Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć pri kupovini - enduro za početnike

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ćao svima.

nov sam ovde i zamolio bih za pomoć i sugestije pri kupovini motora.

Naime, početnik sam i definitivno sam se odlučio za enduro motor.

Vožnja bi uglavnom bila asfalnim putevima uz blagi off road.

Visok sam 192cm i poprilično težak :lol: (140kg ali planiram da smanjim, ahahaha).

Ono što je ograničavajući faktor je cena - max 2000€ (sa tendencijom da se smanji koliko god može).

Razmišljao sam o sledećim motorima. 

 

3591ab9db89b-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW F 650 ST, 1999. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 71700 km, Zrenjanin. Cena 1.800 € - Motori - Polovni Automobili

 

2953aca83f84-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia Pegaso 650 Enduro 36KW, 2002. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 47764 km, Nova Pazova. Cena 1.950 € - Motori - Polovni Automobili

 

16d9715c65f3-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha TDM 850, 2000. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 82000 km, Bačko Gradište. Cena 1.950 € - Motori - Polovni Automobili

 

Ovo su trenutno motori u najužem izboru.

Najviše mi se sviđa Aprilia, pa zatim TDM i na kraju BMW.

Unapred bih vam bio zahvalan za svaku vrstu pomoći.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Mislim da kvalitet i pouzdanost idu obrnutim redom od tvog svidjanja :)

 

Ovo su sve relativno veliki motori, ali bogami obzirom na tvoje gabarite, bojim se da ti ne budu mali, posebno Aprilia i BMW. Probao sam oba i meni su bas taman (mozda sam cak i bio malo skucen na bmw) ali ja sam 178 cm/90kg.

Stari dobri Transal mi delovao dosta komfornije od ova 2. Mozda da ipak ubacis i Africu u pricu, jeste da je ograničen budzet i da bi dobio stariji motor, mada ni ovu sto si postavio nisu u cvetu mladosti.

 

TDM nisim nsam probao, ali on nije uopste u toj klasi osim po visini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Super tenere je taman po tvojim kriterijumima 89-95. g. Da biras do 2000 i manje. Ako ima neko da oce da je proda a da nije za delove. Ja sam 195- 120 i meni je taman

Sent from my LG-K420 using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: BMW R1200 GS

U obzir dolaze i sledeći motori.

 

2773c83e143d-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW gs 650f, 2000. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 78200 km, Petrovac Na Mlavi. Cena 2.000 € -...

 

285a17d41368-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha xj 600 s diversion, 1995. godište, Touring, vozilo prešlo 32000 km, Jagodina. Cena 1.350 € - Motori -...

 

Znam da nisku svi u enduro kategoriji, ali baš zato mi treba pomoć.

Zbog moje visine i gabarita, potreban mi je motor na kome se neću osećati skučeno.

Veličina motora je bitan faktor u mom slučaju.

Još jednom hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Sa tvojom visinom pa i težinom bojim se da će ti BMW, Aprilia i mala Diverzija biti omaleni. Najbolje ćeš se smestiti na TDM.
Pomenute kolege Afriku i SuperTeneru. Afrike su po meni precenjene te bi morao da napraviš tu dosta kompromisa. SuperTenere su malo specifične i teško je ubosti baš dobru i bez nekih potencijalnih problema.
Nisi pomenuo veliku Diverziju, mislim da pored TDM-a zaslužuje pažnju.

E sad, da bi bili detaljniji bitno je da znaš namenu motora i tvoje želje. TDM i Diverzija ispadaju ako ti afiniteti podrazumevaju silazak sa asfalta...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Bmw je nizak za tebe, zaboravi na njega, aprilija je kratka, korman ce ti biti u krilu, zaboravi i na nju, diverzija je takodje sitna za tvoju visinu. Trazi drugo nesto. E sad izmedju transalpa koji bi ti mozda odgovarao a ima 46ks i tenere od 69ks sa tvojom tezinom, saberi 2+2.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Aprilia Pegaso i BMW 650GS, nisu mali motori. Ni Super tenere 750  nije nešto visok. . KLE500 je tu od prilike kao Super tenere.

TDM 900 ako dodaš još 500e. Mada TDM i enduro nemaju baš neke veze... :oda2:

Moja preporuka je F650GS. Troši 4 litre, a korman se može povisiti, sedište isto, fuzasteri se mogu pomeriti prema dole ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Cao

 

Ja sam 191cm 95kg, vozio sam BMW F650GS, ponekad i 400km u danu, motor je sve samo ne mali :) sediste ne nisko, ali je polozaj sedenja opustajuci :) evo od mene neka ideja. Ako ne gresim ti si brat od @Bojan Budjevac

 

9e041da7e787-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Tenere XTZ660, 1996. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 40000 km, Vladimirci. Cena 2.150 € - Motori -...

 

928b1a0985bc-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW F 650 GS Military edition, 2001. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 49000 km, Beograd. Cena 2.100 € -...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Zaboravi i na veliku Diverziju, čudan je položaj sedenja i biće ti omalena. Barem sam takav utisak imao nakon prelaska sa endura na Diverziju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: BMW R1200 GS
pre 22 minuta, Markone88 je napisao:

Cao

 

Ja sam 191cm 95kg, vozio sam BMW F650GS, ponekad i 400km u danu, motor je sve samo ne mali :) sediste ne nisko, ali je polozaj sedenja opustajuci :) evo od mene neka ideja. Ako ne gresim ti si brat od @Bojan Budjevac

 

9e041da7e787-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Tenere XTZ660, 1996. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 40000 km, Vladimirci. Cena 2.150 € - Motori -...

 

928b1a0985bc-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW F 650 GS Military edition, 2001. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 49000 km, Beograd. Cena 2.100 € -...

 

Ćao. Hvala na savetu.

Video sam i ja ovaj Military edition I moram priznati da mi se svideo.

Nisam brat og @Bojan Budjevac Čak mislim i da se ne poznajemo.

Obzirom da sam početnik, imao sam ideju o malo slabijem motoru (500-650 ccm) i zato i nisam gledao veće motore. Čitajući forum, zaključio sam da je Enduro možda najbolji za početnike. Zato nisam ni gledao Turing motore (TDM, Diversion...)

Taj jedan TDM je upao u budžet pa me privukao. Inače znam i da su skuplji i jači. Imao sam ideju da savladam tehnike i fore, pa da za 2-3 godine pređem na nešto veće (Caponord mi se mnogo sviđa). Takođe, ideja je bila što je moguće mlađi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@Markone88 je vozio tog BMW koji ti se dopada. Ako čovek kaže da nije mali onda ti je to super izbor. Meni se on najviše dopada od svih pobrojanih u toj kubikaži. A i lakše ćeš ga prodati kasnije nego Pegaso.
Ali je vrlo bitno da sednem sam i da probaš. Obrati pažnju na položaj nogu i ruku kada sedneš na motor.
Recimo mnoge kolege moje visine i gradje (190cm) za KLE kažu da im gabaritima odgovara, dok je meni bio baš čudan i umarajući položaj - nogostupi su mi nekako iza ledja, tj.povučeni nazad pa mi je to konstantno smetalo.
TransAlp mi je bio OK prvih godinu dana, dok nisam nabio neku kilometražu, nakon toga sam počeo da mu nalazim mane :-)
SuperTenere mi je ostala nedovršeni plan jer@srbac nije hteo da mi proda svoju :-)

Htedoh da kažem, mi savetujemo ali se odluka zapravo krije samo u tebi. Moraš da probaš. A kolege ti iz ličnog iskustva mogu reći koju reč o pouzdanosti, pa neka te ta dva parametra vode.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 13 sati, Markone88 je napisao:

Cao

 

Ja sam 191cm 95kg, vozio sam BMW F650GS, ponekad i 400km u danu, motor je sve samo ne mali :) sediste ne nisko, ali je polozaj sedenja opustajuci :) evo od mene neka ideja. Ako ne gresim ti si brat od @Bojan Budjevac

 

9e041da7e787-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Tenere XTZ660, 1996. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 40000 km, Vladimirci. Cena 2.150 € - Motori -...

 

928b1a0985bc-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW F 650 GS Military edition, 2001. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 49000 km, Beograd. Cena 2.100 € -...

 

Nismo braca. :)
Ovaj moj nije u fazonu foruma, pitanja i potpitanja.... Samo voznja i neka svoja filozofija. :lol2:
Inace uzima Transalp 650 u opremi... on je oko 3000, prevazila predvidjeni budzet momka. 

Promenio član Bojan Budjevac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
21 minutes ago, Bojan Budjevac said:

Nismo braca. :)
Ovaj moj nije u fazonu foruma, pitanja i potpitanja.... Samo voznja i neka svoja filozofija. :lol2:
Inace uzima Transalp 650 u opremi... on je oko 3000, prevazila predvidjeni budzet momka. 

Ti i ja juče pričamo, kažeš mi brat traži enduro. Ja pogledam, novi član, Arandjelovac, traži endruo :D bio sam ubedjen da je tvoj buraz hahaha

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 3 sati, Markone88 je napisao:

Ti i ja juče pričamo, kažeš mi brat traži enduro. Ja pogledam, novi član, Arandjelovac, traži endruo :D bio sam ubedjen da je tvoj buraz hahaha

Skontao sam odmah. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin

BMW 650 i Aprilia Pegaso su ok motori sa 1 cilindricnom  Rotax mašinom,lepo se voze.Ako si zainteresovan imam na prodaju Apriliu Pegaso 2004 650ie.Prodajem jer sam kupio noviji motor.Cena je daleko ispod tvog budžeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Pre 14 sati, Bob Rock70 je napisao:

BMW 650 i Aprilia Pegaso su ok motori sa 1 cilindricnom  Rotax mašinom,lepo se voze.Ako si zainteresovan imam na prodaju Apriliu Pegaso 2004 650ie.Prodajem jer sam kupio noviji motor.Cena je daleko ispod tvog budžeta.

Hvala na ponudi.

Nisam zainteresovan za taj konkretan model.

A i trenutno sam u pregovorima za jedan F650 gs pa ćemo videti na šta će to ispasti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
pre 15 minuta, riksha je napisao:

Hvala na ponudi.

Nisam zainteresovan za taj konkretan model.

A i trenutno sam u pregovorima za jedan F650 gs pa ćemo videti na šta će to ispasti.

BMW je isto dobar motor,puno srece pri kupovini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@riksha evo izleteo jedan lep primerak, baci oko. Sta ti mislis @drmilan_

 

b3d0c285ba14-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Transalp 600, 1996. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 68000 km, Lebane. Cena 2.000 € - Motori - Polovni...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Pre 2 sati, Markone88 je napisao:

@riksha evo izleteo jedan lep primerak, baci oko. Sta ti mislis @drmilan_

 

b3d0c285ba14-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Transalp 600, 1996. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 68000 km, Lebane. Cena 2.000 € - Motori - Polovni...

 

Upravo sam ga gledao. Lepo izgeda osim par sitnica na plastici. Zapratio sam ga.

A i ja sam naleteo na jedan zanimljiv oglas pa sam hteo da vas pitam šta mislite i o ovom modelu.

6a6b7c5e0171-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW f 650 cs, 2003. godište, Naked, vozilo prešlo 70000 km, Ripanj. Cena 2.200 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja