Jump to content

Moto Zajednica

ŠVEDSKA -SRBIJA (BALKAN) -GRČKA 2021

Recommended Posts

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

I mali dodatak...

Najvažnije je da ti suvozač(i) odgovara kao osoba jer je suština zajedničke vožnje upravo vreme provedeno u pauzama vožnje, druženju ili pomoći. Što se tiče tempa vožnje, možete i ne morate da vozite zajedno ako vam se ritam značajnije razlikuje. Treba svako da vozi i uživa u svojoj vožnji ili nijansu sporije (ako se ne želite razdvajati), ali nikako brže od vlastitog tempa pokušavajući da stigneš onog ispred sebe jer se takvi pokušaji često loše završe.

Sastajanje se uradi ili povremenim usporavanjima onih bržih ili sastajanjem na dogovorenim mestima za pauze.

Ja volim da krivine prolazim tempom koji meni odgovara i nikako mi ne prija da imam ispred sebe nekog sporijeg jer se stalno pribojavam da ću se u nekom trenutku zakucati u njega. Više volim na nekoj dosadnoj ravnici ili ulaskom u naselje znatno usporim i sačekam suvozače. Isto tako, ako neko od kolega ima jači ritam, sačeka malo mene i uvek svi zadovoljni... najvažnije je da smo kompatibilni u kafani...:)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

E vala si ovo zadnje sve lepo rekao alal ti vera. Desava se i da nas nekoliko koji zajedno vozimo i kapiramo dobro i slazemo, nismo uvek svi isto raspolozeni za voznju. Nekad mi nista ne polazi za rukom i onda se nerviram bzv i prinudjen sam da smanjim tempo, dok nekad isto to ispeglam ko pesmicu i sam se vozi sto bi reklo.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
12 hours ago, drmilan_ said:

Isao sa jednim kolegom ovde sa foruma celih 90km. Od  Su do Ns, nazad vec nismo isli zajedno. Zahvalio se na druzenju i nikad vise, ne umem voziti kao penzos i drzati strikntno svako ogranicenje itd. Jednostavno nam se ne slazu stilovi voznje i to je to.

Isto moje iskustvo od letos, ali na mnogo kraćoj deonici. 

 

Upoznali se na Kopu par minuta pre polaska i dogovorili se da idemo zajedno kroz dolinu ljiljana sve skoro do Kraljeva. Ispostavilo se dosta mučno za mene, jer kolega vozi po ograničenju, u koloni automobila i ne prelazi 70.

 

Ja ne jurcam, ali vozim na tom istom putu oko 85-90. Prvo sam spustio svoj tempo da bismo išli zajedno, ali mi nikako nije uživanje da vozim iza automobila i da na tako lepoj deonici ne uživam. Tako da sam ga nekoliko puta čekao i na kraju se rastasmo. Mogu da zamislim kako bi mi bilo da me neko tako usporava od Švedske ili da ja nekoga usporavam...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Decenijama sam odlazio na moto-skupove , ljetovao na moru i skoro uvijek sa starim drugarima, mada nemam bas nista protiv novih poznanstava i nikad ozbiljnijeg nesporazuma. Zezanje oko priprema , na pauzama , navece u sobi, izlasku na veceru ili cugu meni MNOGO znace. Razumijem ljude koji putuju sami , i to ima neke prednosti ali ipak mislim da  dobro drustvo itekako znaci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
Just now, Zeleni 65 said:

Decenijama sam odlazio na moto-skupove , ljetovao na moru i skoro uvijek sa starim drugarima, mada nemam bas nista protiv novih poznanstava i nikad ozbiljnijeg nesporazuma. Zezanje oko priprema , na pauzama , navece u sobi, izlasku na veceru ili cugu meni MNOGO znace. Razumijem ljude koji putuju sami , i to ima neke prednosti ali ipak mislim da  dobro drustvo itekako znaci.

Ključna razlika je što Stefke planira na ovaj put sa nekime koga ne poznaje :) 

 

Mada Stefane, ti najbolje poznaješ sebe, pa ako misliš da ne bi bilo problema sa nekime drugim da putuješ iako se ne znate, samo napred momčino :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
Just now, Forsberg said:

Ključna razlika je što Stefke planira na ovaj put sa nekime koga ne poznaje :) 

 

Mada Stefane, ti najbolje poznaješ sebe, pa ako misliš da ne bi bilo problema sa nekime drugim da putuješ iako se ne znate, samo napred momčino :takoje:

Da da razumijem ali mislim da tu ima vise pozitivnih nego negativnih strana iako je novo drustvo. Pa zar mi nismo fleksibilni i razumni ljudi. Ja licno bih isto radije na takav put sa "novim" kolegom nego sam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 38 minuta, Forsberg je napisao:

Isto moje iskustvo od letos, ali na mnogo kraćoj deonici. 

 

Upoznali se na Kopu par minuta pre polaska i dogovorili se da idemo zajedno kroz dolinu ljiljana sve skoro do Kraljeva. Ispostavilo se dosta mučno za mene, jer kolega vozi po ograničenju, u koloni automobila i ne prelazi 70.

 

Ja ne jurcam, ali vozim na tom istom putu oko 85-90. Prvo sam spustio svoj tempo da bismo išli zajedno, ali mi nikako nije uživanje da vozim iza automobila i da na tako lepoj deonici ne uživam. Tako da sam ga nekoliko puta čekao i na kraju se rastasmo. Mogu da zamislim kako bi mi bilo da me neko tako usporava od Švedske ili da ja nekoga usporavam...

 

 

E to je suština i prednost pokušaja. U svakom trenutku se može odustati, mahnuti rukom jedan drugom i svako dalje po svome... bez ljutnje...

Niko ne preuzima nikakve obaveze u startu i odmah treba ostaviti manevarskog prostora za eventualno odustajanje i samostalni nastavak puta...:neznam:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Eh, da je @štampar preferirao zajedničke vožnje mi nikada ne bi pročitali onakav bestseler od putopisa i njegove dozivljaje sa Malenom :care: ...

 

Lično, bez ikakve namere da nekoga uvredim, vise cenim i postujem one koji se sami usude na putovanje od par somića kilometara nego one koji putuju u drustvu.

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pre neku godinu, početak sezone, Dare@Satelis organizovao maxi vožnju do Divljakovca. Ok nalazimo se tu i tu, došlo poprilično motora. Koliko se sećam, bilo 16-17. Pravila vožnje u grupi lepo pišu, ali mislim da se na sezonu čekalo previše, pa su mnogi zaboravili to. Mnogi nisu znali gde je taj Divljakovac. Sreća pa sam bio sa mislim najslabijom mašinom u grupi, a i nisam znao kuda Dare planira nas provesti do Bukulje. Epilog priče je, izigravao sam redara, čekao po ko zna koliko na raskrsnicama, usmeravao ljude gde treba ići, zatim leteo kao muva bez glave jer je jedan deo ekipe uveliko odmakao, a pojedinici se vukli pa da bih njih usmerio kako treba, morao stići one koji su odmakli... I na kraju sam se izgubio u samom Aranđelovcu, tj nisam skrenuo gde treba...

U prevodu, izdržao sam taj dan, nije mi se svideo ni malo i odlučio da više ne izigravam ludaka u takvim podvizima, ako ih bude uopšte.

Po pitanju puta od 1000+km sa nekim sa kime vozio nisi nikada, savet, nemoj. Ima mnogo razloga da vozite zajedno, ali mnogo više u korist toga da ne vozite.

Pozdrav

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Najlepše vožnje sam odvozao sa svojom ženom ili sam. Ne volim da pravim česte pauze i dovoljno mi je nekad da stanem na pumpu, sipam gorivo, protegnem se malo i gas. Jedne godine, krenuli iz Budve, sa Zlatibora smo posle ručka odvozali do Zemuna u komadu.

Žena isto nije zahtevna po pitanju pauza.

Kad vozim u grupi pomirim se da to neće biti baš moj stil vožnje i hajd lagano, tad podredim sve druženju i zezanju sa ekipom.

Nikad nije idealno i svaka varijanta ima prednosti i mane.

Vožnju sa nepoznatim kolegama ne bih otpisao kao varijantu. Napravio bih neki okvirni dogovor pre polaska i ako mi to odgovara krećemo.

U slučaju da se to ne ispoštuje, nešto drastično, dajem sebi slobodu da napustim grupu i vozim solo.

Promenio član ZEMZEM
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 15 sati, Štef je napisao:

Pre neku godinu, početak sezone, Dare@Satelis organizovao maxi vožnju do Divljakovca. Ok nalazimo se tu i tu, došlo poprilično motora. Koliko se sećam, bilo 16-17. Pravila vožnje u grupi lepo pišu, ali mislim da se na sezonu čekalo previše, pa su mnogi zaboravili to. Mnogi nisu znali gde je taj Divljakovac. Sreća pa sam bio sa mislim najslabijom mašinom u grupi, a i nisam znao kuda Dare planira nas provesti do Bukulje. Epilog priče je, izigravao sam redara, čekao po ko zna koliko na raskrsnicama, usmeravao ljude gde treba ići, zatim leteo kao muva bez glave jer je jedan deo ekipe uveliko odmakao, a pojedinici se vukli pa da bih njih usmerio kako treba, morao stići one koji su odmakli... I na kraju sam se izgubio u samom Aranđelovcu, tj nisam skrenuo gde treba...

U prevodu, izdržao sam taj dan, nije mi se svideo ni malo i odlučio da više ne izigravam ludaka u takvim podvizima, ako ih bude uopšte.

Po pitanju puta od 1000+km sa nekim sa kime vozio nisi nikada, savet, nemoj. Ima mnogo razloga da vozite zajedno, ali mnogo više u korist toga da ne vozite.

Pozdrav

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

E drago mi je da si shvatio kako je biti Redar na zajednickim voznjama.. ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Da sam na tvom mestu krenuo bi sam, po potrebi izvadi baterije od komunikacije (tvoje ili zenine) i gassss

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, Arakis je napisao:

E drago mi je da si shvatio kako je biti Redar na zajednickim voznjama.. ;)

A pri tome ni običnu sačmaricu ne dobiješ od organizatora (a za mitrOljez i da ne pričamo). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
E drago mi je da si shvatio kako je biti Redar na zajednickim voznjama.. 
Ma samo da je bila jača mašina. A ne 250ccm maxija...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja