Jump to content

Moto Zajednica

Predstavljanje prvog motora R6 :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006
3 hours ago, Pingvin37 said:

Ko je taj prvi majstor. Reci slobodno :) 

A je l' moram :D U sustini da samo pomenem.. samo neka ostane na ovome..jer ne zelim da se ova tema pretvori u neku raspravu o serviseru. Mali je svet, mozda ga neko ovde i zna, stvarno mi nije cilj da se sa nekim ubedjujem. 
U krajnjem slucaju, on je naplatio svoj deo posla, osim onog polomljenog nosaca (gde je seo na rudu..ok) karburatori su ocigledno trebali da se rade, ulje i filteri svakako trebali da se menjaju i to je to. (ovo sebi jos jednom naglas zatvaram pricu) :)
Majstor je u Rakovici, Dek.sa ga zovu. Eto toliko. 

@dvlns mislim da je @Dejan88 mislio :D za pedersku prodaju, bas na ovo sto je opisao @ser, da vas sve pomenem u jednom zakljucku :D

Pederski u smislu, sve je ok, sve sam odrzavao, i realno macka u dzaku, sto sam ja u stvari i dobio. 


Generalno ja nisam covek koji odustaje, a i dobar sam ekonomista :D a ovo mi nema smisla, da prodam odmah jer sam tako pukao velike pare. 
Do sad dao 2500e, dacu jos 1200-1500, ako ga prodam na 2500 ulozenog za 1000, bacio sam 1500 i nemam motor, i necu u narednih godinu dve skupiti za neki bolji. 
Ako ulozim 1200, znacu sta je ulozeno, snaci cu se, ali realno radim ga za sebe i ostaje meni :) tako da odustajanje ovde ne vidim kao opciju, a i ne zelim. 
A kada ga budem prodavao, bas sto @Pingvin37 rece, ovaj nema sanse posle da bude sa trzisnom cenom, kada znam da je sve cakum pakum, pa makar se prodavao 3 godine :D naravno, nista bezobrazno. Nazalost tako matorog tesko da cu prodati za neke pare, al otom potom, sa ovom popravkom Boze zdravlja da ga vozim bar 3,4 sezone bez razmisljanja, ili dok ne kapnu neke pare, ili se promeni zelja.

E sad, sto se tice ovog dela da je kupac kriv, jer kupujes vidjeno, slazem se. 
Samo sto.. pederski je bas taj deo, gde to nije covek, gde on moze mene u oci da gleda i da mi prica (a ovde cu onda opisati i kupovinu) 
Sabac je u pitanju, kaze drugar, gde bre u Sabac, tamo su svi prevaranti (duzno postovanje onima koji nisu :) )
Ali posto ja nisam covek koji osudjuje, nisam covek koji generalizuje, kazem ma pusti to, a i svideo mi se motor .. i tako krenem sa drugarom koji nema pojma sta su motori, i ja, koji znam za toliko vise, koliko da ga upalim i odvezem krug :D
Procitanih tekstova i tekstova, i odgledanih klipova i to je sve. Neupotrebljivo znanje ocigledno u tom trenutku :)

Prvo izlazak iz Beograda, krece kisa, sitna, ali krece..meni je to jedini dana kada sam mogao da se iskombinujem da odem i da ga preuzmem. Cak sam zamislio da ga dovezem kuci na tockovima.
Izlazimo iz Beograda, otvara se nebo, apokalipsa hahahah :D Reko pa ja bre necu moci ni da ga probam, a ne da ga odvezem kuci. Super. 
Rek'o da nije ovo neki znak :D

E kada nas je docekao na ulazu u Sabac, juri kolima ispred nas, msm se Boze kakvog coveka, mene kada neko prati, ja se trudim da njega ne hvata crveno, a ne da ja prolazim na zuto pa se ti snadji ili hvataj crveno.
I prvi put pomislim, jbt sto nece da nas odvede u neku vukoj. da nas ispresavijaju, uzmu nam i pare i kola i polako vi peske kuci. 
Ali dobro, ne budi negativan, bice sve ok. Kazem sto bi bilo lepo da bude neka porodicna prica, stariji covek, da nije izlozeni klinac koji ga je izlomio za sve pare. 

Kada ono, covek, garaza, svidja mi se sve kako je uredno, kola stara, ali vidi se odrzavana, ono kad je gepek prazan :D ne znam, svi ti neki detalji su mi izgledali obecavajuce. 
Zagledam motor, ono sitno sto znam, plastike tu i tamo, imaju svojih oziljaka (ne primecujem kod vizira da ima ocigledno varen taj nosac sata) i te neke sitne stete mi ne smetaju. Kupujem motor od 20 godina starosti, sa 1900e i da mi ne bude zao ako ga ja ne daj Boze oborim itd. Koliko para toliko muzike. Samo sam svestan. 
Palimo ga, on radi, da kazemo uravnotezeno, nije mogao odmah da ga upali lepo, vergla, e ovde je pederski, ju sta li je ovo, obicno pali na pola, a ja u tom trenutku ocigledno sta god da mi kaze, da, naravno, tako je. 
Upali, miran je, zagledam, dam malo gasa, on nastavlja da mi prica. 
Menjao sam disk, vidi, napravio sam sat od starog, super msm se, novi disk. 
Gume su nove, vidi ovu sto je lik pre mene vozio, kockasta, celava. Da, jbt, nove gume. (Deksa kaze jos 1500km) Ja corav u svakom slucaju. 
Onda ja po yt snimcima, pogledam da hvata kvacilo na pola, hvata. Ok, kvacilo dobro. (Deksa mi pokazao da rucica kvacila mora da ima malko lufta kad nije stisnuta, on je to nategao, da ta rucka nije mrdala, kako sam shvatio, sa tim je nategnuta korpa, odaje utisak da su lamele u redu) Uspesno prevaren. Pederski broj dva. 

Kazem imacu problem zbog registracije auspuh karbonski top, nema original, migavci led napred nazad, kazem da mi spusti cenu. 
A ja trgovac u pm. Spusti mi i kaze ja nmg vise, 1850e. Ok. 
Da ga probamo. 
-Druze ja ga ne izvodim na kisu ako nisi siguran da ces da kupis. 
Kazem fer..razmisljam jos malo, hocu. ajmo na ulicu. 
Odvede me na parking, ja ga tu probam, on vec u tih par razvlacenja, probam kao kocnice, kako ide, sve meni deluje ok. 
On vec na 105 stepeni..al dobro, on kaze to je jer ga ovde razvlacimo napred nazad. Sto ima smisla, prihvatam, nema hladjenja, upalio vent sve ok. 
Medjutim tu digne ono obrtaj, kaze on nije to radio, i ja kao omadjijan, kao da to nije nista, a ispostavice se glavni problem. 
I tako ja njega kupih. 
U kucu, kafa sok, ispricasmo se, ostavim kaparu. I ponudi se da mi ga doveze do Beograda (samo da ga se otarasi ocigledno) 
E to je sve pederski. Jer kolko god da sam ja duduk i da nemam pojma sta kupujem. On je zamazao koliko je mogao. 

Deksa mi je poslao sliku, sto mogu i okaciti posle, sta je bilo od antifriza unutra, lik je sipao onaj od 300din sa pumpe. Toliko o odrzavanju. 
Rekao je da je regler nov, to kaze da jeste, polovan ali original i da je voltaza ok. 
Akumulator je u garanciji jos uvek. Tako da jedino sto nije slagao izgleda. 

I negde kroz pricu sa caletom sam shvatio da je iberlauf u stv bio izvadjen da duva napolje, i kaze cale da jeste osetio jos na pocetku (pominjao mi je kako mu smrdi) 
A izgleda deksa kada ga je vratio, da je to pocelo da ga gusi..al ovo samo kako sam ja razumeo, pitanje je jel to ispravno shvaceno i da li je to tako, i da li utice na to gusenje. 

Eto tako je izgledala i prodaja.. Jos jedan roman od strane ja. 
Jbg kad mi da covek tastaturu i udobnu stolicu. Opsiran sam :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Ma brate tvoja lova tvoja zabava. Ja sam previse mator da se zajebavam sa vijanjem gremlina po motorima i kolima i kada od starta ne krene kako treba ja nemam zivaca za zezanje. Svakako sve sto je neko napravio moze i da se pokvari i da se popravi i nisu samo pare resurs i zivci i vreme su dragocen resurs koji se tek sa godinama pocinje ceniti :)

 

Rasprave sa caletom, zenom, devojkom, drugom, kolegom na poslu kada imas tako neki problem znaju da izgledaju malo drugacije pa ja sve to ubacujem u svoju matatiku. Sto je meni ispravno drugom ne mora biti.

 

A to da linke Sabac ili Pariz isti ti k svuda ima i ovakvih i onakvih likova i moguce da se neko kune u postenje istog tog lika jer mu nije crkao auto ili motor koji je kupio od njega a tebi jeste. 

 

No sikiriki ako resis da namestis namestices, ako resis da prodas prodaces, ti si njega kupio nije on tebe

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
39 minutes ago, demo0007 said:

A je l' moram :D U sustini da samo pomenem.. samo neka ostane na ovome..jer ne zelim da se ova tema pretvori u neku raspravu o serviseru. Mali je svet, mozda ga neko ovde i zna, stvarno mi nije cilj da se sa nekim ubedjujem. 
U krajnjem slucaju, on je naplatio svoj deo posla, osim onog polomljenog nosaca (gde je seo na rudu..ok) karburatori su ocigledno trebali da se rade, ulje i filteri svakako trebali da se menjaju i to je to. (ovo sebi jos jednom naglas zatvaram pricu) :)
Majstor je u Rakovici, Dek.sa ga zovu. Eto toliko. 

@dvlns mislim da je @Dejan88 mislio :D za pedersku prodaju, bas na ovo sto je opisao @ser, da vas sve pomenem u jednom zakljucku :D

Pederski u smislu, sve je ok, sve sam odrzavao, i realno macka u dzaku, sto sam ja u stvari i dobio. 


Generalno ja nisam covek koji odustaje, a i dobar sam ekonomista :D a ovo mi nema smisla, da prodam odmah jer sam tako pukao velike pare. 
Do sad dao 2500e, dacu jos 1200-1500, ako ga prodam na 2500 ulozenog za 1000, bacio sam 1500 i nemam motor, i necu u narednih godinu dve skupiti za neki bolji. 
Ako ulozim 1200, znacu sta je ulozeno, snaci cu se, ali realno radim ga za sebe i ostaje meni :) tako da odustajanje ovde ne vidim kao opciju, a i ne zelim. 
A kada ga budem prodavao, bas sto @Pingvin37 rece, ovaj nema sanse posle da bude sa trzisnom cenom, kada znam da je sve cakum pakum, pa makar se prodavao 3 godine :D naravno, nista bezobrazno. Nazalost tako matorog tesko da cu prodati za neke pare, al otom potom, sa ovom popravkom Boze zdravlja da ga vozim bar 3,4 sezone bez razmisljanja, ili dok ne kapnu neke pare, ili se promeni zelja.

E sad, sto se tice ovog dela da je kupac kriv, jer kupujes vidjeno, slazem se. 
Samo sto.. pederski je bas taj deo, gde to nije covek, gde on moze mene u oci da gleda i da mi prica (a ovde cu onda opisati i kupovinu) 
Sabac je u pitanju, kaze drugar, gde bre u Sabac, tamo su svi prevaranti (duzno postovanje onima koji nisu :) )
Ali posto ja nisam covek koji osudjuje, nisam covek koji generalizuje, kazem ma pusti to, a i svideo mi se motor .. i tako krenem sa drugarom koji nema pojma sta su motori, i ja, koji znam za toliko vise, koliko da ga upalim i odvezem krug :D
Procitanih tekstova i tekstova, i odgledanih klipova i to je sve. Neupotrebljivo znanje ocigledno u tom trenutku :)

Prvo izlazak iz Beograda, krece kisa, sitna, ali krece..meni je to jedini dana kada sam mogao da se iskombinujem da odem i da ga preuzmem. Cak sam zamislio da ga dovezem kuci na tockovima.
Izlazimo iz Beograda, otvara se nebo, apokalipsa hahahah :D Reko pa ja bre necu moci ni da ga probam, a ne da ga odvezem kuci. Super. 
Rek'o da nije ovo neki znak :D

E kada nas je docekao na ulazu u Sabac, juri kolima ispred nas, msm se Boze kakvog coveka, mene kada neko prati, ja se trudim da njega ne hvata crveno, a ne da ja prolazim na zuto pa se ti snadji ili hvataj crveno.
I prvi put pomislim, jbt sto nece da nas odvede u neku vukoj. da nas ispresavijaju, uzmu nam i pare i kola i polako vi peske kuci. 
Ali dobro, ne budi negativan, bice sve ok. Kazem sto bi bilo lepo da bude neka porodicna prica, stariji covek, da nije izlozeni klinac koji ga je izlomio za sve pare. 

Kada ono, covek, garaza, svidja mi se sve kako je uredno, kola stara, ali vidi se odrzavana, ono kad je gepek prazan :D ne znam, svi ti neki detalji su mi izgledali obecavajuce. 
Zagledam motor, ono sitno sto znam, plastike tu i tamo, imaju svojih oziljaka (ne primecujem kod vizira da ima ocigledno varen taj nosac sata) i te neke sitne stete mi ne smetaju. Kupujem motor od 20 godina starosti, sa 1900e i da mi ne bude zao ako ga ja ne daj Boze oborim itd. Koliko para toliko muzike. Samo sam svestan. 
Palimo ga, on radi, da kazemo uravnotezeno, nije mogao odmah da ga upali lepo, vergla, e ovde je pederski, ju sta li je ovo, obicno pali na pola, a ja u tom trenutku ocigledno sta god da mi kaze, da, naravno, tako je. 
Upali, miran je, zagledam, dam malo gasa, on nastavlja da mi prica. 
Menjao sam disk, vidi, napravio sam sat od starog, super msm se, novi disk. 
Gume su nove, vidi ovu sto je lik pre mene vozio, kockasta, celava. Da, jbt, nove gume. (Deksa kaze jos 1500km) Ja corav u svakom slucaju. 
Onda ja po yt snimcima, pogledam da hvata kvacilo na pola, hvata. Ok, kvacilo dobro. (Deksa mi pokazao da rucica kvacila mora da ima malko lufta kad nije stisnuta, on je to nategao, da ta rucka nije mrdala, kako sam shvatio, sa tim je nategnuta korpa, odaje utisak da su lamele u redu) Uspesno prevaren. Pederski broj dva. 

Kazem imacu problem zbog registracije auspuh karbonski top, nema original, migavci led napred nazad, kazem da mi spusti cenu. 
A ja trgovac u pm. Spusti mi i kaze ja nmg vise, 1850e. Ok. 
Da ga probamo. 
-Druze ja ga ne izvodim na kisu ako nisi siguran da ces da kupis. 
Kazem fer..razmisljam jos malo, hocu. ajmo na ulicu. 
Odvede me na parking, ja ga tu probam, on vec u tih par razvlacenja, probam kao kocnice, kako ide, sve meni deluje ok. 
On vec na 105 stepeni..al dobro, on kaze to je jer ga ovde razvlacimo napred nazad. Sto ima smisla, prihvatam, nema hladjenja, upalio vent sve ok. 
Medjutim tu digne ono obrtaj, kaze on nije to radio, i ja kao omadjijan, kao da to nije nista, a ispostavice se glavni problem. 
I tako ja njega kupih. 
U kucu, kafa sok, ispricasmo se, ostavim kaparu. I ponudi se da mi ga doveze do Beograda (samo da ga se otarasi ocigledno) 
E to je sve pederski. Jer kolko god da sam ja duduk i da nemam pojma sta kupujem. On je zamazao koliko je mogao. 

Deksa mi je poslao sliku, sto mogu i okaciti posle, sta je bilo od antifriza unutra, lik je sipao onaj od 300din sa pumpe. Toliko o odrzavanju. 
Rekao je da je regler nov, to kaze da jeste, polovan ali original i da je voltaza ok. 
Akumulator je u garanciji jos uvek. Tako da jedino sto nije slagao izgleda. 

I negde kroz pricu sa caletom sam shvatio da je iberlauf u stv bio izvadjen da duva napolje, i kaze cale da jeste osetio jos na pocetku (pominjao mi je kako mu smrdi) 
A izgleda deksa kada ga je vratio, da je to pocelo da ga gusi..al ovo samo kako sam ja razumeo, pitanje je jel to ispravno shvaceno i da li je to tako, i da li utice na to gusenje. 

Eto tako je izgledala i prodaja.. Jos jedan roman od strane ja. 
Jbg kad mi da covek tastaturu i udobnu stolicu. Opsiran sam :D

Nema veze, motor ces popraviti, vozices se, al ces za ubuduce imati iskustvo, tako da ce te tesko bilo ko zeznuti na prvi pogled. Realno bolje si prosao od ovih sto su kupili ispravan. 

 

Em sto ne znaju sta voze ispod testisa, em sto nisu naucili nista. Ti za 1000+ evra ulaganja dobijes ispravan motor da se navozas + znanje za buducnost, sto meni deluje isplatljivo. 

 

Tako da racunaj da nisi u nekom debelom minusu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

@dvlns Slazem se! :) Vreme i zivci su dragoceniji od prokletog papira (novca)  Pare dodju i odu, zivci, vreme i zdravlje kada odu ne vracaju se :) Jesam mlad, ali cenim i zivce i vreme. 
Retko koja i rasprava je vredna nasih zivaca, i svestan ovih stvari, temperament, jos uvek, ipak preovlada, i ipak skacem za sve i svasta, ali dobro, menjam se :)
I bas tako, moze biti iz Pariza ili odakle god, to i ja kazem, ne odredjuje nas lokacija, 100 ljudi, 100 cudi. A nazalost prevaranata na svakom cosku. 
I svaka cast na ovoj, upamticu, kupio si ti njega, ne on tebe. :)

@Pingvin37 Svaka skola kosta, a uci se ceo zivot :D  Citao sam svakakva iskustva ovde, imalo je i gorih

Bice ovo sve iza mene kada ja sednem na njega a on prede, a znam da je sve kako treba :D i sto je najvaznije, da on bude bezbedan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Naravoucenije - kupuj proveren motor sa foruma ( ili od nekog koga bas dobro poznajes ). Na kraju krajeva forum zato i postoji, da se vremenom vidi ko je ko, da se "isfiltrira" masa. I jako mi je drago kada neki dobri primerci motora ostaju medju forumasima. Ja bih uvek uzeo mozda i neki motor koji mi je neka 5. opcija, ne svidja mi se bas toliko kao No.1 na listi, ali da znam kako je odrzavan i da je sve tip top. U pojedinim slucajevima bih cak prihvatio da uzmem i drugi tip motora.

 

Kao sto bih isto npr. i prodao ovu Yamahu u vidjenom stanju istog dana kad bih shvatio da nesto tu ne valja, makar i izgubio 500e. Ako ulozis novih 1000e+, to ce vec biti previse para utuceno u 20 god. star motor, i bice ti zao da ga prodas za realnu trzisnu vrednost kroz recimo godinu-dve, i onda prakticno sebe "osudjujes" da vozis isti motor jos nekoliko godina. Ali to sam ja, i mene uopste niko ne treba ni da slusa :D

 

U svakom slucaju, moj skromni savet ti je da, kad si vec krenuo da jedes corbu, pojedi je do kraja. Ne pravi kompromise, sredi sve na motoru sto ne valja i sto ti mislis da ne valja, i uzivaj u voznji. Na kraju dana covek shvati da nije bas sve ni u parama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Slazem se da je najbolje kupiti provereno ali jbg..sad se jede corba do kraja definitivno.. nema druge

 

Update: Nazalost evo vec skoro mesec dana prica stoji. Cale nece da zove jer je majstor rekao zvace, nece da davi coveka itd..kaze ti si imao svog majstora sad cuti. :D sto ima prava :D

A ja kazem bez pritiska, ne jurim, cisto da vidimo ima li neka informacija, reko da ne ceka on nas da se javimo zbog para ili nesto..cekao sam toliko i prosao sve ovo, ali muci..evo lepih dana, samo prolaze kolege, a meni dusa kuka :D

 

Na kraju je pozvao prosle nedelje, i rekao je majstor da ima dva rasklopljena i da ce te nedelje mog da rasklopi, sto je prosla..i tako. Brojim dane. 

Samo se molim da na kraju ne kaze e vidis, ovo nece moci uopste :na_glavi::lol:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

I sta bi sa motorom?Mesec dana kod majstora ,ni dijagnozu nije dao?Kad si poceo da opisujes licilo na karburatore,ako je kompresija ok.Ako si na visim obrtajima saltao menjac ,naravno da krlja. 

@:"Kada sam u leru, a zagrejan je (100°c) digne obrtaje na 4000 i onda imam problem da ubacim u prvu, lomi menjac.
Pa sam onda izbegavao izbacivanje iz brzine, srecom pa nema puno semafora do destinacije.
Takvog sam ga odvezao do garaze da prezimi, sa pricom ljudi da su karboratori, i da ce servis to resiti."

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Pa nista :/ jos uvek ga nije poceo..

Karburatore je radio prvi majstor, ovaj drugi jos uvek nije krenuo nista, a kod njega prva i jedina prica za sad je generalka.

Vadi motor, i kad otvori da vidimo u kakvom je stanju unutra pa pricamo, i to je jedino pomenuto do sad.

A menjac nije problem, samo sam pominjao da zbog tog dizanja obrtaja nisam mogao da ubacim u brzinu a da ga ne izlomi, pa sam izbegavao ler. 

 

Kazem danas caletu daj broj ja da ga zovem, vec postajem nestrpljiv i nerviram se.. iskreno nmg vise -.-

Kaze ne, rekao je javice..

I tako, sve uz klinac. Valjda ce se oglasiti uskoro 

Promenio član demo0007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Sto cekas poziv majstora kao da cekas poziv za posao zivota posle razgovora? 

Sta je majstor sveta krava? 

 

Idi tamo popij pivo i popricaj sa covekom il ga nazovi. Kad ce biti, sta je kvar, koliko ce kostati itd. Koji je rok servisiranja, nacin placanja itd.

 

Ako si mu dosadan, ima drugih majstora koji ce oberucke prihvatiti posao. Nije jedini. Neko drugi bi jedva cekao da dobije taj novac koji ti planiras da ulozis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Taj ako otvori masinu ,otvorice ti rupu u budzetu.Ako je majstor nemoze da nezna stamu je.

:"Kada sam u leru, a zagrejan je (100°c) digne obrtaje na 4000"

Nije malo mnogo 100 c?

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Definitivno cu svratiti, ja jos nisam ni upoznao čoveka, rekao sam caletu da preuzimam kontakt :D slozio se, svakako cu ja na dalje ici tamo za sve itd. 

Pisem kad dobijem nove informacije.

 

Da li je neko raspolozen da okaci oglas umesto mene? 

Imam 3L ipone 10w50 r4000 

I brake fluid ipone

Slika u prilogu..

Plaćeno 3651 i 1688. Za kolege moze 3200 i 1500 ili sve za 4500. Nije mnogo spusteno ali jbg, nije kao da zaradjujem :) Beograd

(izvinjavam se ako nisam smeo ovde oglas ovako)

 

 

IMG_20210306_153724.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Jao sto se ti namuci...

Majstori su posebna kategorija ljudi i, nazalost, na tezi nacin sam nasla servis u koji vozim motore. Ali, bar znam da ce biti sve cakum-pakum nakon sto ga pokupim.

Uopste mi nema smisla da platim majstora kojem odvezem motor sa kvarom, on ispopravlja silne stvari i onda opet ne radi kako treba, jer eto postoji nesto jos a on ne moze bas to nesto da uradi.

Pre mnogo godina sam mislila da je to fora da mi uzmu pare i za neuradjeni posao, jer sam zensko. A sad samo kapiram da postoji razlika izmedju majstora i "majstora".

Srecno i da se navozas ove sezone! A javljaj nam razvoj situacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Do sad se vodio time da se ne kajem ni za sta, e sad se kajem..sto sam bas ovaj kupio. Ali eto, poslednje kukanje.

@Nolankabas muke, i eto i ja nadjoh majstora na tezi nacin. Ali mislim da ce biti dobro sve pa da saradjujemo.

 

Evo i novosti.. Isao sam kod majstora. 

Glava ide na obradu. Radilica druga. Lezajevi otisli, tacnije jedan se raspao,  bukvalno mi delice pokazao. 

Hilzne na dva mesta naprsle. Budibogsnama. 

Dihtung kao karton neki, papir, kaze ovo je sklepano ko zna gde i kako. Natrpano 3kg nekog silikona..strasno. 

Zali Boze para. Pritom pitanje koliki ce krajnji iznos. Ali to mu je sto mu je..da cutim i placem dok se ne zavrsi, pa ko preživi

Bukvalno gore od ovog nije moglo. 

 

Kaze za obradu ko zna mozda i mesec dana, tu gde salje je guzva. Videh kako izgleda motor posle obrade i zamene hilzni, rade super.

E onda kaze kad se vrati, ja cu do tad nabaviti sve sto mi treba. Posle da ga sklopim i dobijem kompresiju, podesim sve itd.. u kontaktu smo kako se sta desi, završi, ja javljam. 

Nacekacu se..ali sta da se radi, druge nema, o prosutom mleku i polupanom loncu..dzabe :)

Promenio član demo0007
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Poslednja informacija od pre 3,4 dana je da je glava na obradi i da ce to da traje jos 1-2 ned sigurno. Posle dok ga sklopi, podesi i moj je. 

Zvuci mi kao vecnost..al kud sve do sad, izdrzace se.

Racunam sredina maja u ok slucaju, ili kraj u losijem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Bas htedoh da pisem, ali sam upao u neku guzvu, pa rek'o kasnije cu.

 

Nazalost, nema mojoj muci kraja :) ali ima novosti.

U suštini ćale je bio prošle nedelje i tad motor još nije stigao sa generalke, i kaze majstor, dobro si me podsetio :stabre:, sad cu da ga z, i onda i taj tamo kaze e evo bas mi je sad na stolu, msm se kako ne, 2 meseca bleji tamo, fazon poceo ga sutra. Ali kao bice sledece (ove) ned kod tebe. 

I tako ja odem prekjuce da proverim jel stigao kako je receno, jer se danima svadjam u glavi, i muka mi vise..

I bar me malo smiri, stigao je kaze pre dva dana, otvori kutiju ispred mene (reko bolje sto sam otisao, da nisam, ko zna kad i dal bi ga otvorio), stvarno odradjeno lepo. 

Pitam je l' mogu da ocekujem sledece nedelje, kaze Sl ned moze da ga sklopi, samo agregat, a da ga ubaci i upali, podesi itd, tesko. Kao imam zapoceto ovo na dizalici, cim se oslobodi ja cu tvoj.

I jbg, nista od toga nije normalno, ali def vise ni snage ni volje, a ni poente da nesto ke.am, tako da za 2,3 nedelje, valjda -.-

Eto tako, sran.e u boji

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Au, kakav košmar... Pa gde se to glava obrađuje nedeljama? Mogao si sam da je odneseš kod Cubija u NS, i završili bi ti to u razumnom roku.

 

Majstor ko i gomila njih. Mnogo mu je lakše da uzme lovu na malim servisima i sitnicama nego da batali sve da bi sklapao agregat. Moraš da čekaš, pa moraš... Nadam se da ćeš uskoro uživati na tom motoru. Kad si već ovoliko muka prošao. Zaslužio si.:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Sve cekam pohvalicu se kada stigne, al sam nesto proklet i dobicu cir cekajuci izgleda..

 

Mrzim kada neko kaze vidimo se sl nedelje, prosla za ovu, i danas zovem, da pitam jel da dolazim sutra i koliko okvirno para da znam da spremim,

A on kaze sutra je na repertoaru, ne verujem da cu uspeti sutra, ako bude zovem, al pon uto racunaj. Treba da ga probam i da radi itd Treba da porucim lanac lancanik. I ne moze ni cenu okvirno, ma Bože sacuvaj.

Ok docekao sam pon uto, dan kada ce napokon biti, ali da je on 3 pune nedelje tu (agregat vracen obradjen, menjane hilzne, klipovi, radilica) a 3,5 meseca ukupno, i on sad porucuje..nemam vise snage ni da besnim, a bas mi je muka od svega. 

I tako, nadam se u utorak, jer realno nece ni sutra ni pon, pa bar valjda utorak, pa da pisem da se ova crna prica napokon zavrsila.

Muke

 

@Due mogao sam peske do Japana na obradu :jee:

 

 

Promenio član demo0007
  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Sto se cene generalne tice...

Mislim da su sad ruke majstora otisle i do 800 evra. Nekad je vrtelo oko 500, al naravno zavisi kako za koji motor i koji je majstor. I to se racuna kao srednja cena. Al bas nam napisi koliko ti je uzeo za ruke a koliko su bili delovi, mozda ce nekome koristiti. 

 

Inace nisi jedini ako ti je za utehu koji radi generalnu. Ne bi verovao da sam na vise mesta cuo kako neko radi generalne i osvezenja i to ni manje ni vise nego na R6. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Evo gaaaaaa

Ljudi moji, napokon je dosao i taj dan.

Svaki minut odbrojavam ove nedelje posebno, okrecu kazaljke, doslo do 14h, na trenutak sam imao zjap za misli na poslu, i kuva mi u stomaku, sta ako ne zove ni danas (jer sam ocekivao cetvrtak, max petak) opet mi prodje vikend a toliko sam planirao..

Zvoni telefon cale kaze dolazim po tebe u 16h idemo po motor.

Boze koji kez i divnog li osecaja ah miline :na_glavi::cirka1:

Sve ukupno je izaslo 1600e.

Iskreno laknulo mi, jer sam imao tacno toliko, i nisu morali moji da mi dodaju.

Ne znam tacno sta je koliko kostalo, nisam hteo da zapitkujem, a bukvalno sam hteo zbog drugih ljudi ovde, da ako nekog snadje slicno, ne daj Boze, da zna okvirno cifre.

Ali evo da napisem sta je uradjeno:

Obrada glave, uradjene nove hilzne, zamenjena radilica, klipnjace i klipovi

Lanac lancanici zlatni, 

Zavaren nosac sata

PROMENJENI karburatori :jee: ovi su bilo tolko nesto kaze sjebani da nikako nije mogao da ih sredi, kaze nema srafa koji nije 15x skidan.

Dihtung bio u 3 lista, a kako sam shvatio oni su pinovani, ne odvajaju se, kaze ovaj je to skidao i vraćao ko zna koliko puta, farbani su, Boze sacuvaj, skupo mu 30e za nove, ili koliko vec rece..

Za karb mi je pomenuo u petak da je sklopio jedva da rade i da nije zadovoljan, radi, pali, al kaze moze da krene da te zajebava, u tom slučaju moramo da ih menjamo. I vec sam bio u fazonu bolje odmah da ga radi nego da ga vracam ubrzo. I tako i bi..kaze u sredu porucio sam ih, stizu danas, ne vredi ovi su užas, nmg ovakvog da ga pustim. Zabolelo me za 150e na tren, ali kud sve, reko menjaj, bolje nego da me ostavi negde usput.

 

Regler kaze je nesto budzen, nije original, prekidac za svetlo su stavili od lampe obicne kaze, bio im skup original od 2,3000 ma tim sto su ga sklapali ...ma nemam reci kaze..

 

A ono apokalipsa u trenutku mog dolaska kod majstora, bas tad poceo pljusak, kaze cale vidim ja doci cu ja sutra po njega, reko nema sanse, ima da ga vozim mokar do gaca samo da ide kod mene kuci :jee:

Kaze majstor, nisam ni sumnjao da ces da ga vozis :d

 

I tako dajemo novce, pitam za plan dalje i sedam i odlazim.

Plan dalje: plocice za kocnice, zadnja guma, prednja nova, zadnja kaze ti je starija od motora, msm se ekstra, nema jedne stvari da valja 

Lamela i mali servis kad prodjem 1000-2000km i reko ok okvirno do 250-300e

Kaze i to je pitanje, mozda i manje, reko vazi, da planiram.

Krecem, idem za caletom, sve ok, pazim na onaj mokar put, i iskreno nisam seo 6 meseci, i eto mini ponizenje hahaha za pamcenje :D gledaju me majstora dva i cale i kaze ajde pali, brisi, ja upalim, kaze upali farove ja gledam gde cu i stisnem prekidac i ugasim motor hahahaha on se smeje, ja opet upalim i sad i farove :D i kaze ajde kreci, ubacujem u prvu, vaga, pap, ugasi se, copava moj ti, sam sebi kazem, rekoh ovo je ponizavajuce :lol2: a on kaze ajde lagano, niko se nije naucen rodio, javi se cim stignes

 

I jos jedan detalj do kuce..op ugasi mi se u radu, sad ne znam da opisem gde sta kako, ali znam za sledece gasenje, Plavi most, u brzini, krecem se znaci, nista kvacilo itd..nestade, ugasen, osetim pobada motor, ja odmah kvacilo i uz ivicu stanem on ugasio.. palim ga, nastavim napred do pumpe, reko da nije prazan, nisam gledao kad sam krenuo..odmah tu pumpa na Medaku, ugasi jos jednom tacno pri ulasku na pumpu, sipam 9l do cepa, bilo  skoro pola rez, nije to.. 

Prvo paljenje verglam malo duze i pali..

Sedam tu sa caletom na pice i zovemo majstora da kazemo sta bi, i kaze u pon da dodjem da vidi, njemu to nije radio kad je vozio, mozda kaze struja zeza, video je to negde kablove da mu se ne svidja al nije hteo da dira, ili ga je ugusio, fakticki presisao..

E sad, meni se isto to desavalo pre majstora, tacnije posle onog prvog..da gasi u kretanju, i onda puca na auspuh, i msm da je to bilo da presisa..a sad ako je to, pa cek, ako je do nacina voznje, kako ka da ga vozim da kažemo muski, da bi on to potrosio a ne smem da prelazim 4,5,6000 obr dok razradjujem..

Nadam se da nije to, jer nit cu da ludujem, nit smem, nit želim, a i onda bi se svaki drugi gasio jer vozi od semafora do semafora? Ako je to onda ovo nije motor za mene, ali se nadam da je struja :D jer imam utisak kao da nestane struja, samo ugasi tablu i nestane, kao kill switch da je neko stisnuo

 

Eto to bi bilo to, nije gotovo, ali privodi kraju :) juce sam samo dosao kuci po opremu i otisao malo da se provozam, jutros se budim, boli leva saka od kvacila hahaha, nznm jel mora da bude ovako tvrdo, bukv kad drzim stisnuto treba snage da ga drzim tu, vec me bolela u voznji, ili meni treba trening, videcemo :D pitacu i to :Da evo i slika agregata

IMG_20210528_171504.jpg

Promenio član demo0007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Tako izgleda, nazalost meni nije bila sprdnja, al sta je tu je, podnelo se kako je 'moralo" i idemo dalje, evo vozim i nadomestam sve :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja