Jump to content

Moto Zajednica

4t karburator i 2t

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Pozdrav, u neusphjehu rjesavanja svog karburatora,tj imam nekoliko karburatora u dijelovima i pokusao sam od njih sastaviti 1 ali neuspjesno, pogledao sam po ducanima i jedino slicno mi izgleda karburato sa slike ali cini mi se da je to za neki kinez 300 ccm 4t, najslicnije mi izgleda prihvat i sve, jel bi takvo sto funkcioniralo na 2t motoru?

 

 

 

 

Rasplinjač-KYMCO-BASHAN-2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja ti ne bi preporučio da se odmah zalećeš i uzimaš karburator koji nije originalan i ne znaš da li će raditi kako treba na tvom motoru.  Imaš motor kopji je dugo stajao, moguće je svašta da ga zeza. Moj bi ti savet bio da potražiš prvo nekog u tvom okruženju ko ima Jawu ili ČZ 350 koja je ispravna i radi, pa da pozajmiš od čoveka njegov karburator za probu. Pa ako radi kako treba - nabavljaš drugi karburator, ako ne radi kako valja, tražiš u čemu je problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Tesko da cu igdje u blizini naci jawu, ovdje su nestale odavno, i siguran sam da je ova jedina u sirem luku, danas sam nasao tablicu jikov karburatora(original za jawu) i ovaj koji sam uspio od njih nekoliko sastaviti ne podudara se sa mojom jawom, precnik mu je 24 a njoj ide 26, samim time cini mi se da igla koja je ukarburatoru je prekratka, nemam dizni da probam sa njih nekoliko, tako da sam danas obisao ducane dok sam trazio zaruljice za kontrolnu tablu(bezuspjesno) raspitao se o karburatorima, dobio sam info da je imt na freze ugradjivao takve jikov karb ali ni u agro radnjama nema toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Taj što mu je prečnik 24 je od ČZ 175.  Može i sa njim da se vozi, al slabije ide. Možeš potražiti na HR forumu " stari kotači ", momci uglavnom teraju MZ - e, ali neki imaju i Jave.  Takođe možeš probati i karburatore od drugih motora, bitno je da su ispravni ( sa motora koji radi ) , dok ne nađeš onaj koji ti odgovara. Ja sam na moju Javu bio stavio taj Dellorto karburator za koji pojma nemam da li je predviđen za dvotaktni il četvorotaktni motor, al je motor lepo radio i vukao . Na stare BMW - e smo stavljali nove karburatore od Jave, i radili su perfektno . 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Izvini ako ti zloupotrebljavam temu, ali zgodno je...

 

Celog života slušam o karburatoru za 2t i 4t, a niko ne ume da mi objasni suštinsku razliku. Ajde sad, pošto je i tema srodna, ako neko može da mi razreši dilemu (da naušim nešto pod stare dane :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja