Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem PC

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Kolege, da li neko zna nekog ko radi sa kompovima, ili gde su malo povoljniji? Uzeo bih neku dobru konfiguraciju za recimo 80-ak hiljada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Za 80.000 ja bih trazio neku polovnu zver na KP, osim ako ti garancija ne igra neku specijalnu ulogu. Mada i na KP uvek ima racunara sa fiskalnim racunom.

 

Inace za sta "dobra konfiguracija"? Za crtanje? Za igranje? Video montazu? 3D modelovanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

To sam i ja razmisljao, ali ne bih rizikovao osim ako je na preporuku, opekao sam se vec sa polovnom grafickom pre 2 godine... Trenutno uglavnom za igranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
To sam i ja razmisljao, ali ne bih rizikovao osim ako je na preporuku, opekao sam se vec sa polovnom grafickom pre 2 godine... Trenutno uglavnom za igranje
Imam ja da ponudim vrhunsku matičnu ploču ako ćeš sam da sklapaš komp. Ploča je nova ne korišćena, sa garancijom, računom. Cena 45000 din.8c8b867d2a2196cf6194c0bdf3989dbf.jpgd2d2261b65163e30f3f3d89aaddd087b.jpg
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Ploča je overclokerski sampion u 2020. Cena je kolegijalna, redovna cena joj je od 57000 do 65000 din. Samo je predlog, gejmerski komp je uvek najskuplji komp.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Zezanje u smislu da nudis coveku plocu koja je 60% njegovog budzeta. Sta bi ti kupio za preostalih 35.000 da mu sklopis gejmerski komp?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
13 minutes ago, Momentum said:

Zezanje u smislu da nudis coveku plocu koja je 60% njegovog budzeta. Sta bi ti kupio za preostalih 35.000 da mu sklopis gejmerski komp?

Napajanje:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
@stilgarzezas coveka bezveze
Kolega držo sam igraonicu 13 godina. Znam koje su muke kad sklapaš komp za igre. Ako štediš za 2 godine izadje igra koju tvoj komp ne može da pokrene ili radi traljavo. Onda prodaješ komp pa opet kupovina. Moje mišljenje je uzeti vrh ploču, mnogo memorije i vrhunski procesor. Posle menjaš samo grafičku svake 4-5 godine ako si u startu kupio gornji segment. Sa sadašnjim cenama za 80000 bice neki razor, 16gb rama, ssd + hdd i neka gaming gtx 165 gforce koja je oko 35000 a ona je 128 bita i entry level graficka. U toj priči ploča bi koštala 7000-8000 din, a to je ofice kombinacija, slabiji chipset, sporije memoriske magistrale itd, a ona je srce sistema povezuje sve. Nije nužda da kupi ploču koju ja nudim, ima dobrih gejmerskih ploča u premium klasi od 15000-25000 din. Samo dobro osmisliti mašinu u zavisnosti od igara koje voli.
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Koliko videh nisu samo graficke otisle nebu pod oblake, vec i DDR4 memorija. Verovatno i ostale komponente. Jesenas polovna 1060 sa 6GB memorije bila 13-14-150 eu (polovna), sad ih nude i za 300eu !!!  :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 11 sati, Igor86 je napisao:

Posavetovao sam se sa nekim po preporuci kolege, ali sam otvoren za jos neki savet :)

Pa ako si za grafiku koja je integrisana na procesor i ako ti je 16GB RAM-a dovoljno, mozda se i uklopis u tu cenu.

Imam ja nesto za ponudu, ali premasuje tvoj budzet ako bi da ne bude integrisana grafika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja