Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć-Yamaha diversion 900 malo trese korman?

Recommended Posts

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda vf 750 sabre, Yamaha XJ 900 diversion,Versys 650

Pozdrav svima, potrebna mi je pomoć. 

Nameravam da kupim Yamaha diversion 900,1995-6 motor lepo izgleda na slikama, ali mi je prodavac rekao da je prošle godine stavio nove gume,balansirao i da se posle toga korman malo trese kada se podignu ruke sa njega i kada se blago stavi ruka, onda prestaje.Da li je to moguće, da je guma fabrički loša, ili je u pitanju lager na vratu(kako sam negde čuo), krive vile ili...? Molim za savet nekog ko ima iskustva sa time, koliko bi koštala popravka i sl. 

Promenio član Elmilorad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Pazi ...generalno se desav bas kada se guma promeni pa izbalansira tocak da tada bas trese.Naime  desava se da tegovi na felni ne odgovaraju  jer jedan od bitnih razloga je sto retko ko  zna i ima opremu za balansiranje kod nasih vulkanizera..Imao sam prilike da i licno se uverim da dva vulkanizera koja su i imali opremu za felne za motore  mase debelo sa tegovima .....Jedini pouzdan nacin je RUCNA balanserka  ona je tacna  100%.Mguce je i da pritisak u gumi ne valja .A takodje i da je ako je menjao semeninge u viljuskama nije doveo trokut gornji i  donji u centar jer se desavaa kada skidas viljusku  da se ne centriraju lepo trokuti ali i to je lako proveriti i vizuelno i lako je i nastelovati bez rasturanja motora kod majstora.Popusti se levi i  desni sraf na trokutu i gornjem  i donjem i tocak se uhapsi pa guvernalu pomeras po potrebi na kontra stranu ..Sve su to neki od simptoma a zna ih biti i jos vise:)

Promenio član srbenda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda vf 750 sabre, Yamaha XJ 900 diversion,Versys 650

Nisam gledao motor, treba da idem 150km u jednom pravcu, a nepostedno pre polaska mi prodavac kaže-"a, jel sam ti reko da malo trese korman kad se dignu ruke..." I ja odložim odlazak dok se ne rsspitam je li to nešto ozbiljno i skupo da se radi. Nemam nikakvo iskustvo sa tim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja