Jump to content

Moto Zajednica

Voznja po hladnom vremenu

Recommended Posts

• U prolazu, 52 postova
  • Motocikl: Honda NC 750xa

Vozim motor cele godine, osim kada ima snega i leda po putu... Nisam neki obarac ni leti, tako da se to ujednaci s zimom, pa ispadne da vozim isto :)

Opremu, kad je hladnije, pojacam s jos jednim pantalonama, cizmama i stitnikom za vrat. Imam i grejace za ruke. Zimi su krace voznje, gde tezim da se ogrejem u centru grada, gde je uvek koji stepen toplije, a kad zadjem ka periferiji, onda zurim kuci na caj i tusiranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: BMW C 400 GT, R 1250 GS Adventure
Simovicu kakve to "cepove" spominjes, nesto protiv buke pretpostavljam?
mučim se sa čepovima za uši, kupio sam 6 različitih vrsta, nikako da nađem odgovarajuće.. valjda su mi uši nestandardne, ko bi ga znao

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

• Svrati ponekad, 208 postova
  • Motocikl: Honda Forza NSS 300

Imas one kao od "plastelina",roze boje. Prilagodjavaju se obliku usiju. Samo ne znam koliko je pametno zbog pracenja saobracaja imati cepove. Cesto stavim slusalice i pustim miziku, ali nikada glasno da bih mogao i zvucno pratiti saobracaj oko sebe...

• U prolazu, 83 postova
  • Motocikl: ex Liberty 150 - Beverly 250ie

@Milllan 83 uh , u vezi slusalica i muzike u usima dok se vozi motor.. elem, davno bese kad sam bio mladji i na svom etz-150 sam se bas vozio, par puta sam stavljao sluske iz “vokmena” sa nekom malo tvrdjom muzikom, tipa deep purple, led zepelin :vlajko:itd i uvek me je teralo da dajem po gasu vise nego sto treba.. iz par situacija koje su bile na granici sigurnosti sam prestao to raditi..

voznja po hladnom.. neko mora neko ne.. ko mora slusajte savete iskusnih u vezi oblacenju, znaju sta pricaju :)

• Svrati ponekad, 128 postova
  • Motocikl: Yamaha xj600s diversion
Pre 3 sati, ssimovic je napisao:

mučim se sa čepovima za uši, kupio sam 6 različitih vrsta, nikako da nađem odgovarajuće.. valjda su mi uši nestandardne, ko bi ga znao

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

off.. probaj ALPINE da nađeš u audio radnjama sa instrumentima, pisalo se ovde malo o tome. Ti plastelinski skroz zatvore školjku i onda uvo "ne diše", ne luftira. Ovi čepići imaju izmenljive filtere, 3 para se dobiju, pa biraš prigušenje, ja zadovoljan.

Pre 3 sati, petar_lord je napisao:

@Milllan 83 uh , u vezi slusalica i muzike u usima dok se vozi motor.. elem, davno bese kad sam bio mladji i na svom etz-150 sam se bas vozio, par puta sam stavljao sluske iz “vokmena” sa nekom malo tvrdjom muzikom, tipa deep purple, led zepelin :vlajko:itd i uvek me je teralo da dajem po gasu vise nego sto treba.. iz par situacija koje su bile na granici sigurnosti sam prestao to raditi..

voznja po hladnom.. neko mora neko ne.. ko mora slusajte savete iskusnih u vezi oblacenju, znaju sta pricaju :)

Slusam uglavnom play radio pa nemam tih problema. Ali uvek tise od zvuka saobracaja, ne osecam se sigurno ako mi zvuk iz slusalica bude mnogo glasan, glasniji od zvuka motora, sirene i sl. Cisto da u pozadini razbije monotoniju suma vetra koji ume biti glasan.

• U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: R1200gs

Vozim kad imam vremena i kad je suvo. Oblačim se standardno kao i svi: aktiv veš, deblji duks, zimski uložak itd. Zimske rukavice su mi obavezne, a oko 5 i podrukavice. Ali nikako nisam imao dobro rešenje za vrat, pogotovo zadnju stranu, uvek mi je taj deo otkriven. I otkrovenje za ovu zimu mi je portika sa krutom kragnom, poručio preko kp. Jao ljudi kakva stvar! 

Pre sat vremena, Brale je napisao:

Vozim kad imam vremena i kad je suvo. Oblačim se standardno kao i svi: aktiv veš, deblji duks, zimski uložak itd. Zimske rukavice su mi obavezne, a oko 5 i podrukavice. Ali nikako nisam imao dobro rešenje za vrat, pogotovo zadnju stranu, uvek mi je taj deo otkriven. I otkrovenje za ovu zimu mi je portika sa krutom kragnom, poručio preko kp. Jao ljudi kakva stvar! 

Nisam vozio na ispod 10, ali OXFORD wind stoper (teško ih je naći) za nepoverovati....Hladno mi je bilo po rukama, iako sam nosio zimske rukavice. Vrat nisam osetio...

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Predstojeća dešavanja

• NAJNOVIJE TEME

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja