Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Runner 50, elektronski saug

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav, novi sam na forumu. Imam Gileru Runner 50 2006.

Imam jedan problem koji se javio u zadnje vrijeme, dakle skuter kada je hladan ne digne obrtaje u leru. Cok sam ispitao dize se i spusta.

Je li neko imao slican problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Izbaci to i ugradi rucni sauh . Povuces dok upalis i posle vratis i miran si . Tako sam resio mnoge skutere koji su inace bili i po 7 litara ovde kod nas jer nema tolike relacije da se zagreje i vrati u normalu . Skines razbusis provuces odozdo sajlu i posle sa druge strane napravis burence ili vec kako resis da povlacis . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Eto imaš fotke jednu ispod druge...pa malo obrati pažnju.

Na drugoj fotki se vide nesagorele naslage po elektrodama i keramici. Može biti da je "pogrešna" toplotna vrednost...ili je ulja bilo više nego što je dovoljno....ili, kako rekoh, njegov kvalitet baš i nije neki. Ono će svakako da podmaže, ali nema dovoljno aditiva da smanji dimnost i ostatke sagorevanja. Tako nešto se vidi kada se troši klasičan dvotaktol, 'SAE30 ili jednostavno ulje slabijeg kvaliteta. 

Tako nešto, u principu, ne prouzrokuje neku veliku štetu...ali nije baš ni najsjajnija situacija. Vremenom se ta čađ lepi svuda i guši protok kroz motor. Onda se javljaju problemi sa auspusima, sa karikama koje ostaju zalepljene u svojim kanalima....kada se baš insistira nađe se nalepljeno i po prelivima, tegovima radilice....svuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Da, da, u pravu si. Tada je koristeno ulje ne neke posebne kvalitete, ali i svjecica je slikana kada je postotak ulja bio dosta jaci radi razrade. Sipao sam Motul i ajde reko tada da probam neko malo jeftinije, sada sam na Agip ulju.

 

I definitivno sam planirao staviti rucni cok, samo malo me bunilo ovo da odjednom ne povecava obrtaje u leru kad je hladan, a do prije par dana radilo. Mislim da sam uspio sada ustelovati, opet cemo vidjet. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Ne bih bilo lose da mogu odvrnuti cok haha

Citao sam negdje da se mora cok grijati industrijskim fenom da bi se mogao odvrnuti. Par njih sam odvrnuo uz pomoc klijesta, ovaj moj ne ide

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kymco xciting 250

Drugari.Kupio burazer gileru runner purejet 50ccm.

Upali,radi na leru ali kad joj damo gas ugasi se?

imate li neki predlog odakle da je napadnemo i sta da proverimo.

A da pumpu za gorivo smo proverili cak i zamenili sa drugarove aprilije SR koja radi ,isti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja