Jump to content

Moto Zajednica

Zatvaranje i otvaranje auspluha

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

evo i ja mal da se ukljucimim u u rastarunje i sklapanje auspluha

nas prijatelj sa foruma me zamolio da mu malko sredim auspluh,,,auspluh je u ocajnom stigao,,neko ga je otvarao vadio prigusivace bez reda itd,,

nije problem sto ih je povadio,vec je problem sto je jos gore sa tim napravio niti je dobio zvuk niti je dobio neku snagu itd...

ocajno stanje unutra,,

 

 

spolja tu i tamo,malo ga je naceo zub vremena ,malo neki nadri majstor...

unutra katastrofa....nijedna komora da je cela,prigusnica cela,,,unutra sam rupa bez komore i par cevi koje stoje bez ikakvog smisla na jednom raspadnutom plehu

ni sam neznam sta cu sa njim,ceka me gomila secenja varenja,pa cak i strugarske obrade,volim da sve sto radim uradim precizno.

 

naravno pravi se otvoren top ,koji bi trebao da grmi,ne previse,ne premalo...ipak je ovo posao za koji se nikad nezna rezultat unapred...

tako da ide klasika u njega dve komore,mitraljeska cev  ;D ;D ;D ;D

naravno mora se i odrediti duzina auspluha,uz nov zvuk ide i nov izgled

eh onda secenje na meru,naravno ja to radim na strugu,iz ruke je to nemoguce precizno uraditi,da bude ravno i lepo.

 

jako je bitno uvariti cev unutra na drzace,da se nebi rasklatila,na slikama se nevidi prva komora...zaboravih da slikam... :);):D

takodje je jako bitno da se cev obmota celicnom vunom a zatim i da je nazovemo staklenom vunom za auspluhe,,prva vuna metalna stiti staklenu od direktnog uticaja vatre,usput verovali ili ne staklena vuna nesluzi samo kao zvucna vec i kao toplotna izolacija,jer je jako bitno da auspluh unutra u radnom delu bude vruc,zbog boljeg sagorevanja.. :);)

 

,spremamo vunu ,sa njom treba biti jako pazljiv,nije pozeljno udisati sitne cestice koje lebde kada je raspakujete,seckate,ili kada je nabijate,jako otrovna i po mogucstvu raditi sa rukavicama ...ova koju koristim je  debljine 5mm,naravno obmotava se oko cevi vise puta,znaci u slojevima.

 

treba je sto vise ispresovati da se ona nebi rasipala i da bi naravno bila cvrsce stegnuta oko cevke,u suprotnom slucaju ce je izduvni gasovi rastresti i ona ce polako u sitnim cesticama izaci napolje a to mi nikako ne zelimo,sto zbog zvucne sto zbog toplotne izolacije,

 

potom kada smo je utabali  :D ;D ;D ;D sledi zatvaranje i tog dela,naravno uz ponovno presovanje/tabanje ;D ;D ;D ;D/

pa sve to zavariti

sada vec imamo mesta i za drugu komoru,naravnokod ovih otvorenih topova ili ti auspluha vazno je obratiti paznju na protok,na smer izduvnih gasova

sada nam ostaje da stavimo zadnji deo auspluha koji je ujedno i druga komora,,nisam bas uspeo da sve uslikam ali ...ukapiracete vec..

i ovo je neki konacan izgled mada nije jos sve gotovo,treba malo poraditi i na spoljasnjem izgledu,ali o tome malo vise sutra.. ;) ;)

eh,slike su slikane sa mobilnim,znam da mi je tekst ocajan,ali toliko od mene za danas  :D :D :D

 

 

post-2236-12879005346691_thumb.jpg

post-2236-12879005347093_thumb.jpg

post-2236-12879005347491_thumb.jpg

post-2236-12879005347876_thumb.jpg

post-2236-12879005348267_thumb.jpg

post-2236-12879005348658_thumb.jpg

post-2236-12879005349053_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

pa kolik je sad taj lonac tezak,da mozda sad nevuce motor u stranu :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Bokilicu svaka cast....auspuh je ispao bas onako kako sam i zamislio...a zvuk fenomenalan.....

Moram samo da dodam nisam video dal je napisano...ovo je prerada auspuha od FZR600 i stvarno je bio katastrofa, zvuka nije bilo a i bio je u stanju raspada....Bokilic je sve to lepo utego skrati zavario...SVaka cast majstore...... ;)

Sve pohvale za ovog coveka....i kao majstora i kao coveka....

Pozdrav i ljudi moje preporuke ako imate ikakvih problema sa auspuhom

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Ajde jedno pitanje:

Kako bi to cudo zvucalo da nemas komoru nego samo prigushivac sa rupicama izolovan u tu vunu ?

Zasto uopste praviti komore ako vec zelis dublji zvuk?

Interesuje me jer ne znam kako ja na prolece da napravim.....zato pitam.

Jel bolje imati izmedju komoru ili ne....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ajde jedno pitanje:

Kako bi to cudo zvucalo da nemas komoru nego samo prigushivac sa rupicama izolovan u tu vunu ?

Zasto uopste praviti komore ako vec zelis dublji zvuk?

Interesuje me jer ne znam kako ja na prolece da napravim.....zato pitam.

Jel bolje imati izmedju komoru ili ne....?

 

 

To o cemu ti pricas se zove protocni auspuh,bez komore,samo cevka rupicasta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Da.....visoko protocni auspuh...

No da budem precizniji , mene interesuje sledece :

 

1.Da li ovakva vrsta auspuha stvara dovoljan povratni pritisak ?

2.Takodje me interesuje da li je povratni pritisak neophodan na 4-taktnim mashinama jer neki kazu da recimo u slucajevima cistih ravnih cevi, gubi na obrtnom momentu....koliko je ovo istina?

3.Da li ovaj auspuh bez komora prigushi buku u dovoljnoj meri da se motor ne dere ko blesav ?

4.Da li je bolje imati sa komorom izmedju ili bez ?!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: hrv

Da.....visoko protocni auspuh...

No da budem precizniji , mene interesuje sledece :

 

1.Da li ovakva vrsta auspuha stvara dovoljan povratni pritisak ?

2.Takodje me interesuje da li je povratni pritisak neophodan na 4-taktnim mashinama jer neki kazu da recimo u slucajevima cistih ravnih cevi, gubi na obrtnom momentu....koliko je ovo istina?

3.Da li ovaj auspuh bez komora prigushi buku u dovoljnoj meri da se motor ne dere ko blesav ?

4.Da li je bolje imati sa komorom izmedju ili bez ?!?!

 

kod mene na hajabusi nema veze jel imo il neimo auspuhe gore vuce isto.cak i kad ustimavas smjesu mogu stavit bilo kakav top gore i nema ostupanja na obrtomjeru,radi ko sat.

nedere se vjerovatno jer ga je fino oblozio.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Drugari,posto sam novi na forumu imam jedno pitanje u vezi auspuha,a ova tema je slicna mom problemu pa bih hteo da pitam,imam Fazera i na njemu fabricki auspuh koji je dosta tih a posto bih voleo malo da se jace cuje a nisam pri parama da kupujem drugi auspuh da li postoji neka mogucnost da se ovaj fabricki nekako malo sredi i bude bucniji i ko to radi za koje pare,hvala unapred,platio bih neku realnu cenu ako to moze neko da odradi naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR Fireblade

ewo drug owe dwe slike kako bi trebalo da odradis swoj lonac da bi ti se malo cuo bolje!!!! ali bolje sacekaj jos malo dok skupis kintu pa kupi neki pismen lonac!!!!

post-15972-0-28426700-1310053348_thumb.jpg

post-15972-0-08571400-1310053432_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Iskren da budem dzabe da gledam jer nisam nikakav majstor ali pogledace drugar pa mozda i bude nesto od svega ovog,hvala u svakom slucaju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ova skica sa desne strane samo sa malom izmenom,da cev ova kroz sredinu ide skroz,a da vuna ide skroz okolo,ja sam tako uradio 15ak do sada i zvuk je super

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda shadow 600

Imam od skora Hondu shadow 600,   1999. godiste, kod koje je mislim sve povadjeno tako da su ostale samo cevi.

Ima lep zvuk do 50 na sat, ali kad ga vozis 90 / 100 onda je nemoguce podnositi ga kolliko se dernja.

Ako neko ima iskustva sa ovim ili da mi preporuci dobrog majstora koji bi mi sredio auspuh ako je moguce da se ne 

menja posto je spolja u odlicnom stanju

Pozdrav svima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja