Jump to content

Moto Zajednica

Honda transalp gubi kontakt

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Unimer na AC opseg, upalis masinu (ako hoce  ), otkacis taj dzek gde su tri zute zice i meris izmedju njih (izmedju prve i druge, izmedju druge i trece, izmedju prve i trece) u leru treba da ima izmedju 15-20v, kako dodajes gas trebalo bi da raste izmedju svake faze voltaza, podjednako.
Vazi proveravam kasnije trenutno nisam pored motora, hvala na savetu.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

@n. f. s

Evo sto se tiga tice, sad sam ispitao, nisam mogaoo da mu dajem gas jer sam sam, ali sam ga pustio da radi pod mali sauh.
Merio sam naizemenicnu struju na sve 3 kombinacije pokazuje oko 17,5 v, onda sam dok je taj dzek bio skinut izmerio jednosmernu struju na akomulatoru bila je oko 12 v, kad sam prikopcao dzek popela se na 14,5v.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kazem ja lepo, bice serviser od tebe ! Samo polako, dobro je sto svi zele da ti pomognu, tvoje je da ih poslusas i naucis, a nase je da pratimo i da navijamo za tebe da resis problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ajd da ja jos malo dosadjujem sa pikapom. Motor se gasio u voznji, nece na gurku nece nikako, rastavljamo, cackamo kontakte nista. Ostavim ga tu. Dodjem sutradan za njega prikolicom on upali odmah i dovezem ga kuci. Kasnije sam taj motor trampio i rekao coveku da ima neki prekid negde, kad smo se kasnije culi rekao mi je da je zamenio pikap i da vise nema problema. E sad da li on moze negde unutra da gubi kontakt ili sta vec to neka objasne strucniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Paaa... Tesko ali sve je moguce na kugli zemaljskoj. 

Pikap je jedan najobicniji solenoid namotan oko magneta kroz koji protice vrlo mala struja reda nekoliko mA. Tako da ne moze da izgori od velike struje jedino da  ga negde ostete neki opiljci koji se nalaze u ulju. 

 

428139-5-big.jpg

 

Najcesci problem sa pikapom ili "senzorom polozaja radilice" je vlaga i oksid u samom 4-pinskom konektoru koji se nalazi ispod rezervoara napred. Napomena: XL600V do 1995. g. ima dva pikapa, posle tog godista samo jedan. Zato stariji TA pale "na cvrgu" a noviji treba da okrenu krug - dva radilicu pa da kresnu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Ajd da ja jos malo dosadjujem sa pikapom. Motor se gasio u voznji, nece na gurku nece nikako, rastavljamo, cackamo kontakte nista. Ostavim ga tu. Dodjem sutradan za njega prikolicom on upali odmah i dovezem ga kuci. Kasnije sam taj motor trampio i rekao coveku da ima neki prekid negde, kad smo se kasnije culi rekao mi je da je zamenio pikap i da vise nema problema. E sad da li on moze negde unutra da gubi kontakt ili sta vec to neka objasne strucniji.
E jedino to nisam proveravao, mislim da nije do njih, jer bi drugi bar radio, on je ili super radio palio na dodir ili nema struje uopste.
Probna lampa na onom dzeku kod releja kad sam je prvi put stavio tu je sijalica treperila, sto mi je bio signal da je los kontakt, kad sam to ocistio od tad pali nkrmalno, sve sam raskopusao i sve sam tresao zice dok je motor radio, u jednom trenutku sam mogao sa se ugusim jer sam se toliko zaneo da sam zaboravio da otvorim vrata.
19a8972fb6311714878a077efbdc7d27.jpg34508a242afb0235b363dc0957a075df.jpg

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Taj konektor ima 4 zice, dve dolaze sa tastera za palenje a druge dve su kratkospojene i one idu sa tog zelenog glavnog osiguraca direktno na bravu i daju kontakt. 

Cesto tu kontakti izgore i desava se bas to sto je i tebe mucilo. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
pre 42 minuta, Arakis je napisao:

Taj konektor ima 4 zice, dve dolaze sa tastera za palenje a druge dve su kratkospojene i one idu sa tog zelenog glavnog osiguraca direktno na bravu i daju kontakt. 

Cesto tu kontakti izgore i desava se bas to sto je i tebe mucilo. 

Eto, sada to sve pretresi detaljno. Videce se odmah da li ima oksida i crnila ili je kontakt bio dobar i cist. A i kontakt izmedju buksne i zice ne zaboravi da proveris.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Primetio sam da je jedna zica stopljena malo jer je buzir tu bio mekan. Ma ne znam sta cu prvo mi u Le zakasasmo od vode, iscrpujem sad iz maline vodu sa potapajucu gledam da spasim ostalo, inace na ovu cenu sto najjavljuju odose mi 4 trandze u vodu. 498713919859ee8123699eb3c2d2e4ee.jpg

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Konacno otkriveno sta je problem, opet sam nanova raskopusao celu instalaciju, svaka zica ispitana, dok mi danas ne pade na pamet negde sam procitao da kad zeza cdi zagreje se i proradi, upravo sam to bio uradio, nije davao nikakve znake zivota, samo sam ih skinuo i stavio pored sporeta, kad sam ih vratio vratio se i on. Cdi nikad otvarani fabricki. 4c501f93a0e44e99b081d7ffd894e3cf.jpg329bdd38bd29caf3adb633d710ff244f.jpg

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja