Jump to content

Moto Zajednica

ŠVEDSKA -SRBIJA (BALKAN) -GRČKA 2021

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Ljungby /Sweden
  • Motocikl: BMW F800 GS/BMW R 1250GS HP

Pozz drugari i kolege svima.Da li ima zainteresovanih za ovako neku turneju sada na leto,pošto verujem da ce se situacija sa koronom smiriti.

Ovako,pošto živim u Švedskoj planirao sam na leto poći za Srbiju sa motorom žena i ja,i produžili bi za Grčku na letovanje.

Da li ima zainteresovanih naših ljudi koji bi hteli da napravimo ovako neku turneju

Neki predlog oko putovanja bi bio 

(Ljungby -Trelleborg) Švedska pa na ferry za Nemačku (Rostock-Berlin-Dresden -Prag -Brno ( Spavanje ) Budimpesta - Beograd

Ili preko Poljske

Budemo dan-dva u Srbiji ili (ex-yu) i za Grčku

Datum polaska mi nije fix godišnji mogu da uzmem kad god hocu.

Dobro došli su svi i mogu da se prikljuce iz okolnih zemalja (Skandinavija) i iz Evrope kroz zemlje koje se prolazi (Nemačka,Češka,Slovacka itd)

I voleo bih da mi se jave ljudi takodjer sa nekim svojim predlozima sve dolazi u obzir.

I ako ima ljudi u Švedskoj naših ili Norveška Finska neka se jave

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Prijatelju ne ide se na ovakva putovanja sa nekim koga ne poznajes bas dobro ali u svakom pogledu. Moze samo puka slucajnost biti da ce taj neko ko se prijavi a da ga nikad nisi video a kamo li vozio sa njim, da ti odgovara, a mnogo veca verovatnoca da ces reci sto mi je ovo trebalo u zivotu. Sa mojim drugarima koje vidjam skoro svaki dan, pojeo i popio boga oca i preveza hiljade i hiljade km, pa mi dodje nekad na voznji da ih pobijem ili oni mene svejedno. Sretno ti bilo kako god odlucio....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Ljungby /Sweden
  • Motocikl: BMW F800 GS/BMW R 1250GS HP

Pa ako ces iskreno ni rodjenu zenu u putu ne mogu da smislim jer samo zanoveta al ono  opet je bolje putovati u dvoje npr nego sam koliko god neko naporan bio bilo sta da zatreba jedno drugom ili da se desi...tad prestaje bilo kakva mržnja...:lol2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Delim Noletovo mišljenje, onako iz iskustva. Par puta na nekim grupnim putovanjima popizdeo i od tad na svako putovanje/vožnju više ni ženu ne vodim kao saputnicu. Samo sam :moto2: ...

 

Ako misliš da na jednom takvom putovanju može nešto loše da ti se desi ili da ti nešto nepredvidjeno zatreba onda avion i to je to :) ...

 

Srećno ti bilo u svakom slučaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Motor kad se pokvari, stane pored puta i popravi...
Avion kad se pokvari, šta će? :)

(malo šale, imenjače, ne zameri)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Na tebi je da preduzmes sve sto je u tvojoj moci i da budes spreman za put, pozitivne misli i uzivanje, to je to. Ne predvidjene stvari se desavaju ali jbg ti tu nista nemozes, odnosno mozes, da imas osiguranje na putu i ako se desi baksuzluk to je krajnja solucija.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 25 minuta, nafetS je napisao:

Motor kad se pokvari, stane pored puta i popravi...
Avion kad se pokvari, šta će? :)

(malo šale, imenjače, ne zameri)

 

:takoje:

 

Pa  neka se ugleda na mene, neka kupi Y i može se vozi po belom svetu bez ikakve bojazni da će negde ostati u kvaru.

 

Avantura zagarantovana :P ...

...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Ljungby /Sweden
  • Motocikl: BMW F800 GS/BMW R 1250GS HP

Nisam ja bojazan uopste da cu negde ostati na drumu to je vise "ono naše" ,imam ful osiguranje za motor i osiguranje za put i to je to kartica sa šuškama jedino što se nosi,ali ono...

Voleo bih drustvo ,i voleo bih da bude neko tu "za nedaj boze ">:( a da li je Y ili H ili K ili D to nema veze sve su to dobre masine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Sta znam....mislim da smo svi mi bar jednom vozili u drustvu , nama tog trenutka , nepoznatih osoba...sve zavisi od osobe do osobe.
Ako se u startu dogovore oko stajanja,sipanja goriva,brzine,mislim da problema nece biti.

Za mene , voznja u drustvu ima svoje cari....

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jedne nedilje ujutro zove frend, išli bi u Alpe, veli biće još jedan njegov poznanik.
Odem do frenda, s njim do poznanika kad tamo još dva anonimna kandidata.
Načekali se pošteno, pošli u Alpe, svako drugi restoran pauza, voze oni ka penzići svoje dukce, kavce.....

Šta reći, od gušta ni G, žali Bože vrimena.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Pa ne trazi covek drustvo ribolovaca, frizera ili knjigovodja vec bajkera. Ako neki motordzija ne moze da se slozi sa motordzijom, nece se on slagati ni sa kim. Potrebno je samo malo TOLERANCIJE i nema problema. Prosle godine smo nas desetak, uglavnom neznanaca, vozili 4 dana po Srbiji, oko 1500km, bez ijednog problema. Pre 3 god. smo nas 11 vozaca (medjusobno se nismo poznavali) iz Srbije, Crne Gore i Slovenije, posetili Hilandar i vozili 6 dana zajedno i naravno, sve je proteklo u najboljem redu. Ljudi koji voze duze ture su posebna sorta. Stvoreni da uzivaju i budu dobre volje... i kad se pije i kad se ljubi...   :popovanje:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Izvinjavam se za off ovde coveku, ali ta tema je sazvakana vise puta ovde na forumu, s kim i kako na duze voznje. Ko to tako moze kao sto kolega napisa iznad svaka cast i postujem. Svi smo razliciti to se podrazumeva, i tolerancija se podrazumeva, ali ako nemamo ista interesovanja, odnosno ocekivanja od voznje onda pisi propalo. Nemam ni jedno pozitivno iskustvo povodom toga. Uvek je nekom ili brzo, ili sporo, staje mu se ovde onde, hoce pus pauzu itd..... Ne racunamo ovde lokalne voznje ovde 100-200 km to moze kako hoces. Ali kad peglas 3 dana po 500 km to moze da bude i te kako problem. Po meni bolje sam nego sa bilo kim, jer taj bilo ko moze da bude extra ali i moze da ti usere dan da ti ne bude dobro..

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ima jedno nepisano pravilo koje kaze da se sa nekim najlakse dolazi u sukob ako se 

 

1. Traze pare na zajam

 

2. Diskutuje o politici

 

3. Letuje xyz dana zajedno.

 

Kolega lepo rece da to nije dnevna  voznja pa da se izdrzi jedan dan.

 

Ja licno volim da stajem na svakom cošku, volim da jedem na klupi, da šoram na livadi, pijem kafu sa vodom ugrejanom na motoru ...

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Postoje ljudi koji dobro funkcionišu u grupi (lako se prilagođavaju ili vole timski suživot) i ima onih koji su individualci i koji ne trpe život u grupi. 

Ja spadam u ovu drugu kategoriju, kada god mogu da izbegnem grupu to i činim (a kada ipak moram to da prihvatim, pizdim i sve mi smeta). 

Prema tome, nismo svi isti, pa je vrlo teško da dajemo savete nekom drugom (za kog ne znamo kojoj opciji pripada). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Moja prva voznja na duze staze zavrsila se neslavno, tako sto sam odustao od zajednicke voznje sa jednim drugom.Ja bih da vidim sto vise on bi da projuri sto pre i pozeleo sam mu srecan put.Od tada putujem sam.Eventualno na MOJU napravljenu rutu moze da se prikljuci neko.Svasta tu treba da se podudari sto je malo teze da ne nabrajam  

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ako ste iole prilagodljivi,uz odredjene kompromise,na uštrb slobode i samostalnosti, sve se da rešiti... A ako ne, ne pristajte...na deljenje slobode... 

Lako je voziti sam...treba vam i ovo drugo iskustvo, zar ne? 

Naoštri se... za trpljenje, ako naletiš na picajzlu... i izdrži :)

Neko neće trpeti... i to je razumljivo...

Istrpeću u inat... valjda... :tuzno:

Što bi sportisti rekli... Dao sam 100% pa mi nije žao...

Promenio član shoyyka
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 29 minuta, Sveta 5. je napisao:

Ja bih da vidim sto vise on bi da projuri sto pre i pozeleo sam mu srecan put.

Po mojim kriterijumima je ovo glavni problem na grupnim voznjama.

 

Sve se drugo da srediti al kad mi neko kaze ŠTO SI TU STAO, NEMA TU ŠTA DA SE VIDI ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Svaki dogovor pada u vodu, čak i onaj oko kuce a kamoli neki drugi.

 

To ce nam najbolje objasniti kolega koji je javno iskazao volju da svoju bivsu lepsu polovinu upozna sa nekim drugim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere
2 hours ago, balkanlover70 said:

Dogovor kucu gradi 

Slazem se u potpunosti. Pre puta se dogovore detalji, ko se slaze, slaze se. I uvek postoji mogucnost da se u toku puta lepo pozdrave i svako na svoju stranu i na svoj nacin. Ne vidim zasto bi postojale jasno definisane mere ponasanja:neznam:

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Ljungby /Sweden
  • Motocikl: BMW F800 GS/BMW R 1250GS HP
Pre 11 sati, travelman je napisao:

Ima jedno nepisano pravilo koje kaze da se sa nekim najlakse dolazi u sukob ako se 

 

1. Traze pare na zajam

 

2. Diskutuje o politici

 

3. Letuje xyz dana zajedno.

 

Kolega lepo rece da to nije dnevna  voznja pa da se izdrzi jedan dan.

 

Ja licno volim da stajem na svakom cošku, volim da jedem na klupi, da šoram na livadi, pijem kafu sa vodom ugrejanom na motoru ...

 

 

Pa pazi svako od nas je različit ,pare ne dajem na zajam iz razloga što znam kako se to zavrśava,imao sam prilike da vidim na tudjoj koži pa ucim i ne dajem.....(U fazonu sam  bolje mi traži da ti ih DAM nego pozajmim) ne zato što sam sebičan naprotiv nisam ,srce bi dao za svakoga ali ne i novac,jer sam video kako pucaju prijatljestva.

A upolitiku se razumem ko marica o kriv ***** i mogu da slusam bez neke debate

A sto se tice letovanja

Svako svoj apartman i to je to (svako je gazda svoje kuce)

Ono što se dogovorimo na početku  tako ostaje....aki dodje do promena razlaz.

Verujem da svi vi imate razlicita mišljenja i ukuse,ali licno mislim da ipak postoje neke "čari grupnog putovanja"

Mogu i da pijem kafu na motoru,i da lizem sladoled na klupi da predahnem i zastanem na dobar "vidikovac" ,i da radim šta god...

Imam veliku toleranciju i razumevanje i prilagodjavam se lako.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Isao sa jednim kolegom ovde sa foruma celih 90km. Od  Su do Ns, nazad vec nismo isli zajedno. Zahvalio se na druzenju i nikad vise, ne umem voziti kao penzos i drzati strikntno svako ogranicenje itd. Jednostavno nam se ne slazu stilovi voznje i to je to. A to sto ti planiras druze je velik put da bi sa nekim nepoznatim delio. Licno bolje putuj sa ujakom ili ko ti je tamo sa tobom nego sa nekim no name. 
 

meni je lane bilo extra na dva dana vozanja sa ekipom kroz srbiju. Al opet je bila grupa nas napred koji smo vozili, i nazad koji su se vozili. Cak i kad smo isli kuci sa @ZoraNSsam se extra slagao i kontao, vec sa trecim kolegom na GSu nikako. Ja iskreno sad vec gledam sa kim gde i kako, cak i kad kolima idem, kamoli motorom

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 4 sati, StefanV je napisao:

Ono što se dogovorimo na početku  tako ostaje....aki dodje do promena razlaz.

Verujem da svi vi imate razlicita mišljenja i ukuse,ali licno mislim da ipak postoje neke "čari grupnog putovanja"

Mogu i da pijem kafu na motoru,i da lizem sladoled na klupi da predahnem i zastanem na dobar "vidikovac" ,i da radim šta god...

Imam veliku toleranciju i razumevanje i prilagodjavam se lako.

Stefane, vidi se da imaš veliku želju za vožnjom u grupi i ja to pozdravljam jer sam i ja takav. Imao sam nekoliko lošijih iskustava, ali ne u smislu sukoba i svađe, nego više kao manjak kompatibilnosti u vožnji, željama ili u karakterima ljudi. Malo je lošija varijanta ako "grupu" čine samo dvojica jer onda nema mogućnost izbora, ali ako je veća grupa onda se formiraju 2-3 grupe po tempu, a isto tako uvek se nađe neko ko ti po karakteru odgovara.

Moje prvo iskustvo isto nije bilo naročito, ali nisam "odustao" i bez obzira na neka lošija iskustava uspeo sam da imam i neke nezaboravne grupne vožnje i upoznam ljude zbog kojih se na kraju sve "isplati". Više kolega je reklo da se u svakom trenutku možete razići ako se ne budete slagali i to je upravo razlog zašto ne treba odustajati od pokušaja. Mala je cena neuspešnog pokušaja naspram benefita sjajnog poznanstva. Ne treba na stvari gledati samo sa negativne strane i može se desiti da naletiš na likove sa kojima ćeš se povremeno družiti ceo život...:neznam:

Znaš kako kažu...Ne jebe lep, nego uporan..." pa tako i ti - ako neka prva iskustva i ne budu uspešna, samo nastavi dalje...:takoje:

 

P.S Verujem da će i ove godine biti organizovan "Krug oko Srbije" negde u maju ili junu mesecu (5-6 dana), pa ako imaš želje i godišnjeg odmora pridruži se i ti - videćeš kako sve funkcioniše i kada vozi grupa 15-20 ljudi...

 

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja