Jump to content

Moto Zajednica

Voznja po hladnom vremenu

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750xa

Vozim motor cele godine, osim kada ima snega i leda po putu... Nisam neki obarac ni leti, tako da se to ujednaci s zimom, pa ispadne da vozim isto :)

Opremu, kad je hladnije, pojacam s jos jednim pantalonama, cizmama i stitnikom za vrat. Imam i grejace za ruke. Zimi su krace voznje, gde tezim da se ogrejem u centru grada, gde je uvek koji stepen toplije, a kad zadjem ka periferiji, onda zurim kuci na caj i tusiranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW C 400 GT, R 1250 GS Adventure
Simovicu kakve to "cepove" spominjes, nesto protiv buke pretpostavljam?
mučim se sa čepovima za uši, kupio sam 6 različitih vrsta, nikako da nađem odgovarajuće.. valjda su mi uši nestandardne, ko bi ga znao

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Imas one kao od "plastelina",roze boje. Prilagodjavaju se obliku usiju. Samo ne znam koliko je pametno zbog pracenja saobracaja imati cepove. Cesto stavim slusalice i pustim miziku, ali nikada glasno da bih mogao i zvucno pratiti saobracaj oko sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

@Milllan 83 uh , u vezi slusalica i muzike u usima dok se vozi motor.. elem, davno bese kad sam bio mladji i na svom etz-150 sam se bas vozio, par puta sam stavljao sluske iz “vokmena” sa nekom malo tvrdjom muzikom, tipa deep purple, led zepelin :vlajko:itd i uvek me je teralo da dajem po gasu vise nego sto treba.. iz par situacija koje su bile na granici sigurnosti sam prestao to raditi..

 

voznja po hladnom.. neko mora neko ne.. ko mora slusajte savete iskusnih u vezi oblacenju, znaju sta pricaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 3 sati, ssimovic je napisao:

mučim se sa čepovima za uši, kupio sam 6 različitih vrsta, nikako da nađem odgovarajuće.. valjda su mi uši nestandardne, ko bi ga znao

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 

off.. probaj ALPINE da nađeš u audio radnjama sa instrumentima, pisalo se ovde malo o tome. Ti plastelinski skroz zatvore školjku i onda uvo "ne diše", ne luftira. Ovi čepići imaju izmenljive filtere, 3 para se dobiju, pa biraš prigušenje, ja zadovoljan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 3 sati, petar_lord je napisao:

@Milllan 83 uh , u vezi slusalica i muzike u usima dok se vozi motor.. elem, davno bese kad sam bio mladji i na svom etz-150 sam se bas vozio, par puta sam stavljao sluske iz “vokmena” sa nekom malo tvrdjom muzikom, tipa deep purple, led zepelin :vlajko:itd i uvek me je teralo da dajem po gasu vise nego sto treba.. iz par situacija koje su bile na granici sigurnosti sam prestao to raditi..

 

voznja po hladnom.. neko mora neko ne.. ko mora slusajte savete iskusnih u vezi oblacenju, znaju sta pricaju :)

Slusam uglavnom play radio pa nemam tih problema. Ali uvek tise od zvuka saobracaja, ne osecam se sigurno ako mi zvuk iz slusalica bude mnogo glasan, glasniji od zvuka motora, sirene i sl. Cisto da u pozadini razbije monotoniju suma vetra koji ume biti glasan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: R1200gs

Vozim kad imam vremena i kad je suvo. Oblačim se standardno kao i svi: aktiv veš, deblji duks, zimski uložak itd. Zimske rukavice su mi obavezne, a oko 5 i podrukavice. Ali nikako nisam imao dobro rešenje za vrat, pogotovo zadnju stranu, uvek mi je taj deo otkriven. I otkrovenje za ovu zimu mi je portika sa krutom kragnom, poručio preko kp. Jao ljudi kakva stvar! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre sat vremena, Brale je napisao:

Vozim kad imam vremena i kad je suvo. Oblačim se standardno kao i svi: aktiv veš, deblji duks, zimski uložak itd. Zimske rukavice su mi obavezne, a oko 5 i podrukavice. Ali nikako nisam imao dobro rešenje za vrat, pogotovo zadnju stranu, uvek mi je taj deo otkriven. I otkrovenje za ovu zimu mi je portika sa krutom kragnom, poručio preko kp. Jao ljudi kakva stvar! 

Nisam vozio na ispod 10, ali OXFORD wind stoper (teško ih je naći) za nepoverovati....Hladno mi je bilo po rukama, iako sam nosio zimske rukavice. Vrat nisam osetio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Evo danasnjeg iskustva.

Svratih jutros nesto do Bubanj potoka.. i mada je bila prognoza da ce kisa, ajd' reko' makar malo da se svrcnem.. do Lisina.

Naravno, vec kod Velike Plane je pocelo da prska, i od tada do povratka u Bg nije prestalo. Tacno ona slaba kisa da kvari ugodjaj u voznji, a da nije dovoljno jaka da bih stao ili okrenuo odmah skuter pa kuci. K tome, nije bilo toplo, 6-7-8 stepeni..

 

Medjutim, zato ovo i pisem, uopste nije bilo tako lose kao sto sam mislio. Popio caj na Lisinama i polako nazad. Da nije bilo kise, mislio sam do Krupajskog vrela pa preko Banje Zdrelo (moja omiljena ruta), al' sam zbog kise odustao.

Zakljucak mi je da se ipak moze voziti vise sati po (slaboj kisi) ako se ukaze potreba. E, da, pinlok je bitna stvar koju imam tek od skora i vrlo lepo se pokazao.

 

Inace, nema veze sa temom, ali kada sam poslednji put isao za Lisine (pre mesec dana, ibarska, rudnik, raca, svilajnac..) bas na Lisinama su mi pukli svih! pet srafova zadnjeg tocka :tras2:  To sam ja debil sigurno pretegao (a poslednji put sam skidao tocak jos pre nekoliko meseci, 5-6-7 hiljada km, kada sam stavljao novu gumu) i eto.. Ovog puta nije nista puklo, ali imam ja poverenja u sebe, ja kad zajebem, ja zajebem temeljno! :tras2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Vozio sam i ja par puta po kisi, nije mi dozivljaj... narocito kada se mimoidjem sa kamionom pa me zapljusne:lol2:

Suvo vreme mi je izbor, kisa samo nuzda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ne bih nikad posao po kisi ako ne moram. Al ne znam, mozda ja nisam normalan, al meni je lepo kad me uhvati kisa. Ako tek krene da pada ja se sklonim ako situacija dozvoljava, ako vec lepo pokisnem niposto ne stajem, to mokro se lepo odlepi od koze pa se ohladi, pa kad sednes ono se onako ladno opet zalepi, nista gore. Kisa kvasi, vetar susi, jebes ga.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Samo ovu i prošlu zimu nisam vozio. Decenijama unazad samo da nije poledica. Da li je -5 ili 5, nema razlike sem u oblačenju što se svodi na izbor duksa ispod jakne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Bilo je to sredina osamdesetih, nisam ima svoj motor nego me rođo svugdi vodija sa svojim.

I dođe zima, hladna, ceste suhe, nema snijega.
Vozili mi tako lokalno rekli bi, niti čestitu opremu nismo imali.
Oblačili se višeslojno, ovisno koje bi novine stavili na prsa ispod jakni.
Snijeg je pao tek u veljači, tad smo parkirali.
Rekao sam sebi tada, e ne’’š nikad više... i održa sam obećanje uprkos svemu.


Ali.
Postoje izuzetci.
Slike datiraju točno na Badnjak 24.12.2015g, sunce piči, vanka +18*C
Nisam se dugo mislija, u garažu, obuka se, na motor i bilo je nezaboravno, kuriozitet.

93159402fda705f61b37021cd51b0316.jpg3aacb737f08484531040ba5676777f1b.jpg95fe5e50e1358be46836f4b47238ac14.jpg



Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Meni bi znacilo da sam ovo sto cu sad napisati mogao da procitam kada nisam imao iskustva u voznji na razlicitim temp.

 

Ovih proslih nedelju dana je bilo 25-38 stepeni i - mada sam iz opreza spakovao i  trenerku - nije mi bila potrebna.

Sorts, kosulja na kratak rukav - sve vreme. Apsolutno je moguce, cim je temp preko 25 stepeni. Do 31-32 je prijatno, do 35 podnosljivo, a preko 36 moze da prodje ako se vozi na otvorenom, bar 60-70 na sat.

 

Naravno, nije pametno voziti ovako bez zastite i opreme, ali to je druga tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Imao sam mufove za rucke kormana, ali su bili spojeni sirokim jakim lastisom, sto je imalo svoje mane. Konacno sam nasao vremena da ih razdvojim.

 

Isekao sam lastis, tasner mi je probusio svaki muf, da sraf tegica rucke moze da prodje, i odsekao kruzic (precnika ~2-3cm) od nekog starog koznog kaisa, kao koznu sajbnicu da tegic pritisne lepo muf na rucku.

Vrlo sam zadovoljan, jedino sto sam primetio da sad imam nezeljeni tempomat :)) jer se gas ne vraca sam od sebe (Steze ga muf sa koznom sajbnicom). Za sad se navikavam, pa cu videti da li da ostavim tako ili da nesto radim po tom pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ja sam skoro ugradio grejace rucica ali mi ne deluje da je nesto preterano bolje, ipak mi se smrznu prsti sa zimskim rukavicama a na dlanovima mi bude pretoplo ako pojacam vise od pola

Promenio član zlatkojov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 1 minut, zlatkojov je napisao:

Ja sam skoro ugradio grejace rucica ali mi ne deluje da je nesto preterano bolje, ipak mi se smrznu prsti sa zimskim rukavicama a na dlamovima mi bude pretoplo ako pojacam vise od pola

Baš sam pomislio na te grejače...Jutros, lepo obučen, "slojevito", nije mi uopšte hladno, a bilo je 1, možda 2 stepena. Uzmem one debele "policijske" kožne rukavice, skoro do lakta su, jedva držim volan sa njima. I opet mi se smrzli vrhovi prstiju ! Razmišljam o grejačima ručki, pa oni greju dlanove, prsti opet hladni. Imam i veliki vizir koji malo pokriva ruke, al opet hladno...za sada nemam rešenje. Možda ti mufovi, nisam probao, ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
1 hour ago, Blaza said:

Možda ti mufovi, nisam probao, ne znam...

Mufovi su odlicna stvar. Kljucno je to sto prave 'mini kavez' ne bije te hladan vazduh nego je samo normalno hladno, a onda rukavice mogu da zavrse posao.

Jednom sam kineza vozio na -8 C, samo ski rukavice, svega 40-45-50km/h, 40km. Stajao sam svakih 10km jer su mi se prsti kocili, tada sam shvatio da su mi potrebni mufovi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Definitivno uz grejanje ručki treba i zaštita od vetra. Na prošlom motoru sam imao dobre grejače, dlan super, al dva prsta na kočnici to je patnja, džabe i podrukavica i rukavica...
Sad imam štitnike ručki i dosta je "toplije", ne bije vetar, na 10 stepeni napolju nije toliko bilo hladno po rukama. Još će legnu i grejači, milina da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja