Jump to content

Moto Zajednica

Savet za ogromnog pocetnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbr1000rr

Pozdrav clanovima foruma, planiram ove sezone da uzmem svoj prvi motor, imam 28 godina, polozena full A kategorija prosle godine. Treba mi savet pri kupovini motora, prvi problem nastaje mojom visinom, imam 200 cm i 100kg, drugi nazovimo "problem" je sto zelim da izbegnem adventure/enduro motore ako je ikako moguce, ali naravno necu reci ne ako mi se dopadne neki. Novca koliko planiram da izvodjim samo za masinu jeste 3000e, naravno opremu vec posedujem. Sem motora na kom sam polagao, vozio/vozim  Kawasaki er-6n od drugara hteo sam da uzmem isti takav motor, ali mi je mali....

Voleo bih ako bi bili ljubazni da mi date predlog ili spisak motora koji bih trebao da pogledam/probam, u opticaju su: Naked, R-motori,pa na kraju Advneture/Enduro/Touring (ako nema drugog izbora) U slucaju da sam nesto zaboravio da pitam pitajte i rado cu vam dati odgovor?

p.s. znam da je ova tema pokrenuta verovatno vise puta, ali bih voleo da cujem nova misljenja na moje pitanje. 
Hvala svima 

Promenio član Bakari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Prelistaj onda te teme sto su pokrenute vec vise puta. Jer je bilo mnogo saveta za ljude tvoje visine. Uostalom i ja sam 194 pa znam otprilike kako je. Tebi jedino neki varadero, versys 1000 ili slicni njima. Rovi i nakedi za tu visinu Ko na miniku da si seo. 

 

Ps ime?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbr1000rr

@drmilan_Nikola drago mi je, vec sam se predstavio kad sam se pridruzio forumu, vec sam prelistao sve te teme, ali sam odlucio da opet pitam i cujem sveza misljenja kao sto sam naveo ^^

@Markone88 Reseno

 

 

Promenio član Bakari
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ima leka za R-ove, probaj Kawasaki ZX-9R Ninja 1998-2003 god. to je poslednji Kawasakijev R motor koji je kako bi se reklo "muški" , iz vremena kad su se pravili motori za normalne ljude a ne replike MotoGp motora za kepece od metar i po, znači motor je masivan, široko veliko sedište mesta kolko hoćeš, ovi današnji R-ovi su bicikle naspram njega.

Za gabaritne momke takođe preporučujem:

Kawasaki ZZR1100-1200

Kawasaki ZRX 1200

Honda CBR 1100XX

Yamaha FJR 1300 ,XJR

Yamaha Fazer 1000

Suzuki Bandit 1200s

 

 

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbr1000rr

@Biker-Boy Hvala ti na odgovoru kakav sam trazio, pitao bih te samo, do kog godista su se pravili R-motori za normalne ljude, u slucaju da uleti jos para da znam sta da gledam ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa Yamahu YZF1000 R1 zaboravi ona je krenula '98 i malecka je, eventualno njenog prethodnika YZF1000R Thunderace 1995-1998

Što se tiče Honde, imaš nekoliko varijacija CBR 900RR od 1992 pa do 1998

Od Suzukija GSXR 750-1000 K1,2,3

Generalno R motori iz '90-ih i s početka 2000-ih su glomazniji, a posle su počeli bicikle da prave.

Imaš neke Sport Touring motore koji su poveći, Honda VFR800, Suzuki GSXF750 Katana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ček, momak položio prošle godine, nije napisao da li ima iskustva (pretpostavljam da nema, napisao bi da je drugačije) i predloži mu se R litre nenormalne... :na_glavi:

Da, stoji da je sve u glavi, ali opet, nešto za "vežbanje", pitomo, sticanje iskustva? Bar sam do sad takav neki put video da se predlaže početnicima.. Ili jednostavno nema alternative za dvometraše?
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa uglavnom motori manje kubikaže su i manjih gabarita, to uvek ide jedno s drugim, nemaš izbora ako želiš velik gabaritan motor mora biti veće kubikaže jbg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Al imaju i litre od 80ak konja, može se naći i "manja" snaga u većem motoru? naravno, da bude dovoljno da to može lepo da se vozi?

I moja pitanja su pitanja početnika, ovo ako je off, slobodno brišite, više da kroz diskusiju pohvatam šta i kako..
Svi za visoke preporučuju enduro, afriku kao svetu kravu, koja ima litar i 90ks, tako da savet uzmi R od litar jer je veći, meni nije logičan, jer po def R motori nisu baš pitomi i za početnika..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Jasno, jasno, samo moje neko lično mišljenje (nadam se zdravorazumsko) da veliki R nije baš dobra, da ne kažem pametna opcija..
Šta si ti gledao, šta se tebi sviđa, na kraju je to ono što je bitno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Evo, iz prve ruke, iz sekte kabastih, 194cm/130kg. Enduro/adventure kategorija je odlična za početak, zato što na njemu već posle jedne sezone znaš šta ti fali, čega imaš viška i šta bi otprilike sledeće zajahao. Dođe mu nešto kao filter. ZZR-1100 sam trerao 4 sezone, to NIJE moped za početak, snage kolko oćeš, težak ko tuč, kočnice i upravljanje 2 klase ispod, traži nešto pitomije, možda stigneš kasnije do takvih komada. U naked klasi prvi pik na draftu bi mi bio CB-1000 klasik, tu imaš sve što ti treba (i ne treba). CBR900-RR takođe može lepo da te smesti. Bandit 1200 je malen, biće ti knap. TDM 850/900 je zanimljiv koncept, treba sesti probati provozati.  VFR750/800 takođe ima dovoljno mesta da se ne guraš sam sa sobom. Lista je podugačka, ali na papiru ne znači ništa. Pare u džep, pa redom ideš i probaš šta ti se oku sviđa. Onda saslušaš i guzicu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Bandit u svim verzijama N, S, FA 1200-1250. Ovo je jedini motor u koji se svi uklapaju ili se uklapa kod svih, kako 'očeš. Srećna kupovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Pošto je u pitanju početnik, preporučujem Sprint Challenger. Kinez čoper od 250 kubika. Dug je 2.4m. Mala snaga, dobra veličina, jeftin.

Ima da se uzme nov. Vlasnik Sprinta  prodaje preostale modele za 1000 evra. Tako sam ga ja uzeo. Pošto je stajao 13 godina u magacinu, potrebano je sve srediti, ulje, gume, akumulator, viljuške.

 

Neka bude za početak, pa kad se prevaziđe za godinu, dve, onda tražiti jačeg japanca.

 

Mislim da je previše početnicima preporučivati motore od 1000 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Kupi XJR, Bandit 1250 ili neki ZZR 1100 samo ako oces da izgines. Pa covece to ti je prvi motor, razmisli malo o tome...

 

60 konja do 600 kubika i to je dosta. Nista preko. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja