zabaviš. 

Što je motocikl veći, odnosno snažniji, biće ti teže da ovladaš tehnikama.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ja imam...
179/180cm i 95-105kg...
Jbg, zavisi od metra sa kojim se merim, a težina... Težina zavisi koliko sam bio gladan i željan slatkog i belog leba mesec dana pre merenja...

Elem...

Moj prvi motor...

Suzuki DL1000 V-strom 2004to...
98ks i 100NM... cca 240kg...

Što se mene tiče...
Extra prvi motor!
Meni!
Sad sam kupio drugi...

Suzuki DL1000 V-strom 2014/2015...
98ks i 102NM... cca 235-240kg...

Još bolji drugi motor, ABS i TC, svašta nešto...

Opet kažem... Meni prvi motor, pun pogodak...
Uvozavam se evo i 4000km od polaganja...

Uvozavam se i na autu, imam nov službeni, posle 1.000.000km sa B kategorijom, i posle 10.000km za 45 dana sa novim službenim... skapirao sam da je auto da se krene na vreme... Nije za divljanje...

Kao ni Motor!
Kreni na vreme...

Zašto žuriti?
Polako, ima se šta videti po Srbiji...
Lagano samo... Svi ćemo otići kod Sv. Petra pre ili kasnije... Bolje kasnije...

Dakle, Mili... Uzmi šta je Tebi u glavi, nemoj slušati uzmi ovo, ono...
Probaj 5 različitih tipova i odaberi onaj tip motora na kome se osećaš najlepše, i tebi najugodnije.

Ostalo je ipak u tvojoj glavi, ruci, osećaju, nadarenosti za ekscesne situacije...

Znaš šta hoću da kažem...

Uzdravlje...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk





  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 25.3.2021. at 10:56, stilgar je napisao:
On 25.3.2021. at 9:35, Bakari je napisao:
Da pojasnim par stvari koje sam mozda izostavio, nije mi plan da uzmem motor od 1000cc i da vozim 180 na brankovom mostu, niti imam zelju. Postavio sam pitanje da cujem savete i ideje sta je jos moguce voziti sem adventure/enduro kao prvi motor za ljude koji si mojih gabarita i koji nisu ljubitelji te klase. Znam da je izbor 600cc mali, ali sigurno ovde ima iskustva dal licnog ili od nekog prijatejla/kolege koji se snasao na 600cc i ima 2 metra.
 

Vozio si er6 kawu, probaj malog versusa 650, ista mašina, obe felne 17 ice, turing je motor, višlji i gabaritniji od er6. I uklapa ti se u budžet. Suzuki Strom od 650 je isto gabaritniji motor al je skup kao polovan. Suzuki bandit 600/650 je istih gabarita kao i veći brat od 1200/1250 i uopšte nije malen.

nije što ga ja prodajem ali mislim da ti je najbolja varijanta versys 650,imaš moj ovde na oglasima,Iako je to fun bike a ne turing.Znači ima nekih karakteristika i koje dobijaš i sa nekedom -da možeš da se zabaviš u vožnji.Doduše posle 2015 su ga više dali u turing što je po meni šteta.

Ja sam 190 i 80 kila,sedi se uspravno ali za nijansu nagnut napred -nije ko enduro a tvrđi je kudikamo.Ergonomija je dobra i veoma je intiutivan za vožnju i ko da si se rodio sa njim.Sam naziv versys na latinskom znači univerzalan.

Što se tiče tvojih želja b-king, v-max ti najviše odgovaraju po gabaritima ali cena i snaga nikako.Mislim da tražiš motor po želji koja nema osnovu.Možda stari v-max i ima po toj ceni ali on vrti gumu po asvaltu u bilo kojoj brzini i brzini kretanja to  je motor za retko koga a  kamoli za početnika a kvarovi na tako starom i jakom motoru su neizbežni

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Druze, kawa ER7 je idealna za tebe.

Motorcikla ima oklop koji ce te stititi, do brzina od oko 180 km/h.

Nije prepucan snagom, da te uplasi, a opet ima sasvim dovoljno snage da te drzi budnim barem dve sezone.

Takodje, uklapa se i u tvoj cenovni rang...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
8 hours ago, MarkoniAlmighty said:

Druze, kawa ER7 je idealna za tebe.

Motorcikla ima oklop koji ce te stititi, do brzina od oko 180 km/h.

Nije prepucan snagom, da te uplasi, a opet ima sasvim dovoljno snage da te drzi budnim barem dve sezone.

Takodje, uklapa se i u tvoj cenovni rang...

Ili nam se javljas iz buducnosti ili si mislio na ZR7. ER7 ne postoji :)  

 

Inace nije los predlog. I ja sam razmisljao o tom modelu (ZR7) ali sve koje sam vidjao su bili u svetloplavoj boji pa me je to odbilo. Izgleda se taj model pravio dominantno u toj boji posto ne znam da li sam ikada video neki koji je neke druge boje.

Promenio član DeusExMachina
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja