Jump to content

Moto Zajednica

X Max 250 problem sa hladnjakom i vodom pomoć

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitorvica
  • Motocikl: Yamaha YZF R125

Pozdrav bajkeri!

 

Ovako, imam Yamahu X MAX 250 2006 godiste karburator. Kupio sam ga prosle godine, od kada sam ga uzeo imao sam problem sa prljanjem vode. Voda u hladnjaku i sistemu je konstantno bila prljava i blatnjava i u toku vožnje je dizao temperaturu i izbacivao vodu u ono balonče sa desne strane za odušak-preliv (ako znate na sta mislim) konstantno sam morao da dolivam vodu na svaka 2-3 dana. Čim dolijem vodu odma kada se ugreje krene da curi na balonče i da diže temperaturu, međutim nikada se nije desilo da prokuva, ventilator pali. Onda sam mu odradio kompletnu generalku. Izravnao glavu, zamenio sve dihtunge, zamenio hladnjak, zamenio vodenu pumpu, zamenio zubcanike u motoru od vodene pumpe zato sto sam kasnije došao do zaključka da je pukao jedan plastičan zubčanik i nije uopste okretao prpeler od vodene pumpe. 

 

Bez obzira na sve to što sam odradio dešava se isti problem. Sipao sam vodu (antifirz) kada sam krenuo da vozim dosta dugo je drzao normalnu temperaturu ali posle je opet krenula da curi voda na balonče za odušak, iscurelo je dosta vode skoro oko pola litra rekao bi (u celom sistemu je stalo oko litar). Nakon toga sam skinuo deklo na glavu gde ide crevo od vode i glava je bila suva ko barut nije imala uopste tečnosti u sebi (kada sam sipao vodu u hladnjak voda je izasla na crevo koje ulazi u glavu tako da ne razumem zasto u glavi nije bilo vode). Više stvarno nisam pametan šta da radim.

 

Jel ima neko ideju sta bi jos moglo da bude problem? jednostavno sve živo je odrađeno. Proveravao sam da nije pomesao ulje i vodu ali nije sve je kako treba. Malo mi je sumnjiv ventilator zato sto ne pali kada krene da diže temperatu i nema neki određeni nivo kada ga pali, pali sve nešto bezveze ne znam ni sam ali uglavnom pali. Na glavnjaku ima ona dva srafa od sonde gde su prikačene žice (buksne). Od jedne sonde kada spojim buksne ventilarot se ne pali, a od druge sonde kada spojim buksne onda upali. Pa me onda isto interesuje ako neko zna za sta mu sluzi ta druga sonda na hladnjaku na koju ne pali hladnjak?

 

Svaka pomoć bi mi dobro dosla. Hvala uanpred...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Druga sonda - davac 

 je za automatski sauh ako se dobro secam.

Pod 1: Da ti nije busna prelivna posuda ? (Hoce da izgori od izduvne grane koja prolazi blizu)

Pod 2: Da li si proverio na kom pritisku ti otvara cep od hladnjaka ?

Pod 3: Da li si uradio hidrotest glave i cilindra kada si otvarao agregat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav. Juce si otvorio novu temu u vezi tvog problema a vec postoji tema o X-Maxu i ja sam te dve teme spojio. Danas ponovo otvaras istu temu... Cemu potreba za tim? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitorvica
  • Motocikl: Yamaha YZF R125
8 hours ago, alexanto said:

Pozdrav. Juce si otvorio novu temu u vezi tvog problema a vec postoji tema o X-Maxu i ja sam te dve teme spojio. Danas ponovo otvaras istu temu... Cemu potreba za tim? :neznam:

Ne koristim forum tako cesto, tako da se ne snalazim sa otvaranjem tema bas, izvinjavam se ako sam prekrsio neka pravila foruma.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ok. Posto si tamo u tamo u temi dobio vec odgovor ova tema ide pod katanac a prepiska neka se odvija tamo gde i treba :takoje: 

 

Ostavicu je jos dan ' dva ako je neko vidi da moze tamo da odgovori a onda se brise... Prepisku nastaviti ovde:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja